Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Dni Niemena w Trzciance 18.01.- 17.02.2014 2014-01-16 - 2014-02-26 Ewa 4 4196
Ewa
2014-01-16 13:07:23
W najbliższą sobotę w Trzciance rozpoczynają się Dni Niemena, których pomysłodawcą jest nasz forumowy kolega Bogdan Ratajczak, a honorowym patronem (-ką) jest pierworodna córka Czesława, Maria Gutowska.

Szczegółowy harmonogram imprez na plakacie.

jazz_plakat.jpgjazz_plakat.jpg
Ewa
2014-01-22 13:08:08
Relacja i zdjęcia z pierwszych dni imprezy:

http://www.trzcianka.pl/pl/index.php/ak ... -rozpoczte
Ewa
2014-02-19 20:47:56
Dni Niemena w Trzciance dobiegają końca. Pozostał jeszcze niedzielny koncert duetu Per Aspera Ad Astra z programem "Norwid w świecie Niemena", stanowiący uzupełnienie prelekcji Bogdana Ratajczaka "Niemen w świecie Norwida" (23.02. godz.19.00, kościół parafialny).

Poniżej linki do relacji Bogdana Ratajczaka z jego dwóch prelekcji:

*Wystawa i prelekcja "Niemen na pomieszane języki":
http://www.parafia.trzcianka.com.pl/obr ... owidz.html

*Poniedziałkowa prelekcja "Niemen w świecie Norwida":
http://www.parafia.trzcianka.com.pl/obr ... owidz.html
Ewa
2014-02-20 12:18:18
Morwid w świecie Niemena.jpgMorwid w świecie Niemena.jpg


“Per Aspera Ad Astra” to duet muzyków z powiatu złotowskiego. W skład zespołu wchodzą Dawid Krzyk (wykonujący poezję śpiewaną, będący także wokalistą złotowskiego zespołu „Agrest”, biorący udział w różnych wydarzeniach muzycznych naszego powiatu) i Stanisław Ogorzałek (grający do tej pory w różnych zespołach muzycznych na terenie powiatu złotowskiego, organista parafii pw. Św. Rocha w Złotowie).
Muzycy zainspirowani twórczością Czesława Niemena wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów w Słupsku „Niemen Non Stop” w 2012 roku. Występując jeszcze jako solista - Dawid Krzyk wraz z akompaniatorem - Stanisławem Ogorzałkiem zdobył wyróżnienie wśród finalistów „złotej dziesiątki” festiwalu. W trakcie wydarzenia został zauważony talent i potencjał duetu. Nawiązano nowe kontakty, które zmotywowały zespół do przygotowań do kolejnej, 8 edycji festiwalu.
Duet rozpoczął współpracę z Romanem Radoszewskim - dziennikarzem muzycznym, który jest programowym konsultantem festiwalu „Niemen Non Stop, autorem jedynej w Polsce monografii Czesława Niemena „Kiedy się dziwić przestanę” oraz znawcą i miłośnikiem twórczości Cypriana Norwida oraz Czesława Niemena. Zachęcił on zespół do przygotowania materiału z muzyką Czesława Niemena, który miał zostać nagrany z myślą o płycie, a także kolejnym festiwalu. Materiał w czasie przygotowań był konsultowany z Romanem Radoszewskim. Wszystko analizowano pod jego czujnym okiem i uchem, w sposób zgodny z zamysłem Norwid – Niemen.
W repertuarze płyty zespołu Per Aspera Ad Astra „Idée Super Fixe” znalazły się zarówno utwory z niemenowsko - norwidowskiego dzieła „Idée Fixe”, a także te, które miały być zamieszczone w początkowym zamyśle tej płyty Niemena, lecz ostatecznie nie pojawiły się na krążku. Nagrania powstały z własnych środków.
W międzyczasie, tj. 17 stycznia 2013r. zespół wystąpił na koncercie: „Czy mnie jeszcze pamiętasz”, poświęconym pamięci Czesława Niemena - w rocznicę śmierci artysty. Zespół został zaproszony przez Romana Radoszewskiego, który był współorganizatorem wydarzenia. Koncert odbył się w auli Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach – Piotrowicach. Występ zakończył się wielkim powodzeniem, a zespół otrzymał od publiczności owacje na stojąco.
Ewa
2014-02-26 21:41:56
Relacja z trzcianeckiego koncertu Per Aspera Ad Astra:
http://www.parafia.trzcianka.com.pl/obr ... owidz.html
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony