Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

"Dwaj panowie N"- PR Jedynka, 25.04. 2011-04-21 - 2011-05-02 Ewa 6 4025
Ewa
2011-04-21 16:08:16
25.04. o godz. 21.05 – 21.58 – TEATR POLSKIEGO RADIA W JEDYNCE: „Dwaj panowie N.” – słuchowisko muzyczne w wykonaniu Natalii Sikory, która zaśpiewa piosenki Czesława Niemena skomponowane do wierszy Cypriana Norwida. Słuchowisko jest zapowiedzią nowej płyty Polskiego Radia, która wkrótce trafi na rynek.
Reżyseria – Janusz Kukuła.
Geronimo
2011-04-21 16:28:39
nie jest to Ewo oczywiście nowa płyta z muzyką Niemena,tylko płyta z utworami w wykonaniu Natalii Sikory.

A już się łudziłem...
Ewa
2011-04-21 19:42:55
Geronimonie jest to Ewo oczywiście nowa płyta z muzyką Niemena,tylko płyta z utworami w wykonaniu Natalii Sikory.

A już się łudziłem...


Akurat co do tego nie miałam żadnych złudzeń, ale myślę, że interpretacje Natalii Sikory są na tyle ciekawe, że warto ich posłuchać. Pisaliśmy kiedyś o niej przy okazji festiwalu Niemen Non Stop, którego była laureatką. Zdobyła też wiele innych nagród, zwłaszcza na przeglądach piosenki aktorskiej.

Tutaj można posłuchać Aerumnarum Plenus w jej wykonaniu.
Ewa
2011-04-27 07:24:13
30.04. 0 17.00 na sopockim molo wystąpi SIKORA PRONIUK DUO, z poetyckim koncertem „ABSURDUSTRA- PRÓBA NORWIDA”.
Ewa
2011-05-02 11:37:18
Tu można zobaczyć próbkę sobotniego koncertu Sikory i Proniuka.
Oprócz utworów Norwida był też jeden utwór Herberta oraz "Trąbodzwonnik" Niemena.
Myślę, że to był kiepski pomysł, żeby z takim repertuarem wystąpić na majówce, bo utwory te wymagają skupienia, a trudno skupić się, kiedy przychodzą przypadkowi, nierzadko podpici widzowie i przeszkadzają głośną rozmową, a w dodatku na dworze doskwiera straszne zimno. Tylko nieliczni dotrwali do końca tego koncertu...
SikoraProniukDuo
2011-05-02 13:54:11
Witamy serdecznie.


Koncert sobotni wynikł z czystego przypadku - dostaliśmy zaproszenie można powiedzieć "extra", gdyż staraliśmy się załatwić koncert na gdańskiej Akademii Muzycznej, który notabene odbędzie się 21 maja 2011 o godzinie 15 w żółtym budynku Akademii (sala S2). Ta impreza na pewno zapewni odpowiedni "klimat", z racji miejsca, wystroju itp. Po rozmowach na temat koncertu majowego zaproponowano nam udział na imprezie w Sopocie - a my generalnie w takich sytuacjach nie odmawiamy ;) Fakt - miejsce względne, pogoda średnia, ale zawsze to jakieś nowe doświadczenie.

Co zaś się tyczy samego słuchowiska i utworów, które mogliście Państwo posłuchać - jest to zapowiedź albumu "Absurdustra - próba Norwida", który trafi do sklepów 19 czerwca 2011r. Nie jest to album z piosenkami Niemena, lecz z wierszami Norwida. Będzie 15 kompozycji (13 Norwida, dwie naszego autorstwa od a do z) - z czego 5 piosenek to właśnie dzieła Niemena, które poleciały w radio. Płyta - po prawie 3 latach pracy nad tym materiałem - została nagrana w ekspresowym tempie w studio Polskiego Radia w Warszawie. Jak pewnie Państwo zauważyli - nie będzie to pozycja w ducie, lecz w kwartecie: towarzyszą nam bardzo utalentowani muzycy z Warszawy: Michał Lamża na kontrabasie oraz Wojtek Bylica na perkusji.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na koncert premierowy - i jednocześnie premierę płyty - który to odbędzie się 19 czerwca w sopockim klubie "Versalka", w ramach festiwalu "Dwa Teatry".

Jeżeli są jakieś pytania, co do nowego materiału - śmiało pisać.

Gorąco pozdrawiamy.
Sikora Proniuk Duo
Tadeusz
2011-05-02 16:52:12
Ewa napisałą:

Tu można zobaczyć próbkę sobotniego koncertu Sikory i Proniuka.


Wysłuchałem... Nothing special, i've heard better interpretations
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony