Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Epitafium na śmierć rock'n'rolla-nowa książka Fr.Walickiego 2012-09-20 - 2012-12-08 Ewa 3 3666
Ewa
2012-09-20 18:59:10
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/ ... ck-n-rolla

http://www.rp.pl/artykul/9145,934759-Fr ... rolla.html

Książkę można już kupić w niektórych gdańskich księgarniach oraz na allegro.

Uroczysta premiera ksiązki z udziałem autora będzie miała miejsce na 7. Festiwalu Młodych Talentów w Słupsku.
Markovitz
2012-09-30 18:43:26
Jestem pod wrażeniem akcji promocyjnej książki Pana Franciszka Walickiego wydanej przez Fundację Sopockie Korzenie. Strudzonemu już ojcu chrzestnemu big beatu udało się przebić zaporę medialnej zmowy milczenia i zaistnieć w stopniu nieporównywalnie szerszym niż np. spadkobierczyniom Niemena z albumem nagrań radiowych.

Oto tylko kilka przykładów interesujących medialnych reakcji na "Epitafium na śmierć rock'n'rolla":

- w dniu 23 IX w okienku M. Sierockiego zamieszczono metaforyczną wypowiedź pana Franciszka. Ilustracją muzy:czną była "Zabawa w ciuciubabkę". Program na stronie=> TVP Info,

- sobotni wywiad z Panem Fr. Walickim w sobotniej Markomanii - do odsłuchania na stronie Trójki (ikonka głośnika),

- recenzje w najważniejszych dziennikach prasowych - np. Jacka Marczyńskiego w => Rzepie

Zauważcie, że - jak dotąd - przy okazji promocji książki Pan Franciszek nie odniósł się do sprawy wycofania ze sprzedaży albumu Niebiesko Czarnych (tak się składa, że w ostatni piątek natknąłem się na te dwie płyty w jednym z empików).

Temat kolorowych zespołów nie pojawił się w ogóle w trójkowym wywiadzie przeprowadzonym przez M.Niedźwieckiego. Odnoszę wrażenie, że nasz nestor i animator mocnego uderzenia jest ostatnio trochę zawiedziony postawą big beatowych solistów, którzy z rockowym nonkonformizmem nie mają już wiele wspólnego. Sam Pan Franciszek nie myśli składać broni - nadal prezentuje swoje kontrowersyjne opinie na temat tego, kto był, a kto nie- zespołem big beatowym. Gdy go ostatnio widziałem na koncercie, to kazał ustawić swoje krzesełko bliżej sceny, by przypatrzeć się jak młodzi wykonawcy radzą sobie z utworami sprzed kilku dekad.... 8)

PS Nie radzę wchodzić na stronę prezentującą polski rock'n'roll. Bezpieczna natomiast jest strona => Polskiego Radia
dzek
2012-10-01 05:38:00
Mimo,że nie do końca utożsamiam się z pokoleniem polskiego big beatu to z wielkim wzruszeniem wysłuchałem słów Pana Franciszka Walickiego w ostatnią sobotę w Markomanii.Jego zapał i zarliwość z jakim mówił o muzyce rockowej jest imponująca.Wydaje się,że w dzisiejszych czasach,w których króluje hucpa słowa tego rodzaju słowa brzmią trochę jak z innej epoki.Mnie zadziwia jedno.Rock and roll czy też ,przechodząc już na polski grunt big beat a raczej mocne uderzenie kojarzy się z młodością.A tymczasem Franciszek Walicki,gdy debiutował zespół Rhythm and Blues miał lat,jak sam przypomniał w rozmowie z Niedzwieckim ,38.Miał chyba zatem zadziwiającą intuicję,że kiedyś z owego,bardzo przecież prymitywnego polskiego big beatu narodzi się coś czasem bardzo intrygującego i wartościowego.Wtedy tego wiedzieć z całą pewnością nie mógł.
Ewa
2012-12-08 15:53:47
Na You Tube można obejrzeć filmową relację z pełnego wrażeń dnia, w którym Franciszek Walicki promował w Warszawie swoją książkę.

Jest tam też inny filmik z promocji książki:
https://www.youtube.com/watch?v=UP12IAghKAY
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony