Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Eurostudent - plebiscyt 2006-07-03 - 2006-07-04 bitels 9 4218
bitels
2006-07-03 14:27:42
W plebiscycie gazety "Eurostudent", w kategori "Kultowa płyta studencka", pierwsze miejsce zajął album "Dziwny jest ten świat" Cz. Niemena, drugie przypadło grupie Myslovitz.

Link:
http://www.eurostudent.pl/wiecej.php?id=2591
stan.i.slaw
2006-07-03 15:41:59
bitelsW plebiscycie gazety "Eurostudent", w kategori "Kultowa płyta studencka", pierwsze miejsce zajął album "Dziwny jest ten świat" Cz. Niemena, drugie przypadło grupie Myslovitz.

Link:
http://www.eurostudent.pl/wiecej.php?id=2591
....hm cyt."Nie chciałbym aby szufladkowano .moją muzykę.Poza tym są to zaledwie początki.Mam dużo nowych utworów." , "...nie koniecznie tych kilku "złotozielonożelaznych"piosenek,którymi zwykło się podsumowywać mój skromny dorobek piosenkarski... "Jan Chojnacki nie nadawałby moich piosenek sprzed35 lat( to był rok 2002)tylko dlatego,że ów księgowy ubzdurał sobie,że te z nowej płyty odstraszą młodych miłośników reklam i radio nie zarobi.Więc sprawa finansów i pedagogiki jest pilną sprawą dla naprawy gustu zielonouchych mas.Bez tego nie ma co dyskutować o kulturze..."
Ewa
2006-07-03 16:49:21
Myślę, Stan.i.slawie, że szukasz dziury w całym.
Czyż to nie pięknie, że płyta Niemena została kultową płyta studencką?
To znaczy,że muzyka i słowa "Dziwnego świata" wciąż przemawiają do młodych słuchaczy i powinniśmy się z tego cieszyć.
bitels
2006-07-03 18:02:50
Ewa ma rację. Niemen jako artysta jest wciąż dostrzegany, nawet przez młodsze pokolenia, co dobrze świadczy o Jego sztuce.

Nikt tutaj nie szufladkuje jego muzyki, wyrózniono jedynie 1 płytę. Zresztą trudno byłoby cokolwiek gdzieś przypisać, np. do jakiegos ściśle określonego gatunku, w końcu w tej muzyce jest tyle rzeczy, wpływów itp, całe bogactwo.

I nie jest podsumowanie dorobku - wręcz przeciwnie, może dzięki temu ktoś właśnie sięgnie po LP "Dziwny jest ten świat" a potem po następne i w ten sposób pozna sam cały dorobek.
stan.i.slaw
2006-07-03 18:42:05
EwaMyślę, Stan.i.slawie, że szukasz dziury w całym.
Czyż to nie pięknie, że płyta Niemena została kultową płyta studencką?
To znaczy,że muzyka i słowa "Dziwnego świata" wciąż przemawiają do młodych słuchaczy i powinniśmy się z tego cieszyć.
odpowiedzią niech będzie mój post 3 umieszczony w "fani-szpile...re",tylko proszę,przeczytaj dokładnie,dziękuję.
Ewa
2006-07-03 19:43:54
stan.i.slawodpowiedzią niech będzie mój post 3 umieszczony w "fani-szpile...re",tylko proszę,przeczytaj dokładnie,dziękuję.

Przeczytałam, ale nie wiem czy chodzi Ci o zdanie, że nie oczekujesz zgody ze swoimi poglądami, czy też o coś innego?
wireq
2006-07-03 20:34:41
Mimo że jestem paskudnym przedstawicielem podgrupy o osobliwym pochodzeniu ("NOL - istota z Marsa")* w pełni popieram stanowisko zaprezentowane przez stan.i.slaw.N.AE. Należy oburzać się zawsze i na każdego, kto nie chce zrozumieć, że kultowe jest każde nagranie Czesława Niemena.

Pragnę nieśmiało zauważyć, że gdy spojrzy się na laureatów innych kategorii rzeczonego plebiscytu, to gust obecnych studentów jawi się, hmmm ... jako z lekka "marsjański". Co prawda "de gustibus non est disputandum", lecz chciałoby się raczej rzec "o tempora, o mores!".

______

* - artysta kabaretowy i kandydant na Prezydenta RP Jan Pietrzak śpiewał ongiś "Marsjanie nie zagrażają ziemi, ziemi zagraża człowiek". Wypada zgodzić się z tym artystą. A propos: jam nie z Marsa, lecz z Kasjopei.
stan.i.slaw
2006-07-03 20:52:08
Ewa
stan.i.slawodpowiedzią niech będzie mój post 3 umieszczony w "fani-szpile...re",tylko proszę,przeczytaj dokładnie,dziękuję.

Przeczytałam, ale nie wiem czy chodzi Ci o zdanie, że nie oczekujesz zgody ze swoimi poglądami, czy też o coś innego?
o szukanie dziury w całym
Markovitz
2006-07-03 22:42:27
No, oczywiście -nie musi się nam wszystko podobać.
Mi nie podoba się szczególnie ów czytelniczy- największy seler z kodem w tytule :wink: Ale myślę , że ankietowani odpowiedzieli szczerze.
I nie ma się co dziwić , że akurat "Dziwny ..", bo tej płyty fajnie do dziś się słucha przy różnych okazjach.
A więc zgadzam się z Ewą , że trzeba się tylko cieszyć , że bez jakiejś kampanii reklamowej "Dziwny .." utrzymuje nadal wysokie miejsce w notowaniach studentów.
gasket
2006-07-04 10:03:20
stan.i.slawodpowiedzią niech będzie mój post
o szukanie dziury w całym
stanislawie kropiasty, staraj sie pisac poprawniej, bo jednozdaniowa odpowiedz na dlugie, rzeczowe i "zmyslne" posty, nie wzbudza zaufania do Twoich pogladow. Postaraj sie jak i my sie staramy...
A co to sie stalo z Twoja xywka? To juz nie "stan i slaw NAE", tylko - stoj i slaw siebie??? Przyznaj sie, wyleciales z Forum? Ban?
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony