Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Grażyna Łobaszewska śpiewa Niemena 2010-03-24 - 2020-01-15 Ewa 16 11370
Ewa
2010-03-24 14:53:17
08.04. o godz.20.00 w gdyńskim klubie Ucho odbędzie się koncert, który jest zapowiedzią nowej płyty Grażyny Łobaszewskiej dedykowanej pamięci Czesława Niemena.
Zarówno w repertuarze koncertowym jak i na płycie znajdą się największe przeboje Czesława Niemena we własnych aranżacjach.

Grażynie Łobaszewskiej towarzyszyć będzie grupa AJAGORE w składzie:

Sławomir Kornas (wokal, gitara),
Maciej Kortas (gitara),
Michał Szczeblewski (perkusja)
Krzysztof „Puma” Piasecki (gitara).
Ewa
2010-04-08 23:40:10
Bardzo lubię Grażynę Łobaszewską w jej własnym repertuarze, ale ponieważ byłam bardzo ciekawa, jak też poradzi sobie z piosenkami Niemena, wybrałam się do Ucha na jej koncert.
Myślę, że poradziła sobie całkiem nieźle, pozostając sobą i nie siląc się, jak niektórzy wokaliści, na udowadnianie wszystkim, że może być lepsza od Niemena. Piosenki Niemena w nowych, ciekawych aranżacjach, zaśpiewane tą charakterystyczną, ciemną barwą głosu, nabrały trochę innego klimatu. Podobał mi się też towarzyszący Łobaszewskiej zespół Ajagore, zwłaszcza w utworze „Nim przyjdzie wiosna”, który bardzo różnił się od wersji Niemena.
Raziły mnie tylko pomyłki w tekstach utworów, mam nadzieję, że na płycie uda się ich uniknąć.

Koncert rozpoczął się od „Wspomnienia”, później były „Ach, jakie oczy”, „Stoję w oknie”, „Najdłuższa noc” i „Jednego serca”. Po krótkiej przerwie zabrzmiała „Płonąca stodoła”, „Nim przyjdzie wiosna”, „Jeszcze sen” (solo na saksofonie w tym utworze zagrał Przemek Dyakowski, który pełnił też rolę konferansjera), „Obok nas” i na zakończenie „Dziwny jest ten świat” (zaśpiewany trochę inaczej niż w Opolu, myślę, że ciekawiej).

Publiczność reagowała bardzo gorąco, a na koniec zgotowała artystce owację. Na bis jednak nie było już utworu Niemena, tylko „Czas nas uczy pogody”.

Przemek Dyakowski mówił, że płyta Łobaszewskiej z piosenkami Niemena powinna ukazać się we wrześniu bieżącego roku. Na razie nie wiadomo, która wytwórnia to wyda, ale podobno jest już spore zainteresowanie.

:arrow: Tu można zobaczyć kilka zdjęć z koncertu.

Następne koncerty Łobaszewskiej śpiewającej Niemena będą m.in. w Starogardzie Gdańskim (Starogardzkie centrum Kultury, 9.04.)Koszalinie (klub Kredens, 17.04) i w Poznaniu ( Blue Note, 19.04.)
Markovitz
2010-07-28 18:32:30
Najbliższą okazją do posłuchania utworów z repertuaru Niemena w interpretacji Grażyny Łobaszewskiej i zespołu Ajagore będzie koncert podczas festiwalu "Jazz w lesie" (Sulęczyno) w sobotę 31 lipca 2010r. po godz.20.
Ewa
2010-09-10 20:56:10
A jutro Łobaszewska & Ajagore z repertuarem Niemena wystąpią w Sopocie jako jedna z atrakcji Leśnego Festynu Rekreacyjnego. :)
Ewa
2010-10-15 20:29:51
Dziś Grażyna Łobaszewska była gościem Muzycznej Jedynki i opowiadała o płycie z utworami Niemena. Audycji można posłuchać na stronie Jedynki.
Ewa
2010-11-19 22:08:11
Jest już w sprzedaży płyta Grażyny Łobaszewskiej z utworami Niemena.
Piotr Starzyński
2010-11-24 11:26:07
Kilkanaście minut temu przesłuchałem tę płytę i...jestem mile zaskoczony; przyznaję, że trochę się obawiałem jaka ona będzie, ale... :wink: :) jest dobrze; niech świadczy o tym fakt, że chciałem jej tylko posłuchać we fragmentach -( a przesłuchałem od razu całe 40 minut) pierwszy utwór...przebrnąłem z cierp-liwością (ciekawy pomysł z oryginalnym, kilkudziesięciosekundowym fragmentem "Wspomnienia"), ale dalej było już coraz lepiej- kapitalne "Ach , jakie oczy" i "Najdłuższa noc" ( w duecie ze Sławkiem KORNASem), dalej dużo bluesa i "Płonąca stodoła"- wreszcie z prawdziwym fragmentem tej piosenki w miejscu- "...więc myślę ,a niech..." (zaśpiewanym zresztą na końcu...3-krotnie przez wokalistkę, jakby z prośbą o wybaczenie za umieszczenie innych, tych nieszczęsnych słów "...jesteśmy na dnie..." :roll: w zamieszczonym w środku tekście utworu), dalej refleksyjne "Nim przyjdzie wiosna" przygotowujące bardzo dobrze grunt do "Dziwnego świata" i pięknie kończąca płytę "Moja piosnka" C.K. NORWIDa.
Po pierwszym słuchaniu, moim zdaniem to najlepsza, dotychczas wydana płyta z interpretacjami piosenek :N:
(A może to TYLKO moje emocje? :wink: :D )
Romuald Juliusz Wydrzycki
2010-11-25 14:59:32
Szkoda ze odwazni nie maja odwagi zrecenzowac innych plyt ktore maja udajac ze nie maja . Taka jest odwaga wiary !? :?
Piotr Starzyński
2010-11-25 18:47:50
Romualdzie drogi :) ,
płytę, o której wspominasz, zrecenzowałem Tobie osobiście i powiedziałem, że jest dobra treściowo, repertuarowo, jakościowo, a momentami bardzo dobra; płyt "ku pamięci" raczej nie recenzuję, natomiast dla CD G.ŁOBASZEWSKIEJ zrobiłem wyjątek, bo ujęła mnie emocjonalnie... :)
Masz rację...WIARA się nie boi...
Po-zdrowie-nia
Stach
2010-12-05 14:23:02
Piotr Starzyński... i "Płonąca stodoła"- wreszcie z prawdziwym fragmentem tej piosenki w miejscu- "...więc myślę ,a niech..." (zaśpiewanym zresztą na końcu...3-krotnie przez wokalistkę, jakby z prośbą o wybaczenie za umieszczenie innych, tych nieszczęsnych słów "...jesteśmy na dnie..." :roll: w zamieszczonym w środku tekście utworu),

Uważam, że najlepszym gestem "wybaczenia" byłoby zamieszczenie właściwego tekstu. Dlaczego nikt z wydawców nie pomyślał o tym? Dlaczego wykonawczyni nie dopilnowała "swego dzieła" ?
Z coverami jest tak jak z ... nowalijkami na wiosnę niby świeże zielone rośliny a tak naprawdę naszpikowane są sztucznymi nawozami. Toksyczne są dla wygłodniałego ,pozbawionego witamin organizmu! :idea:
Ewa
2010-12-05 15:19:30
Stach
Uważam, że najlepszym gestem "wybaczenia" byłoby zamieszczenie właściwego tekstu. Dlaczego nikt z wydawców nie pomyślał o tym? Dlaczego wykonawczyni nie dopilnowała "swego dzieła" ?

Widocznie nie zawsze uda się wszystkiego dopilnować. We wkładce do "Spodchmurykapelusza" też można znaleźć parę rażących błędów i czy ktoś za to obwiniał Niemena?
Grażyna Łobaszewska nagrała naprawdę świetną płytę, bardzo osobistą i dojrzałą i nawet kilka jej pomyłek w tekstach czy błąd we wkładce nie jest w stanie zepsuć tego dobrego wrażenia (przynajmniej jeśli o mnie chodzi :wink: ).
Zgadzam się z Piotrem, że z dotychczasowych płyt z coverami Niemena, ta płyta jest najciekawsza i najlepsza.
Markovitz
2011-04-30 15:05:08
Na solo Przemka Dyakowskiego w utworze "Jeszcze sen" zwrócił mi uwagę Paweł Brodowski. Jak wiadomo redaktor naczelny JAZZ FORUM jest pomysłodawcą Dnia Niemena (3 V) w ramach Wiosny Jazzowej w Zakopanem. Na specjalnym koncercie w hotelu Belvedere oprócz zespołu Soundrise wystąpi Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore i.. saksofonistą Przemkiem Dyakowskim - dobrym duchem jazzu z Wybrzeża... 8)
Ewa
2011-06-29 13:27:18
Grażynę Łobaszewską i Ajagore z repertuarem Niemena ponownie można będzie usłyszeć w klubie Ucho 14.07.2011 o godz.19.00. na koncercie pamięci Janusza Popławskiego. Jej występ poprzedzi grupa Sweet, Bitter & Sour – jeden z laureatów tegorocznej Gitariady - Przeglądu Solistów i Zespołów Muzycznych im. Janusza Popławskiego w Gdyni.
Wstęp na koncert za symboliczną cenę 5 zł.
Markovitz
2011-07-03 17:27:40
EwaGrażynę Łobaszewską i Ajagore z repertuarem Niemena ponownie można będzie usłyszeć w Gdyni w klubie Ucho 14.07.2011 o godz.19.00. na koncercie pamięci Janusza Popławskiego.

A już teraz filmowy portret Grażyny Łobaszewskiej w cyklu "Kulisy sławy"..

.. :arrow: UWAGA w TVN

I jeszcze => link do krótkiej recenzji płyty "Dziwny jest..." - JAZZ FORUM (luty/2011)
Ewa
2012-02-12 11:55:01
Walentynkowy koncert Grażyny Łobaszewskiej & Ajagore z repertuarem Czesława Niemena – 14.02.12 o godz. 20:00 w Klubie Muzycznym Parlament w Gdańsku.
Ewa
2019-01-23 12:23:52
Koncerty Grażyny Łobaszewskiej i grupy Ajagore w 80.rocznicę urodzin Niemena "Z miłości do Niemena":

13.02.19 w Koszalinie w Studio Koncertowo-Nagraniowym Radia Koszalin
14.02.19. w Białogardzie w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich
15.02.19 w Szczecinie w Klubie Delta
16.02.19 w Golczewie w Herbowej
17.02.18 w Krzyżu Wielkopolskim w M-GOK
21.02.19 w Warszawie w Kalinowym Sercu.
Ewa
2020-01-15 22:31:19
W tym roku Grażyna Łobaszewska również śpiewa Niemena. Dziś odbył się koncert w Sopocie, pt. "Sopot pamięta o Niemenie".

Kolejny koncert pt. "Dziwny jest ten świat", z okazji 16. rocznicy śmierci Niemena, będzie w Tczewie 19.01.20.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony