Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

I Festiwal Młodych Talentów-Słupsk 2006 2006-08-01 - 2007-12-29 stan.i.slaw N.AE. 175 57902
stan.i.slaw N.AE.
2006-08-01 09:15:53
Edytowany 4 raz(y), ostatnio 2006-08-01 09:15:53 przez stan.i.slaw N.AE.
I Festiwal Młodych Talentów NIEMEN NON STOP-Słupsk 2006 odbędzie się 20 i 21 listopada.Adresowany jest do środowisk młodzieży województw:pomorskiego i zachodniopomorskiego( od Szczecina do Gdańska).Celem naszego przedsięwzięcia jest szeroko rozumiana promocja dokonań twórczych CZESŁAWA NIEMENA-wybitnego artysty polskiej sceny muzycznej ,którego początki drogi artystycznej związane są z polskim Wybrzeżem.Głównym organizatorem jest Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku,gdzie będzie mieścić się Biuro Festiwalu.Zależy nam na odpowiednim poziomie Festiwalu,dlatego mamy m.in.wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Więcej informacji :www.niemennonstop.pl
szach' raj
2006-08-01 09:19:25
Wspaniała wiadomość ! Gratulacje dla wszystkich organizatorów !
Pozdrawiam
Piotr Starzyński
2006-08-01 10:07:03
Gratuluję pomysłu i inicjatywy!
Szkoda tylko, że będzie to zamknięte dla chętnej młodzieży z innych regionów Polski. :(
Podobny festiwal z 1962r. był wszakże otwarty dla wszystkich... :wink:
szach' raj
2006-08-01 10:40:02
Tak trzymać. Powodzenia, Stanisławie !
(w odniesieniu do Twego ostatniego wpisu w temacie Dyskografia na Union of Rock)
Tadeusz
2006-08-01 12:17:53
Moje najwyższe wyrazy uznania i zarazem gratulacje Stanisławie.
Skoro masz zgodę Pani Małgorzaty Niemen, to może sporządzicie z tego dokumentację w postaci DVD, AUDIO - z myślą o popularyzacji tego przedsięwzięcia w całym kraju; z myślą o wypłynięcie na szersze wody.
Może ta inicjatywa sprawi, że pojawi się w życiu artystycznym kraju wielu młodych, wartych uwagi i promocji artystów, a niektórzy starzy( zasiedziali i popularni "z braku laku") pójdą na zasłużony odpoczynek i dadzą odpocząć falom eteru.

PS. Po paru godzinach namysłu postanowiłem uzupełnic ten post i jednak napisać kogo mam na myśli jako zasiedziałą i popularną z "braku laku". Otóż, jest nią pewna pani MR- " wielka'', głównie fizycznie, gwiazda - która zawsze i wszędzie się wkręci, a to na koncert galowy jako główna atrakcja, zajmująca całą drugą połowę koncertu; a to do telewizji na wywiad o kulturze i sztuce; a to do wspomnieniowych migawek. Wszędzie jej pełno. Mam jej dosyć, jej wagonowych ballad, jej sekretarek szparek i innych jej jarmarcznych gagów.
Markovitz
2006-08-01 22:11:29
Nie sądziłem nigdy, że będę stawał w obronie Pani zwanej przez :N:-a pieszczotliwie.. Mańką :P.
Ja nazwałbym Ją raczej "polskim Rammsteinem", bo jak walec wchodzi tam, gdzie niekoniecznie na Nią czekają i miażdży wszelkie opory i przeszkody.
Oczywiście nie każdemu taka przebojowość musi się zaraz podobać (vide: festiwal opolski sprzed kilku lat, gdzie Jej piosenki dzięki głosowaniu audiotele zajęły pierwsze cztery miejsca jako hity wszech czasów :wink:).

Ja jednak oddam tu hołd Pani Maryli i poddaję Tadeuszowi pod rozwagę tylko dwa argumenty :

-MR w przeciwieństwie do wielu młodszych i bardziej lansowanych piosenkarek ma dobry głos i potrafi śpiewać. Na koncertach prezentuje się w wydaniu rythm&bluesowym, dzięki któremu warto wybaczyć Jej "romans" z muzyczną szmirą z lat 80-tych.

-MR -jak żadna z gwiazd polskiej muzyki popularnej (mam na myśli Wszystkich Artystów) naprawdę szanuje swoich Fanów, o czym można się przekonać w sklepie płytowym, "na" i "po" koncercie. Dawno temu zrozumiała, że publiczność jest Jej największym sprzymierzeńcem i nie traktuje fanów jak naprzykrzających się intruzów.

Życzyłbym sobie takiej postawy, takiej siły i talentu u przyszłych laureatów słupskiego festiwalu.

Idź Tadeuszu bez uprzedzeń na Jej koncert, idź porozmawiaj po koncercie, a w razie jeszcze jakichś wątpliwości wejdź na Jej stronę internetową i forum dyskusyjne (które częstokroć odwiedza).
Mam tylko jedną prośbę: po spełnieniu tych czynności - bądź łaskaw nadal pozostać z Nami na tym Forum ... 8)
Tadeusz
2006-08-02 07:07:44
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-08-02 07:07:44 przez Tadeusz
Drogi Markovitzu

Nie twierdzę, że MR nie umie śpiewać, bo umie. Ja mam jej jednak dosyć, bo jest jej za dużo, zapełnia cenne minuty antenowe, nie dając w ten sposób szans innym artystom.
Jak zapewne wiesz, nadmiar szkodzi.

W sprawie jarmarcznych gagów: niedawno ubrała na siebie bluzkę z namalowanymi na niej piersiami, a po koncercie uspokoiła publiczność, ze to tylko namalowane. Nie myśl, że nie mam poczucia humoru, mam, ale ten dowcip to najzwyklejszy jarmark – „najniższy parter” , żeby nie powiedzieć dno.

Fakt, że lubił ją Niemen nie obliguje mnie do jej lubienia.
Ewa
2006-08-02 08:05:19
Tadeusz
Ja mam jej jednak dosyć, bo jest jej za dużo, zapełnia cenne minuty antenowe, nie dając w ten sposób szans innym artystom.

Prawdę mówiąć, to nie zauważyłam, żeby było jej aż tak dużo w mediach. W czasach PRL-u było jej znacznie więcej.
Może nie jestem wielką fanką Maryli, ale podziwiam ją jako arystkę za głos, osobowość, stworzenie własnego, niepowtarzalnego stylu, a także za oryginalność sceniczną. U niej jakoś nie rażą mnie kiczowate nieraz kreacje, raczej wywołują uśmiech.I myślę, że o to właśnie jej chodzi.
Markovitz pisał o jej szacunku dla fanów, ja też podziwiam ją za to, że znajduje czas, by z nimi podyskutować po koncertach, czy na forum i widać, że sprawia jej to przyjemność.
Naprawdę niewielu jest u nas takich artystów i życzę Pani Maryli by występowała jak najdłużej.
stan.i.slaw N.AE.
2006-08-02 10:12:32
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-08-02 10:12:32 przez stan.i.slaw N.AE.
Pisząc o festiwalu, chciałem spowodować dyskusje.Dyskusje rzeczową ,podczas której wypracowane zostaną formy realizacji rozmaitych projektów artystycznych (festiwale,zloty,wystawy etc.).Adresowałem to do fanów Niemena,pochodzących z róznych środowisk aby krytycznie spojrzeć na przedsięwzięcie,wyeliminować niedopracowania,wnieść świeże spojrzenie.,zaproponować coś innego.A tu odbiegające od tematu wypowiedzi n.t. MaRyli,zaciemniając tym samym temat 1-szego F M T.
Markovitz
2006-08-02 11:15:16
stan.i.slaw N.AE.Pisząc o festiwalu, chciałem spowodować dyskusje. Dyskusje rzeczową ,podczas której wypracowane zostaną formy realizacji rozmaitych projektów artystycznych (festiwale,zloty,wystawy etc.).


O, to dosyć ambitne założenia :o To chyba nie oznacza, że ze Słupska po festiwalu będą płynąć dyrektywy do niemenologów w całym kraju ? :twisted:

Daruj mój sarkazm Stan.i.sławie , ale ja o podobnie ambitnych planach słucham na różnych zlotach i spotkaniach już od dwóch lat i odnoszę wrażenie (może mylne..?), że takie inicjatywy jak zloty, czy np. list otwarty są odbierane w ścisłym Kręgu decyzyjnym jako samowolka lub jakiś spisek ...

Póki co - nasze spotkania są tylko okazją do zawarcia znajomości z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Jeszcze wyjaśnię dlaczego -moim zdaniem- w tym wątku zjawiła się pani Maryla ? Otóż okazało się (za sprawą postu Tadeusza) , że Ona przychodzi na myśl od razu, jeśli tylko mowa o festiwalach piosenki .
A Niemen nie ograniczał się przecież tylko do piosenek !

Trochę za mało wiemy o słupskim festiwalu młodych talentów:
Czy młodzi ludzie będą wykonywać swoje kompozycje, covery, czy tylko piosenki :N:-a ?
Czy wystąpią soliści- instrumentaliści , czy także zespoły ?
stan.i.slaw N.AE.
2006-08-02 11:37:26
Samowolki nie uprawiam,gdyż byłoby to nie fair. Nasze projekty są realizowane sukcesywnie np. MCK w Słupsku organizując"swoje" imprezy wzbogaca je utworami Niemena wykonywanych przez młodych ludzi.Malarz-artysta przedstawił portrety Niemena "w pastelach".Na 1-szym FMT,udział mogą brać soliści,zespoły.Wykonują utwory Niemena(dwa)1 dowolnie wybrany przez siebie a 2-gi "obowiązkowy" takie zestawienie utworów wykonałem i dostarczone zostaną tym wszystkim ,którzy dokonają zgłoszenia udziału w festiwalu.Moja odp.na zapytania pana.M.
Tadeusz
2006-08-02 12:36:21
Drogi Markovitzu,
należy życzyć Stanisławowi powodzenia.
Twój pesymizm mnie zadziwia. Pesymiści nie odnoszą sukcesów, a optymiści często realizują swoje pomysły, nawet jeżeli wydają się one nierealne.
Stanisław jest optymistą i wierzę, że mu się uda. Optymizm i wytrwałość są kluczem do sukcesu.
stan.i.slaw N.AE.
2006-08-27 14:09:02
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2006-08-27 14:09:02 przez stan.i.slaw N.AE.
ZAPROSZENIE na I Festiwal Młodych Talentów" NIEMEN NON STOP":20 listopada, godz.17.00, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica ,SŁUPSK ul. Jana Pawła II 3.W programie m. in.:
a)Występy uczestników Konkursu"Scena NIEMENA" b)NIEMEN enigmatyczne terytoria:Andrzej Mozol-artysta malarz ,przedstawia Niemena w pastelach i Janusz Prynkiewicz-piano.c)bar"Pod Papugami"-celebrities jam-spotkanie publiczności z artystami i goścmi festiwalu.Prowadzenie Paweł Brodowski (Jazz Forum). Loża jurorów:Tomasz Jaśkiewicz,Zb.Hołdys,Stanisław Sojka. 21 listopada ,godz.17.00 ,a)występy "Złotej Dziesiątki",b)ogłoszenie werdyktu jury,c)projekt specjalny Marek Bałata"NIEMEN-Wspomnienie" z udziałem Elżbiety Towarnickiej-sopran.Gość honorowy MAŁGORZATA NIEMEN.
stan.i.slaw N.AE.
2006-08-29 07:24:06
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-08-29 07:24:06 przez stan.i.slaw N.AE.
Więcej informacji,znajdziecie w mediach:"Dziennik Bałtycki",Głos Szczeciński",TVP-Kultura,TVP-3(Gdańsk i Szczecin),",Jazz Forum",Polskie Radio Koszalin.
Tadeusz
2006-08-29 12:13:32
Prezentację programu festiwalu zrozumiałem jako zaproszenie. Gratuluję rozmachu. Jeżeli powiodą się zamierzenia to sukces murowany.
Problem w tym, że ja nie mam dostępu do lokalnych (północno- zachodnich) mediów, a więc więcej informacji na temat tego festiwalu nie zasięgnę ta drogą, jak sugerujesz w swoim poście. Jakieś karnety na koncerty i prezentacje dla wybranych pewnie przewidujecie. Nic nie sugeruję, oczywiście :wink:
stan.i.slaw N.AE.
2006-09-23 14:48:24
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-09-23 14:48:24 przez stan.i.slaw N.AE.
POLECAM STRONĘ FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW -NIEMEN NON STOP ,SŁUPSK 2006R. : http://www.niemennonstop.pl Zapraszam.
Tadeusz
2006-09-23 16:17:23
Moje gratulacje, że udało
Ci się doprowadzic do realizacji takie przedsiewzięcie.
Strona interesująca i bogata plastycznie.
Piotr Starzyński
2006-09-23 17:20:53
Podwójne gratulacje, Stanisławie!
1.200-y post
2.Realizacja projektu-I Festiwal Młodych Talentów :)
stan.i.slaw N.AE.
2006-09-23 20:02:49
Dziękuję za miłe słowa.W tym przedsięwzięciu ,poświęconym NIEMENOWI ,jestem tylko małym ziarnem.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2006-09-23 20:15:47
Gratulacje! Ale ! I Festiwal Młodych Talentów to był ale w Szczecinie w 1962 roku, o czym warto pamiętać , wspominacie o tym. Identyczność nazwy i jej kolejność nie jest chyba zbyt szczęśliwa, choć wyjątkowo ładna i sympatyczna. Jeżeli stosowanie zwykłego liternictwa może być wg niektórych wykroczeniem, to co dopiero kopiowanie tytułu. Popularyzacją i konkursem piosenek CN zajmowała się niedawno Zielona Góra na swoich Festiwalach piosenki im. A. German. Nie jesteście więc wyjątkiem! Wracając do Mańki to fakt zbyt dużo kradnie miejsce młodym. CN nie, bo go prawie brak. Może Słupsk znakomite miasto znane mi służbowo przed laty pomoże Czesławowi. Jeszcze raz gratulacje!!! :D :D :D
stan.i.slaw N.AE.
2006-09-23 20:26:14
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-09-23 20:26:14 przez stan.i.slaw N.AE.
Panie Romualdzie Juliuszu,dziękuję za gratulacje i za słowa krytyczne ,przyjmuję je ze zrozumieniem.Tak jak wspomniałem wyżej,jestem jedynym zapaleńcem ( miłośnikiem Niemena i Jego twórczości ,pozostali pasjonują się np jazzem lub innymi wykonawcami piosenek),który ma przed sobą urzędniczą machinę,proszę mnie zrozumieć.
Andrzej Mróz
2006-09-24 08:08:40
Podziwiam Ciebie Stanisławie!

Z takim rozmachem........
stan.i.slaw N.AE.
2006-09-24 08:23:17
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2006-09-24 08:23:17 przez stan.i.slaw N.AE.
Andrzeju ! Tak do końca to nie jestem zadowolony, ani ze strony(w poniedziałek będę żądał usunięcia błędów)ani też z pewnych faktów bezpośrednio związanych z festiwalem,zmieniłbym wiele.Gdyby były jakiekolwiek propozycje,wnioski ,itp ,chętnie na p.w. przeczytam.
Ewa
2006-09-24 11:03:17
Faktycznie są pewne błędy w kalendarium, ale strona bardzo ładna i ciekawa.
Mam nadzieję, że sam festiwal też będzie ciekawym wydarzeniem i ujawnią się na nim jakieś młode talenty.
No i dzięki programowi obowiązkowemu młodzi będą mieli okazję poznać te mniej znane utwory Niemena.
Trzymam kciuki za powodzenie tej imprezy. :)
stan.i.slaw N.AE.
2006-09-24 11:10:16
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-09-24 11:10:16 przez stan.i.slaw N.AE.
EwaFaktycznie są pewne błędy w kalendarium, ale strona bardzo ładna i ciekawa.
Mam nadzieję, że sam festiwal też będzie ciekawym wydarzeniem i ujawnią się na nim jakieś młode talenty.
No i dzięki programowi obowiązkowemu młodzi będą mieli okazję poznać te mniej znane utwory Niemena.
Trzymam kciuki za powodzenie tej imprezy. :)
......to nie jest jeszcze jednym pretekstem do utyskiwań nad rozrywką ,nad jej formami.Chodzi mi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na jeden z podstawowych dziś chyba problemów młodzieżowej współczesności:na kulturę słuchania.Takim przedsięwzięciem zmierzam do wyrobienia pożądanych i wartościowych w sensie estetycznym i moralnym ,postaw młodzieży wobec dzwięku muzycznego.Nie pomijam tu treści o konkretnym przesłaniu.Znakomitym przykładem jest CZESŁAW NIEMEN.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2006-09-28 11:24:33
Cieszy mnie pozytywny post pod moim adresem od St.awa ! O sprawach złych piszę zawsze żle, o sprawach dobrych dobrze. Ten kto pomaga aby Czesław istniał, i nie był rozsypywany, zasługuje na uznanie, nawet gdy czasem błądzi. Stopę wody pod kilem marynarzowi od też czasem marynarza ! :)
stan.i.slaw N.AE.
2006-09-29 08:06:29
Romuald Juliusz WydrzyckiCieszy mnie pozytywny post pod moim adresem od St.awa ! O sprawach złych piszę zawsze żle, o sprawach dobrych dobrze. Ten kto pomaga aby Czesław istniał, i nie był rozsypywany, zasługuje na uznanie, nawet gdy czasem błądzi. Stopę wody pod kilem marynarzowi od też czasem marynarza ! :)
Panie Romualdzie Juliuszu,dziękując za krzepiące słowa, zapewniam ,że pewne rozbieżności( w naszych dyskusjach) nie mogą mieć i nie mają wpływu na mój właściwy stosunek do CAŁEJ RODZINY N I E M E N A.
stan.i.slaw N.AE.
2006-10-01 09:32:45
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2006-10-01 09:32:45 przez stan.i.slaw N.AE.
Do Koleżanek i Kolegów forumowiczów ! Zachęcam do poszukiwań młodych ,zdolnych muzycznie ludzi ,którzy zgłosiliby chęć udziału w F M T .Zgłoszenia,pytania kierować na adres podany na stronie ( w/w)internetowej.
Markovitz
2006-10-02 11:21:44
Stan.i.slaw N.AE. Zachęcam do poszukiwań młodych, zdolnych muzycznie ludzi, którzy zgłosiliby chęć udziału w F M T ..


W regulaminie tkwi chyba przyczyna problemów z naborem kandydatów :

Konkurs adresowany jest do młodzieży środowisk szkolnych i akademickich polskiego Wybrzeża (woj. pomorskie i zachodniopomorskie), w przedziale wieku 16-25 lat.

Zwracam uwagę, że trudny repertuar mają wykonywać bardzo młode osoby i to tylko z Pomorza :?

Do końca października (termin zgłoszenia do konkursu) jest jeszcze dość czasu, aby nieco ..hmm .. zliberalizować (tak, tak Andrzeju :wink:) wymogi regulaminu w tym nieszczęsnym punkcie drugim.
Andrzej Mróz
2006-10-02 14:45:08
Markovitzu "liberalizm" jako słowo, pojęcie i "liberalizm" jako ideologia ukrywajaca w sobie wiele nie zawsze wyraźnie czytelnych zamysłów, i zamiarów, to dwie różne sprawy. :idea: :D
Markovitz
2006-10-03 07:43:46
Andrzej Mróz "liberalizm" jako ideologia ukrywajaca w sobie wiele nie zawsze wyraźnie czytelnych zamysłów i zamiarów...


Jakbym gdzieś to już słyszał ... :wink:

Zapytajmy lepiej Stanisława - co tam słychać w Słupsku ?

Stają chętni do konkursu ?
stan.i.slaw N.AE.
2006-10-04 18:44:11
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-10-04 18:44:11 przez stan.i.slaw N.AE.
Markovitz
Stan.i.slaw N.AE. Zachęcam do poszukiwań młodych, zdolnych muzycznie ludzi, którzy zgłosiliby chęć udziału w F M T ..


W regulaminie tkwi chyba przyczyna problemów z naborem kandydatów :

Konkurs adresowany jest do młodzieży środowisk szkolnych i akademickich polskiego Wybrzeża (woj. pomorskie i zachodniopomorskie), w przedziale wieku 16-25 lat.

Zwracam uwagę, że trudny repertuar mają wykonywać bardzo młode osoby i to tylko z Pomorza :?

Do końca października (termin zgłoszenia do konkursu) jest jeszcze dość czasu, aby nieco ..hmm .. zliberalizować (tak, tak Andrzeju :wink:) wymogi regulaminu w tym nieszczęsnym punkcie drugim.
,,,,,,,,,z mojej strony była to czysta zachęta a z pewnością nie jest to ....akt rozpaczy...drzwi są wąskie ,no cóż ,gdyż zależy mi na poziomie(wysokim).
stan.i.slaw N.AE.
2006-10-04 18:49:33
Otrzymujemy sygnały z różnych miast np:Gdańsk,Człuchów,które pozwalają sądzić,że jest zainteresowanie festiwalem.Jednak biorąc pod uwagę termin zgłoszenia swojego udziału(31 pażdziernika) zostało sporo czasu i nie ma na razie potrzeby martwić się frekwencją.
stan.i.slaw N.AE.
2006-10-07 17:06:47
Wejdż na stronę: http://www.niemennonstop.pl
Romuald Juliusz Wydrzycki
2006-10-08 17:10:01
Polecam ubiegłoroczną laureatkę konkursu CN w Filharmonii Zielonogórskiej słupszczankę NATALIĘ SIKORĘ. Piękna, młoda i blondynka. A jak zaśpiewała " Nim przyjdzie wiosna". Warto posłuchać! :)
stan.i.slaw N.AE.
2006-10-09 07:01:58
Panie Romualdzie,dziękuję za wskazanie na Natalię Sikorę,jako ewentualną uczestniczkę I FMT.Widziałem w Zielonej G.,jej ojciec prezentował mi jej występ z zespołem,wiem gdzie zdobywała ostrogi.Jeśli tylko wyrazi ochotę na udział,będzie mile widziana.
stan.i.slaw N.AE.
2006-10-14 18:05:32
Jest pewne novum w sprawie I FMT-ZERKNIJ NA :www.niemennonstop.pl
Ewa
2006-10-14 18:45:44
Dobra decyzja z tą zmianą regulaminu. Może dzięki temu zwiększy się liczba chętnych do udziału w konkursie. :wink:
stan.i.slaw N.AE.
2006-10-14 18:54:02
EwaDobra decyzja z tą zmianą regulaminu. Może dzięki temu zwiększy się liczba chętnych do udziału w konkursie. :wink:
,,,, a ja sądzę,że i bez tej zmiany, będzie zainteresowanie twórczością NIEMENA.
stan.i.slaw N.AE.
2006-10-28 16:06:59
Edytowany 4 raz(y), ostatnio 2006-10-28 16:06:59 przez stan.i.slaw N.AE.
Tomasz Jaśkiewicz autor utworu poświęconego NIEMENOWI"Leć płomieniu.leć") dokona wstępnej weryfikacji kandydatów do ,,,,,,,,,,,,, I FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW ***NIEMEN NON STOP***-SŁUPSK 2006r.
stan.i.slaw N.AE.
2006-10-28 16:45:42
Plakat I FMT NIEMEN NON STOP,można nabyć ....nabywając Jazz Forum(X-XI'06)
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-04 08:39:38
Została wyłoniona" dwudziestka "(młodych zdolnych) do udziału w I FMT NIEMEN NON STOP.Info dla Piotra Starzyńskiego-jest uczestnik z okolic Poznania.
Piotr Starzyński
2006-11-04 09:02:12
Dasz mi na niego namiary ( jeśli zechce)?
Po-zdrowie-nia. ( Trzymaj się Stanisławie!)
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-04 09:06:26
Piotrze naturalnie,że podam.Za pozdrowienia dziękuję.
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-10 12:06:25
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-10 12:06:25 przez stan.i.slaw N.AE.
.Są perełki godne wykonywania utworów Czesława NIEMENA.....
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-12 12:39:42
Na stronie http://www.niemennonstop.plznajduje się lista uczestników(20) I FMT.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2006-11-18 21:15:17
Każda popularyzacja twórczości Czesława Juliusza Wydrzyckiego- Niemena mnie cieszy. :D
Życzę powodzenia w mocno uzgadnianej i sponsorowanej imprezie będącej niemal kopią zielonogórskiej i szczecińskiej.Aby pojutrze nie pozostał szary pył.
Na początku Stan. podkreślał słowo - fair, jako bardzo ważne, czy chciał sam sobie zaprzeczyć !?
Tych nie - fair jest sporo .Nie fair jest bez skrupułów naśladowanie dopisku N.AE. ,nazwy szczecińskiej I FMT , no i rejestracji pośpiesznej Stowarzyszenia, kradnąc i nazwę i pomysł 3- letnich torpedowanych zabiegów rzeczywistych niemenologów i znawców i posiadaczy tego co wam się nawet nie śniło.

Mimo wszystko . POWODZENIA. Ale FAIR :o :) :D
Dasza
2006-11-18 22:25:54
Stanisławie!
Wszystko już pewnie „zapięte na ostatni guzik” ?
Organizatorom oraz uczestnikom konkursu życzę, aby wszystko
poszło doskonale.
Szkoda , że nie mogę uczestniczyć w tym wydarzeniu,
ale myślę, że zdasz nam jakąś obszerną relację z festiwalu ?
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-19 08:56:55
Droga Daszo!Dziękuję za życzenia zapewniam Cię,że wszystko jest fair i zgodnie z literą prawa(to w odniesieniu do postu RJW,który zarzuca mi m.in. kradzież-to jest totalnia brednia i zwykła zawiść,to ,że komuś się coś nie udało założyc a mnie tak ,nie mam zamiaru się obarczać z tego tytułu,moje zabiegi trwały ...lata i to w jednym celu "aby ślady "NIEMENA były wyrażne)Z wyrazami szacunku i poważania.
matt
2006-11-19 11:44:57
Romuald Juliusz Wydrzyckino i rejestracji pośpiesznej Stowarzyszenia, kradnąc i nazwę i pomysł 3- letnich torpedowanych zabiegów rzeczywistych niemenologów i znawców i posiadaczy tego co wam się nawet nie śniło.


a dlaczego innym sie nie udalo? a moze gdy juz jest Stowarzyszenie to warto zeby dzialalo na rzecz tego "co wam sie nawet nie snilo"?



Romuald Juliusz WydrzyckiMimo wszystko . POWODZENIA. Ale FAIR :o :) :D


oczywiscie sie dolaczam


Daszamyślę, że zdasz nam jakąś obszerną relację z festiwalu ?


i do tego tez :)
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-19 11:49:43
Matt,proszę rozwiń swoją myśl ,lecz na p.w. w kontekście "co wam się nawet nie śniło"?!Uwierz liczę na współpracę dla dobra IN MEMORIAM NIEMENA.
matt
2006-11-19 12:06:28
to sa slowa Romualda Juliusza Wydrzyckiego przytoczone w moim poscie najpierw jako cytat a potem w cudzyslowiu (tez jako cytat :? ) - wiec to nie mnie powinienes pytac co sie za nimi kryje.
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-19 12:31:21
mattto sa slowa Romualda Juliusza Wydrzyckiego przytoczone w moim poscie najpierw jako cytat a potem w cudzyslowiu (tez jako cytat :? ) - wiec to nie mnie powinienes pytac co sie za nimi kryje.
,,,,czyżby szło o "Sen końca i początku"?!
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-20 09:03:16
Wszystkim "ludziom dobrej woli" w dniu rozpoczęcia I FMT NIEMEN NON STOP,który jest poświęcony ukochanemu artyście a jednocześnie jako inspiracja dla młodych oraz próba przekazania im (młodym) dorobku CZESŁAWA NIEMENA dedykuję fragm. wiersza"Jutro"..."Więc ,gdy nastanie jutro beze mnie/Nie rozpaczaj,że jestem tak daleko od Ciebie/Bo zawsze kiedy o mnie pomyślisz/będę tuż,tuż/W sercu Twym Wielkim i Kochającym."--autor CZESŁAW NIEMEN.
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-20 09:50:33
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-20 09:50:33 przez stan.i.slaw N.AE.
Romuald Juliusz WydrzyckiKażda popularyzacja twórczości Czesława Juliusza Wydrzyckiego- Niemena mnie cieszy. :D
Życzę powodzenia w mocno uzgadnianej i sponsorowanej imprezie będącej niemal kopią zielonogórskiej i szczecińskiej.Aby pojutrze nie pozostał szary pył.
Na początku Stan. podkreślał słowo - fair, jako bardzo ważne, czy chciał sam sobie zaprzeczyć !?
Tych nie - fair jest sporo .Nie fair jest bez skrupułów naśladowanie dopisku N.AE. ,nazwy szczecińskiej I FMT , no i rejestracji pośpiesznej Stowarzyszenia, kradnąc i nazwę i pomysł 3- letnich torpedowanych zabiegów rzeczywistych niemenologów i znawców i posiadaczy tego co wam się nawet nie śniło.

Mimo wszystko . POWODZENIA. Ale FAIR :o :) :D
Romualdzie J. Wydrzycki nazwisko jakie Pan nosi nie upoważnia Pana do pomówień , bezzasadnych wyssanych z brudnego palucha obelg pod moim i nie tylko adresem, lecz do powagi i szacunku dla swojej rodziny dla pamięci Czesława Niemena .
Romuald Juliusz Wydrzycki
2006-11-20 13:57:08
Hola, Panie Stanie. To nie są obelgi. To są fakty. Ja kłamać nie potrafię. Jeżeli 3 lata to mało że nic się nie ukazało, to czapki z głów, ale przed kim i po co ! :( Do zobaczenia ! :)
Ed
2006-11-20 19:14:36
Romuald Juliusz Wydrzycki(...)no i rejestracji pośpiesznej Stowarzyszenia(...)


...o, chyba umknęła mi ta informacja wcześniej... może coś więcej Stan.i slawie o tym stowarzyszeniu byś napisał????

Teraz kolej na Poznań... ;)
Maciek
2006-11-21 06:28:34
Ed...o, chyba umknęła mi ta informacja wcześniej... może coś więcej Stan.i slawie o tym stowarzyszeniu byś napisał????


Ja również chętnie się dowiem... coś sobie Stanisławie zarejestrował ?
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-21 09:13:39
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-21 09:13:39 przez stan.i.slaw N.AE.
był również temat- wielu tu nurtujący- wydawniczy,
gasket
2006-11-21 12:38:30
stan.i.slaw N.AE.Wielogodzinna rozmowa utwierdziła mnie w pewnych postawach,opiniach,relacjach itp.
była wielowątkowa szczera,miła,owocująca.
otrzymałem wypowiedż bardzo wyczerpującą ,bogatą,klarowną,profesjonalną ....

Chylę czoła przed wielkim wysiłkiem i zaangażowaniem "w projekty wydawnicze" jakie Pani Małgorzata NIEMEN czyni!!!
Brawo Migaweczko!!! Notoryczny forumowy dyslektyk zaczal nareszcie siegac do slownika! Tymczasowo jest to slownik wyrazow bliskoznacznych - mamy nadzieje, ze wkrotce dolacza do niego: slowniczek ortograficzny i slownik jezyka polskiego.

Twoja niejako misyjna dzialalnosc na rzecz poprawnosci jezykowej w internecie zaczela przynosic owoce... Czlowiek jak widac jest forma dynamiczna, ktora w rozwoju swoim kieruje sie w strone doskonalosci. Teraz dyslektyk ..., niegdys unikajacy wielkich liter i wszelakich znakow przestankowych za wyjatkiem myslnika - piszacy te slowa!

Poprawiaj nas... Takze z patriotycznego obowiazku, ktory zobowiazuje... Wobec tysiecy tych, ktorzy jezyk nasz najpierw tworzyli, pisali wiersze o gesiach, i tych ktorzy o utrzymanie go walczyli i cene za to niejednokrotnie zaplacili najwyzsza...

Odlecialem nieco w krainy wznioslych idealow, napompowany BARDZO podnioslym tonem poprzedniego postu i jego wyolbrzymionymi sformulowaniami typu: "OGROMNY szacunek", "WIELKIM wysilkiem"... Nie wystarcza, ze odpowiedz byla wyczerpujaca - ona byla "BARDZO" wyczerpujaca!
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-21 13:14:15
Guru Antagonistów Szukających Konfliktów Emocjonalnych Tropicieli :D
Markovitz
2006-11-21 13:55:54
To miłe, że w natłoku zajęć znalazłeś Stanisławie chwilkę czasu, aby zdemaskować kolegę Gasketa 8)
Przy okazji poprosiłbym Cię , abyś pomógł nam rozjaśnić nieco swą relację ze spotkania :

stan.i.slaw N.AE.Rozmowa była wielowątkowa szczera, miła, owocująca.Poruszany był również temat- wielu tu nurtujący- wydawniczy,otrzymałem wypowiedź bardzo wyczerpującą , bogatą, klarowną, profesjonalną ...


Już wiemy, że nie zabrakło w tej rozmowie komplementów, ale gdybyś Stanisławie przybliżył choć jeden owoc , jedną skromną informację...
Np.: czy będzie wreszcie zgoda Pani Małgorzaty na konkretne propozycje poważnych Instytucji chcących wydawać dzieła :N:-a , albo cokolwiek innego, co można zakomunikować spragnionym wieści na tym forum...

Byłbym bardzo wdzięczny za taką informację :)
gasket
2006-11-21 14:58:27
stan.i.slaw N.AE.Chylę czoła przed wielkim wysiłkiem i zaangażowaniem "w projekty wydawnicze" jakie Pani Małgorzata NIEMEN czyni!!! .........
Jezeli to pomoze Ci w wykrztuszeniu kilku bardziej rzeczowych informacji - sam dolacze rowniez kilka kropek i wykrzyknikow do powyzszych, dyslektycznych czola pochylen... Chylac je tym mocniej, ze wysilek ten wielki trzy lata juz trwa... Po trzech latach bezowocnego wysilku kazdy by sie juz poddal. Doceniam wytrwalosc!

Niezrealizowane "z wielkim wysilkiem i zaangazowaniem projekty wydawnicze" sa godne zaiste - NAJWYZSZEGO podziwu!... Czyz nie???
Markovitz
2006-11-22 09:47:11
Przeglądałem gazety ogólnopolskie : Rzeczpospolitą , Dziennik i tabloidy, ale niestety nigdzie nie trafiłem na wzmiankę dotyczącą festiwalu.

Ciekawi mnie poziom imprezy i jej laureaci .

Ponoć zwycięzca ma wystąpić w dla TVP Kultura :)

Kto nim został ?
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 10:21:04
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-22 10:21:04 przez stan.i.slaw N.AE.
o poziomie
Dasza
2006-11-22 12:23:17
Nagroda dla Natalii Sikory wcale mnie nie dziwi.Podziwiałam ją we Wrocławiu,
Zielonej Górze,w Szansie na sukces.Wiem,że jest też laureatką wielu innych
konkursów muzycznych i poetyckich.Czy zdobyła też Grand Prix festiwalu ?
Czy może znalazł się ktoś lepszy? Interesuje mnie też z jakimi utworami Niemena
zmierzyli się uczestnicy konkursu i jak sobie z nimi poradzili.
Na stronie http://www.niemennonstop.pl niestety nie ma żadnych informacji ani
o Złotej Dziesiątce ani o laureatach festiwalu.
Ed
2006-11-22 12:31:42
stan.i.slaw N.AE.Marku,o poziomie ja nic nie powiem bo to byłoby nieskromne proszę zapytaj Tomka,Zbyszka,Staszka, Pawła ,RJW...


R.J.W !!! - prosimy o relację... tyle świetnych nazwisk. zaangażowanie dużych środków - to musiało przynieść efekt nie tylko finansowy ale i popularyzatorski bo zapewne dopisała publiczność...
Tadeusz
2006-11-22 13:37:16
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2006-11-22 13:37:16 przez Tadeusz
Stanisław napisał: Marku,o poziomie ja nic nie powiem bo to byłoby nieskromne proszę zapytaj Tomka,Zbyszka,Staszka, Pawła ,RJW,Rudiego S. Pana Górkę z TVP-Kultura, i oczywiście Panią MAŁGORZATĘ NIEMEN ,ja nie pochwalę się , a Z. Hołdys powiedział-" w cynicznej "warszawce " to nie udałoby się," hm. W TVP-Kultura "udzieli się "Natalia Sikora z pianistą ze Słupska

Stanisławie, mylisz pojęcia. Gdybyś napisał, że to Ty wystąpiłeś i byłeś najlepszy , to byłaby nieskromność, ale pochwalić się znakomitymi uczestnikami i ogólnie wysokim poziomem możesz z cała pewnością i nikt nie zarzuci Ci nieskromności. A więc , czekamy na szczegółową relację.

A może byś pokusił się na kilka odcinków: np. o wokalistach, o laureatach, o znakomitych gościach, o wpadkach lub sukcesach organizacyjnych, o nieprzewidzianych i zaskakujących sytuacjach, o reakcjach publiczności ?
Nie byłem tam, ale wiem na pewno, że jest o czym pisać.
W końcu było to niebanalne wydarzenie artystyczne i kilka ploteczek powinno pójść w wirtualną przestrzeń :wink:
Maciek
2006-11-22 13:59:29
Tadeusz
A może byś pokusił się na kilka odcinków: np. o wokalistach, o laureatach, o znakomitych gościach, o wpadkach lub sukcesach organizacyjnych, o nieprzewidzianych i zaskakujących sytuacjach, o reakcji publiczności ?
Nie byłem tam, ale wiem na pewno, że jest o czym pisać.
W końcu było to niebanalne wydarzenie artystyczne i kilka ploteczek powinno pójść w wirtualną przestrzeń :wink:


Ja również jestem za !

...i nadal Stanisławie czekamy z Edem na odpowiedź, co sobie zarejestrowałeś ?
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 14:25:35
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-22 14:25:35 przez stan.i.slaw N.AE.
."Trąbodzwonnik" !!!!!!!!!!!!
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 14:31:59
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-22 14:31:59 przez stan.i.slaw N.AE.
i kto?
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 14:35:31
Drogi Tadziu uwierz ,że jest o czym i o kim pisać.Ale obawiam sie o reakcje np.gasketowco@!!!!!!!!!
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 14:38:53
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-22 14:38:53 przez stan.i.slaw N.AE.
,,cisza jest glosów zbieraniem"
migaweczka
2006-11-22 14:59:05
stan.i.slaw N.AE.Drogi Tadziu uwierz ,że jest o czym i o kim pisać.Ale obawiam sie o reakcje np.gasketowco@!!!!!!!!!

Ależ Stanisławie, takie certowanie się w nieskończoność i zasłanianie się innymi Userami nie jest w dobrym tonie ;)
Chyba lubisz, jak Cię tak proszą, co ? :wink:
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 15:03:05
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-22 15:03:05 przez stan.i.slaw N.AE.
reakcje np.gasketowco@
migaweczka
2006-11-22 15:09:29
stan.i.slaw N.AE.
migaweczka
stan.i.slaw N.AE.Drogi Tadziu uwierz ,że jest o czym i o kim pisać.Ale obawiam sie o reakcje np.gasketowco@!!!!!!!!!

Ależ Stanisławie, takie certowanie się w nieskończoność i zasłanianie się innymi Userami nie jest w dobrym tonie ;)
Chyba lubisz, jak Cię tak proszą, co ? :wink:
Miga il e stolca wylał na mnie gaskeciak?? i o ton Ci idzie? serio?

Idzie mi o konkretną informację na temat konkursu i jego rezultatów, bo zrobiłeś taki szum, że teraz po prostu nie fair jest zostawić wszystkich bez opowieści o imprezie
Tadeusz
2006-11-22 15:21:59
Stanisław napisał:Drogi Tadziu uwierz ,że jest o czym i o kim pisać.Ale obawiam sie o reakcje np.gasketowco@!!!!!!!!!

Człowieku, nie stwarzaj sobie sztucznych problemów, pisz !
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 15:28:54
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-22 15:28:54 przez stan.i.slaw N.AE.
........po roz...
migaweczka
2006-11-22 15:31:51
stan.i.slaw N.AE.........po rozMowie z Panią M. JA MAM JASNOŚĆ

Hmmm, to się chyba nazywa jasność pomroczna ;)
Tak się wzbraniasz przed opowiedzeniem jak było, że zaczynam się zastanawiać, czy konkurs nie zakończył się fiaskiem :roll:
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 15:33:24
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-22 15:33:24 przez stan.i.slaw N.AE.
oraz
migaweczka
2006-11-22 15:40:24
stan.i.slaw N.AE.
migaweczka
stan.i.slaw N.AE.........po rozMowie z Panią M. JA MAM JASNOŚĆ

Hmmm, to się chyba nazywa jasność pomroczna ;)
Tak się wzbraniasz przed opowiedzeniem jak było, że zaczynam się zastanawiać, czy konkurs nie zakończył się fiaskiem :roll:
HAHAHAHAHAHAHAHHAHA. zapytaj się Rudiegio,Tomka,hOŁDYSA

Teraz to jesteś super-skromny, wiesz ? :roll:
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 15:44:08
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-22 15:44:08 przez stan.i.slaw N.AE.
i
Tadeusz
2006-11-22 15:49:15
Edytowany 4 raz(y), ostatnio 2006-11-22 15:49:15 przez Tadeusz
Stanisław napisał: po rozMowie z Panią M. JA MAM JASNOŚĆ

Niewolnictwo to zjawisko społeczne, które ostatnio miało miejsce w XIX wieku, w USA.

Nie chcesz to nie pisz - Twoja sprawa, ale w takim razie głowy nam nie zawracaj, bo to, co robisz ani kokieterią nie jest, ani pozą, natomiast brakiem szacunku dla forumowiczów.

Wygląda na to, że odbył się tajny festiwal, a patronem był sławny agent w przebraniu wroga - J 23 :lol: :lol: :lol:
migaweczka
2006-11-22 15:54:52
stan.i.slaw N.AE.perfidnie :wink: zapytam czy dasz mi szanse normalnego wypowiedzenia się?

Właściwa forma, wreszcie nie neologizm ;)
Trudna sprawa, bo słowa jeszcze na ten temat nie napisałeś, tylko nas odsyłasz do ludzi, których część z tutejszych Userów (w tym i ja) nigdy nie będzie miała okazji spotkać, więc może wreszcie się NORMALNIE WYPOWIEDZ i dowiedzmy się czegoś konstruktywnego na temat konkursu i jego finału :lol:
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 16:07:09
NORMALNI ...."TO JESTEŚMI NADZY"
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 16:09:22
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-22 16:09:22 przez stan.i.slaw N.AE.
jak?
migaweczka
2006-11-22 16:11:13
stan.i.slaw N.AE.NORMALNI ...."TO JESTEŚMI NADZY"

Widzę, że nadal sensu brak, odpowiedzi na pytanie też... Najwidoczniej czerpiesz perfidną ;) przyjemność z tego, że ktoś Cię o coś prosi... Ja już przestaję się interesować owym konkursem, znudziło mi się, bo ileż można prosić :roll: A jakie sobie będę miała o nim zdanie, takie będę miała.

Stan.i.slaw N.AE.WIELU USEROM NIE UFAM I NIE BĘDZIE RELACJI Z FESTIWALU !

Cóż za straszna kara :twisted:
To po jakie licho w ogóle pisałeś na ten temat ?? Trzeba było oszczędzić nam tej reklamy :shock:
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 16:14:59
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-22 16:14:59 przez stan.i.slaw N.AE.
wraz
migaweczka
2006-11-22 16:17:43
stan.i.slaw N.AE.,,to nie tak błagam wybacz mi durnemu :wink: ,droczę się i jednocześnie badam zapotrzebowaniw na tanią sensację i faktyczną potrzebę doznań!!!!!

To się wreszcie wypowiedz, bo każdy respondent ma granice cierpliwości i jak Tobie wreszcie przyjdzie ochota opowiedzieć o tym konkursie, to nikt już nie będzie zainteresowany ;) Przemyśl sprawę i wreszcie się zdecyduj na zdanie relacji, byłoby to wskazane :wink:
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 16:19:35
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2006-11-22 16:19:35 przez stan.i.slaw N.AE.
lub
Tadeusz
2006-11-22 16:21:26
Stanisław napisał:WIELU USEROM NIE UFAM I NIE BĘDZIE RELACJI Z FESTIWALU !
To wszystko wyjaśnia !
Proponuję zamknąć ten wątek, a festiwal puścić w niepamięć. Niech tylko laureatom będzie przykro, że ich manager nie potrafił ( czytaj: nie chciał, wiedziony paranoiczną nieufnością) rozsławić i rozreklamować jego rezultatów wśród grona najwierniejszych fanów NIEMENA.
migaweczka
2006-11-22 16:23:17
stan.i.slaw N.AE.O.K. p[rosze o pytania i obwieszczam,że opowiem prawdę a jak ktoś zacznie kretyńsko ironizować przestanę,zgoda?

Proponuję, żebyś zaczął opowieść od momentu wyłonienia 20tki, bo o tym jest jeszcze na stronie www festiwalu
Czyli dziesiątka szczęśliwców została wyłoniona i... :arrow:

------------------

Tadeuszu, cierpliwości :wink:
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 16:34:33
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-22 16:34:33 przez stan.i.slaw N.AE.
zatem, po1-szym dniu została wyłoniona złota "10" czyi 11-tka
migaweczka
2006-11-22 16:37:11
Nie wiem jak reszcie ciekawych, ale mnie tak.
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 16:41:40
Edytowany 4 raz(y), ostatnio 2006-11-22 16:41:40 przez stan.i.slaw N.AE.
informuje,że MCK jest w trakcie przygotowywania ...relacji z I F.M.T.-NIEMEN NON STOP na stronie festiwalowej .
migaweczka
2006-11-22 16:45:19
Czy były pokoncertowe spotkania, podczas których członkowie jury mogli wymienić uwagi i porozmawiać z każdym ze śpiewających ?
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 16:47:22
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-22 16:47:22 przez stan.i.slaw N.AE.
w 1-szym
migaweczka
2006-11-22 16:51:43
Super, takie rozmowy wiele dają :) A czy odbył się koncert galowy ?
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 16:52:52
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-22 16:52:52 przez stan.i.slaw N.AE.
nie
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 17:00:45
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-22 17:00:45 przez stan.i.slaw N.AE.
nagroda publiczności
migaweczka
2006-11-22 17:02:05
Kiedy będzie można ją usłyszeć i zobaczyć w TVP Kultura ?
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 17:03:13
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2006-11-22 17:03:13 przez stan.i.slaw N.AE.
hm?
migaweczka
2006-11-22 17:04:17
No cóż, mnie raczej nie odpowie, więc możemy tę informację otrzymać tylko od Ciebie, Stanisławie.
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 17:06:26
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2006-11-22 17:06:26 przez stan.i.slaw N.AE.
No cóż
migaweczka
2006-11-22 17:07:19
stan.i.slaw N.AE.
migaweczkaNo cóż, mnie raczej nie odpowie, więc możemy tę informację otrzymać tylko od Ciebie, Stanisławie.
wypowiedz się o tych himalajach

Nie bardzo rozumiem... :?
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 17:09:32
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-22 17:09:32 przez stan.i.slaw N.AE.
co?po?nas?
migaweczka
2006-11-22 17:14:08
Weź pod uwagę, że nie każdy ma dostęp do prasy lokalnej, w tym wypadku "Głosu Pomorza" ;) Ale już rozumiem przynajmniej te "himalaje" :) Trudno mi się wypowiadać na ten temat szczegółowo, bo nie mogę skorelować mojego zdania z tym, co (i jak) wykonywane było na konkursie. Chętnie posłuchałabym tych piosenek w aranżacji młodych wykonawców festiwalu. Jednak ogólnie mówiąc - uważam, że warto wykorzystywać trudny repertuar, pod warunkiem, że znajdą się ludzie, którzy odważą się go wykonać i nie "spaprają sprawy" :)


A jak wypowiadali się sami wykonawcy o festiwalu, organizacji, jurorach ?
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 17:31:59
dlatego trudno pisac o muzyce jej nalezty sluchac
migaweczka
2006-11-22 17:37:07
Skoro nie miałam możliwości posłuchania, to chciałabym przynajmniej dowiedzieć się o technicznych sprawach, na przykład czy zespół, który zakwalifikował się do 10tki był jedynym zespołem, czy było więcej grup ? Czy to był zespół wokalny z playbackiem, czy może byli "samowystarczalni", czyli śpiewali i akompaniowali sobie sami ?
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 17:43:12
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-22 17:43:12 przez stan.i.slaw N.AE.
m,m,g-ich guru,rj" to groteskowe towarzystwo""są tak samo w swoich zapędach karykaturalnie śmieszni,błazeńscy"
migaweczka
2006-11-22 17:45:20
stan.i.slaw N.AE.
migaweczkaSkoro nie miałam możliwości posłuchania, to chciałabym przynajmniej dowiedzieć się o technicznych sprawach, na przykład czy zespół, który zakwalifikował się do 10tki był jedynym zespołem, czy było więcej grup ? Czy to był zespół wokalny z playbackiem, czy może byli "samowystarczalni", czyli śpiewali i akompaniowali sobie sami ?
,,nic więcej nie napiszę ,podziekuj Edowi.

No chyba żartujesz... Wypowiedzi tylu innych Userów (w tym i moje) Cię nie ruszyły, a tu nagle obrażasz się o jeden post Eda ?? Halo, no bez przesady Stanisławie... :roll:
migaweczka
2006-11-22 17:56:04
Ech... jak dzieci... no, jak dzieci :roll:
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-22 19:08:21
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-22 19:08:21 przez stan.i.slaw N.AE.
gwoli ściśłości-"wieża Babel"
Maciek
2006-11-22 20:55:34
stan.i.slaw N.AE.gwoli ściśłości- Marku nie pisz na p.w.,gdyż nie będę zaglądał...tu,pozdrawiam CIĘ i w ogóle jak najszybciej zapomnijcie o mnie.dyżur kończę o 20:11.


I komu ty robisz łachę ? Co najwyżej robisz z siebie pośmiewisko - załosne !
matt
2006-11-22 23:16:50
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-22 23:16:50 przez matt
wydaje mi sie ze prawie na wszystkich forach dowiedzielismy sie o festiwalu a nastepnie:

stan.i.slaw N.AE.WIELU USEROM NIE UFAM I NIE BĘDZIE RELACJI Z FESTIWALU !


dobra, potem dzieki MIGAWECZCE, poznalismy nieco wiecej szczegolow.

ale teraz:

stan.i.slaw N.AE.,,nic więcej nie napiszę ,podziekuj Edowi.


Stanisławie

MaciekI komu ty robisz łachę ? Co najwyżej robisz z siebie pośmiewisko - załosne !


trudno sie tutaj nie zgodzic...

Trzeba bylo w ogole nie pisac, ze ow festiwal sie odbywa - takie jest moje odczucie. Bo anonsowanie go tyle razy a potem droczenie sie napisac czy nie, jest nie w porzadku :!:
Tadeusz
2006-11-23 07:14:18
Stanisław się obraził i opuścił forum. Ale czy to strata ? Wielokrotnie , a przeważnie zawsze, wyskakiwał "ni to z gruszki, ni z pietruszki"
Próbowałem kilkakrotnie napisać coś pozytywnego o jego działalności żeby przekonał się iż nikt mu źle nie życzy, ale jego chorobliwa podejrzliwość była niewzruszona i powalająca z nóg
Na koniec jeszcze wszystkich obraził : cyt. „spadam już mnie nie ma.,babrajcie się sami w tym szambie.,bawcie się sobę sami,beze mnie.nie chcę was znać"
Chyba jednak nie jest to strata ?
matt
2006-11-23 09:24:12
Tadeusz
Chyba jednak nie jest to strata ?


Chyba jednak chcesz Mu "dokopac". Mysle ze Stanislaw nie opuscil naszego forum i jeszcze sie odezwie.



Z tego co tu mozna bylo przeczytac, podobno i inni forumowicze byli na festiwalu. Moze wiec jeszcze ktos by cos napisal?
Tadeusz
2006-11-23 12:33:07
Matt napisał:Chyba jednak chcesz Mu "dokopac". Mysle ze Stanislaw nie opuscil naszego forum i jeszcze sie odezwie.

Przeczytaj uważnie to, co napisałem w tym wątku od momentu jego otworzenia, a wtedy się przekonasz czy chciałem mu dokopać.
Przeczytaj tez uważnie cytat w moim poście powyżej ( tłustym drukiem pisany ) i wyciągnij wnioski. Nikomu nie chciałem dokopać. Spójrz na to obiektywnie.

Tadeusz napisał w tym wątku :
1. A może byś pokusił się na kilka odcinków: np. o wokalistach, o laureatach, o znakomitych gościach, o wpadkach lub sukcesach organizacyjnych, o nieprzewidzianych i zaskakujących sytuacjach, o reakcjach publiczności ?
Nie byłem tam, ale wiem na pewno, że jest o czym pisać.
W końcu było to niebanalne wydarzenie artystyczne i kilka ploteczek powinno pójść w wirtualną przestrzeń

2. Moje gratulacje, że udało
Ci się doprowadzic do realizacji takie przedsiewzięcie.
Strona interesująca i bogata plastycznie.

3.Moje najwyższe wyrazy uznania i zarazem gratulacje Stanisławie.


Jezeli w ten sposób "dokopuje" się komuś, to rzeczywiście dokopałem mu srogo.
mspiwak
2006-11-23 13:14:09
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-23 13:14:09 przez Darek Sieradzki
migaweczkaWeź pod uwagę, że nie każdy ma dostęp do prasy lokalnej, w tym wypadku "Głosu Pomorza" ;) Ale już rozumiem przynajmniej te "himalaje" :) Trudno mi się wypowiadać na ten temat szczegółowo, bo nie mogę skorelować mojego zdania z tym, co (i jak) wykonywane było na konkursie. Chętnie posłuchałabym tych piosenek w aranżacji młodych wykonawców festiwalu. Jednak ogólnie mówiąc - uważam, że warto wykorzystywać trudny repertuar, pod warunkiem, że znajdą się ludzie, którzy odważą się go wykonać i nie "spaprają sprawy" :)


A jak wypowiadali się sami wykonawcy o festiwalu, organizacji, jurorach ?


a tu caly artykul:Zakończył się festiwal Niemen Non Stop - to był konkurs młodości i wzruszeń
Himalaje sztuki zdobyte

Tomasz Ziętek za wykonanie sztandarowego utworu nieżyjącego artysty „Dziwny jest ten świat” zdobył nagrodę publiczności. Wręczyła ją Małgorzata Niemen.
Natalia Sikora i Paweł Lucewicz zdobyli Grand Prix I Festiwalu Młodych Talentów Niemen Non Stop w Słupsku. Nagrają też recital, który wyemituje TVP Kultura. Jurorzy podkreślali wysoki poziom wszystkich wykonawców.
Sala słupskiej Filharmonii pękała w szwach podczas wczorajszej prezentacji finałowej dziesiątki młodych wykonawców. Wszyscy doskonale radzili sobie z trudnymi utworami Czesława Niemena, co niejednokrotnie podkreślali jurorzy.
- To tak jakby wspięli się na szczyty Himalajów - mówi ******* **********[1], pomysłodawca i organizator festiwalu. - Piosenki Niemena są niezwykle trudne.
Każdy występ był nagradzany gromkimi owacjami, niektórzy z widzów nie potrafili ukryć wzruszenia.
- To niezwykłe przeżycie - mówiła ze łzami w oczach Małgorzata Niemen, żona zmarłego artysty, która była gościem honorowym. - Cieszę się, że jestem w Słupsku.
Jej pojawienie się na scenie dwukrotnie wywołało długie oklaski na stojąco. Zbigniew Hołdys - przewodniczący jury, tuż przed ogłoszeniem werdyktu każdemu wykonawcy przekazał rady na przyszłość. Nie krył, że był pod wrażeniem występów - jednemu z wykonawców obiecał nawet oddać swoją gitarę.
- W Słupsku stał się cud, który w cynicznej "warszawce” byłby niemożliwy - podsumował.
Grand Prix - pięć tysięcy złotych - zdobył słupski duet Natalia Sikora i Paweł Lucewicz, którzy również otrzymali nagrodę TVP Kultura - nagranie profesjonalnego recitalu. Nagrodę specjalną marszałka województwa pomorskiego - trzy tysiące złotych - otrzymali Bartłomiej Michalczuk z Suliszewa oraz Roman Mazurek z Miastka. Publiczności najbardziej podobał się żywiołowy występ Tomasza Ziętka (ze Słupska) z zespołem.




Piotr Kawałek
22.Lis 2006 06:00
Tadeusz
2006-11-23 13:40:22
Takiej relacji, jaką zamieścił(a) mspiwak, oczekiwaliśmy. Wystarczy trochę dobrej woli i serca, Stanisławie drogi, aby napisać coś sensownego, a nie wietrzyć ciągle knowania i intrygi.
Ów (Owa) mspiwak pisze rzadko ale konkretnie - tu przepraszam za "Ów, Owa", ale nie znam płci, stąd takie świadome faux-pa . Czy założyciel tego wątku nie mógłby stanąć na wysokości zadania i napisać parę ciekawych zdań o festiwalu? Niestety nie mógł, bo wolał posprzeczać się Maćkiem, EDEM i Migaweczką. Chęć wywołania jałowej polemiki była u niego silniejsza niż zaspokojenie uzasadnionej ciekawości forumowiczów. Trywializując - mnóstwo pary w gwizdek puścił.
migaweczka
2006-11-23 14:32:00
Mspiwak, dziękuję :) z przyjemnością przeczytałam ten artykuł. Czy pojawiły się może jeszcze inne teksty na temat festiwalu ?
mspiwak
2006-11-23 21:03:46
TadeuszTakiej relacji, jaką zamieścił(a) mspiwak, oczekiwaliśmy. Wystarczy trochę dobrej woli i serca, Stanisławie drogi, aby napisać coś sensownego, a nie wietrzyć ciągle knowania i intrygi.
Ów (Owa) mspiwak pisze rzadko ale konkretnie - tu przepraszam za "Ów, Owa", ale nie znam płci, stąd takie świadome faux-pa . Czy założyciel tego wątku nie mógłby stanąć na wysokości zadania i napisać parę ciekawych zdań o festiwalu? Niestety nie mógł, bo wolał posprzeczać się Maćkiem, EDEM i Migaweczką. Chęć wywołania jałowej polemiki była u niego silniejsza niż zaspokojenie uzasadnionej ciekawości forumowiczów. Trywializując - mnóstwo pary w gwizdek puścił.


Dzieki za dobre slowa ale ten artykul w glosie pomorza nie jest mego autorstwa, po prostu po skopiowaniu go ze strony gazety przeslalem go aby wszyscy forumowicze mogli to przeczytac a nie tylko slupszczanie, moglem go podlinkowac ale mysle ze tak bylo lepiej chociaz jak ktos chce to ten artykul jest na stronie gazety glos pomorza i po wpisaniu w wyszukiwarke slowa "niemen" ukaze sie wykaz artykulow o CN ten nawet ze zdjeciem pani MN. A Mspiwak to "ow".
Romuald Juliusz Wydrzycki
2006-11-23 21:22:44
VENI VIDI VICI Byłem , zobaczyłem , nie zwyciężyłem ale i nie przegrałem.Relacji pisać nie mogłem , bo nie mogłem doczekać się końca tej wojny. Jak dzieci, jak dzieci. Tak, tak. Na starość ludzie dziecinnieją.
Powiedziałem tam że postaram się poprawić. Spojrzenie przed i za siebie, zobowiązuje. Widząc to co się dzieje, będę się tylko starał.
Stan mnie nie zaskoczył ani tu ani tam. Ale nie wiem co mu się stało.
Megalomania, to słowo chyba łatwiej zniesie, takie ładne, dumne i skomplikowane. Może się jednak opamięta i może szok pokoncertowy minie, jeśli nie !?
To ja dam relację, ale moją, nie prasową. Fakty ogólne zostały już podane więc teraz czas na opowieści. :o :) :o :) :o :)
migaweczka
2006-11-23 21:28:03
Romuald Juliusz Wydrzycki
To ja dam relację, ale moją, nie prasową. Fakty ogólne zostały już podane więc teraz czas na opowieści. :o :) :o :) :o :)

Super, czyli jednak cuda istnieją :P niecierpliwie czekam na opowieści RJW :)
Dasza
2006-11-23 23:30:53
Mspiwak !
Dzięki za artykuł i za podpowiedź gdzie go szukać.

Teraz czekam na obiecaną relację RJW.
Tadeusz
2006-11-24 14:53:38
RJW napisał: Powiedziałem tam że postaram się poprawić. Spojrzenie przed i za siebie, zobowiązuje.
Czyżby lody puściły?
Markovitz
2006-11-24 19:10:45
RJW Powiedziałem tam że postaram się poprawić. Spojrzenie przed i za siebie, zobowiązuje.
Czyżby lody puściły ?


A widzisz Romualdzie - jednak MOŻNA :)

Problem z forum jest taki , że tu oceniamy głównie to o czym piszemy, a za rzadko, to co robimy... Dlatego w tym miejscu pogratuluję Stanisławowi imprezy, a laureatom ponoć udanych interpretacji niemenowskich.

Non stop w nazwie zobowiązuje na następne lata :idea:
Romuald Juliusz Wydrzycki
2006-11-25 00:35:13
Widzę że bardziej Was lody{!?} interesują niż fakty. Tak postanowiłem ale znając moją naturę chyba będzie tylko złagodzenie, no chyba że ....Ale to są chyba złudzenia. Ze Stawem problem mieli też organizatorzy, nie tylko my na Forum.
Impreza była zorganizowana wzorowo przez Organizatorów o dużym doświadczeniu, a nie przez doradzających pomocników.
Dwa dni po 5-6 godzin, to przesada ale i tak mniej ludzi wychodziło niż na koncertach CN.
Pięknie i mądrze mówiący Kapelusznik powinien wiedzieć , że słowa to nie koncert. Wmawianie każdemu z uczestników że jest genialny moż robić większąy problem na przyszłość niż bolesna prawda.
Reszta potem bo się okno zamknie.
W Zielonej Górze był poziom zdecydowanie większy. :) :D :)
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-25 09:58:19
Edytowany 4 raz(y), ostatnio 2006-11-25 09:58:19 przez stan.i.slaw N.AE.
(zostałem zmuszony do przerwania mojej ciszy ),,,Totalne niezadowolenie z przedsięwzięcia poświęcone NIEMENOWI wyrażone przez rjw.
Dunajec
2006-11-25 11:46:20
Panie Stanislawie. Prosze juz przestac.. Z
poczatku wydawalo sie , ze Pan robi jakies zarty. Potem pisal Pan
powazniej. Teraz znowu to samo. Prowokuje Pan dalej awantury , inni sie
dolaczaja

Czy nie widzi Pan, ze Pan Romuald bedacy krewnym Niemena i panskiego
idola pisze czego chcialby Niemen? Zeby bylo wiecej plyt, ksiazek i zeby
nieznane dziela ujrzaly swiatlo dzienne. Ze nie pisal sobie a muzom. Od
lat szukam nagrania, ktore kiedys nagralem z radia. To powinno wyjsc
na CD a nie lezec w archiwach. Pan Romuald pisze ze jest tego duzo wiecej.

Wstyd Panie Stanislawie ze Pan takie glupstwa pisze a inni sie obrazaja
nawzajem.
Dunajec
Tadeusz
2006-11-25 16:29:44
Stanisławie, powiem Ci wprost-wyluzuj! Robisz z siebie pośmiewisko.
Cyt.Twoje zdanie",któremu już nie ufam..ale i tak mniej ludzi wychodziło niż na koncertach CN",lecz nie o tanie poklaski chodziło jesteś fałszywy.,moralnie daleko w polu ,frustrat ,któremu zabrakło pod koniec festiwalu ... specyfiku we krwi.Jesteś totalnie moralnie zgniły.
Tak, to Twoje słowa. Czy potrzebny jest do nich komentarz ?
Maciek
2006-11-25 17:12:54
stan.i.slaw N.AE.Jesteś totalnie moralnie zgniły.


Stanisławie, naprawdę przekraczasz wszelkie granice ! Twoje zachowanie nie raz było prostackie, ale teraz jest po prostu chamskie ! Twoja moralność opierała się na umieszczaniu na forum cudzych wypowiedzi jako swoich. Dla mnie jesteś człowiekiem, który jak najszybciej powinien zgłosić się do dobrego lekarza psychiatry. Chciałeś być drugim Niemenem, a jesteś nikim !
Romuald Juliusz Wydrzycki
2006-11-25 18:49:43
No i w ten sposób macie trochę więcej opowieści. Na post Stawa brak słów. Jest to prymitywne i żenujące wystąpienie. Dał tym dowody że wszyscy mają z nim kłopot.Apel, wyluzuj bo pękniesz z nienawiścii.
Staram się pisać dalej choć lekko skrzydła mi opadły, ale tym chyba dam dowód obiektywności.
Mam prawo do własnego zdania. To nie STAN wojenny zabroni chyba.
O wzoorowej organizacji już pisałem wcześniej. Uzupełniam dalej. Miasto było oplakatowane dość dokładnie programem i wizerunkiem Czesława. A miasto jest piękne. Znam go dobrze z moich delegacji ze Stoczni.
Hol Filharmonii zajmowała spora ilość telebimów z żywymi obrazami koncertów CN.
W kawiarence na piętrze była wystawa prac wizerunku CJWN pasteli A.Mozola.
Konferansjerkę prowadził bardzo umiejętnie Naczelny JF -PB. Pomagała mu sama Dyrektor Festiwalu AM.Koncepcja Festiwalu ok dla GSz.
Była jedna ogólna konferencja prasowa, którą po 5 minutach zakończył wspomniany ZH. Były też dwa bankiety jeden mały i drugi wielki.
Jury po pierwszym dniu opuścił Sojka zastąpiony przez WG z TV Kultura. Na drugim obfitytm bankiecie Sojkę zastąpił bardziej postawny, ten od Fortepianów.
Oceniając wreszcie koncert, mówili o tym inni już. Wiek solistów dowodził że nie są i nie mogą być natychmiast mistrzami.Były to jednak występy bardzo wzruszające. Dziwić się przestałem załzawionym oczom gościa honorowego MWN kiedy sam doznałem podobnej reakcji. Absolutnie bezkonkurencyjna N.Sikora, to jest to. No oczywiście T.Ziętek i B.Michalczyk.Niemal wszyscy wzruszali do głębi.
Zakończenie to M.Bałata i K.Trylnik plus zespół i orkiestra oraz chór Filharmonii .Niemen-Wspomnienie. Tu się nie płakało ale podziwiało kunszt i perfekcję wykonania. To był niemal Niemen-Penderecki. Brawo.! No i to by było na tyle, na dzisiaj. :o :( :) :D
migaweczka
2006-11-25 21:13:05
Dziękuję :) Przyjemnie poczytać wiadomości z pierwszej ręki (a właściwie ucha ;) )
Nadal jednak jestem ciekawa jak oceniają festiwal sami wykonawcy... 8)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2006-11-26 19:03:03
Oglądając pięknie wydany program Festiwalu napotkałem tytuł utworu Czas jak rzeczka. W istocie za naszymi domami i łąką płynęła śliczna rzeczka Lebiodka. Czesław wszystko odnosił do niej i ten błąd jest chyba podyktowany przez samego Czesława.
Na trzeci dzień wędrując po pięknym Słupsku natknąłem się na kawiarenkę U Jadzi.Szkoda że nie zaproszono siostry rodzonej Czesława Jadwigi. Mieszka tak blisko, w Kołobrzegu i wie o CJNW bardzo dużo , wszak będąc starsza o 10 lat wychowywała praktycznie Czesia.W lokalnej prasie napotkałem głównie zdjęcie kanapy jurorów i krótkie relacje.
Wędrując dalej odwiedziłem słynną Pod Kluką, Muzeum, w końcu księgarnie i wreszcie EMPiK.Nie ma nic o CJWN. Jest wszystko o Marku Grechucie. Boxy, płyty kolejne, łącznie około 20 pozycji i książka z płytąZaskoczony kupułem dwie pozycje Złota Kolekcja Vol 1 i 2.
Okazało się że kupując coś o Grechucie, kupiłem coś o Czesławie.
We wkładce Vol 2 jest taki apel. Cytuję"Mam nadzieję że wkrótce Rodzina naszego najwybitniejszego wokalisty i kompozytora wyrazi zgodę na kontynuację nagrań. Proszę o to Pani Małgosiu w imieniu wszystkich którzy kochają twórczość Pana Czesława i którzy nie chcą o niej zapomnieć" Sygnowano datą listopad 2004. I co. Jako rodzina jestam za , a nawet nie przeciw. :) :) :)
Maciek
2006-11-26 21:10:45
Romuald Juliusz WydrzyckiOkazało się że kupując coś o Grechucie, kupiłem coś o Czesławie.


Staram się czytać uważnie wszystkie posty i od pewnego czasu między wierszami zauważyłem, że znów pojawiła nadzieja. Marek i ktoś jeszcze ( przepraszam, ale z lenistwa nie odszukałem drugiej osoby ) rzucili o ponownej szansie na coś. Czy możecie napisać coś więcej ? Domyślam się, że chodzi o nowy projekt Polskiego Radia " Ocalić od zapomnienia " w ramach którego mają się ukazać radiowe nagrania naszych wykonawców. Czy chodzi więc o nagrania CN z NC, czy o coś więcej ?
Ewa
2006-11-27 11:55:14
Witam Wszystkich po dłuższej przerwie. :)

Dzięki Mspiwakowi i RJW mogłam w końcu dowiedzieć się co nieco o słupskim festiwalu. :D
Szkoda, że Stanisława nie stać było na napisanie kilku słów relacji z tej imprezy, którą uprzednio tak nam reklamował.
Zabrakło mu również odwagi, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące tajemniczego Stowarzyszenia, które ponoć założył.
Dziwię się także, że Stanisław, po napisaniu tak nieprzyjemnych i obraźliwych słów pod adresem reszty Forumowiczów:
„spadam już mnie nie ma.,babrajcie się sami w tym szambie.,bawcie się sobę sami,beze mnie.nie chcę was znać"
jeszcze w ogóle się tu pokazuje. :o
Dasza
2006-11-27 14:23:28
Szkoda Ewo( a może to lepiej),że nie mogłaś przeczytać wypowiedzi Stanisława w całości.
Jego bywanie na forum obecnie ogranicza się tylko do wymazywania swoich poprzednich wypowiedzi.To co się zachowało w cytatach innych forumowiczów,to tylko niewielka część tego, co można było przeczytać na bieżąco.Było tego sporo.Myślę,że to nie wstyd kazał mu wymazać wszystkie złośliwości jakie napisał pod adresem innych, ale jego paskudny charakter,bo usunął nawet te kilka konkretnych informacji na temat uczestników festiwalu,które z trudem wydobyła z niego Migaweczka.

Stanisławie !
Słowa padły i powinny pozostać na forum.Zamiast tego powinny być przeprosiny w stosunku do osób,którym ubliżyłeś.Może wtedy wyszedłbyś z tego z twarzą?
Romuald Juliusz Wydrzycki
2006-11-27 15:22:24
Może i lepiej że to powykreślał. Jak żyję tak długo nie spotkałem takich inwektyw pod swolm adresem.I to wszystko za dwa zdania prawdy i jedno, no moze dwa klepnięcia po ramieni. W Słupsku płynie piękna i czysta rzeczka Słupia, a Staw z zasady mętny jest gdzieś za Słupskiem . Trudno więc się dziwić wszystkiemu. Staw wracaj do normy ,przeproś ludzi i popraw się. Przestań zbierać punkty, bo jak widzisz to nie popłaca. :) :) :)
Tadeusz
2006-11-27 16:58:44
Brawo Romualdzie za Twój dystans do tego, co pisał Stanisław. Musisz mieć gołębie serce. Ja bym nie potrafił !
----------------------------------------------------------
Tobie Daszo też wielkie brawa za wiarę w ludzkość Stanisława. Wszak napisałaś:
"Stanisławie !
Słowa padły i powinny pozostać na forum.Zamiast tego powinny być przeprosiny w stosunku do osób,którym ubliżyłeś.Może wtedy wyszedłbyś z tego z twarzą?
"

Ja bym nie był tak miłosierny!

---------------------------------------------------------------------------
Matt napisał: Chyba jednak chcesz Mu "dokopac".

Nie, wówczas nie chciałem, nawet dyskretnie zachęcałem go do przybrania ludzkiej twarzy, ale teraz - do diabła z nim ( ze Stanisławem)

-------------------------------------------------------------------------

I znowu Stanisław.....!
"Zarządzam" koniec dyskusji i wymiany poglądów na temat tego jegomościa, a Romualda proszę o jeszcze więcej relacji z festiwalu. Może uda Ci się, Romualdzie, zeskanowac parę zdjęć z miejscowej prasy, lub zrobionych osobiście, i zamieścić w tym wątku?
migaweczka
2006-11-28 11:12:17
Daszabo usunął nawet te kilka konkretnych informacji na temat uczestników festiwalu,które z trudem wydobyła z niego Migaweczka.

Właśnie...
Chyba zacznę absolutnie wszystkie posty, na które odpowiadam, cytować w całości, bo każdy może sobie swoją wypowiedź zmienić, jak mu się przestanie podobać albo kiedy się obrazi. Potem nie wiadomo o co chodzi po takiej zmianie... :roll: To wkurzające :?
Romuald Juliusz Wydrzycki
2006-11-29 20:11:30
Gołębiego serca to ja raczej nie mam. Ale dzięki i tak za zrozumienie.
W uzupełniniu do Słupska to do każdego występu solisty na scenie był balet pląsających dziewcząt.
Chyba drgnęła nadzieja na CD i DVD. Ale tych drgnięć już tyle było. A na końcu zwykłe jednak nie. Może w końcu będzie inaczej.
Zdjecia owszem są ale jeszcze w camera obscura. :)
Tadeusz
2006-11-29 21:13:02
Romualdzie, nie uchylaj się ! Dawaj zdjęcia na tapetę, bo pogadamy sobie jak na budowie lub w stoczni :wink:
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-30 17:28:05
Dziękuję tym(ksywki przemilczę),którzy mieli ochotę i odwagę odpowiedzieć na moje pytania zadane na p.w.Dziękuję im na forum( brak wolnego czasu,aby odpisywać indywidualnie) za:brak słodzenia, brak żółci, normalne wypowiedzi ,których ...normalnie brak(kilku userom) na t.zw. ogóle. Dlaczego na p.w. można wypowiedzieć się w sposób( forma i treść) czysto ludzki?Na podstawie przemyśleń mojego Mistrza uważam,że: "Jak na ironię,wydaje mi się,że im śmielej wychylam się z cienia,tym mocniej zaciska się nade mną pięść.Mania prześladowcza?Nie. Raczej poczucie niesprawiedliwości...osoby,które wymieniłem...poczuły się dotknięte...Dobre sobie.A gdzie te osoby były i co sobie wyobrażały,kiedy mnie dotykały.Przede wszystkim każda z nich popisywała się...dogadując sie między sobą o karykaturalny kształt tego "innego". Prawda jest czymś oczywistym,obiektywnym i dlatego ograniczeni wąskim egocentrycznym myśleniem,lub co gorsza zbiorowym bezmyśleniem,nigdy jej nie poznamy.">Norwid powiedział:"Braterstwo ludom dam,gdy łzy osuszę."eMCeK,zaprezentował kilka fotek z I FMT- NIEMEN NON STOP na stronie http://www.niemennonstop.pl
Dasza
2006-12-11 22:18:09
Nareszcie pojawiły się na stronie festiwalu zdjęcia.
Galeria całkiem spora. Trochę późno ,ale dobrze że są.
Wydaje mi się, że na jednym ze zdjęć rozpoznałam
uczestnika zlotu w Miroslawicach.
Paranorm
2006-12-29 14:07:02
Witam po dłuższej przerwie!!!

Faktycznie, na jednym zdjęciu stoi mój ojciec obok hołdysa :)
Ja niestety na festiwalu nie mogłem się pojawić, ale mam relacje z pierwszej ręki od rodziców (pozdrawiam!!!).

Cieszę się, że w moim rodzinnym mieście odbywają się imprezy promujące twórczość Mistrza, nie rozumiem tylko kłótni na forum, no ale widocznie dlatego jestem tu rzadkim gościem.

pozdrawiam,
Adam
Stach
2007-01-14 20:18:44
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-01-14 20:18:44 przez Stach
co dzieje się
Stach
2007-01-17 10:42:23
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-01-17 10:42:23 przez Stach
NON STOP
Paranorm
2007-01-17 21:58:35
Myślę, najwięcej się działo przez cały dzień w Radiu Dla Ciebie, a dzięki Internetowi można było słuchać w całej Polsce.

Pozdrawiam wszystkich twórców i gości audycji poświęconych Mistrzowi... to był kawał dobrej roboty :)))
Domin189
2007-01-17 22:31:55
Kto mógł słuchać, ten mógł. Strasznie przerywało, prawie co sekundę, dwie. Momentami bywało lepiej. Mam nadzieję, że ktoś zarejestrował te audycje...
Markovitz
2007-01-17 23:29:56
Widzę , że Młodzież pod wrażeniem..:)

Ale w tym temacie zasadniczo piszemy o festiwalu w Słupsku, o którym również wspomniano w audycji i którego laureaci wystąpili wczoraj w 16 I Warszawie, w MCKiS.
Mam nadzieję , że DVD z Festiwalu Non- Stop Niemen będzie cieszyło się powodzeniem , choć Większość czeka na pierwszą, oficjalną płytę DVD.. Czesława Niemena :!:
Stach
2007-02-10 18:10:29
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-02-10 18:10:29 przez Stach
Młodzi artyści .
migaweczka
2007-02-10 20:26:05
StachW tym roku odbędzie się ....II Ogólnopolski ( możliwe ,że.....międzynarodowy)Festiwal Młodych Talentów ...........istnieje możliwośc zaprezentowania się młodych artystów ,zainspirowanych piękną twórczością NIEMENA.

To czekamy na informacje ;) Oby mniej enigmatyczne niż te wpisane przy okazji I-ego Festiwalu :roll:
AKTON
2007-03-15 09:50:34
Do STANA: prosimy o jak najszybsze zamieszczenie zasad regulaminowych dotyczących tegorocznego (ogólnopolskiego-?) festiwalu. Jeżeli ta idea zostanie zrealizowana, to jasnym jest, iż potencjalni wykonawcy potrzebują czasu na przyzwoite przygotowanie tak specyficznego repertuaru, jakim są Jego utwory.
migaweczka
2007-03-15 09:57:09
AKTONDo STANA: prosimy o jak najszybsze zamieszczenie zasad regulaminowych dotyczących tegorocznego (ogólnopolskiego-?) festiwalu. Jeżeli ta idea zostanie zrealizowana, to jasnym jest, iż potencjalni wykonawcy potrzebują czasu na przyzwoite przygotowanie tak specyficznego repertuaru, jakim są Jego utwory.

Zgadzam się z przedmówcą, popieram prośbę, też chętnie się dowiem "co i jak" :)
Stach
2007-03-16 11:02:21
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-03-16 11:02:21 przez Stach
W miesiącu kwietniu ....
AKTON
2007-03-16 11:21:30
Miałem wielką przyjemność wziąć udział w I Festiwalu. Wspominam go bardzo sympatycznie. Odczuwałem przychylność organizatorów i realizatorów (bardzo mile wspominam np. akustyka, co niestety nie jest zbyt częstym zjawiskiem :? ). Moje główne zastrzeżenie (musi takowe być, gdyż realizacje idealne nie istnieją) to obecność jurorów na scenie. Po pierwsze - słyszeli kiepsko, gdyż jedynie z odsłuchów. Po drugie - było to stresujące dla wykonawców. Wreszcie po trzecie - nie oni byli tam najważniejsi :)
Pozdrawiam wszystkich uczestników forum i cieszę się, że cos takiego powstało.
Stach
2007-03-16 11:34:42
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-03-16 11:34:42 przez Stach
Wprowadzę zmiany.
Piotr Starzyński
2007-03-16 12:46:56
Stachu!
Przemknąłeś z tą pierwszą 100 postów!
Gratuluję i...dziękuję, za to co robisz, by pamięć o Nim nie zginęła.
Ale- nie obrażaj się tak szybko na ...inność innych.
Po-wodzenia w dalszych działaniach wszelkich!
Po-zdrowie-nia
AKTON
2007-03-16 12:53:02
Pan ma ich o wiele więcej, Panie Piotrze. Szczerze gratuluję - zarówno pióra, jak i głosu, bo miałem już wielką przyjemność ałuchać Pana prezentacji wokalnej :)
Po - zdra - wiam :D
migaweczka
2007-03-16 22:11:22
AKTONMoje główne zastrzeżenie (musi takowe być, gdyż realizacje idealne nie istnieją) to obecność jurorów na scenie. Po pierwsze - słyszeli kiepsko, gdyż jedynie z odsłuchów. Po drugie - było to stresujące dla wykonawców.
StachProsiłem o porady odnośnie tematu festiwalowego

Na festiwalu nie byłam, AKTON mógłbyś więcej szczegółów napisać, chętnie się dowiem z pierwszej ręki o tym przedsięwzięciu :)
Przytoczyłam słowa o jury na scenie, bo też myślę, że to bardzo stresujące dla wykonawców, nawet jeśli wiedzą, że jury jest przychylne wszystkim uczestnikom. A i te docierające dźwięki z odsłuchów nie zawsze są najlepszej jakości :) Stanisławie, posadźcie jury w loży na widowni ;)
Stach
2007-03-16 22:15:30
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-03-16 22:15:30 przez Stach
... głos krytyki......
AKTON
2007-03-16 22:38:55
Jeżeli moja uwaga została odebrana jako krytyka, to bardzo wszystkich organizatorów oraz realizatorów przepraszam, gdyż absolutnie nie miałem takiego zamiaru, czego dowodem była moja pochlebna ocena festiwalu. Chodziło mi o stworzenie większego komfortu wykonawcom poprzez inne umiejscowienie jury i to wszystko. I wcale nie upieram się, że mam w tym względzie rację. Przekazuję jedynie odczucia zarówno moje, jak i wykonawców, z którymi rozmawiałem. Ważne, że pierwotna idea została wcielona w życie. Odpowiadając jednak Migaweczce - uważam, że festiwal poświęcony Niemenowi powinien BEZWZGLĘDNIE skupić nieco lepszych wykonawców, mimo, że są to amatorzy (faktem z drugiej strony jest to, że coraz częściej amatorzy są zdecydowanie lepszymi wykonawcami od pseudozawodowców). Natalia Sikora i jej podobni - zdecydowanie tak, a np. solista zespołu wok.-instr., usiłujący dość nieudolnie wy... śpiewać, ...mruczeć, ...??? "Dziwny jest ten świat" - ZDECYDOWANIE NIE! Gdybym był Wojewódzkim, to powiedziałbym w tym momencie, że mnie obrzygał, jednak Kubą nie jestem, więc tego nie powiem :) Osobiście wolę kilkoro ciekawych wokalnie czy estetycznie, niż kilkudziesięcioro takich sobie. Uprzedzając ewentualną polemikę (a może jej nie będzie) - zdania i tak nie zmienię. Na takim festiwalu nie może być przeciętności. To MUSI BYĆ elitarna impreza. Pozdrawiam wszystkich.
Stach
2007-03-16 22:47:51
Krytyka - uwaga,wiem ,że piszesz od serca i nikt się nie obraża.Przepraszac nie musisz bo wszystko jest na swoim miejscu.Relacje są właściwe,zapewniam.Szanuję Twoje zdanie ,wiesz o tym.Pochlebnie oceniasz realizatorów to też jest motywacją do lepszej efektywniejszej pracy,rozmawiamy o tym non stop.
migaweczka
2007-03-16 22:52:07
AKTONJeżeli moja uwaga została odebrana jako krytyka

W żadnym wypadku :) To uwagi, które na pewno się przydadzą, co Stanisław już potwierdził :) Myślę, że słowa z ust samych uczestników danego przedsięwzięcia to bardzo cenne informacje. Organizując coś, w ferworze przygotowań, nie ma się zbyt wiele czasu na to, by spojrzeć na całość z dystansu i ocenić czy tak jak jest - jest dobrze.
Stach
2007-03-17 08:43:18
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-03-17 08:43:18 przez Stach
Ponieważ kilkanaście postów zdecydowanie było oderwanych od tematu ....
AKTON
2007-03-17 08:47:27
Jeżeli już jesteście tak pozytywnie nastawieni do mnie, to pozwolę sobie na zgłoszenie propozycji rozszerzającej formułę festiwalu - być może nie będzie ona zaakceptowana przez osoby decydujące o jego przebiegu, a być może tak. Nie wiem. Przyszła mi do głowy pewna myśl - idea. Proponuję połączyć prezentacje festiwalowe z zajęciami warsztatowymi dla wykonawców. Dlaczego? Nikt nie jest idealny i każdemu można coś sensownego podpowiedzieć, analizując jego indywidualną propozycję. Być może pewne sugestie np. jurorów spowodują trochę inne, jeszcze lepsze spojrzenie wykonawcy na twórczość Niemena. Dzięki temu Festiwal dodatkowo może stać się jedyną w swoim rodzaju "kuźnią", gdzie wykuwa się może nie tyle Jego następców, ile coraz lepszych wykonawców tej muzyki. Będą oni na swój indywidualny sposób jeszcze bardziej sensownie kontynuować na scenach i estradach twórczość Czesława Niemena. Przy założeniu, że kwalifikuje się tych najlepszych (co sugerowałem już wcześniej), dzięki takim warsztatom być może staną się jeszcze lepsi. Resume: Festiwal stałby się nie celem samym w sobie, lecz środkiem do osiagąnia jeszcze bardziej szczytnych zamierzeń, oczywiście przy zachowaniu jego elitarności, o czym też już wspomniałem. Na zakończenie dodam, że wielokrotnie bywałem jurorem i często prowadziłem takie zajęcia, niekiedy z pozytywnym skutkiem. Instruktorzy pracujący ze swoimi amatorami niekiedy nie dostrzegają tego, co może dostrzec osoba z zewnątrz, mająca a'priori jakiś tam kredyt zaufania, gdyż jest jednak jurorem :)
Serdecznie wszystkich pozdrawiam, życząc miłego marcowego weekendu.
Stach
2007-03-17 09:14:06
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-03-17 09:14:06 przez Stach
zbyt ...
migaweczka
2007-03-17 10:33:32
Warsztaty wokalne to świetna myśl :) Spośród konkursów i festiwali, na których byłam, najpełniej wykorzystałam czas właśnie na tych, które były połączone z warsztatami. To idealna formuła: eliminacje, które wyłonią najlepszych, praca na warsztatach, konkursowe zmagania i koncert galowy wieńczący dzieło. Podobna formuła była (być może jeszcze jest) zachowana na konkursie organizowanym w Dębicy. Stamtąd zapamiętałam fantastyczne nagłośnienie :) Pojemnościówki z prawdziwego zdarzenia królowały podczas konkursu :) Ale wracając do festiwalu - popieram Twój pomysł AKTONIE :)
Żeby uniknąć ewentualnych plotek, że na warsztatach "ustawiane" są wygrane (co może się niestety zdarzyć), można zaprosić do prowadzenia warsztatów inne osoby, a do jury inne :)
AKTON
2007-03-17 10:37:14
Bardzo się cieszę z Waszej reakcji. Wracając do festiwalu słupskiego - z moich obserwacji wynika, że akurat ten właśnie festiwal chyba nie był "ustawiony", za co należą się słowa uznania Stachowi :)
migaweczka
2007-03-17 11:03:56
W swoim czasie konkursowym natrafiłam tylko na jedno miejsce, gdzie co roku konkursy są ustawione :? To przykre, że w ogóle takie procedery gdzieś się zdarzają :( Ale to świadczy też o poziomie samego konkursu, w którym ktoś sobie pozwala na coś takiego. Uczestnicy są słabo przygotowani, bo i tak wiedzą, że wygrają, a inni (niejednokrotnie lepsi) w ogóle nie są dopuszczani do tego zwycięskiego "światka". Tylko komu takie imprezy są potrzebne ? A w moim poście powyżej chodziło mi raczej o możliwość zaistnienia takich plotek, co wcale nie jest przyjemne i nie wyrabia dobrej opinii organizowanej imprezie :shock:
Stach
2007-03-17 11:24:03
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-03-17 11:24:03 przez Stach
Pojawiła się kolejna ważna uwaga...
Maciek
2007-03-17 11:55:31
StachJest dobrze.Pojawiła się kolejna ważna uwaga.Migaweczko serdecznie dziękuję,naturalnie mogę skorzystac z Twojego pomysłu .?Jeżeli ktoś nie będzie sobie życzył wykorzystania danego pomysłu,podanego na forum proszę to wyraznie zaznaczyc.Ja zapewniam ,że wszędzie ,gdzie będzie to możliwe mówic będę o pomysłodawcy.Nie mam zamiaru przypisywac sobie tego co nie jest moje.Dzięki i zapraszam do "giełdy" pomysłów :D na festiwal poświęcony artyście wszech czasów , NIEMENOWI .


Tak trzymaj Stachu ! Podoba mi się, że potrafiłeś coś zmienić w swojej postawie - gratuluję !
migaweczka
2007-03-17 12:21:36
StachJest dobrze.Pojawiła się kolejna ważna uwaga.Migaweczko serdecznie dziękuję,naturalnie mogę skorzystac z Twojego pomysłu ?

Oczywiście, że tak :) Po to wymieniamy tu różne propozycje za zasadzie "burzy mózgów", żeby można było o nich porozmawiać w gronie organizatorów już w samej fazie przygotowawczej festiwalu :)
Stach
2007-03-27 08:41:16
Szykuje się nam 2. edycja festiwalu . Zapraszam do Słupska.
Stach
2007-12-29 09:36:25
http://www.niemennonstop.pl - tam m.in. szukajcie informacji n.t. festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP w Słupsku.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony