Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

II Festiwal Młodych Talentów NIEMEN NON STOP-Słupsk 2007 2007-06-07 - 2008-11-22 Stach 155 55870
Stach
2007-06-07 13:05:13
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2007-06-07 13:05:13 przez Stach
pomyłka w druku= efekt wprowadzenia moratorium przez Eda.
migaweczka
2007-06-07 13:12:08
Nie ma strony internetowej, na której znajdują się te "materiały dźwiękowe" ? Czyli można wybierać z całego repertuaru Niemena ?
Ile utworów ma się znaleźć na płycie ?
Gdzie można znaleźć kartę uczestnictwa ?
Stach
2007-06-07 13:22:10
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-06-07 13:22:10 przez Stach
pomyłka w druku
Stach
2007-06-07 13:37:10
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-06-07 13:37:10 przez Stach
pomyłka w druku
migaweczka
2007-06-07 14:48:36
Dziękuję za uzupełnienie informacji :)
Stach
2007-06-07 16:27:46
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-06-07 16:27:46 przez Stach
pomyłka w druku
AKTON
2007-06-07 19:13:16
Mam dwa dylematy dotyczące wspomnianego festiwalu, w tym jeden nierozwiązywalny: jak się ma wykaz zalecanych utworów do 4-minutowego ograniczenia czasu prezentacji? :) I drugi dylemat: czy naprawdę powinno się podawać stronę "muzyczka" czy też "utworki", kiedy mowa jest o festiwalu poświęconym KOMUŚ takiemu, jak Cz.Niemen? W moim odczuciu - wręcz nie wypada. Pozwoliłem sobie odsłuchać jeden "utworek". W zupełności mi to wystarczyło :)
Pozdrawiam wszystkich, życząc miłego weekendu :)
migaweczka
2007-06-07 19:29:49
AKTONMam dwa dylematy dotyczące wspomnianego festiwalu, w tym jeden nierozwiązywalny: jak się ma wykaz zalecanych utworów do 4-minutowego ograniczenia czasu prezentacji? :)

Dla mnie to logiczne. Każda z wykonywanych przez uczestnika/uczestników piosenek nie może przekroczyć 4 minut. Z tego wniosek, że należy tak je przygotować, korzystając z zalecanych pozycji, czyli "przetworzyć", żeby się w tych czterech minutach zmieścić :) Wydaje mi się, że wykonanie uczestników nie powinno być próbą wiernego odwzorowania oryginału, więc ciekawe kombinacje są jak najbardziej wskazane ;)
Stach
2007-06-08 05:36:38
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2007-06-08 05:36:38 przez Stach
pomyłka w druku( MATT) przepraszam,to efeky moratorium Eda
matt
2007-06-08 12:52:47
Wypada podziekowac za tak dokladne informacje z pierwszej reki.

A moze ktos z forumowiczow wystapi :wink: .
Stach
2007-06-09 17:14:13
Edytowany 6 raz(y), ostatnio 2007-06-09 17:14:13 przez Stach
pomyłka w druku,efekt wprowadzenia moratorium Eda...matt,przepraszam.
Stach
2007-06-20 08:12:38
Edytowany 4 raz(y), ostatnio 2007-06-20 08:12:38 przez Stach
błąd w druku -efekt wprowadzenia moratorium Eda.
Stach
2007-06-21 13:56:03
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2007-06-21 13:56:03 przez Stach
błąd (brak)w druku= efekt wprowadzenia moratorium przez Eda.
Stach
2007-06-30 12:51:01
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2007-06-30 12:51:01 przez Stach
brak wpisu efektem moratorium Ed'a.
Ed
2007-07-01 18:47:47
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-07-01 18:47:47 przez Ed
Małe wyjaśnienie z mojej strony jest konieczne, skoro Stach nie potrafił właściwie odczytać postu o moratorium: to TYLKO PROPOZYCJA dla osób, między którymi iskrzyło w czasie dyskusji o Niemenie.
Szkoda, że wcześniej tego nie napisalem. Powinienem przewidzieć, że nie wszyscy są w stanie to właściwie odczytać.
I żądam usunięcia mojego imienia i nazwiska ze wszystkich postów.
Markovitz
2007-07-01 19:55:32
Mamy ciągle problem z tym dyskursem o Niemenie i sprawach związanych z Jego Twórczością.
Przez wiele lat sam :N: był przeciwny wszelkim fan-clubom, swoim stronom w necie i oto teraz mamy efekt:

nie umiemy ze sobą dyskutować.


Ed Powinienem przewidzieć, że nie wszyscy są w stanie to właściwie odczytać.
I żądam usunięcia mojego imienia i nazwiska ze wszystkich postów.


Słusznie.

Pewnie Stacha ręka już boli od tych korekt... Żal mi Kolegi z Pomorza - tyle wysiłku włożył w swój protest...

Ale po co kasował wszystkie posty? Wystarczyło napisać, że z moratorium Eda się nie zgadza .. i już !


A tak znów pozbawieni jesteśmy na forum informacji o drugiej edycji festiwalu w Słupsku. :(
Stach
2007-07-02 13:44:43
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2007-07-02 13:44:43 przez Stach
Markovtiz napisał: NIEMEN był przeciwny wszelkim fan-clubom,swoim stronom w necie ...
Markovitz
2007-07-02 14:33:37
:?

Stach.. są tu mądrzejsi ode mnie ,wykształceni muzycznie,znający lepiej ode mnie moją estymę wobec Niemena oraz czuwający nad tym aby ... nie być sobą i nie "obrażać" innych swoją" łopatologią".


Przestańmy licytować, kto jest lepszym i mądrzejszym fanem muzyki Niemena, a kto jeszcze większym jej znawcą ... :idea:

Proszę o info w sprawie drugiej edycji festiwalu w Słupsku ...
Stach
2007-07-08 10:31:08
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-07-08 10:31:08 przez Stach
http://www.niemennonstop.pl
Tadeusz
2007-07-08 12:07:54
Nasz Stach jest skuteczny! BRAWO!!!
Stach
2007-07-19 19:09:08
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2007-07-19 19:09:08 przez Stach
Nie , to NIEMEN patrzący na nas "Spodchmurykapelusza" ,dodaje sił. To wszystko dzięki NIEMENOWI,bo był-najważniejszy argument. Bez Niego nie byłoby żadnego festiwalu , forum, zlotów itp. Przez 42 lata zrobił dla nas wiele,zróbmy coś dla Niego, to nasz moralny obowiązek, dług do spłacenia.
Piotr Starzyński
2007-07-20 12:04:58
Gratuluję, Stachu 200- go postu i dzięki za FMT w Słupsku!.
Po-zdrowie-nia :)
Markovitz
2007-07-20 12:36:27
.. i ja gratuluję, bo pomysł koncertu Helmuta Nadolskiego w ramach Festiwalu Niemen Non Stop w Słupsku to strzał w "10" 8)
Stach
2007-07-25 09:42:18
W Słupsku,kilka dni temu, był Helmut Nadolski.
ratajczak bogdan
2007-07-25 11:42:53
Czy Helmut Nadolski był prywatnie, czy dał jakiś koncert?
Skąd Stachu zaczerpnąłeś tę informację?
To ciekawe, bo dotyczy niezwykłego muzyka z okresu Niemena-awangardzisty! I awangardowej Grupy Niemen!
Stach
2007-07-25 12:51:49
Był w sprawie "naszej"- festiwalowej .Koncert da na 2. F M T, zgodnie z programem festiwalu.
Stach
2007-07-29 14:51:07
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2007-07-29 14:51:07 przez Stach
" SCENA NIEMENA "- wieczory klubowe, w Słupsku. Zapraszam na spotkanie miłośników i sympatyków CZESŁAWA NIEMENA .
W tym dniu wysłuchamy utworów z płyty "SPODCHMURYKAPELUSZA ".
Andrzej Mróz
2007-07-29 14:55:00
Wielkie dzięki Stachu i powodzenia w przedsięwzięciu.
Stach
2007-07-29 14:59:32
... " gdy odlecę z kluczami żurawi wtedy dopiero własnym śmiechem się udławi- ironia " , ..." bo ja z przeklętych jestem tego świata ja bywam dumny i hardy..". - Norwid i Niemen.

Śmierc NIEMENA zmusza do zastanowienia się nad tym, kim był naprawdę , co po sobie zostawił , jakim pozostanie w pamięci tych , którzy go kochali i tych ,którzy podziwiali go z daleka.
Jak długo żywa będzie jego legenda ?

Filmy , książki , zloty ( nawet te tajne przez poufne,zwane elitarnymi-biznesowymi ), festiwale, forum dyskusyjne, są ... słabością naszą ... NIEMEN pozostaje jak ... "Kamyk' ....


REQUIEM DLA VAN GOGHA


Helmut Nadolski


Okrutne i smutne jest życie
gdy świadomośc odgadnie
tendencyjną działalnośc
duszy i ciała
twego
----------------------------------- :cry:

http://www.emcek.pl/index.php/art_contact/niemen_non_stop
Stach
2007-09-08 18:54:32
S P O D C H M U R Y K A P E L U S Z A

N I E M E N

D Z I W N Y J E S T T E N Ś W I A T


--------------------------------------------------
nota anamnesis
Ewa
2007-09-08 21:47:39
Stach
spore zmiany w 2. FMT :!:

To może napisz nam coś o tym zamiast pisać te swoje enigmatyczne posty. :)
migaweczka
2007-09-09 08:43:09
Stachspore zmiany w 2. FMT :!:

Byłabym wdzięczna za info w takim razie :)
Tadeusz
2007-09-12 15:35:10
Stachu: uchyl rąbka tajemnicy na temat festiwalu. Niemen chyba by się za to nie obraził :wink:
Markovitz
2007-09-13 07:31:45
Stachu nie chce odpowiedzieć, a ludzie chcą wiedzieć...

Ze strony internetowej festiwalu wynika, że atrakcją drugiej edycji imprezy NIEMEN NON STOP w Słupsku (28-29 października) będzie "Projekt Niemen" z udziałem pianisty Artura Dutkiewicza, Kieleckiego Teatru Tańca i olsztyńskiego chóru Pro Forma.
Stach
2007-09-14 08:09:44
Proszę niedezinformowac !
Markovitz napisał : " stachu nie chce odpowiedziec..."-to bzdura, proszę zobaczyc kilka postów wyżej, gdzie podałem stronę:


Zalecem wnikliwsze ... czytanie.http://www.emcek.pl/index.php/art_contact/niemen_non_stop
Markovitz
2007-09-14 09:04:46
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-09-14 09:04:46 przez Markovitz
A więc jednak Helmut Nadolski wystąpi :D

Bardzo się cieszę, bo choć pocieszałem, że jak nie, no to trudno, ale wiadomo, że Jego koncerty odbywają się rzadko i to są zawsze wydarzenia.

Stachu - chcieliśmy uzyskać prostą informację, a Ty albo milczysz, albo kasujesz swoje posty, albo wklejasz jakieś dziwne treści... Osobliwy to sposób na rozsławianie imprezy.. :?

Dodam, że dobrej imprezy, bo wszystko jest dobrze pomyślane 8)
Stach
2007-09-15 13:19:57
"Młodzi artyści mogą się zmierzyc z twórczoscią Czesława Niemena"


http://www.emcek.pl/index.php/art_contact/niemen_non_stop
Stach
2007-09-15 14:08:41
Chętnych do rozmowy ,w czasie trwania festiwalu ,zapraszam . Jest przytulna kawiarnia-galeria, gdzie przyjacielscy wlaściciele nas ugoszczą. Zapewniam miłą i sympatyczną atmosferę. :) Do zobaczenia. :idea:
Stach
2007-09-16 08:08:32
Młodzi artyści mogą się zmierzyc z twórczością CZESŁAWA NIEMENA http://www.emcek.pl/index.php/art_contact/niemen_non_stop
Stach
2007-09-16 11:03:14
Tegoroczna 2. edycja festiwalu wzbogacona został a o 3-ci dzień ... wrażeń-sobota 27 pażdziernika 2007.
W tym dniu będzie m.in. emisja filmów w MCK-u, Al. 3-Maja 22, spotkanie z gościem w kawiarni-galerii "Artelier" przy Al. Sienkiewicza 21.

Ideą festiwalu jest prezentowanie twórczości NIEMENA, ale także ukazanie na słupskiej scenie konfrontacji siły młodości wraz z gwiazdami polskiej sceny muzycznej.

Termnin zgłoszeń mija 5 pażdziernika.
Stach
2007-09-16 11:18:50
Scen@ NIEMENA to nazwa konkursu piosenki festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP, który odbywa się w Słupsku.
Stach
2007-09-22 15:26:11
Łykowaty wspomnialeś o Jarku,to bardzo dobrze. Dlatego proszę Cię o przesłanie płyty z nagraniami dzieł NIEMENA w wykonaniu Jarka.
Proszę też skreślic parę słów na temat Jarka. Szczegóły na p.w. , tam również podam adres pod który można przesłac materialy. Spróbuję coś zrobic, lecz niczego na dzień dzisiejszy nie obiecuję. Zdecydowanie warto wspominac o istnieniu takich ludzi jak Jarek,Łykowaty dzięki.
Pragnę jednakże podkreślic ,że fmt NIEMEN non stop, poświęcony jest Muzykowi wszech czasów,gdzie młodzi artyści inspirowani twórczością Niemena... nie pozwolą na zatarcie ... czyli pamiętanie przez ...przypominanie i angażowanie ... czystych, niczym nie skażonych wykonań.
Stach
2007-09-24 20:21:17
http://www.niemennonstop.pl
Stach
2007-10-13 15:46:27
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2007-10-13 15:46:27 przez Darek Sieradzki
Oto lista uczestników Konkursu Piosenki "scen@niemena" w ramach 2. festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP:

1.Paulina Chalecka-Suwałki
-Jednego serca
-Pod papugami
2.Anna Nowa-Słupsk
-Dziwny jest ten świat
-Sprzedaj mnie wiatrowi
3.Beata Kawczyńska-Koszalin
-Italiam, Italiam
-Płonąca stodoła
4.Mariola Niziołek-Rzeszów !
-Włóczęga
-Płonąca stodoła
5.Kacper Leśniewski-
-Chyba , że mnie pocałujesz
-Nie dla mnie taka dziewczyna
6.Kacper Leśniewski & Mariola Niziołek-Rzeszów
-Wspomnienie
-Klęcząc przed tobą
7.Kamil Zięba- Rzeszów
-Wiem, że nie wrócisz
-Klęcząc przed tobą
8.Maria Czarnowska-Łupawa
-Obok nas
-Nim przyjdzie wiosna
9.Kamilia Stolarczyk-Inowrocław
-Jednego serca
-Płonąca stodola
10Anna Siemianiuk- Lubin
-Ach jakie oczy
-Obok nas
11.Monika Bernaś-Koszalin
-Dziwny jest ten świat
-Jednego serca
12.Ewelina Brzezińska-Bytów
-Obok nas
-Pamiętam ten dzień
13.Małgorzata Jaśmontowicz-Bytów
-Czas jak rzeka
-Włóczęga
14."Games -zespół wokalny- Bytów
-Dziwny jest ten świat
-Jaki kolor wybrac ..."
15.Tomasz Ziętek z zespołem "Słupsk"
-Happy, happy shake
-Jednego serca
16.Kamilia i Natalia Nimczyckie "Duet N"- Słupsk
-Mój psalm
-Pod papugami
17.Anna Murawiejko-Słupsk
-Mów do mnie jeszcze
-Jednego serca
18.Piotr Janik Korsze/Olsztyn
-Pod papugami
-Czy mnie jeszcze pamiętasz
19.Danuta Gajewska-Kluczbork
-Płonąca stodoła
-Jednego serca
20.Monika Kluszczyńska-Łódź
-Dziwny jest ten świat
-Obok nas
21.Barbara Toton-Gdańsk
-Pod papugami
-Czas jak rzeka
22.Martyna Litwińska-Tczew
-Czas jak rzeka
-Nie wstawaj lewa nogą
23.Anna Kulesza- Reszel
-Domek bez adresu
-Obok nas
24.Nina Koderska-Reszel
-Dziwny jest ten świat
-Wspomnienie
25.Julianna Redlich -Opole
-Dziwny jest teń świat
-Czas jak rzeka
26.Przemysław Bartoś, Łukasz Sasko, Jakub Zwolan -Słupsk
-Kwiaty ojczyste
-Niepotrzebni
27.Paweł Kalwak, Piotr Proniuk, Sebastian Świątek, Eryk Ciemnoczołowski-Sierakowo k/ Słupska
-Italiam, Italiam
-Jednego serca
28Natalia Gadzina-Złocieniec
-Dziwny jest tenświat
-Obok nas
29.Daria Kutkowska- Września
- Obok nas
-Jednego serca
30.Marta Wólczyńska-Ustka
-Italiam, Italiam
-Klęcząc przed tobą
31.Roman Mazurek- Miastko
-Jednego serca
-Płonąca stodoła
32.Karolina Rumaczyk-Slupsk
-Domek bez adresu
-Obok nas
33.Katarzyna Chmielewska-Słupsk
-Domek bez adresu
-Sen o Warszawie
34.Alicja Olender-Slupsk
-Pod papugami
-Czas jak rzeka
35.BARTŁOMIEJ MICHALCZYK- Suliszewo
-Wspomnienie
-Czas jak rzeka.

Wykonywane przez w/w uczestników utwory Czesława Niemena oceniała Komisja Kwalifikacyjna w składzie:

1.TOMASZ JAŚKIEWICZ- Przewodniczący
2.Roman Pawlaczyk - muzyk, viceprezes Stowarzyszenia PRO CULTURA NON STOP
3.******** ********[1] - prezes Stowarzyszenia PRO CULTURA NON STOP

Zgłoszeń było znacznie więcej , niestety nie dostosowano sie do postanowień regulaminu.
Ewa
2007-10-13 16:17:49
Jak można zauważyć, najczęściej wybieranymi utworami były:"Dziwny jest ten świat", "Jednego serca" i "Pod papugami".
Szkoda, że nikt nie pokusił się o zaśpiewanie np.premiowanej Błękitnej wstążki,"Marionetek" albo czegoś z dwóch ostatnich płyt.
Tadeusz
2007-10-13 18:48:13
Ewa napisała:
Szkoda, że nikt nie pokusił się o zaśpiewanie np.premiowanej Błękitnej wstążki,"Marionetek" albo czegoś z dwóch ostatnich płyt.


Repertuar właściwie nie wykraczał poza album czerwony a to dlatego, że młody, początkujący wokalista, jeżeli szkolił trochę swój głos i sztukę interpretacji, był w stanie podołać tylko takiemu wyzwaniu, i takie sobie postawił. Choć są to utwory trudne , to dzisiejszy poziom techniczny wokalistów , ogólnie dużo wyższy niż trzydzieści lat temu (wyjątkiem był Niemen), pozwala na zwycięskie wyjście z podjętej próby. Następne albumy wymagają już nie tylko dobrej techniki wokalnej i umiejętności interpretacyjnych; wymagają też specyficznego feelingu - niemenowskiego. Brak tego daru jest głównym i potężnym hamulcem, który skutecznie ogranicza repertuar młodych adeptów sztuki.
Szczególnie ostatnia płyta( tutaj narażam się prawie wszystkim na Forum) wymaga tego właśnie feelingu. Jest ona nie do zaśpiewania przez nikogo, bo wydobycie emocji z tych kompozycji wymaga dodatkowo -oprócz wyżej wspomnianego feelingu -barwy głosu Niemena, bo tylko ona nadaje utworom właściwy klimat i wciąga słuchacza bez reszty; wciąga bez reszty harmonia stworzona przez tekst, barwę głosu, swoisty rodzaj wokalizy i szczerość wypowiedzi.
O ile poprzednie płyty, począwszy od „Marionetek” aż po „Postscriptum”, mogą być pokusą ale tylko dla doświadczonych wokalistów, to dwie ostatnie , a szczególnie „Spod chmury....”, winny być starannie omijane- nawet przez uznanych gigantów. Nie wyobrażam sobie nikogo śpiewającego utwory z ostatniego krążka, choć pragnąłbym aby wreszcie pojawił się w Polsce taki wokalista, który, podobnie jak Niemen, byłby wielką indywidualnością - nawet gdyby nie nadawał się do zaśpiewania „Spodchmury…” ale za to tworzyłby, podobnie jak Niemen, dzieła nieosiągalne dla innych. Brakuje nam dzisiaj takiej indywidualności. Może kolejne edycje festiwali, a może już i ta, pokażą nam nowego ponadczasowego artystę ?
Stach
2007-10-14 08:42:36
Oto 20-tka , którą usłyszymy i zobaczymy na 2. festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP w 1. dniu:


http://www.niemennonstop.pl
Markovitz
2007-10-26 08:30:37
Święto miłośników muzyki Czesława Niemena w Słupsku zacznie się już w sobotę.
W kinie "Rejs" odbędzie się pokaz filmów Niemen Cinematic :

-"Zofia" 1976
-"Przed nami Bombaj" 1978
-"Czy mnie jeszcze pamiętasz?" 2006

Po otrzymaniu info od Stacha odwiedziłem po dłuższej przerwie stronę festiwalu Festiwalu i dopiero zauważyłem zmiany w składzie jury. Koncerty ma prowadzić Paweł Brodowski.
Medialny patron festiwalu-TVP Kultura będzie reprezentowany przez p.Witolda Górkę. Cieszę się także z obecności Tomasza Jaśkiewicza, którego niebawem będzie można zobaczyć w reportażu TVP3 Białystok zrealizowanym przez Eugeniusza Szpakowskiego (również będzie w Słupsku 8)).
Stach
2007-10-26 21:15:39
Mam wolne miejsce ( 1 lub 2) na widowni.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-10-29 00:42:07
Za pózno . Dzwoniłem do MCK w srode i miejsc wolnych juz nie było ! A szkoda bo bym się sponiewierał z Hell Mutem do rana !? :) :? :) Moze to i lepiej i dla mnie i dla innych !? :lol:
Tadeusz
2007-10-30 14:42:58
Ewo, Daszo, może jakieś relacje spod Waszych złotych piór się pojawią ? ! O ile wiem, byłyście tam - na festiwalu.
Co u Stacha? :D
Ewa
2007-10-30 16:10:28
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2007-10-30 16:10:28 przez Ewa
Spokojnie, Tadeuszu. :wink:
Dasza i Markovitz jeszcze nie dotarli do domu, więc jako pierwsza napiszę parę słów o festiwalu.
Muszę przyznać, że pojechałam dość sceptycznie nastawiona do samego festiwalowego konkursu. Bałam się, że interpretacje młodych wykonawców będą mało ciekawe i sztampowe. Bardzo mile mnie zaskoczył wysoki poziom wykonawców i indywidualne podejście do utworów Niemena. Bardzo spodobały mi się trzy młode, słupskie zespoły: Threonine, który zaprezentował mocną, rockową wersję "Italiam, Italiam", świetnie brzmiące Trio Akustyczne, które wykonało "Kwiaty ojczyste" oraz zespół Tomasza Ziętka, który pierwszego wieczoru porwał publiczność bardzo dynamicznym "Hippy, Hippy Shake". Cieszę się, że wszystkie trzy zespoły zostały również docenione przez jury i nagrodzone.
Nagrodę specjalną festiwalu otrzymały, również słupszczanki, siostry Niemczyckie, które pięknie wykonały "Mój psalm".
Były jeszcze inne ciekawe wykonania,tak, że jury nie miało łatwego wyboru, a ich obrady były długie i zapewne burzliwe. Na szczęście nie nudziliśmy się w czasie obrad, bo w barze "Pod papugami" można było porozmawiać ze znajomymi fanami, a także z występującymi artystami i zaproszonymi gośćmi, a także porobić sobie zdjęcia i zdobyć autografy. :wink:
Szczególnym zainteresowaniem cieszył się gość specjalny pierwszego wieczoru, Helmut Nadolski. Misterium, które nam zaprezentował, było naprawdę niesamowitym przeżyciem. Duże wrażenie na widzach zrobiła jego przedziwna machineria, skonstruowana z elementów znalezionych na złomowiskach. Piekielne dźwięki najwyraźniej wypłoszyły część widowni, ale ci, którzy zostali, na pewno na długo zapamiętają ten występ. :)
Drugiego dnia mogliśmy obejrzeć multimedialny spektakl "Niemen", który trochę mnie rozczarował, ale z kolei podobał się większości publiki.
Generalnie festiwal bardzo udany, atmosfera bardzo sympatyczna. Inicjator tej pięknej imprezy, Stach, był bardzo rozrywany, zwłaszcza przez piękne panie, ale zawsze znalazł czas, na rozmowę z nami. :wink:
Stachu, jeszcze raz dzięki za tę piękną imprezę. :D
Dziękuję też za miłe chwile naszym sympatycznym zlotowiczom ze Słupska: Reni, Andrzejowi, Irenie, Wieśkowi oraz Zosi i Stachowi. Oczywiście miło też było spotkać się z Daszą, Markovitzem i Hanią.

Zdjęcia robione z widowni nie najlepiej się udały, ale wkleję chociaż fotkę z występu grupy Nadolskiego.

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


I jeszcze Helmut po występie z urodzinowym tortem ( 27.10. skończył 65 lat).

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.
Dasza
2007-10-30 21:30:53
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-10-30 21:30:53 przez Dasza
Dodam tylko że Grand Prix festiwalu zdobył Tomek Ziętek z zespołem,
który w drugim dniu festiwalu wykonał w sposób rewelacyjny „Jednego serca”.
Bardzo podobało mi się też wykonanie przez Annę Murawiejko piosenki „Mów do mnie jeszcze” .
Organizacja festiwalu wzorowa.

Helmut Nadolski był niesamowity. Tego co wyprawiał ze swoim kontrabasem opisać się nie da. Przeżycie ogromne i na długo pozostanie w mojej pamięci. Prywatnie również okazał się miłym rozmówcą.

Pozdrawiam wszystkich miłośników muzyki Niemena ze Słupska i okolic, a także tych ,którzy
przyjechali z daleka ,i z którymi bardzo mile spędziłam czas. Dzięki i mam nadzieję że spotkamy się na III festiwalu za rok. Zachęcam też innych, bo naprawdę warto.
delecja
2007-10-30 21:39:59
Witam
bylam na festiwalu.Niestety zawiodlam sie werdyktem jury.
Otoz wygraly same zespoly,a ci wszyscy solisci,ktorzy mieli naprawde ciezka robote do wykonania(pierwszy raz spiewali z tym zespolem!)zostali po prostu niedocenieni!
Po pierwsze,dwie wykonawczynie wpadly mi w oko(a raczej ucho;) ) to Ania Murawiejko i Daria Kutnowska(mam nadzieję że dobrze napisalam)
Daria wcale nie dostala ani wyroznienia ani nagrody choc wykonala bardzo ladnie utwor "Obok nas" natomiast Ania dostala tylko wyroznienie od jury(spiewala "Mow do mnie jeszcze-ach,ten wiersz Tetmajera...)wprawdzie dostala tez nagrode specjalna-propozycję nagrania plyty(i prywatny mikrofon!!) od Pana Czesława Adamczyka, przyjaciela Pana Helmuta i Rudiego Schuberta,ale niedosyt niestety pozostal i bardzo wiele osob twierdzilo po werdykcie ze solisci zostali poszkodowani.Nie brano pod uwage profesjonalnego spiewu tylko brzdąkanie na perkusjach gitarkach itp...
Zaskoczylo mnie rowniez ze Romek Mazurek nie zostal doceniony,w pierwszy dzien wspaniale zaspiewal "Jednego serca" tak sie milo na sercu zrobilo...
Jednak samobojem bylo dla mnie wykonanie pewnego chlopaka brawurowego utworu "Dziwny jest ten swiat"-tego utworu sie po prostu nie spiewa!Tylko sam Niemen potrafil niesamowicie zaspiwac,z taka ekspresja i wyczuciem...
A te dwie blizniaczki byly jakies nijakie...
Z zespolow podobal mi sie najbardziej Tomek Zietek band,jednak nagrode publicznosci zdobyli jak zwykle dzieki zaproszeniu calej ekipy ze szkoly
Pozostalych uczestnikow nie pamietam,nie rzucili sie zbytnio w oczy
W barze pod papugami niesamowicie pięknie zagrał pan na fortepianie,az milo bylo dyskutowac...
A pan Helmut z zespolem?To bylo niesamowite...takie dziwne a jednoczesnie takie wspaniale,ze az trudno bylo oderwac wzrok i mysli od tego co sie dzieje na scenie
Milym akcentem bylo to,ze Pani Małgorzata Niemen przyrządzila dla wybrańcow konfitury własnej roboty z owoców z własnego sadu!Stwierdzila przy tym,ze te osoby przynajmniej zobacza co uwielbial sam Czesław Niemen...
Ogolnie rzecz biorac festiwal byl na o wiele wyzszym poziomie niz rok temu i za rok licze na wiecej!
Wspaniale bylo na te dwa dni oderwac sie od rzeczywistosci i sie przeniesc w przeszlosc...
Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczow a organizatorom gratuluje wspanialej roboty!
Ewa
2007-10-30 21:49:32
Witaj Delecjo i dzięki za Twoją festiwalową relację. :)
Mnie też podobało się jeszcze paru wykonawców, również dziewczyna śpiewająca "Mów do mnie jeszcze", ale cóż, nie wszyscy mogli zostać nagrodzeni.

delecja
Milym akcentem bylo to,ze Pani Małgorzata Niemen przyrządzila dla wybrańcow konfitury własnej roboty z owoców z własnego sadu!Stwierdzila przy tym,ze te osoby przynajmniej zobacza co uwielbial sam Czesław Niemen...

Muszę tu dodać, że jednym z wybrańców był nasz Stach. :D
Obiecał, że powie nam, jak mu smakowała ulubiona konfitura Czesława.
delecja
2007-10-30 22:03:32
No ja bym chetnie sprobowala chociaz kromeczke z taka konfiturka :D Zazdroszcze Pani Annie(dyrektorce MCK-u) i Stachowi...:)czy ktos jeszcze dostapil tego zaszczytu otrzymania konfiturki od Pani Malgorzaty?
delecja
2007-10-30 22:13:12
Aha...
no i dawajcie swoje relacje z festiwalu!Kto byl dla Was faworytem?Co Was urzeklo i co sadzicie o calej imprezie?Jestem bardzo ciekawa:) i chyba nie tylko ja!
Dasza
2007-10-31 00:13:59
delecjaA te dwie blizniaczki byly jakies nijakie...

Według mnie bliźniaczki brzmialy bardzo dobrze,a jeszcze bardziej
podobały mi się osoby im akompaniujące na skrzypcach i fortepianie.
Do werdyktu jurorów też nie mam zastrzeżeń. Nie mieli łatwego zadania,
ale myślę, że byli sprawiedliwi. Przede wszystkim byli pozytywnie
nastawieni do wszystkch uczestników konkursu.
Maria
2007-10-31 12:45:20
Byłam, słyszałam i rozmawiałam z uczestnikami.Muszę zgodzić się z konkursowiczami z poza Słupska iż zrobiliście sobie Państwo dla siebie ten Festiwal.Dla mojego ucha była jedna dziewczyna pozakonkurencją Daria emisja głosu tak jak wspomniała Eleonora perfekt", dykcja..itp. Drugą osobą była Murawiejko choć w pierwszy dzień konkursu przekręcała wyrazy. Piotr Janik też dobrze zaśpiewał lecz nie wszedł do złotej dziesiątki, a szkoda .Nie wiem tylko co stało sie jurorom czy ogłuchli czy dostali prykas ,że pieniądze maja zostać w Słupsku i na tej podstawie wybierali pleniących wokalistów. Acha zapomniałabym napisać ,że tylko weszłam do holu podano mi kartkę na kogo mam głosować i nic by mnie nie zdziwiło ale jednak ...znalazła się osoba wynajęta przez zespół, który wygrał z podpowiedzią żebym głosowała na Ziętka.Pytam czy to jest w porządku wobec innych uczestników? Troszkę Państwu brakuje profesjonalizmu zwracam się do Pani Dyrektor wręczającej dyplomy tym ostatnim uczestnikom Michalczykowi,Mazurkowi,Kutkowskiej.Na przyszłość to dziewczyna powinna dostać pierwsza dyplom( kobiety mają pierwszeństwo)Druga sprawa z dyplomami nie podpisanymi przez jurorów mało czasu mieliście Państwo na przygotowanie? nie było trzeba mówić jeszcze o tym na forum,byłam zdegustowana.Pozdrawiam dziennikarka
Dasza
2007-10-31 12:48:57
Daria w piosence "Obok nas" podobała mi się bardzo i szkoda ,że nie starczyło dla niej nagrody,
tym bardziej, że była to chyba jedyna reprezentantka Wielkopolski.
Mam nadzieję, że jej to nie zniechęci i jeszcze nie raz pokaże co potrafi.
malkontent
2007-10-31 13:16:40
Witam, również byłem obecny na festiwalu w słupsku i chciałbym sie podzielić swoimi uwagami. Moje uczucia się mieszane, bo z jednej strony festiwal mi się bardzo podobał, ze względu na poziom wykonawczy i prestiż jakim się cieszył.a z drugiej mam spore zastrzeżenia głownie do organizatorów. Po pierwsze, nie można wrzucac do jednego worka zespołów i solistów. Tego się kompletnie nie da porównać, w takim starciu soliści po prostu z góry są skazani na niepowodzenie, tym bardziej, że band z którym przyszło im śpiewać był bardzo daleki od profesjonalizmu, dotyczy to zarówno aranżacji jak i wykonania. Jak można jedną miara oceniac kompletne zespoły muzyczne, czy nawet solistów z własnymi akompaniatorami i a z drugiej strony solistę który ma tylko wokal i zerowy wpływ na aranż i oprawę muzyczną. Na przyszłość uważam ,że organizatorzy powinni stworzyć dwie odrębne kategorie solistów i zespołów. Nalepszym dowodem na to jest fakt, że w złotej dziesiątce tylko 3 wykonawców grało z bandem, reszta odpadła w pólfinałach. Druga sprawa, to repertuar. Z dwóch zgłoszonych piosenek organizatorzy na pierwszy dzien narzucali jedną, zaś w drugim dniu wybranym wykonawcom zmieniono piosenki wg nieznanych kryteriów. I tak np. Roman mazurek ze słupska , który w pierwszy dzien pięknie zaśpiewał "jednego serca" w drugim musiał zaśpiewać "płonie stodoła", ponieważ tomasz ziętek musiał zaśpiewać "jednego serca" własnie. a z kolei bartek , który pierwszego dni śpiweł równie pięknie "wspomnienie", został wręcz zmuszony przez organizatorów do zaśpiewania "dziwny jest ten świat", co z przyczyn oczywistych stawialo go w gorszej pozycji, bo nikt tego jak niemen nie zaśpiewa. Jak pisałem, tylko kilku osobom zmieniono repertuar, co moim zdaniem jest co najmniej niejasne, bo jak już zmieniac to wszystkim. Chciałem przy tym zaznaczyć, że Tomek ziętek bardzo mi się podobał w obu wykonaniach i nie mam żadnych zastrzeżen co do werdyktu jury w jego przypadku.Kolejna sprawa to rodzielenie wszystkich głownych nagród zespołom ze Słupska. Czy dostali zasłużenie czy nie te nagrody, to jest kwestia indywidulanej oceny, w moim osobistym odczuciu zarówno siostry niemczyckie (urocze to prawda, ale wokalnie przeciętne) jak i trio akustyczne a już zwłaszcza zespol z sierkawic słupskich zasługiwali na wyróżnienia, nie na głowne nagrody, ale jak mówię jest to moja ocena.Jednak sam fakt, że te nagrody trafiły wyłacznie do miejscowych budzi spore wątpliwości, bo fama idzie w świat i ludzie z polski , którzy uczestniczyli w tym festiwalu, wyjeżdżają w przekonaniu, że nikt z zewnątrz nie jest w stanie się w słupsku przebić. Nie wystarczy na festiwalu napisac, że jest ogólnopolski, trzeba także ludzi zachęcić do uczestnictwa w nim, a tego typu sytuacje temu nie sprzyjają, bo po co jechać z drugiego końca Polski, skoro wszystko idzie dla miejscowych. i Kolejna Sprawa, nagroda publiczności. rzeczywiście Tomek przybył na festiwal z chyba połową szkoły, co w sposób oczywisty przesądziło sprawę, ale nawet gdyby tego nie zrobił i to i tak jestem przekonany, że nagroda trafiłaby do słupska, bo publiczność zawsze będzie popierać swoich. Po co więc stwarzać jakiekolwiek pozory. Co do samych wykonawćów, rónież uważam ,że prezentowali ogólnie naprawdę znakomity poziom. Jury zdecydowanie nie doceniło Darii Kutkowskiej, wyjechała bez niczego i bardzo rozgoryczona. Mnie osobiście bardzo podobała się najmłodsza uczestniczka 15 letnia dziewczyna z Koszalina, w tym wieku taki głos i profesjonalizm zrobił na mnie naprawdę spore wrażenie, dobrze ,że chociaż trochę ją jury doceniło dajać wyróżnienie. Gdyby róznież Bratek i Roman mogli zaśpiewać swoje piosenki zpierwszego dnia z cała pewnością mieli by większe szanse, bo śpiewali naprawdę znakomicie.
ratajczak bogdan
2007-10-31 14:08:34
Witam nowych userów: "delecję", Marię i "malkontenta". Dobrze, że powstał taki wielogłos o imprezie. Dodany do rzeczowych relacji Ewy i Daszy, daje pełniejszy obraz całej imprezy.
Tyle emocji wywołały decyzje jury, jak się mają do tego odnieść ci, którzy tego nie słyszeli? Możemy jedynie wam pozazdrościć, ale włączyć się w prezentowane oceny już nie.
Swoją drogą, w trakcie FMT w 1962 i 1963 w Szczecinie, dokonano nagrań archiwalnych (w zupełnie innych realiach i dysponując różnymi od dzisiejszych możliwości technicznych) i zachowały się jednak fonograficzne ślady tych koncertów. Czy i obecnie ktoś (organiazatorzy) o tym pomyślał?
Byłoby dobrze taki materiał upublicznić, ku pamięci i w celach czysto poznawczych.
Ewa
2007-10-31 14:40:11
Ja też się cieszę, że temat festiwalowy wywołał na naszym forum taki odzew, choć np. pretensje Marii powinny raczej być skierowane do pani dyrektor MCK, a nie na forum Niemena.
Co do opinii Malkontenta, to widzę w nich sporo racji. Sama też dziwiłam się, dlaczego drugiego dnia festiwalu jedni wykonawcy śpiewali ten sam utwór, inni coś innego. Nie słyszałam nic o żadnych naciskach organizatorów.
Stworzenie osobnych kategorii dla zespołów i solistów uważam za niezły pomysł. Może Stachu przekaże tę propozycję organizatorom.
ratajczak bogdan
2007-10-31 17:32:20
Ewa
Stworzenie osobnych kategorii dla zespołów i solistów uważam za niezły pomysł. Może Stachu przekaże tę propozycję organizatorom.


Ewo, co więcej, skoro ten słupski festiwal ma w jakiś (choćby luźny)sposób nawiazywać do tamtych, pamiętnych ze Szczecina - to właśnie być powinno dokładnie tak, jak sugerujesz.
Tam był ten podział i chyba się sprawdził.
Były kategorie zespołów wokalno-instrumentalnych (przypomnijmy laureatów: '62 Niebiesko-Czarni, Luxemburg Combo, Piotruś i rok później - '63 Tony i Nastolatki).
Kategorie solistów-wokalistów: dwie "Złote Dziesiątki", a nawet kategoria zespołów wokalnych.
Byłoby i bardziej precyzyjnie - bez mieszania różnych form wykonawczych, a także zgodnie z tradycją.
Stach
2007-10-31 17:56:38
Z wielką uwagą czytam Wasze wypowiedzi n.t. festiwalu. Każdy post krytyczny jest przeze mnie drukowany , gdyż w piątek , 2 listopada będę w MCK-u aby omówic i przedstawic Wasze i ...moje spostrzeżenia .Dziś napiszę tylko tyle, że są sprawy dotyczące ... mojej ,pierwotnej :idea: festiwalu oraz jej wprowadzanie w życie. Nadal bardzo chętnie-gorąco zapraszam do szczerych wypowiedzi- przeczytam Wasze zdanie o festiwalu. Wysoko sobie cenię Wasze spostrzeżenia.
Dziękuję .
Mroczny
2007-10-31 20:00:20
Słyszałem, że Niemen był skromnym człowiekiem, więc pewnie ze wstydu by się pod ziemię zapadł, gdyby wiedział, co się wyprawia na festiwalu jego imienia w Słupsku. Jestem w stanie zrozumieć, że w kwestii nagrody publiczności uczyniono wszystko, aby swoi otrzymali to trofeum. Wiem od pań bileterek i szatniarek, że przykazano im głosować wyłącznie na Ziętka. Wiem, że nawet gdyby kartom pełniący funkcję urny był pusty, to nagroda publiczności też by mu przypadła. Było takie życzenie i koniec. Ale to co zafundowało jury nie mieści się po prostu w głowie. Rozumiem źle pojęty patriotyzm miejscowych klezmerów. Rozumiem nawet dającą się porównać jedynie do nazistowskiej, chęć udowodnienia całej Polsce że stanowicie wyższą nację. Proponuję w przyszłym roku zorganizować Światowy Festiwal Niemen Non Stop. Zasługujecie na coś więcej. Przecież możecie całemu światu udowodnić, że jesteście najlepsi. Jury pod przewodnictwem tego, który nigdy nie otrzymał żadnej nagrody, właśnie udowodniło, że jest do Waszych usług. W ten oto groteskowy sposób określili swoje kompetencje, a raczej ich brak. Nie rozumiem, dlaczego ich służalczość wobec Słupska może być tak dalece, a właściwie tak nisko posunięta. Dlaczego zdecydowali zdyskredytować się nie tylko jako jurorzy, ale także jako ludzie, choć w pewnym momencie do człowieczeństwa ich przewodniczący się odwoływał. Gdzie podział się ich zachwyt który wcześniej wyrażali pod adresem niektórych wykonawców. Czy miasto Słupsk zapłaciło im tak wiele, że odpuścili sobie wszelkie zasady moralne? Że odpuścili sobie zwykłą ludzką przyzwoitość? Aż trudno uwierzyć. I gdyby ktoś mi tą historię opowiadał, to miałbym wrażenie, że na pewno koloryzuje. Ale ja tego doświadczyłem. I pierwszy raz w życiu wydawało mi się, że to nie może być prawdą. Że to jakiś koszmarny sen. Że człowiek by tak nie postąpił. A jednak! W Słupsku jest to możliwe. Można rzec, że w Słupsku jest to normą.
Mroczny
2007-10-31 20:09:53
Występ Helmuta Nadolskiego może i był znakomity. Jednak jeśli chcesz być obiektywna, to wspomnij choć, że odbywał się przy tupocie wychodzących. Że zakonczył się praktycznie przy pustej sali. Natomiast występ Tomka Zientka nie był wcale rewelacyjny. Był mierny.
Dasza
2007-10-31 21:26:30
Wcale nie miałam zamiaru być obiektywna.
Wyraziłam własne zdanie na temat występu Helmuta Nadolskiego.
Przedstawiony projekt Hell Mood Nadolski "Pokój z Wami" na pewno
był trudny w odbiorze , szczególnie dla młodzieży przyzwyczajonej
do innej muzyki, która rzeczywiście masowo opuszczała salę.
Z tą prawie pustą salą to jednak przesadziłeś.
Została na pewno połowa widzow i ci, którzy zostali, nagrodzili wystepujących gromkimi brawami na stojąco.
Nie jest sztuką podobać sie wszystkim, sztuką jest zachwycić choćby część widowni.

Na Tomka Ziętka nikt mi głosować nie kazał.Zrobiłam to świadomie, a zdecydowało wykonanie przez niego "Jednego serca".
Rzeczywiście prawie wszystkie nagrody zdobyli wykonawcy ze Słupska, ale w mojej ocenie nie miało to najmniejszego znaczenia, bo nie wiedziałam skąd są poszczególni wykonawcy.Sama jestem z Wielkopolski.
Może zdobyli nagrody, bo byli najlepsi?
delecja
2007-10-31 22:16:43
Witam
Zeby sie przekonac ze rzeczywiscie Zietka band nie powinien dostac nagrody publicznosci powinny byc porownane:liczba gosci ktorzy mieli bilet i ktorzy to wlasnie powinni byli glosowac,a liczba rzeczywistej ilosci osob.Moge sie zalozyc ze ta druga liczba chociaz dwukrotnie przekroczyla normalna wartosc,poniewaz widzialam mnostwo uczniow z LO nr 1 w Słupsku,do ktorego uczeszcza Tomek i jego zespol. A dziewczynki ktore rozdawaly te karttyeczki do glosowania dawaly je kazdemu kto wchodzil
Prawda jest taka ze kazdy kto zakupil bilet powinien wtedy dostac taka karteczke.Inaczej wszystko jest ukartowane i wyszlo jak wyszlo.
No ale przynajmniej w przyszlym roku juz nie bedzie czegos takiego bo po pierwsze nie bedzie Tomka z jego fun clubem a po drugie organizatorzy to bardzo dokladnie przemysla.
Uwazam,ze w tym glosowaniu ucierpieli wszyscy inni wykonawcy,ktorzy liczyli przede wszystkim na uczciwosc.Ja bym byla zawiedziona na ich miejscu ze taka sytuacja przykra miala miejsce.
Mroczny wspomnial,ze ktos wszystkim mowil ze maja glosowac na Zietka.Ja sie z tym zgodzic nie moge,gdyz jak wyjasnialam chlopcy sami postanowili zaprosic wszystkich ze szkoly zeby wygrac-w sumie sprytnie przechytrzyli organizatorow-juz po raz drugi.
I jak juz wczesniej pisalam solisci zostali bardzo pokrzywdzeni,bo wiadomo ze muzycy Z.Hołdys oraz Jaśkiewicz beda glosowac na grajków a nie patrzec na wokal-akurrat na to patrzyla jedynie pani Eleonora,jednak nie miala szansy przebicia...
Wygraly same zespoly co bylo po prostu nieludzkie!
Powinny byc kategorie-wokalisci i zespoly.I wtedy wszyscy beda zadowoleni
delecja
2007-10-31 22:24:38
A co ja bede gadac o Tomku.Nie odbierzemy mu nagrody ani nic przeciez...
W sumie to kazdy z uczestnikow w glebi serca marzyl o tym,by ktos go dostrzegl i udalo sie to jedynie Ani Murawiejko.To dopiero nagroda-kontrakt plytowy!Akurat tego chyba kazdy zazdroscil :)
Gratuluje i zycze wszystkiego najlepszego!

A co do p Helmuta...
Mroczny,ty ignorancie!Jestem pewna ze byles tym,ktorzy wyszli bo po prostu nie rozumiales calego przedstawienia.

Dasza napisala:
"Według mnie bliźniaczki brzmialy bardzo dobrze,a jeszcze bardziej
podobały mi się osoby im akompaniujące na skrzypcach i fortepianie. "

Wycwiczone ucho muzyczne powie Ci,ze fortepian gral na 4/4 a skrzypeczki 3/4 :)
Mroczny
2007-10-31 22:46:13
Mylisz się co do Helmuta (z Helmuta nie wyszedłem). Mylisz się co do bileterek. Wiem to od nich, że kazała im tak głosować pani dyrektor. To nie są moje przypuszczenia. To są fakty. OBCIACH NON STOP.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-11-01 00:48:32
Pytanie na które nikt nie odpowie , aby się nie narazic w lansadach pokory i zachwytu fałszywymi konfiturami.
Jadwiga jedyna siostra rodzona Czesława , Która go pielęgnowała przez pierwsze lata , która mieszka o godzine drogi do Słupska , nie została nigdy zaproszona na koncert Jej Brata .
Kawiarnia -tramwaj" U Jadwigi" czekał z poczęstunkiem , ale nic z tego. Wkrótce dowiemy się że Czesława urodził ktoś , kto go nigdy nie urodził !!!??? :o :? :shock:
Tadeusz
2007-11-01 11:47:31
Mroczny napisał:


.....Wiem od pań bileterek i szatniarek, że przykazano im głosować wyłącznie na Ziętka. Wiem, że nawet gdyby kartom pełniący funkcję urny był pusty, to nagroda publiczności też by mu przypadła.....


No cóz, znakomicie pinformowany malkontent (*).
Mroczny nick, mroczny humor, mroczne informacje i psychika pewnie mroczna.

(*) nie mylić z malkontentem- naszym nowym forumowiczem.
Stach
2007-11-01 13:10:17
Sonancja

Żeby z chaosu
rzecz wyodrebnic
w kształtu
ułożyc wątek to jak ocenic
dzieło bezcenne
z jarmarcznych
stosów
unieśc perełkę
wyjątek

I tak się zachwycic
doskonałością
unikalnego odkrycia
by ponad interes
przepych i blichtr
cieszyła urodą
prostota życia

Żeby z patosu
słów nadużytych
wydobyc sens
najpiękniejszej idei
to jak odbudowac
ruinę domu
odnowic ducha
Per
G r a t i a m
D e i

Niechaj więc
gniewny
vulgaris głosiciel
któremu modernizm
namieszał w głowie
niech nie zaciemnia
myśli przedświtu
poezja
to nie obsesja
narkonałogu
to dobroc poety
w ucieleśnionym słowie

CZESŁAW NIEMEN


Kamyk
fragm.

...
jego zapał i chłód
są słuszne i pełne godności
...
Z.Herbert

Do czasu, gdy zbiorę sporo uwag i poddam je analizie, wyciągnę wnioski itp to w/w wiersze są ...
kubusiowa
2007-11-01 21:08:33
Co do niektórych komentarzy powyżej to sie nie zgadzam. Skąd możecie wiedzieć co tak naprawdę działo się za kulisami i jak przebiegał konkurs. Byliście co niektórzy tyko widzami. Z tym repertuarem było tak. Na nagraniach trzeba wykonać dwa utwory przy półfinale wybiera sie jedne,a jeśli dojdzie ktoś do finału wykonuje ten sam bądź drugi utwór. Nikt nie zmusza uczestników. Wiadome jest to,że uczestnik sam podejmuje decyzję. Co do tej 15-latki. Może i ładnie śpiewała,ale bądź co bądź repertuar był nie do jej wieku. Musi sie z tym liczyć ile ma lat. Repertuar Niemen jest trudny tego nie można ukryć,ale w jego twórczości znajdują się też takie utwory,które 15-latka mogłaby zaśpiewać.
Markovitz
2007-11-01 22:16:57
Na wstępie pogratuluję organizatorom festiwalu i naszemu Stachowi bardzo udanej imprezy, dzięki której na kilka dni znów nieco szerzej ożyła muzyka Niemena. Przy okazji pobytu w Słupsku dowiedziałem się, jak dobrze ma się tam życie muzyczne. Ciekawych koncertów prawdziwe zatrzęsienie !
Co do festiwalowego konkursu - to sami widzicie, jakie emocje wyzwala w userach jeszcze po imprezie. Ja mogę tylko potwierdzić, że jeśli gdziekolwiek spotykałem jurorów, to ciągle dyskutowali o konkursowych interpretacjach. Konkurs mimo młodego wieku uczestników stał na bardzo przyzwoitym poziomie, a kapela grająca "Italiam, Italiam" po prostu mnie urzekła 8)

Delecjakażdy, kto zakupił bilet powinien wtedy dostać taką karteczkę


To dobry pomysł na przyszłość, aby kupon stanowił część biletu.
Przy czym nie sądzę, aby w jakichś machinacjach należało szukać przyczyn sukcesu nagrodzonych. Byli po prostu dobrzy.

Można też pomyśleć nad organizacją w czasie festiwalu sympozjum poświęconego tematom związanym z twórczością Niemena :idea:

W tym roku była wystawa prac graficznych i tekstów znanych niektórym z Teraz Rocka i pokaz filmów z muzyką Niemena w kinie "Rejs" :)


P>S> Miłą niespodzianką była również możliwość nabycia płyt Niemena po bardzo przystępnej cenie (23 zł)
malkontent
2007-11-02 07:12:23
"Co do tej 15-latki. Może i ładnie śpiewała,ale bądź co bądź repertuar był nie do jej wieku. Musi sie z tym liczyć ile ma lat. Repertuar Niemen jest trudny tego nie można ukryć,ale w jego twórczości znajdują się też takie utwory,które 15-latka mogłaby zaśpiewać"
To organizatorzy wybrali tej dziewczynie ta konkretną piosenkę do zaśpiewania na festiwalu. Skoro dopuszcza się do udziału w konkursie ludzi w tym przedziale wiekowym, tj. od 15lat, to nie można czyninić zarzutów, że ktoś jest na te piosenki za młody, to po pierwsze, po drugie gdyby nie mówiono głosno ile dziewczyna ma lat, nie byłoby takich głupich komentarzy,ocenia się wykonanie, bez względu na wiek wykonawcy, nikt nie powiedział, że 25 lat z racji swojego wieku, jest w stanie zaśpiewać to dojrzale a 15-latka nie. to bzdura. Nie wiek jest wyznacznikiem a wrażliwość, a moim zdaniem tej akurat tego dziewczynie nie zabrakło. Co zreszta oceniła sama eleonora, stwierdzając że interpretacja była bardzo dojrzała.
Bardzo się cieszę, ,że taki jest szum w sprawie festiwalu, widzę,że nie tylko ja miałem mieszane uczucia, i to daje nadzieje,że w przyszłym roku organizatorzy staranniej przemyślą pewne sprawy.. A MÓJ pomysł rozdzielenia zespołów od solistów, ma jak widze spore poparcie. O ile mogę jeszcze cokolwiek sugerować, to zwyczajem dobrych dużych festiwali , jest coroczna zmiana członków jury. Nie oceniają wtedy postępów uczestników poprzednich edycji, tylko mają świeże spojrzenie.
Rozumiem rozgoryczenie niektórych forumowiczów, wiele spraw było niejasnych i to może powodować takie włąsnie reakcje.
Ktoś napisał wczesniej, "że może wygrali sami słupszczanie, bo po prostu byli najlepsi". No cóż , nie byli.
malkontent
2007-11-02 07:15:06
a i jeszcze do kubusiowej.
- byłem głównie za kulisami, więć wiem o czym mówię.
Ewa
2007-11-02 07:21:07
Markovitz
W tym roku była wystawa prac graficznych i tekstów znanych niektórym z Teraz Rocka...

To raczej taka mini-wystawa, bo grafik raptem było 5 i może ze 3 teksty. :wink:
Ale trzeba przyznać, że ładnie się prezentowały. :)
kubusiowa
2007-11-02 09:26:47
Ja też byłam za kulisami. I wiem co mówię. Przecież repertuar organizatorzy jej nie wybrali co ty w ogóle gadasz. Przecież to ona wysyłając nagranie wybrała sobie dwa utwory więc to ona wybierała sobie repertuar a nie organizatorzy. Pomyśl w ogóle co ty mówisz. Może i na półfinale jej wybrali,ale przecież z tego co ona wybrała wcześniej i miała na nagraniu.
malkontent
2007-11-02 09:52:11
i włąsnie o tym mówię, skoro wiedząc o tym ile ma lat i jaki repertuar wybrała, przyjęli ją własnie z tym repertuarem, pomimo wieku, to jak można z tego czynić zarzut.
malkontent
2007-11-02 09:54:31
swoją drogą, czy ktoś z was się orientuje, czy na tvp kultura leciały już lub lecieć będa jakieś fragmenty tego festiwalu?
Markovitz
2007-11-02 09:55:32
Moi drodzy - dla czytelników forum nie jest specjalnie ważne, czy ktoś zasugerował zaśpiewanie drugi raz tej samej piosenki, czy nie...
To możecie sobie ustalić na PW.

Ludzie chcą wiedzieć : jak wyglądał festiwal, jak wypadli uczestnicy konkursu i jak podobały się występy pozakonkursowe...

Ta impreza to skarb dla miłośników muzyki Niemena, więc postarajmy się doradzić, co zrobić, żeby za rok było jeszcze lepiej :idea:
delecja
2007-11-02 13:17:47
ja juz sie wypowiedzialam odnosnie moich wrazen i moich idoli:) co mozecie przeczytac kilka postow wczesniej
Jestem szczerze ciekawa kto Wam przypadl do gustu!Piszcie:)
Stach
2007-11-02 17:34:58
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-11-02 17:34:58 przez Stach
Serdecznie dziękuję za wypowiedzi n.t. festiwalu, festiwalu ,który tak naprawdę jest Naszym - Ewy, Markovitza, Tadeusza, Malkontenta, Daszy, Delecji i wszystkich ... Kochajacych NIEMENA, JEGO twórczośc i talenty.
Dziś właśnie rozmawiałem z Panią dyr. MCK-u i przedstawiłem Wasze wypowiedzi i te negatywne i te pozytywne,
potraktowaliśmy je serio.
Planowane są zmiany, ale o szczegółach za wcześnie pisać.
Nie wiedząc nic o pomyśle Markovitza, również podczas rozmowy z Panią dyr. , mówiłem o ... opolskim sympozjum.
Jeżeli macie ochotę do dzielenia się projektami ... festiwalowymi, piszcie śmiało, będziemy wszyscy tworzyć Nasz festiwal, który można traktowac jako ... Zlot Miłośników NIEMENA :idea: .- okazja do dyskusji.
Mroczny
2007-11-02 22:11:58
Szacunek dla Malkontenta, który jako jedyny (chyba) z miejscowych patrzy trzeźwo i objektywnie na świat.
Stach
2007-11-03 13:41:34
Ponieważ słupski festiwal poświęcony jest ARTYŚCIE WSZECH CZASÓW
CZESŁAWOWI NIEMENOWI , .... szukajmy sposobów na rozwiazywanie problemów pojawiajacych się podczas realizacji przedsięwzięcia.
Markovitz
2007-11-03 17:12:35
Bieżące problemy, to organizatorzy będą musieli rozwiązywać sami, ale podpowiedzi .. to i owszem.

Skoro budzi kontrowersje rywalizacja zespołów i solistów, to można jednego dnia posłuchać i nagrodzić zespoły, a drugiego solistów :idea:

Ja w każdym razie jestem sercem i duszą za zespołami, ale nie wiem, czy to przyjęłoby się... Bowiem każda impreza ma swoją specyfikę.

W tegorocznym konkursie zaskoczył mnie patentem na "Italiam, Italiam" zespół o nazwie Threonine, a i trójka grająca na gitarach akustycznych "Kwiaty ojczyste" po swojemu i bardzo ciekawie zinterpretowała ten utwór, co zauważyli jurorzy - gitarzyści : T.Jaśkiewicz i Zb.Hołdys.
delecja
2007-11-04 10:40:48
Prawda jest taka ze ani zespol treonine ani to trio akustyczne nie potrafia spiewac-niech oni tylko graja bo w tym sa niezli.Jesli chodzi o wokal-to byla po prostu tragedia...
Markovitz
2007-11-04 10:48:53
Ja tam wolę naturalną interpretację od naśladownictwa...

Prawda jest taka ze ani zespol treonine ani to trio akustyczne nie potrafia spiewac-niech oni tylko graja bo w tym sa niezli.
Jesli chodzi o wokal-to byla po prostu tragedia...


Prawda jest taka, że Ci chłopcy nie pieją żałośnie jak ich koleżanki zapatrzone w gwiazdy z telewizji ... :twisted:
delecja
2007-11-04 21:44:38
Kto tu żałośnie piał?!No wiesz co?Kompletnie się nie znasz na śpiewie-tyle Ci powiem.
Markovitz
2007-11-04 22:20:51
Cóż za stanowczość osądów ...:)

DelecjaKompletnie się nie znasz na śpiewie - tyle Ci powiem.


Na śpiewie to może i się nie znam jak Ty Delecjo, ale fałsz wyczuwam na odległość i nie chodzi tu tylko o boki intonacyjne, czy naśladownictwo....

Można śpiewać czysto jak w operze i nikogo to nie będzie ruszać.
A można delektować się wyciem Boba Dylana. Bo to jest artysta 8)


O ile wiem, to w Słupsku nie odbywa się konkurs śpiewaczy, lecz festiwal piosenki...
Stach
2007-11-05 08:23:57
Czyż to nie piękne, że choc na chwilę wyrwaliśmy wykonawców -młodych , gniewnych, chcących miec swoją interpretacje danego utworu NIEMENA- od przesiadywania przed blokiem , żłopaniem piwa czy paleniem papierochów - oczywiście nie są to osoby z marginesu, ale młodośc ma swoje prawa. Wyrwac ich -młodych - z "nicości', uchronic przed "nic nierobieniem". Niemen i jego droga artystyczna jest znakomitym przykładem,że praca nad sobą popłaca. Muzyka jest wspaniałym środkiem do wytyczania i osiagania celów.
Threonine ,dziękuję tym chłopcom za chwile wspomnień moich lat młodzieńczych. Była chwila ,że chcialem zerwac się z krzesła i ... fruwa marynara . Solo na perkusji odbierałem poprzez... skórę i kości. Dlaczego nie dac chwilę radości a widzieliście jak wspaniała jest ... integracja, wiecie o czym piszę , to do tych co byli obecni na festiwalu.
Dla mnie Wszyscy są wspaniali z jednego zasadniczego powodu... śpiewali CZESŁAWA NIEMENA. A to że popełnili błędy wykonując utwory NIEMENA , no trudno my dorosli też popełniamy błędy .
Ewa
2007-11-05 08:48:31
Stach
Dla mnie Wszyscy są wspaniali z jednego zasadniczego powodu... śpiewali CZESŁAWA NIEMENA.

Masz rację, Stachu. :)
Młodzi wykonawcy zmierzyli się z niełatwym repertuarem i zrobili to naprawdę nieźle. To, że ktoś tam zdobył nagrodę, a ktoś inny nie, nie jest sprawą najistotniejszą. Ważne, aby młodzi poznawali bogaty repertuar Niemena i żeby te utwory wciąż żyły.
Swoją drogą trochę się dziwię, że nas, starszych wiekiem, porwało wykonanie zespołu Threonine, a młodszych, jak widzę, nie za bardzo.
No, ale my przecież jesteśmy z epoki rock'n'rolla. :wink:
Mroczny
2007-11-05 18:37:18
Wesoły z Was ludek! Co drugi pisze, że nie jest ze Słupska, że na festiwal trafił przejazdem, że w Słupsku zatrzęsienie imprez muzycznych(Markovitz). Inna panna pisze, że jest z Wielkopolski, i.t.d i.t.p. Oczywiście wszyscy Ci sympatycy Słupska pod każdą postacią uznają za jedynie słuszne i sprawiedliwe to co obwieściło jury pod przewodnictwem tego, który nigdy nie dostał żadnej nagrody i żyje. To znaczy, że na 10 finalistów tylko 7 ze Słupska zasługiwała na laury. Komu chcecie wciskać tem kit. Te wycia Waszych idoli przypadły Wam do gustu, bo właśnie taki Wasz gust jest. Szkoda, że nie widzicie, a raczej nie słyszycie różnicy. Moze nie wiecie i nigdy byście na to nie wpadli, ale muzyka, to w czystej postaci matematyka. Każda nuta, każdy dzwięk ma swoje miejsce i określoną ilośc Hz. Więc nie wciskajcie kitu, że Wasi wyjący idole mają coś wspólnego z muzyką. A z Hołdysa to taki gitarzysta, że jak sie czepiał Markowskiego, to ten mu palnął, ze jak chce się mieć za gitarzystę, to niech się nauczy grać czwartym palcem. I Hołdys tak sie wściekł, ze rozwiązał Perfekt. Żyjecie w swiom zakłamanym tylko przez Was widzialnym świecie. Jednak najdalej za kilka lat stwierdzicie, że to kłamstwo i obłuda, w ktore tylko Wy wierzyliście. Że nikt nie traktuje Was poważnie. Bo tą samą miarą my Was potraktujemy, którą wy potraktowaliście nas. Chcieliście rywalizować? Proszę bardzo, przyjechaliśmy. Ale tak się nie postępuje. Nie umiecie się bawić. Bo Wy chcecie sobie robić jaja cudzym kosztem. Jesteście niegodni naszego szacunku. Bawcie się dobrze, ale sami ze sobą.
Ewa
2007-11-05 19:26:44
MrocznyWesoły z Was ludek! (...)
Żyjecie w swiom zakłamanym tylko przez Was widzialnym świecie. (...)Chcieliście rywalizować? Proszę bardzo, przyjechaliśmy. Ale tak się nie postępuje. Nie umiecie się bawić. Bo Wy chcecie sobie robić jaja cudzym kosztem. Jesteście niegodni naszego szacunku. Bawcie się dobrze, ale sami ze sobą.

:o :shock:
Nie wiem, do kogo ta mowa, kolego Mroczny. Tutaj jest Forum Niemena, a nie biuro organizacyjne festiwalu.
Ja też nie jestem ze Słupska i pojechałam zobaczyć festiwal z czystej ciekawości. Bardzo mi się spodobały występujące tam zespoły, a o tym, że wszystkie są akurat ze Słupska, dowiedziałam się już po ogłoszeniu wyników. Cieszę się, że decyzja jury zbiegła się akurat z moimi typami.
Ale gdyby była inna, nie miałabym żadnych pretensji, gdyż jestem tylko zwykłym widzem festiwalu, a nie rozczarowanym wykonawcą. :wink:
Markovitz
2007-11-05 19:42:00
Mroczny Co drugi pisze, że nie jest ze Słupska, że na festiwal trafił przejazdem, że w Słupsku zatrzęsienie imprez muzycznych (Markovitz)


A nieprawda ? Widziałem afisze - tylko pozazdrościć.

Rozumiałbym kolegę Mrocznego, żeby napisał, iż sam czuje się niedoceniony i wskazał, kto jego zdaniem powinien zostać nagrodzony.

Ale żeby tak wszystkich z forum odsadzać od czci i wiary..?

A kto niby pisał, że tak wielbi Hołdysa ? Na pewno nie ja . 8)
Dasza
2007-11-05 21:43:42
Chyba pomyliłeś adres , Mroczny.
Do Słupska pojechałam po pierwsze dlatego, że od wielu lat fascynuje mnie twórczość Czesława Niemena i byłam ciekawa, jak młodzi ludzie radzą sobie z wykonywaniem jego utworów, po drugie, zainteresowana byłam projektem Helmuta Nadolskiego.
Byłam zwykłym widzem, w żaden sposób nie związana ze Słupskiem, z jury czy z uczestnikami konkursu. Tu, na forum wyraziłam swoje własne zdanie na temat festiwalu,
więc zupełnie nie rozumiem, dlaczego stałam się obiektem ataku z twojej strony.
Mam wrażenie, że na forum Niemena trafiłeś przez pomyłkę i bijesz na oślep w osoby,
które z organizacją festiwalu nie miały nic wspólnego.
I jeszcze te oszczerstwa w stosunku do ludzi , o których kompletnie nic nie wiesz.
Przydałoby się trochę szacunku dla innych.
Stach
2007-11-06 07:13:43
Mroczny napisał:sympatycy Słupska, Te wycia waszych idoli, Może nie wiecie i nigdy byście na to nie wpadli.., Jesteście nie godni naszego szacunku, Nie umiecie sie bawic itd itp.
Mroczny zaczynasz zbaczac z obranego kursu t.zn . 2 festiwal młodych talentów NIEMEN Non Stop.
Nie wiem kto lub co powoduje Tobą , że psioczysz na Bogu ducha winnych ludzi- sympatyków Niemena, tak nie można.
Wiesz, nad gustami się nie dyskutuje, poza tym w różnorodności odbioru upatruję ... cos co łączy ludzi a nie dzieli. Jakże nudne byłoby życie ,gdyby wszyscy mówili jednym głosem. "Miliony nóg/miliony ciał/miliony rąk/milionów/szał/szał..."- "Jagody szaleju".
W pewnych Twoich wypowiedziach wyraźnie da się odczuc ... pycha, nadmądrośc .Czujesz się niedoceniony, niedowartościowany a może nie umiesz ... przegrywac ? Ten post nie jest atakiem na Ciebie , bądz formą zamknięcia ust zdecydowanie, nie ale jedynie proszę pisz konkretniej na temat samego festiwalu.
Piszesz "Jesteście nie godni naszego szacunku". Dobrze , lecz kto ? i czyjego?.Twój nick to Mroczny a nie Mroczni, nieprawdaż?
Czytając Twoje posty odnoszę wrażenie, że nie znasz intencji chocby moich co do powstania słupskiego festiwalu. Dlatego jeżeli masz jakiekolwiek zastrzeżenia pisz konkretnie do mnie ale do diaska daj spokój innym niewinnym ludziom, których jedyną... winą jest fascynacja Artystą Wszech Czasów CZESŁAEWM NIEMENEM.
Uwierz mi , że wiele osób umie się.. bawic.
Proszę , nie atakuj ... wymieniaj poglądy. Inni też mają prawo do swojego zdania ,swoich odczuc.... uśmiechnij się :D

P.S. Uwagi organizacyjne kieruj pod adres ... tam znajdziesz kontakt do biura organizacyjnego
http://www.niemennonstop.pl
malkontent
2007-11-06 10:34:27
Być moze muzyka w zapisie jest matematyczna, ale nie jest taką w odbiorze, bo podlega indywidualnym , subiektywnym ocenom poszczególnych ludzi, którzy posiadają rózną wiedzę muzyczną, różną wrażliwość i przyjmują różne kryteria oceny. Muzyka to nie sport, w którym da się jednoznacznie określić, kto jest nalepszy. W muzyce liczy się całokształ, nie tylko idelne trafianie w dźwięki, ale także indywidualność, wyraz, umiejętność przekazania emocji. To co przemawia do mnie, niekoniecznie musi poruszać innych i ja się z tym godzę. I oczywiście zgadzam się z tymi , którzy uważaja, że czasem , ktoś kto śpiewa nieczysto ale posiada charyzmę potrafi bardziej dotrzeć do odbiorcy, od najczyściej śpiewającej osoby, ale śpiewającej bez "duszy". Każy festiwal i każdy werdykt moze wywoływac wątpliwości, bo niesposób zadowolić wszystkich.Ja sam mam spore wątpilowści, które już wczęsniej pozwoliłem sobie wyrazić sprowadzające się głównie, do rywalizacji zespoły kontra soliści. Są to moje osobiste oceny, z którymi jak czytałem spora grupa się jednak zgodziła. Wszystko podlega ocenie, ale trzeba zachować formę i nie pozwolić by rozgoryczenie werdyktem zdominowało ocenę całości imprezy, a tak się chyba stało w przypadku Mrocznego. Mam wrażenie ,żew swojej złości bije na oślep. Szkoda ,że padło na was ludzi, którzy po prostu kochają Niemena.
Mroczny
2007-11-06 11:31:13
Witam ponownie. Rzeczywiście jeśli Wasze forum ma wymiar ogolnopolski, to przepraszam. Malkontent przeciwstawia muzyce sport, jako wymierne zjawisko, gdzie wynik jest dokładny i sprawiedliwy. Ale czy rzeczywiście. Po pierwsze sport to ogromne emocje, conajmniej takie same jak w muzyce. Czy rezultaty sportowe są wymierne i niepodważalne? Absolutnie nie są! Przecież współczesny sport przesiąknięty jest korupcją i przekupstwem. Przecież sportowcy różnych dyscyplin popychani przez działaczy i trenerów szprycują się, koksują i.t.p. Myślę, że przykładów nie muszę przytaczać. A kupowanie meczów piłki nożnej praktykowane na całym świecie, a kuriozalne werdykty sędziów bokserskich? A słynne w przesłości preparowanie torów żużlowych pod gospodarzy? Przyjezdni mogą się pozabijać, bo my musimy wygrać? Jak powiedziała babcia Pawlaczka w filmie "Sami swoi" - sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie, wciskając Pawlakowi do ręki granat. Z taką rzeczywistością nie mogę się pogodzić. I nie takiej sprawiedliwości spodziewałem się w Słupsku. Ale w tym momencie w żaden sposób tymi błędami nie obciążam uzytkowników forum.
Tadeusz
2007-11-06 12:35:05
malkontent napisał:

Muzyka to nie sport, w którym da się jednoznacznie określić, kto jest nalepszy.


Napisał jeszcze wiele innych stwierdzeń, które nie podlegają dyskusji, bo są tak oczywiste jak zmiana pór roku.
Szkoda jednak, że bywa iż nieomylne wyrocznie, które trafiając na inny gust niż własny, zaczynają pod naciskiem rzetelnych argumentów używać metod polegających na ucieczce od tematu lub drwinie, zatracając przy tym dobry smak, i przyjmując jednocześnie zasadę: moje musi być bezwzględnie na wierzchu.

I niech nożyce się nie odzywają!

PS. A niech będzie jego na wierzchu, jeżeli jest mu to tak bardzo potrzebne. (podobnie rzekł D T do L K )
Mroczny
2007-11-06 14:54:39
Powtarzam dla Tadeusza: sport nie ma nic wspólnego z uczciwością. Zresztą życie często też. Zasuwając do Słupska kilkaset kilometrów liczyłem na uczciwość. Gdyby w Słupsku pojawił się jako uczestnik sam Niemen, pewnie zostałby pominięty. Takie historie już się zdarzały. Elvis Presley miał w Memphis ulubioną knajpę do której lubił udawać się incognito. W tej restauracji organizowano konkursy na sobowtura Elvisa. Ponoć kiedyś dał się namówić na wzięcie udziału w takim konkursie. A teraz pytanie: czy wygrał? Oczywiście, że nie. Choć wyboru dokonywali miłośnicy jego talentu. Drugi przykład został dokładnie opisany ( o ile jest prawdziwy) w Nowym Testamencie. Czyż ludzie nie wyparli się zbawcy na przybycie którego czekali? Czyż nie darowali życia Barabaszowi, a Jezusa ukrzyżowali? I jeszcze raz! Bileterki miały przykazane głosować na miejscowego idola.
delecja
2007-11-06 19:12:59
Jestem na 100%pewna ze Mroczny to ktos z Rzeszowa 8)
porazka boli,co?
Markovitz
2007-11-06 20:31:16
Nie chodzi o to, aby dochodzić kto to jest i skąd przyjechał.

Człowiek jest rożalony i wyłożył powody tego żalu.

Nuta żalu zaburzyła Mrocznemu proporcje. Drugi przykład jaki dał na potwiedzenie swoich racji świadczy tylko o utrzymującej się pomroczności w ocenie wyników konkursu... Bo przykład z Elvisem wystarczająco pokazuje, o co Mu chodziło.

Do organizatorów pewnie dotrą echa tej dyskusji. Szkoda by przez jakieś uchybienia ucierpiała generalnie dobra opinia o tym festiwalu.

Chciałbym więc jakoś podnieść na duchu tych wszystkich niedocenionych, smutnych i mrocznych, więc też się troszkę nad sobą poużalam :wink:


Bo tak Stachu nie może być. Pierwszego dnia było świetnie. Nikt z młodych jeszcze nie był wyeliminowany, a ja jako znana kreatura z forum zostałem od razu rozpoznany, przywitany i dodatkowo opromieniony aurą panów z telewizora, których przyciągnąłem na festiwal.
Nie mogłem wtedy narzekać na brak towarzystwa - nawet Koleżanki z forum zajęły mi dobre miejsce ! 8)

Ale kiedy tylko następnego dnia Koledzy z kamerą wyjechali, to Koleżanki oddały moje miejsce jakiemuś muzykowi, a ja poczułem się odtrącony także przez panie bufetowe i dziewczyny z karteczkami. Nic na piękne oczy. Koleżanki nie chciały mnie wieczorem odwiedzać, a miałem Im do pokazania film z Bud !

Tylko Stach, Jego Żona, kolega Wiesio i jeszcze tata Paranorma zechcieli zrobić sobie ze mną fotkę...

Taki byłem biedny - mówię Wam ... :(
Ewa
2007-11-06 21:04:19
Markovitz Koleżanki nie chciały mnie wieczorem odwiedzić, a miałem Im do pokazania film z Bud !

To trzeba było nas zaprosić wcześniej, a nie po północy. :wink:

A muzyka mogłeś pogonić. :lol:
Markovitz
2007-11-06 21:14:17
Ewa A muzyka mogłeś pogonić. :lol:


Żeby wrócił na scenę z tym wyrazem przygnębienia na gębie ..?

W ciągu koncertu ze trzy razy tylko zatrąbił w akwarelowych piosenkach.

No, ale że nawet fotki nie chciałyście sobie ze mną zrobić, to się chyba nie wytłumaczycie ...:)
Ewa
2007-11-06 21:34:37
Markovitz
No, ale że nawet fotki nie chciałyście sobie ze mną zrobić, to się nie wytłumaczycie ...:)

Jakieś wspólne fotki jednak się znalazły. :)
Markovitz
2007-11-07 08:01:47
Może jakąś zbiorową miniaturkę dałoby się zamieść ? Tylko proszę jakieś przyzwoite ujęcie :)

EwaTo trzeba było nas zaprosić wcześniej, a nie po północy.


Pssst... No to mam szlaban na forum :wink:
Ewa
2007-11-07 09:01:00
MarkovitzMoże jakąś zbiorową miniaturkę dałoby się zamieść ? Tylko proszę jakieś przyzwoite ujęcie :)

Zbiorowe akurat robili fani ze Słupska. Może ktoś z nich nam coś podeśle, to wtedy zamieścimy. :wink:
Markovitz
2007-11-08 08:34:46
Jak widzicie - nagrodzono w Słupsku całą scenę młodych talentów. :)

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Na tej scenie non stop górowała postać w czerwonym kapeluszu. Na pierwszym obrazku Guru Holdys wręcza nagrody. Na drugim jest Wiesiu, ja, Dasza, Andrzej, Maestro Helmut i Ewa. Dla nas nagrodą była muzyka.
delecja
2007-11-11 13:32:00
Fajne zdjecia!tylko troche ich malo :P
Macie jakies jeszcze?
Markovitz
2007-11-11 14:38:23
Koleżanki mają jeszcze fotkę z Gościem specjalnym festiwalu.

delecjaFajne zdjecia ! tylko trochę ich mało :P

Fotki są, ale widzisz Delecjo- nikt z nas nie chciałby TU robić za gwiazdę...

A z kolei gwiazdy festiwalu zwykle nie zezwalają na publikację fotografii ...

I w tym tkwi szkopuł :?
Stach
2007-11-11 15:58:14
Nie tylko koleżanki ale i koledzy posiadają wiele fotek, ktore były robione na użytek prywatny nie zaś publiczny.
Galeria zdjęc festiwalowych jak najbardziej jest na miejscu, lecz winna zawierac fotki dotyczące festiwalu nie zaś n.p. mojej osoby.
Dlatego proszę o usunięcie w trybie natychmiastowym.
Nie jestem gwiazdorem i nie zadzieram nosa , ale mam prawo do swojej prywatności. Poruszam ten temat dopiero teraz z uwagi na przyczyny na które nie miałem wpływu.
Markovitz
2007-11-11 16:10:22
Stach Galeria zdjęc festiwalowych jak najbardziej jest na miejscu, lecz winna zawierac fotki dotyczące festiwalu nie zaś n.p. mojej osoby. Dlatego proszę o usunięcie w trybie natychmiastowym.


:?

Wyjaśniam, że wszystkie fotki Ewy dotyczą festiwalu i taki charakter ma też fotografia, na której Stachu prezentuje Ewie festiwalowe foldery.

Lecz skoro główny inicjator festiwalu nabył gwiazdorskich manier i nie pozwala się pokazać nawet w miniaturowym obrazku, to proszę Moderatorów o usunięcie tego zdjęcia.
Stach
2007-11-11 16:28:43
Markovitzu, Twoje "przemyślenia " odnośnie mojej gwiazdorskiej maniery są pozbawione podstaw i śmieszne.
Stach
2007-11-12 17:38:04
StachSerdecznie dziękuję za wypowiedzi n.t. festiwalu, festiwalu ,który tak naprawdę jest Naszym - Ewy, Markovitza, Tadeusza, Malkontenta, Daszy, Delecji i wszystkich ... Kochajacych NIEMENA, JEGO twórczośc i talenty.
Dziś właśnie rozmawiałem z Panią dyr. MCK-u i przedstawiłem Wasze wypowiedzi i te negatywne i te pozytywne,
potraktowaliśmy je serio.
Planowane są zmiany, ale o szczegółach za wcześnie pisać.
Nie wiedząc nic o pomyśle Markovitza, również podczas rozmowy z Panią dyr. , mówiłem o ... opolskim sympozjum.
Jeżeli macie ochotę do dzielenia się projektami ... festiwalowymi, piszcie śmiało, będziemy wszyscy tworzyć Nasz festiwal, który można traktowac jako ... Zlot Miłośników NIEMENA :idea: .- okazja do dyskusji.

Tak jak obiecałem, że odniesiemy się poważnie do Waszych uwag i tak się stało.
Już dziś są podjęte decyzje :
-zmiana terminu festiwalu
-podział nagród , soliści i zespoły - osobne kategorie
- nagroda publiczności, przestaje istniec
-dobór utworów 1. dnia dowolny, 2.dnia wskazany utwór z uwagi na możliwośc śpiewania wielokrotnie tego samego utworu.
- i wiele innych istotnych zmian mających wpływ na poprawienie dobrego odbioru przez wszystkich uczestników festiwalu.
Markovitz
2007-11-12 17:46:46
Stach nagroda publiczności przestaje istnieć


Tego akurat nikt z nas się nie domagał...

Stachzmiana terminu festiwalu


A w jakim miesiącu odbędzie się trzecia edycja ..?
Stach
2007-11-12 18:09:40
Oj tak , proszę przeczytac post(y) usera , który pisał o "kartonie spełniający rolę urny do zbierania głosów..." i były również ... głosy , które docierały do mnie innymi drogami ...
A w ogóle to ma byc tak jak ... Niemen przykazał, ponieważ to Jemu poświęcony jest słupski festiwal.
Markovitz
2007-11-12 18:11:56
StachuA w ogóle to ma być tak jak ... Niemen przykazał, ponieważ to Jemu poświęcony jest słupski festiwal.


:o

A co Niemen w tej kwestii przykazał ?
ratajczak bogdan
2007-11-12 18:17:16
Stachowi pewnie chodzi o - cisza niech będzie głosów zbieraniem.
Może coś pokręciłem?
Dasza
2007-11-12 18:24:31
A propos zdjęć.
Na stronie festiwalu została stworzona świetna galeria dotycząca
I edycji festiwalu. Można tam zobaczyć wszystkich uczestników
konkursu, moment wręczenia nagród , jury, kuluary,migawki z
Baru pod papugami.
Mam nadzieję, że strona ta zostanie wkrótce uzupełniona o fotografie
z II edycji tego pięknego wydarzenia.
ratajczak bogdan
2007-11-12 18:32:02
Daszo, a ja ciągle liczę na jakieś wydawnictwo fonograficzne - zapis muzyczny. Jak mamy rozmawiać o muzyce i interpretacjach nie znając o czy mówimy? Jak można nie zarejestrować wydarzenia, jakim był udział Helmuta Nadolskiego? Jak...?
Nie wszyscy mogą być na Festiwalu i należy wziąć to pod uwagę.
Mówiłem już, że w Szczecinie w 1962 i 1963 było to możliwe. Dlaczego tutaj nie?
45 lat za Murzynami? O co w tym wszystkim chodzi?
Pytanie oczywiście do Stacha,a poprzez niego do organizatorów.
Markovitz
2007-11-12 18:41:00
Dzięki Daszo, że przypomniałaś o tej galerii pięknych fotografii.

O ! I skromnego Stacha tam widzę z Panią Niemen i Panią Dyrektor 8)

BogdanStachowi pewnie chodzi o - cisza niech będzie głosów zbieraniem.


Jeśli chodzi o tak rozumianą wierność idei zbierania wiatru w polu, to o tegorocznej edycji festiwalu nie doszukałem się żadnej wzmianki w prasie ogólnopolskiej, o radio i telewizji ogólnopolskiej już nie wspominając...

Rozwinięciem tak rozumianej idei byłby festiwal w całkowitej konspiracji :idea:
Stach
2007-11-12 18:49:09
Dasza zapytała o galerię zdjęc z 2. F M T, Markovitz o miesiąc w ktorym bedzie 3. edycja festiwalu, Ratajczak Bogdan o zapis muzyczny.
Otóż Bogdanie zapis muzyczny istnieje , Daszo galeria niebawem , Markovitzu 3. edycja festiwalu odbędzie się w ... miesiącu nam wszystkim znanym ,domyślamy się, prawda?
Ewa
2007-11-12 18:58:23
Ale nasz Stach dziś zagadkowy... :wink:
Stach3. edycja festiwalu odbędzie się w ... miesiącu nam wszystkim znanym ,domyślamy się, prawda?

W styczniu ani w lutym chyba nie, więc może w lipcu? :wink:
Markovitz
2007-11-12 19:04:38
Ewa W styczniu ani w lutym chyba nie, więc może w lipcu?


Jeszcze by się przywlekli jacyś turyści, młodzież, studenci.

Dowiedzą się o Niemenie, zaczną zadawać pytania, pytać o płyty ... Po co ?

Lepszy dla realizacji celu o ciszy byłby jednak listopad...
ratajczak bogdan
2007-11-12 22:12:02
Stach
Otóż Bogdanie zapis muzyczny istnieje


Dziękuję Stachu za informację, ale to brzmi jak oświadczenie, że centrum naszego układu planetarnego to Słońce.
Wiemy zatem, że nagrania są, tak jak Słońce jest naszym centrum, ale do jednego, podobnie jak do drugiego, dostęp jest niemożliwy.
Co zatem z tym zarejestrowanym materiałem mają zamiar zrobić organizatorzy?
To jest pytanie zasadnicze i takiej odpowiedzi oczekiwałem.
angur
2007-11-13 06:57:13
Badzmy cierpliwi.

Wierze ze Stach, podobnie jak w pierwszej edycji, w odpowiednim czasie poinformuje w co i jak mozna sie zaopatrzyc?

W ubieglym roku to uczynil i dzieki temu zostalem posiadaczem kilku fajnych DVD z festiwalu :D .
malkontent
2007-11-13 07:21:36
witam, bardzo chciałbym się "załapać" na zapis muzyczny z festiwalu jeżeli takowy się pojawi. Prosze mnie uwzględnić
Stach
2007-11-14 16:18:46
3. Festiwal Młodych Talentów NIEMEN NON STOP Słupsk 2008 -- 27, 28, 29 czerwca 2008.
Piotr Starzyński
2007-11-14 17:56:42
Stachu, świetna wiadomość.
Jadę!( jak Bóg pozwoli) :)
Po-zdrowie-nia
Ewa
2007-11-14 18:14:21
Ja też uważam, że koniec czerwca jest o wiele lepszym terminem niż koniec października.
Mam nadzieję, że przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie. :)
Stach
2007-11-14 18:26:22
Gwiazdą 3. fmt NIEMEN NON STOP będzie osoba , która śpiewała z ...NIEMENEM. Zanim jednak otrzymamy ostateczne potwierdzenie , nie wymienię jej nazwiska. Wiem jednak , że jej przyjazd wzbudził wielkie emocje i zainteresowanie. Gdy już wszystko będzie"klepnięte" napiszę.
Stach
2007-11-14 19:51:03
EwaJa też uważam, że koniec czerwca jest o wiele lepszym terminem niż koniec października.
Mam nadzieję, że przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie. :)
Tym razem Tadeusz się nie wykreci :wink:
Piotr Starzyński, będzie .Kto następny zgłasza swój udział w 3. edycji fmt ?
ratajczak bogdan
2007-11-14 20:04:42
StachGwiazdą 3. fmt NIEMEN NON STOP będzie osoba , która śpiewała z ...NIEMENEM.


Stachu - było tych osób niemało, ale możemy pogdybać...
Michaj Burano - jak najbardziej - tylko gdzie go szukać?
Benek Dornowski (raczej nie, bo nie ma repertuaru solowego), podobnie Marek Szczepkowski, wokalistki z C-C (Karin Stanek i Kasia Sobczyk) - raczej nie, bo to był epizod w 1962 roku, Wojtek Korda - o tak, ciągle aktywny i niezwykle pasujący do charakteru imprezy.
Kto jeszcze? Farida? Zbyt kontrowesyjna propozycja - raczej odpada.
Było kilka duetów okazjonalnych: Ewa Bem, Magda Umer, Kayah, Staszek Soyka, Grzegorz Markowski... kogoś pominąłem?
Córki Czesława: Eleonora i Natalia - obie śpiewają, ale czy gotowe są na tego rodzaju występ?
Pominę wymienianie plejady nazwisk z projektów dla powodzian i "Ośmiu błogosławieństw" - bo to było zbyt epizodyczne.
Podobnie jak Artura Gadowskiego, Grzegorza Kupczyka i Grzegorza Skawińskiego - "Come Togheter".
Nie wydaje mi się, aby była to Antonina Krzysztoń - króciutka wokaliza w duecie w utworze "Bóg", czy też Wanda Warska - "Romanca Cherubina".
Zatem kto?
Ja stawiam na Wojtka Kordę!
A Wy?

(.)
Ewa
2007-11-14 20:18:05
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-11-14 20:18:05 przez Ewa
ratajczak bogdan
Było kilka duetów okazjonalnych: Ewa Bem, Magda Umer, Kayah, Staszek Soyka, Grzegorz Markowski... kogoś pominąłem?

A duet z Marylą Rodowicz? :)
Albo ze Skrzekiem w "Z pierwszych ważniejszych odkryć"? :wink:

Ja też się zastanawiam, kto by to mógł być i chyba też najbardziej prawdopodobną kandydaturą wydaje mi się Wojciech Korda.
Markovitz
2007-11-14 20:22:07
Mi raczej trudno będzie udać się do Słupska w tym terminie.

Ale i tak jest to lepszy termin niż np. październik.

A co do gwiazdy - myślę, że Ewa Bem lub Kayah, której tak żarliwie broniła Eleonora Niemen, gdy Czesław Adamowicz wręczając prywatną nagrodę jednej z uczestniczek pozwolił sobie sławę i głosy naszych piosenkarek (w tym i Kayah) deczko pomniejszyć ...

Obecnie (tj. po dwóch edycjach festiwalu) jedyną osobowością jeszcze wartą zaproszenia i autentycznie spowinowaconą ze sztuką Niemena jest grupa SBB. Ale oni jak wiadomo ani na zaproszenie, ani na wielkoduszność Niektórych Osób liczyć nie mogą...
Stach
2007-11-14 20:40:17
Dziękuję za świetne typowanie za dobrą zabawę Bogdanowi, Ewie , Markovitzowi.
Dasza
2007-11-15 21:54:15
Z wielką chęcią przyjadę na 3 edycję festiwalu.
Myślę , że wzorem dwóch poprzednich edycji , gwiazdą będzie
ktoś z tej najwyższej półki, a więc stawiam na Ewę Bem i Kayah.
Jeśli to będzie Stanisław Sojka , to też dobrze.
delecja
2007-11-21 23:01:25
Ktoś jeszcze wypowie się na temat festiwalu w Słupsku?:)
Stach
2007-11-24 11:04:44
Jeżeli pojawią się pytania , wątpliwosci odnośnie festiwalu(ów), proszę kierowac na e-maila głównego organizatora : [email protected]
Dziękuję.
Andrzej Kolendo
2007-11-24 11:12:07
Cytat: "Jeżeli pojawią się pytania , wątpliwosci odnośnie festiwalu(ów), proszę kierowac na e-maila głównego organizatora"
Tylko w jakim celu, skoro nie są w ogóle brane pod uwagę? Było to oczywiście pytanie retoryczne.
Stach
2007-11-24 11:27:10
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2007-11-24 11:27:10 przez Stach
Andrzeju , skąd tego typu wiedza ( lub jej brak) odnośnie przyjmowania bądź odrzucania wniosków, propozycji dot. festiwalu :?:
Ewa
2007-12-02 17:47:16
Widziałam, że jest już galeria zdjęć, tylko chyba jeszcze niekompletna, bo bez tegorocznych wykonawców i gościa honorowego. :wink:
Andrzej Kolendo
2007-12-05 18:59:20
W związku z permanentną natarczywością odpowiem jednak Stanisławowi: 7 czerwca o godz.20.13 została przez AKTONA poruszona kwestia ograniczenia czasu prezentacji w regulaminie, jednak w pkt. 5 w/w regulaminu to bezsensowne ograniczenie zostało utrzymane. W związku z tym wypraszam sobie sformułowanie "...mijam się z prawdą..." oraz "...wprowadzam w błąd innych userów...". Ja wiem, co piszę.
Stach
2007-12-09 09:44:20
migaweczka
AKTONMam dwa dylematy dotyczące wspomnianego festiwalu, w tym jeden nierozwiązywalny: jak się ma wykaz zalecanych utworów do 4-minutowego ograniczenia czasu prezentacji? :)

Dla mnie to logiczne. Każda z wykonywanych przez uczestnika/uczestników piosenek nie może przekroczyć 4 minut. Z tego wniosek, że należy tak je przygotować, korzystając z zalecanych pozycji, czyli "przetworzyć", żeby się w tych czterech minutach zmieścić :) Wydaje mi się, że wykonanie uczestników nie powinno być próbą wiernego odwzorowania oryginału, więc ciekawe kombinacje są jak najbardziej wskazane ;)

To jest "moja" odpowiedź w sprawie 5. punktu festiwalowego regulaminu konkursu Scen@ NIEMENA.
Regulamin jest ogólnie dostępny i jaki jest każdy widzi. Można miec własne zdanie i opinie - szanuję je- jednakże mozna go zaakceptowac i wziąc udział w konkursie - w 2. edydycji było kilkadziesiąt zgłoszeń - względnie zrezygnowac z uczestnictwa.
Oczekujemy zrozumienia i elastycznego myślenia , bo organizatorzy nie chcą i nie mogą naginac regulaminu pod każdego. :!:
Wiem ,że istnieje poznański pomysł na... festiwal naśladowców Niemena, może tam będzie odpowiedni , dla Ciebie Andrzeju , regulamin . Życzę powodzenia i zdobycia GP festiwalu .

***********************************************************
W dniu wczorajszym otrzymałem info. od miłej - jak zawsze- userki
na temat wypowiedzi Rudi Shuberta o słupskim Festiwalu Młodych Talentów NIEMEN NON STOP w programie "Jak oni śpiewają", gdzie Piotr Polk wykonywał "Pod papugami". Edyta Górniak powiedziała :
" nie da się powtórzyc Czesława Niemena, więc każdy, kto śpiewa Jego piosenki musi byc automatycznie oceniony niżej, bo inaczej się nie da"
http://www.niemennonstop.pl
Stach
2007-12-10 18:20:36
Młodzieżowe Centrum Kultury i Stowarzyszenie PRO CULTURA NON STOP w Słupsku informuje ,że 3. edycja festiwalu NIEMEN NON STOP odbędzie się 4, 5, 6 lipca 2008.
Markovitz
2007-12-10 18:25:19
Stach Młodzieżowe Centrum Kultury i Stowarzyszenie PRO CULTURA NON STOP w Słupsku informuje, że 3. edycja festiwalu NIEMEN NON STOP odbędzie się 4, 5, 6 lipca 2008.


Ucieszyłem się z nowego terminu, bo na 26 i 27 czerwca zaplanowano dwa duże koncerty, które mogą zainteresować także Fanów Niemena - wystąpią w tych dniach : the Police i Santana 8)
Stach
2007-12-10 19:42:00
"Jazz Forum" 12/2007 Tomasz Jaśkiewicz w artykule "NIEMEN NON STOP zamieszcza swoje wrażenia z pobytu i udziału jako juror na 2. festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP W Słupsku.
Znakomicie przedstawia młodych zdolnych artystów jak i również Helmuta Nadolskiego w projekcie specjalnym "Pokój z Wami" T.J. pisze Helmut zaś to przewodnik i guru, który prowadzi słuchacza/widza w kierunku mistyki, posługując się charyzmą i wizjonerstwem
Artur Dutkiewicz- p, Kielecki Teatr Tańca oraz grupa wokalna Pro Forma T.J. pisze Udział Artura Dutkiewicza w tym spektaklu to zarówno interakcja z chórem i tancerzami jak też (przede wszystkim) solowy recital fortepianowy. Dutkiewicz już wcześniej z własnej inicjatywy stworzył program złożony z utworów Czesława Niemena , niezależny od spektaklu "Niemen". Jak się więc wydaje idealnie pasuje on do idei Festiwalu Niemen Non Stop, czyli poszukiwania nowego wyrazu dla muzyki Czesława Niemena i T.J. dodał Ta impreza zyskała niewątpliwie na znaczeniu...krzepnie.
Zapraszam do lektury JF.
Stach
2007-12-12 15:28:18
W dniu dzisiejszym pomiędzy Stowarzyszeniem PRO CULTURA NON STOP a Młodzieżowym Centrum Kultury, Al. 3 Maja 22, w Słupsku została zawarta UMOWA O WSPÓŁPRACĘ.
Przedmiotem umowy jest współorganizacja 3. festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP , którego realizację zakłada się w dniach 4-6 lipca 2008r..

Składając Sprawozdanie merytoryczne z działalności Stowarzyszenia PRO CULTURA NON STOP z siedzibą w Słupsku za rok 2007 podziękowałem za współpracę oraz wsparcie finansowe jak i pozafinansowe m.in. Prezydentowi Miasta Słupska Panu Maciejowi Kobylińskiemu.
Dyrektorowi Wydziału Kultury i Sportu Panu Jerzemu Barbarowiczowi.
Pani Annie Mackowiak - Dyrektor Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku .http://www.niemennonstop.pl
Stach
2007-12-20 08:26:41
Dziękuję wszystkim za wsparcie i ... uwagi. :)
Dalsze informacje festiwalowe ... p/h " III festiwal młodych talentów NIEMEN NON STOP "
Stach
2007-12-29 09:44:14
Więcej informacji n.t. festiwalu znajdziecie nahttp://www.niemennonstop.pl
Stach
2008-03-14 09:09:57
Helmut Nadolski : "Przedstawiam siebie i swoje misterium , uważając,że sztuka jest sprawą ludzi włączonych w życie ;wypływa ona z doświadczenia żywego i przeżywanego, udziela życia i przenika je".
28 X 2007 podczas w/w festiwalu Helmut Nadolski zaprezentował Projekt specjalny " HELL MOOD NADOLSKI- Pokój z Wami".
Piszę o tym ponieważ wczoraj, w wolnej chwili ,wysłuchałem i zobaczyłem ... "muzykę , w której każdy dzwięk ma szansę zaistniec"
Kto był uczestnikiem festiwalu, wie o czym piszę , kto nie był... zapraszam na 3. festiwal :N: NON STOP :D
Stach
2008-11-22 16:09:40
Czy ktoś ma jakąkolwiek wiedzę na temat koncertowania Helmuta Nadolskiego np. w Polsce?
Geronimo
2008-11-22 16:32:00
mam tylko taką informację:

kilka lat temu w TVP przy okazji jakiś obchodów dni któregoś z miast trójmiejskich (coś na kształt Winobrania w Zielonej Górze)pojawiła się informacja o różnych imprezach kulturalnych i wymieniono spektakl (połączenie muzyki,światła),którego głównym autorem i wykonawcą był Helmut Nadolski.Była krótka przebitka,w której można było dostrzec z pewnej odległości skupione na grającym artyście oko kamery.To była zaledwie kilkusekundowa informacja z tą przebitką obrazu.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony