Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Imprezy Niemenowskie w Kalinowym Sercu - styczeń/luty 2014 2014-01-10 - 2014-02-15 Ewa 5 3441
Ewa
2014-01-10 14:00:46
W warszawskiej kawiarni "Kalinowe serce", na ul Krasińskiego 25 (Żoliborz) od 16.01. do 16.02. planowane są różne imprezy związane z Niemenem.
Na razie znany jest program na styczeń:

16.01. wernisaż wystawy M.Niemen
18.01. recital Janusz Radka
19.01. Natalia Sikora i Piotr Proniuk
26.01. Artur Dutkiewicz Trio

Szczegóły koncertów na plakacie.

Kalinowe Serce- program.jpgKalinowe Serce- program.jpg
Ewa
2014-01-24 22:25:15
Z plakatu można było wyczytać, że te koncerty są biletowane, a jednak okazuje się, że na koncert Artura Dutkiewicza jest wstęp wolny:
http://wawalove.pl/Za-darmo-Koncert-jaz ... DEO-a12763

Z powyższej informacji można się też dowiedzieć, że Czesław Niemen był ulubionym polskim wokalistą Kaliny Jędrusik, której imieniem nazwano tę kawiarnię. Kalina Jędrusik mieszkała w willi vis a vis budynku kawiarni. Z Niemenem znała się osobiście, nie tylko z racji wspólnego zamieszkania na Żoliborzu.
Ewa
2014-01-29 13:57:59
Kalinowe serce w lutym zaprasza na kolejne wydarzenia dedykowane Czesławowi Niemenowi. W tym m.in.:


2 lutego odbędzie się „SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ”. Artystę wspominać będą: Marianna Wróblewska – wokalistka jazzowa, która ujawni mało znane fakty z życia Niemena z okresu trójmiejskiego, Sławomir Piwowar – gitarzysta, który w latach 70. ubiegłego wieku współpracował z Czesławem Niemenem w Niemen Aerolit, żona Małgorzata Niemen, która opowie o Niemenie „domowym” i przeczyta niepublikowane teksty męża oraz Natalia Niemen, która przedstawi „swój” obraz ojca. Zaproszenie też przyjęli: Paweł Brodowski – dziennikarz muzyczny i gitarzysta basowy w zespole Czesława Niemena AKWARELE i Marek Karewicz – artysta fotograf, który wielokrotnie utrwalał w obiektywie Niemena. Marianna. Wróblewska zaśpiewa też dwa utwory związane z Czesławem Niemenem. Towarzyszyć jej będzie Sławomir Piwowar, który zagra też „gitarowe” wersje kilku piosenek artysty.

W pierwszej dekadzie lutego (po dokładnym ustaleniu terminu) odbędzie się Recital Grażyny Łobaszewskiej „DZIWNY JEST TEN ŚWIAT”. Wspaniała wokalistka zaśpiewa m.in.: „Wspomnienie”, „Ach, jakie oczy”, „Obok nas”, „Płonącą stodołę”, „Moją piosenkę”.

16 lutego zapraszamy na koncert „NIEMEN MNIEJ ZNANY”, podczas którego Natalia Niemen zaśpiewa utwory ojca z towarzyszeniem pianisty. Wśród mniej popularnych utworów są piosenki, które znalazły się na ostatnich albumach artysty: „Terra Deflorata” i „Spodchmurykapelusza”. Podczas koncertu nie zabraknie również kilku największych hitów Czesława Niemena takich jak: „Jednego serc” czy „Dziwny jest ten świat”.

Cykl koncertów i wydarzeń poświęconych Czesławowi Niemenowi zamknie recital Stanisława Soyki „W HOŁDZIE MISTRZOWI”. Wokalista zaśpiewa oprócz swoich piosenek utwory Niemena, m.in.: „Sukces”, „Wiem, że nie wrócisz”, „Stoję w oknie” i „Nim przyjdzie wiosna”. Koncert odbędzie się po 16 lutego (trwają rozmowy z menagerem).

Kalinowe Serce
ul. Krasińskiego 25 (wejście od ul. Kochowskiego)
01-580 Żoliborz
Warszawa
Ewa
2014-01-31 21:53:43
Kalinowe Serce - spotkanie.jpgKalinowe Serce - spotkanie.jpg
Ewa
2014-02-13 18:37:11
http://wawalove.pl/Za-darmo-Pamietajmy- ... iej-a13023
Ewa
2014-02-15 22:42:27
Paweł Brodowski
Na Spotkaniu Przyjaciół w Kalinowym Sercu dwa tygodnie temu Natalia Niemen po raz pierwszy odsłoniła publicznie treść listu Kaliny Jędrusik do Czesława z 1 stycznia 1968 roku (sic!). Nikt nie napisał o Czesławie tak pięknie i prawdziwie jak Kalina. Np. o pieśni „Dziwny jest ten świat”: „...Śpiewasz ją przejmująco. Są tu jakieś ogromne pokłady rozpaczy i siły zarazem, i w najlepszym tego słowa rozumieniu szlachetny patos. Niezwykle sugestywnie dramatyczna interpretacja - jakże bardzo Twoja, własna, w tym tak bardzo niepowtarzalnym dla Ciebie gatunku, stylu...”
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony