Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

IV FRANCISZKAŃSKI RAPSOD PAMIĘCI CZESŁAWA NIEMENA 2008-01-18 - 2008-01-21 Warmuz Ryszard 3 2324
Warmuz Ryszard
2008-01-18 20:30:09
Podobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku 20 stycznia o godz. 18.00 w kościele OO. Franciszkanów w Brodnicy (kujawsko-pomorskie) odbędzie się IV Franciszkański Rapsod Pamięci Czesława Niemena, czyli Msza za śp. Czesława podczas której zostaną wykorzystane Jego utwory. (tam gdzie zwyczajowo gra i śpiewa organista, będą puszczane utwory Niemena)
Natomiast o godz. 17.00 będzie można na rzutniku multimedialnym obejrzeć fragmenty Jego koncertów z róznych lat.
Dodatkowo zaprezentowane zostaną wszystkie Jego płyty, które nagrał sam, jak również te w których nagraniu brał udział.
Będzie też wystawa fotografii prezentująca życie artystyczne i nie tylko.
Oczywiście zapraszam wszystkich zainteresowanych. Dla kilku osób znajdzie się nocleg i strawa.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2008-01-20 20:01:45
Łącyłem się mysla z Wami. Wyrazy uznania . Mam nadzieję że część moich zbiorów tez tam zaistniała . :)
W niewiedzy msza ta choć po części była też pewnie za pamieć zmarłej dziś w nocy w wieku 72 lat ciotecznej siostry Czesława Teresy Akściłowicz ze Starych Wasiliszek .
Znana była szeroko fanom z charakterystycznych wywiadów prasowych , radiowych i telewizyjnych . :oops:
Ewa
2008-01-20 20:45:25
Msza na pewno była piękna, jak co roku, chociaż co roku jest trochę inna. :) Bardzo chciałabym kiedyś wybrać się do Brodnicy i uczestniczyć w takiej mszy.

Ze smutkiem przeczytałam wiadomość o śmierci Teresy Akściłowicz. :( Pani Teresa zawsze tak pięknie i ciepło mówiła o Czesławie. Dobrze, że jej opowieści zostały uwiecznione w wielu wywiadach...
Warmuz Ryszard
2008-01-21 08:54:22
Rzeczywiście, msza była naprawdę piękna. Przed nią była godzinna multimedialna projekcja koncertów Czesława z różnych lat działalności artystycznej.
Mszę rozpoczął "Rapsod żałobny" (druga część śpiewana).
W akcie żalu wykorzystałem fragmenty, gdzie Czesław śpiewa : "Wybaw nas Panie".
W ramach pierwszego czytania : "Terra deflorata". Jako psalm: "Amen", natomiast drugoe czytanie : "Hymn o miłości" św. Pawła. Zamiast Alleluja "Błogosławieni czystego serca" z Ośmiu błogosławieństw.
Zamiast homili odczytałem Epitafium dla Czesława Niemena ks. bpa Zawitkowskiego.
W modlitwie powszechnej Niemen śpiewał : "Prosimy Cię Panie"
Na ofiarowanie: "Moja piosnka"
"Ojcze nasz" także całe w wykonaniu Czesława.
Na komunię: "Mizerna cicha", "Chrystus Pan się narodził", "Czy prawda, że się Prawda urodziła" oraz "Ave Maryja"
Na koniec tradycyjnie : "Dziwny jest ten świat" a po nim owacje na stojąco dla Czesława.
Widziałem jak niektórym płynęły łzy z oczu.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony