Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

IX Zlot miłośników twórczosci Niemena 2012-05-11 - 2012-06-21 Tadeusz 16 8296
Tadeusz
2012-05-11 16:28:42
Taką oto informację przekazuję na prośbę organizatora zlotu - Jana Edwarda Czachora

ZLOT NIEMENOLOGÓW- Łagów - Ośrodek ,, Leśnik"- 15-17 czerwiec 2012 roku.

1. Noclegi w/w terminie proszę rezerwować już w ,, Leśniku" w Łagowie/ Lubuskie/
Program Zlotu Niemenologów
1. 15 czerwiec 2012 r- powitanie zlotowiczów- godz.20.00
a/ spotkanie z redaktorem Michalskim-Czesław Niemen i jego twórczość
2.16 czerwiec 2012 r- sprawy organizacyjne działalności Stowarzyszenia Pamięci Czesława Niemena- godz.20.00
Muzyka polskiego rocka- wieczorek wokalno- taneczny
3.17 czerwiec 2012- zakończenie i podsumowanie Zlotu
Jan Edward Czachor

Powyższą informację Jan uzupełnił mi telefoniczne o następujące dane:
- dane kontaktowe ośrodka "Leśnik": http://www.lesnik.ta.pl/kontaktpl.php
- rezerwacja obejmuje posiłki
-rezerwując miejsce należy podać, że rezerwacja dotyczy zlotu.
kangie
2012-05-25 09:54:44
Czy będzie tam ktoś z Was?
Domin189
2012-05-26 15:16:38
Witaj, Kangie! :-)

Pewnie jakaś część forumowiczów będzie na zlocie. Wybierasz się? Może warto zrobić listę obecności z forum...? ;-)
kangie
2012-05-28 04:21:45
A może pojechałbym, kto wie, ale nie obiecuję ;) W sumie to głupio pojechać i gdy okaże się, że nikt inny nie przyjechał ;)
Tadeusz
2012-05-28 14:43:28
Kangie napisał:

A może pojechałbym, kto wie, ale nie obiecuję ;) W sumie to głupio pojechać i gdy okaże się, że nikt inny nie przyjechał ;)


Rzecz dzieje się w pociągu:
- młodzieniec pyta dziewięćdziesięcioletniego staruszka: tak sam w podróżny, w takim wieku ?
- tak synu, wracam ze zlotu gimnazjalistów
- o, to ładnie ! - w takim wieku i takie spotkania.
- no, ładnie - tylko, że od pięciu lat jedynie ja sam biorę udział w tych zlotach.

Drogi Kangie, nie przyjeżdżaj... :)
kangie
2012-05-30 18:17:00
Cos malo ludzi tutaj sie wypowiada. Forum sprawia wrazenie "wymarlego". Stad moje powiedzmy obawy. Chcialbym uczestniczyc w takim przedwsiewzieciu posrod osob z podobna pasja i wielka wiedza nt. mojego idola.
Markovitz
2012-05-30 22:01:10
Wiesz Kangie - Forum działa już kilka lat i niektórzy tylko z rzadka tu zaglądają, a i na zlotach już nie bywają.

kangieChcialbym uczestniczyć w takim przedsięwzięciu pośród osób z podobną pasją i wielką wiedzą nt. mojego idola.

Z całą pewnością możesz takie osoby spotkać na zlocie w Łagowie. Poza tym to piękne miejsce. Byłem w 2005 8)
kangie
2012-05-31 05:31:22
Bylem tam 4 razy. W 1995, 1996, 1997 i bodajze 2001. Wakacje, Lubuskie Lato Filmowe, pierwsze podejscia piwne i winne, pierwsze pocalunki ;-) W sumie moja mlodosc. Wrocilbym tam z checia. Zobaczymy co przyszlosc przyniesie, chociaz podejrzewam ze juz najwyzszy czas by rezerwowac pokoj.
szwung
2012-05-31 07:26:05
zgadza sie , forum jakby uspione.
My rowniez wybieramy sie n zlot do Lagowa, choc bardziej chyba na koncerty, bo info nt. zlotu delikatnie mowiac baaaardzo okrojone, wrecz zadne.
danuta urbańska
2012-06-02 23:09:35
Witajcie kochani...Tadeusz powiadomił mnie o zlocie..
Jasne, że chcę się z Wami spotkać i..powspominać..
Buziaczki..-*)
Ewa
2012-06-18 11:28:18
Na tegorocznym zlocie frekwencja chyba była najniższa do tej pory, ale było bardzo sympatycznie, wręcz rodzinnie.
Nie doszła niestety do skutku wizyta Dariusza Michalskiego, nie udało się też (z powodu ograniczonego budżetu) doprowadzić do występu Artura Dutkiewicza. Organizatorzy postarali się w inny sposób zrekompensować nam tę stratę. Był grill przed ośrodkiem, a także rejs żaglówką po Jeziorze Niesłysz z naszym przesympatycznym gospodarzem - Jankiem Czachorem. Bardzo żałowaliśmy, że nie mogła w tym terminie dojechać nasza kochana Pani Jadzia ani Misia, mam nadzieję, że będą mogły być z nami za rok. Na szczęście byli, jak zwykle niezawodni, bracia Jan i Jurek Wydrzyccy. Gościliśmy też m.in. dyr. świebodzińskiego Domu Kultury- Stanisława Mosiejko, Helenę Wilgocką-Kwiatkowską, animatorkę kultury, Irenę Sanecką, wdowę po Marianie Saneckim (autorze wielu znanych zdjęć Niemena) i red. Donata Linkowskiego z Radia Zachód, który zapowiedział audycję o zlocie (będzie do odsłuchania na stronie http://www.zachod.pl ).
Na koniec zlotu była tradycyjna wizyta w Świebodzinie i pamiątkowe zdjęcie przy ławeczce Niemena.

zlot.JPGzlot.JPG
Tadeusz
2012-06-18 11:46:20
Wypowiedź Ewy uzupełnię o przedstawienie bardzo miłego i wzruszającego faktu.
-Zlot zaszczyciło małżeństwo harley'owców, jednocześnie gustujące w muzyce Niemena, które na swoim mechanicznym rumaku odwiedziło Wasiliszki Stare, a stamtąd przybyło prosto na zlot. Wiadomo: harley'owcy są specjalistami od logistyki i z precyzją udało im się zgrać termin powrotu z Białorusi z terminem zlotu. Jednocześnie są oni niezwykle wyluzowani, o czym się przekonałem podczas rozmowy z nimi.
JUTRO KUPUJĘ SOBIE HARLEY'A !!!
Ewa
2012-06-18 12:03:09
Dodam jeszcze, że ci sympatyczni państwo harleyowcy przywieźli Czesławowi piękny bukiet polnych kwiatów, które sami nazbierali po drodze. :)

Ławeczka.JPGŁaweczka.JPG
Tadeusz
2012-06-18 12:14:09
Ewa w swojej krótkiej relacji ze zlotu poprosiła o jakieś wspólne zdjęcie, więc nie mogę Jej odmówić. Mam wspólne zdjęcie z Chrystusem ze Świebodzina.
Jest większy od tego z Rio i tego z Lizbony

Dla niewtajemniczonych - to ten z tyłu
DSC06281.JPG DSC06281.JPG
kangie
2012-06-19 09:39:32
TadeuszDla niewtajemniczonych - to ten z tyłu

Dobre :lol:

P.S. Żałuję, że nie mogłem przyjechać. Naprawdę chciałem. Za rok postaram się naprawić swój błąd.
Ewa
2012-06-19 11:11:53
kangieŻałuję, że nie mogłem przyjechać. Naprawdę chciałem. Za rok postaram się naprawić swój błąd.

A już myślałam, że to Tadeusz Cię wystraszył... :wink:

W takim razie do zobaczenia za rok, na pewno będziesz mile widziany. :)
Ewa
2012-06-21 14:43:14
Jest już do odsłuchania audycja Donata Linkowskiego na stronie Radia Zachód, a w niej wywiad z Andrzejem Jankowskim, fanem Niemena z Pabianic, właścicielem ogromnego albumu ze zdjęciami i artykułami o Niemenie. Bohatera wywiadu i jego album można zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Zlot 2.JPGZlot 2.JPG

Na zdjęciu od lewej Donat Linkowski, Helena Wilgocka-Kwiatkowska, Jerzy Wydrzycki, Jan Wydrzycki i Andrzej Jankowski.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony