Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Jazz Forum 3/2011 2011-03-04 - 2011-03-06 Ewa 2 2135
Ewa
2011-03-04 12:12:10
W najnowszym Jazz Forum m.in. recenzja książki J.E.Czachora "Niemen w Świebodzinie" autorstwa Krzysztofa Kąkola, relacja Grzegorza Szczepłockiego z koncertu z okazji urodzin Niemena, który odbył się 29.01.2011 w Oberhausen ("Niemen nad Renem") wzmianka o festiwalu Niemen Pamięć w Bielsku Białej i plakat zakopiańskiej Wiosny Jazzowej, której jeden dzień będzie poświęcony Niemenowi (3.03.).
Jest także wspomnienie o Andrzeju Przybielskim i o Karin Stanek i wiele innych ciekawych artykułów.
Na uwagę zasługują też recenzje płyty Krzak "4 Basy" autorstwa Michała Wilczyńskiego oraz najnowszej płyty Martyny Jakubowicz "Okruchy życia" autorstwa Marka Zawadki. :)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2011-03-06 10:05:41
No i jest jeszcze o znakomitym Anthimosie Apostolisie ktory gral z Czeslawem Wydrzyckim , przed laty . :)

PS Pseudonim artysty jest wlasnoscia tyko jednej osoby , na ogol wybitnej .
Skoro zostal zawlaszczony przez inne to mam mieszane uczucia , tak jak usilne lansowanie Czeslawa dunskiego chyba ma podobne zalozenia .
Wprawdzie jedna z osob ostatnio zrezygnowala z tego zawlaszczenia , ale jedna jaskolka nie czyni wiosny .
Nikt Niemenem nie moze byc procz samego :N: chocby chcial niewiadomo jak , to oczywiste , choc nie dla wszystkich ! :?
wladek
2011-03-06 10:31:34
atakże wywiad z Marcinem Wasilewskim, którego miałem zaszczyt słuchać podczas występu z Tomaszem Stańko na deskach teatru koszlińskego,na których przed laty występował :N: (to były moje szkolne lata)I koncert słuchałem schowany z rodziną :x za organami h. drugi na sali mając po lewej charczący głośnik.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony