Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Koncert "Jednego serca" w TVP 10.04 2011-04-05 - 2018-11-19 Markovitz 2 3948
Markovitz
2011-04-05 05:58:53
W rocznicę katastrofy smoleńskiej - w niedzielę 10 kwietnia 2011r. - o 20.00 w telewizyjnej Dwójce, a następnie o 21.10 w TVP Polonia zostanie wyemitowana relacja z koncertu "Jednego serca", jaki odbył się w dniu 22 marca w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Wśród wykonawców m.in. Ryszard Rynkowski, Edyta Górniak, Krzesimir Dębski, a także duet Piotr Cugowski i Kasia Wilk w "Pieśni Ocalenia" z akompaniamentem Jona Lorda (założyciela zespołu Deep Purple) 8)

Trailer => You Tube
Ewa
2011-04-11 09:31:27
Markovitz
Wśród wykonawców (...) także duet Piotr Cugowski i Kasia Wilk w "Pieśni Ocalenia" z akompaniamentem Jona Lorda (założyciela zespołu Deep Purple) 8)

I to był chyba najmocniejszy akcent wczorajszego koncertu. Świetna wersja. :P
Domin189
2018-11-19 21:40:55
Odkurzam zapomniany wątek, siedem lat od ostatniego wpisu. Pewien ciąg przyczynowo-skutkowy sprawił, że włączyłem sobie dzisiaj "Śpiew ocalenia" w wykonaniu Katarzyny Łaski i Piotra Cugowskiego:

https://www.youtube.com/watch?v=kp1cgVlIZ30

i muszę przyznać, że byłem oszołomiony jakością wykonania :shock: Skomponowana przez Niemena muzyka świetnie broni się w tej współczesnej aranżacji, kto wie, czy nawet nie lepiej, niż oryginał z 1975, choć miejscami brakowało mi nerwowego, syntezatorowego basu. Warto dodać, że mamy tu do czynienia z wydarzeniem bezprecedensowym - to zwykle Niemen grał utwory największych sław muzyki, tymczasem w 2011 Jon Lord, zmarły w 2012 członek-założyciel Deep Purple, gra Niemena... No właśnie, czy informacja o kompozytorze utworu znalazła się w napisach końcowych?
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony