Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Koncert pamięci Niemena 2007-01-16 - 2022-02-16 Maciek 47 24036
Maciek
2007-01-16 15:07:11
Koncert z okazji trzeciej rocznicy śmierci Czesława Niemena odbędzie się we wtorek w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie (MCKiS).
więcej... http://muzyka.onet.pl/10174,1465696,newsy.html
Markovitz
2007-01-16 18:18:57
No tak : na Onecie to się czyta , a na tym forum to już niekoniecznie... :wink:
Maciek
2007-01-16 18:34:25
MarkovitzNo tak : na Onecie to się czyta , a na tym forum to już niekoniecznie... :wink:


Marku, czyta się, czyta...tylko pamięć już nie ta :)
Markovitz
2007-01-16 20:33:09
Dodam , że 19 stycznia 2007r. o godz. 19.00 na zamku w Przemyślu odbędzie się koncert pamięci Czesława Niemena i Marka Grechuty .

Wykonawcy : Joachim Perlik i Ludmiła Małecka z zespołem.

Info
Stach
2007-01-20 11:22:01
Zastanawiam się jak przebiegnie 2007 rok .Jakie ważne wydarzenia podkreślimy w miesącu :marcu,kwietniu,maju itd.Czy ktoś stworzył już taki kalendarz.?Czy rozpocznie i zakończy się na 17 I i 16 II ?
Markovitz
2007-01-20 11:40:41
StachJakie ważne wydarzenia podkreślimy w miesiącu:
marcu,kwietniu,maju itd. Czy ktoś stworzył już taki kalendarz. ?
Czy rozpocznie i zakończy się na 17 I i 16 II ?


:?
Pisałeś nam kiedyś Stanisławie, że jesteś pewien, iż harmonogram taki ma Pani M.
Natomiast ja widziałem zdobiony obrazkami Pani Małgorzaty kalendarz (bodaj na 2003 rok). Ów kalendarz (z dedykacją) ma wprawdzie bliska mi Osoba, która jednak nie pozwala mi tam zajrzeć , gdyż swoją bezinteresowną wredotą nie zasłużyłem na taki zaszczyt...

:twisted:

A serio , to sądzę , że wizja podkreślania czegoś z obowiązku nie jest zbyt zachęcająca dla społeczności tego Forum.
Wystarczy zadzwonić dziś po 17-tej do RDC z prośbą o emisję nagrań.
Jak będzie coś ciekawego - Ludzie napiszą .
I nie chodzi tu tylko o mnie, czy o Ciebie ...
Stach
2007-01-20 11:49:49
Mark. absolutnie nie chodzi o "obowiązkowe" jedynie od serca płynące przedsięwzięcia.A Ty jak zawsze ironizujesz i dolewasz oliwy do ognia.
Stach
2007-02-16 19:22:12
W Młodzieżowym Centrum Kultury w Slupsku odbył się Wieczór klubowy pod hasłem SCENA dla NIEMENA. Zbiegły się 3-rocznice :68. urodzin ,40.nagrania protest -songu i płyty "Dziwny jest ten świat" oraz 3. mniej istotna -regionalna .Poświęcony Szczególnemu Artyście i Człowiekowi. 1,5 godziny trwający "wieczór" wypełniony był poezją i utworami wykonanymi przez młodych artystów (uczestników festiwalu ) zainspirowanych twórczością NIEMENA przedstawili swoje pomysły niczym nie skażone interpretacje-postarali się ! Nie było silenia się na naśladownictwo.Blok poetycki trwający blisko 20 min. oddał sedno i istotę przekazu kierowanego do nas przez NIEMENA.Były jeszcze inne wydarzenia tego wieczoru,była dyskusja ,wspomnienia,pytania,a SERCEM TEGO WIECZORU BYŁ CZESŁAW NIEMEN I JEGO OCEAN DZWIĘKÓW ,WRAŻLIWOŚC,PIĘKNO,SZCZEROŚC ...
Markovitz
2007-02-16 19:40:11
StachW Młodzieżowym Centrum Kultury w Slupsku odbył się Wieczór klubowy pod hasłem SCENA dla NIEMENA. (...)
Były jeszcze inne wydarzenia tego wieczoru, była dyskusja , wspomnienia, pytania, a SERCEM TEGO WIECZORU BYŁ CZESŁAW NIEMEN I JEGO OCEAN DZWIĘKÓW ,WRAŻLIWOŚĆ,PIĘKNO, SZCZEROŚĆ ...


Pięknie. Lubię być tak ładnie informowanym o sensownych wydarzeniach :)

A, że tak Cię Stachu szczerze zapytam - jak tam plany urlopu od forum..?

8)
Stach
2007-02-16 20:15:30
Mark.na to pracowało wiele osób.Mało tego, nikt nawet nie myśli w kategoriach ...sukcesu (to wynika z naszego statutu-wolontariat),to byłoby nie fair wobec NIEMENA. Jestem rad ,że naprawdę spotkalem "ludzi dobrej woli".W miesiącu kwietniu wieczór klubowy poświęcony bedzie tylko i wyłącznie utworowi "DZIWNY JEST TEN ŚWIAT" (40 lecie nagrania,sesja nagranowa-początek 12 kwiet.1967r.)
Stach
2007-12-29 17:17:45
StachW Młodzieżowym Centrum Kultury w Slupsku odbył się Wieczór klubowy pod hasłem SCENA dla NIEMENA. Zbiegły się 3-rocznice :68. urodzin ,40.nagrania protest -songu i płyty "Dziwny jest ten świat" oraz 3. mniej istotna -regionalna .Poświęcony Szczególnemu Artyście i Człowiekowi. 1,5 godziny trwający "wieczór" wypełniony był poezją i utworami wykonanymi przez młodych artystów (uczestników festiwalu ) zainspirowanych twórczością NIEMENA przedstawili swoje pomysły niczym nie skażone interpretacje-postarali się ! Nie było silenia się na naśladownictwo.Blok poetycki trwający blisko 20 min. oddał sedno i istotę przekazu kierowanego do nas przez NIEMENA.Były jeszcze inne wydarzenia tego wieczoru,była dyskusja ,wspomnienia,pytania,a SERCEM TEGO WIECZORU BYŁ CZESŁAW NIEMEN I JEGO OCEAN DZWIĘKÓW ,WRAŻLIWOŚC,PIĘKNO,SZCZEROŚC ...


Mam nadzieję, że i w roku 2008, 16 lutego, wspólnymi siłami- Stowarzyszenie PRO CULTURA NON STOP i MCK- zrealizujemy projekt poświęcony Pamięci Czesława NIEMENA. Ponieważ będzie to 69. rocznica urodzin Niemena , mam nadzieję ,że narodzą się nowe pomysły .

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

17 stycznia ...

http://www.youtube.com/watch?v=G1OBjoQ3RXk&feature=related[/b]
Stach
2008-02-05 16:16:25
16 lutego 2008 o godz. 18. w kawiarni pARTer - MCK , Stowarzyszenie PRO CULTURA NON STOP w Słupsku przy udziale emceku organizuje wieczór poświęcony 69. rocznicy urodzin CZESŁAWA Niemena .
Stach
2008-02-12 10:12:05
Słupsk ,16 lutego , klub pARTer MCK , 18:00

Wieczór poświęcony 69. rocznicy urodzin CZESŁAWA NIEMENA


Program wieczoru. (wybrane)


godz. 18. powitanie publiczności-dyr. MCK-u p. Anna Mackowiak

przedstawię szkic autorski n.t. "Niemen jako ...."

godz. 18:15 projekcja filmowa ...

godz. 18:35 recytacja utworów literackich, czytanie felietonów...

godz. 18 :40 występ laureatów 2. festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP

* Anna Nowa
- Sprzedaj mnie wiatrowi
-Dziwny jest ten świat

*Duet N - siostry Natelia i Kamila Niemczyckie
- Mój psalm

*Anna Murawiejko
-Mów do mnie jeszcze
-Jednego serca

*Alicja Olender
-Czas jak rzeka
-Pod papugami

moja ,krótka prezentacja płyt ( utworów ) CZESŁAWA NIEMENA
wydanych po 17 stycznia....

godz. 19:30 występ grupy tanecznej Enza - zdobywcy 1. nagrody w Międzynarodowym Przeglądzie Tańca w Białymstoku w kategorii taniec współczesny w utworze Człowiek jam niewdzięczny


Przed 20. występ grupy Threonine - zdobywcy wyróżnienia i nagrody TVP Kultura 2. festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP

- Jednego serca
- Italiam, Italiam

...
Leszek Botwina
2008-02-12 19:54:28
KONCERT PAMIĘCI NIEMENA - WAŁBRZYCH - KLUB MUZYCZNY "FRESH" / PODZAMCZE / - RECITAL JARKA KRÓLIKOWSKIEGO - 20 LUTEGO GODZINA 18.30 - WSTĘP WOLNY .
:D :N: :D :N: :D
ZAPRASZAMY !
Stach
2008-02-13 09:40:10
StachSłupsk ,16 lutego , klub pARTer MCK , 18:00

Wieczór poświęcony 69. rocznicy urodzin CZESŁAWA NIEMENA


Program wieczoru. (wybrane)


godz. 18. powitanie publiczności-dyr. MCK-u p. Anna Mackowiak

przedstawię szkic autorski n.t. "Niemen jako ...."

godz. 18:15 projekcja filmowa ...

godz. 18:35 recytacja utworów literackich, czytanie felietonów...

godz. 18 :40 występ laureatów 2. festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP

* Anna Nowa
- Sprzedaj mnie wiatrowi
-Dziwny jest ten świat

*Duet N - siostry Natelia i Kamila Niemczyckie
- Mój psalm

*Anna Murawiejko
-Mów do mnie jeszcze
-Jednego serca

*Alicja Olender
-Czas jak rzeka
-Pod papugami

moja ,krótka prezentacja płyt ( utworów ) CZESŁAWA NIEMENA
wydanych po 17 stycznia....

godz. 19:30 występ grupy tanecznej Enza - zdobywcy 1. nagrody w Międzynarodowym Przeglądzie Tańca w Białymstoku w kategorii taniec współczesny w utworze Człowiek jam niewdzięczny


Przed 20. występ grupy Threonine - zdobywcy wyróżnienia i nagrody TVP Kultura 2. festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP

- Jednego serca
- Italiam, Italiam



...


Jeszcze uzupełnię program o to,że możliwie szeroko zaprezentuję książkę Romana Radoszewskiego "Kiedy się dziwic przestanę...".
Tadeusz
2008-02-21 12:12:23
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2008-02-21 12:12:23 przez Tadeusz
Leszek Botwina napisał:
KONCERT PAMIĘCI NIEMENA - WAŁBRZYCH - KLUB MUZYCZNY "FRESH" / PODZAMCZE / - RECITAL JARKA KRÓLIKOWSKIEGO - 20 LUTEGO GODZINA 18.30 - WSTĘP WOLNY .

ZAPRASZAMY !


Koncert pamięci Niemena odbył się w Wałbrzychu już po raz czwarty. Tym razem w dzielnicy Podzamcze w klubie muzycznym „FRESH” . Ten wspaniały cykl zawdzięczają Wałbrzyszanie naszemu forumowemu koledze - Leszkowi Botwinie. Jego profesjonalna znajomość tematu, aktywność, determinacja i wiara w sens propagowania muzyki Niemena daje wspaniałe efekty w postaci imprez cieszących się dużą popularnością. Najważniejszym punktem tego koncertu był recital Jarka Królikowskiego ,wrocławskiego Niemena – jak go niektórzy nazywają, a On – wielki sympatyk Niemena- z zadowoleniem przyjmuje ten przydomek.
Leszka Botwinę i Jarka Królikowskiego poznałem na zlocie miłośników muzyki naszego Idola w Kołobrzegu i od tej pory utrzymujemy kontakty. Łączy nas wspólna pasja.

Na koncert do Wałbrzycha zaprosił mnie Jarek, mając w tym swój ukryty cel, o czym przekonałem się pod koniec koncertu. Przedtem jednak miałem niepowtarzalną okazję przyjrzeć się z bliska przygotowaniom artysty do koncertu – uwagi dotyczące zmian scenerii w trakcie trwania koncertu, strojenie aparatury nagłaśniającej i dyskusje artysty z akustykiem na ten temat. Siłą rzeczy przypomniała się znana wszystkim fanom Niemena Jego wypowiedź na festiwalu w Sopocie: „panie inżynierze… sam się będę miksował”. Warto dodać, że akustyka w klubie „FRESH’ jest znakomita, a i akustyk doskonale wywiązał się z przyjętego na siebie zadania.

Słowo wstępne przed koncertem wygłosił Leszek Botwina, rysując sylwetkę artystyczną Niemna- muzyka, poety, malarza i filozofa. Ta krótka prezentacja zrobiła na mnie duże wrażenie, bo choć nieźle znam drogę i twórczość artystyczną Niemena, to umiejętność prowadzącego do nagromadzenia tak dużej ilości faktów z życia artysty w kilku, zaledwie, zdaniach musi budzić podziw.

Publiczność jak zwykle nie zawiodła, gromko nagradzając brawami każdy wykonywany utwór. Młodsze pokolenie, początkowo z dystansem odnoszące się do recitalu, stopniowo zajmowało miejsca coraz bliżej sceny, pozostawiając - zajęte wcześniej - miejsca przy oddalonym od sceny bufecie.

Jarek wykonywał nie tylko utwory Niemena, śpiewał też swoje kompozycje, wśród których wymienić można „Psalm do Niemena”, „Fantasmagoria”
Utwory Niemena w interpretacji Jarka brzmią szczególnie, bo nie tylko, że w sposób doskonały nawiązują do oryginału, to jeszcze słyszy się w nich indywidualny, bardzo wyrazisty i piękny feeling Jarka, przez co odbiorca jest podwójnie usatysfakcjonowany.
Na szczególną uwagę zasługuje też barwa głosu Jarka i płynąca z głębi ducha- jak sadzę- umiejętność ozdabiania melodii miłymi dla ucha ozdobnikami, używanymi bardzo dyskretnie i z perfekcyjnym wyczuciem. Ośmielam się powiedzieć, wręcz twierdzę, że nie ma lepszego wokalisty w Polsce, wykonującego utwory Niemena.
„Jednego serca” i „ Sukces” - jak i pozostałe utwory w wykonani Jarka Królikowskiego – powinny być przykładem, jak powinno się interpretować Niemena i zachętą dla potencjalnych słuchaczy do zapamiętania nazwiska Jarka Królikowskiego, jak też do bliższego zainteresowania się Jego twórczością i bywania na Jego recitalach.

Koniec koncertu przyniósł mi przemiłą niespodziankę, którą Jarek, zapraszając mnie na koncert, zaplanował. Po raz pierwszy bowiem zaśpiewał w mojej obecności mój wiersz „Żale”, prezentowany na naszym Forum w wątku „Nic odkrywczego”. Jako autor doznałem niesamowitego wzruszenia i „ciary” przeszły mi po plecach, bo artysta wydobył z tego tekstu wszystko, co było do wydobycia. Odnoszę nieodparte wrażenie, że wiersz ten nie mógł trafić w lepsze ręce.

Oklaski na stojąco i przepiękny bukiet kwiatów dla artysty były uwieńczeniem tego wspaniałego koncertu.
Jarku, Leszku-dzięki.
Ewa
2008-02-21 13:11:27
Dzięki, Tadeuszu, za tę bardzo ciekawą i osobistą relację.
Cieszę się, że mogłeś w końcu usłyszeć swój wiersz, wykonywany przez Jarka Królikowskiego, to musiało być dla Ciebie niesamowicie miłe przeżycie. :D
Mam nadzieję, że można będzie usłyszeć ten utwór na następnym zlocie.
Tadeusz
2008-02-21 13:50:33
Ewa napisała:
Mam nadzieję, że można będzie usłyszeć ten utwór na następnym zlocie.


Z satysfakcją go zaprezentuję, bo wart jest tego, choćby ze względu na muzykę.
Sadzę, że przepastna szufladka nie jest dla niego najlepszym miejscem. Zresztą juz wyrwał się z tej szufladki, bo Jarek powiedział mi, że będzie kończył nim każdy swój recital, co- jak sadzę- może przynosić mi tylko satysfakcję.
ratajczak bogdan
2008-02-21 14:01:12
Ha, ha - tu Cię mam Tadeuszu!
Wspaniała relacja i piękna impreza.
Musisz nam zaprezentować - i to koniecznie - ten Twój debiut autora (i tu mam dylemat - poety czy tekściarza?) piosenki.
Widzę, że to przesiadywanie na krzesełku - tuż na przeciwko Agnieszki Osieckiej w Opolu, zaczyna przynosić efekty.
Gaszyńscy, Cygany, Mogielniccy - miejcie się na baczności.
Idzie nowe. :D
Trzymam kciuki Tadeuszu i gratuluję debiutu.
Niech szampany strzelają, a my się radujmy!

(.)
Tadeusz
2008-02-21 15:23:41
Bogdan Ratajczak napisał:
...(i tu mam dylemat - poety czy tekściarza?)...


Tego nikt nie wie. Życie i następne epoki- albo do Norwida mnie przyrównają, albo do klowna, co minę ma smutną, a serce jeszcze smutniejsze. :wink:
Stach
2008-02-21 16:08:15
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-02-21 16:08:15 przez Stach
Tak ,to przypomina mi namiot, namiot cyrkowy Monty Pytona. Sądziłem, że ów namiot jest dziurawym namiotem, gdyż spadały na mnie krople. To deszcz, sądziłem. Stwierdziłem,że namiot jest szczelny i ,że to nie krople deszczu,lecz wyparowany i skroplony z różnych ciał pot. Szkoda ,że ów pot nie padał na swoje ciało . brrr.
Tadeusz
2008-02-21 16:21:26
Stach napisał:
...własne "ubranka " ...


Jednak wieść prawdziwa po Dolnym Śląsku się niesie, że Stach dyktatorem mody w Paryżu się staje i ubranka szyje - ku zmartwieniu Armaniego :lol:
ratajczak bogdan
2008-02-21 19:21:38
Z uwagą (chociaż z dużymi trudnościami - proszę cię Stachu - trochę szacunku dla języka ojczystego, choćby w tym dniu, jeśli wiesz, co mam na myśli) przeczytałem stek dziwdeł Stacha i, cytując jedynie skromny fragment jego wypowiedzi, ośwadczam, że:

Nie piszę tego ,będą wściekłym,czy też powodowany zawiscia , czy też innym paskudztwem, lecz łapię się za głowę i pytam się co jeszcze wymyślą ludzie aby rozmydlic i czynic coś co w/g mnie zaczyna przypominac samonapędzającą sie spiralę zdarzeń i wydarzeń zmierzającą do pomniejszenia a wypłynięcie na szerokie wody sławy .


Może prosta motywacja deontyczna i lakoniczne "Idź, dziecię, ja ci się uczyć każę!" - odniesie w końcu jakiś skutek?
A dyskutują o reformie nauczania - dołączę do dyskusji i rzeknę - zlikwidować ferie i wakacje! Oczywiście jedynie dla tych "wybranych". Inni niech korzystają ile wlezie z tego przywileju dzieciństwa i młodości.
To by było na tyle.

(.)
Tadeusz
2008-02-22 07:34:08
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-02-22 07:34:08 przez Tadeusz
Jarek Królikowski
PICT0065.jpg PICT0065.jpg | Komentarz: Jarek Królikowski śpiewa mój wiersz "ŻALE". Z tekstu wydobył wszystko, co możliwe było do wydobycia. Wiersz nie mógł trafić w lepsze ręcę. Kiedy go słuchałem, miałem "ciary" na plecach. Jarku- dzięki
014-12.jpg 014-12.jpg
PIC03697.JPG PIC03697.JPG | Komentarz: Jarek Królikowski na występach w Neapolu
Tadeusz
2008-02-22 13:56:30
Tak spiewa Jarek Królikowski.
http://kresowaty.com.pl/muzycznie/index2.html
Stach
2008-02-24 07:07:41
'lyrwe
Tadeusz
2008-03-02 08:00:12
Stach napisał (o ile tego później nie zmieni);

'lyrwe


Stachu - miotasz się, zmieniasz treść postów, niektóre kasujesz, jeszcze inne zawierają jakieś tajemnicze ciągi liter ( czyżby to były sygnały QSS ? ), a taki sympatyczny byłeś w Kołobrzegu.
Pozdrawim Cię serdecznie w ten deszczowy dzień
Ewa
2008-03-05 16:08:19
TadeuszKoniec koncertu przyniósł mi przemiłą niespodziankę, którą Jarek, zapraszając mnie na koncert, zaplanował. Po raz pierwszy bowiem zaśpiewał w mojej obecności mój wiersz „Żale”, prezentowany na naszym Forum w wątku „Nic odkrywczego”.

Tadeuszu, właśnie przesłuchałam otrzymane od Ciebie nagranie. :D Rzeczywiście pięknie Jarek to wykonał, chwilami miałam wrażenie, że to sam Niemen śpiewa Twój wiersz. I jeszcze ta niesamowita wokaliza... Nie dziwię się, że miałeś ciarki, słuchając tego na żywo.
Leszek Botwina
2008-03-05 20:05:38
Po różnych opiniach na temat koncertu Jarka Królikowskiego czuję się zobowiązany do wypowiedzi przy tablicy na ten temat. Zapraszając Jarka do Wałbrzycha wiedziałem , że przygotuje on przekrojowy przegląd utworów całej twórczosci Niemena, przypominając słuchaczowi te najważniejsze. Ale wiedziałem też, że przedstawi on również własną wizję odbioru flozofi twórczości Niemena prezentując własne kompozycje. Tak też się stało. Jarek przypomniał różne utwory Czesława ale i przedstawił też swoje trzy propozycje takie jak "Psalm do Niemena", "Fantasmagoria" i "Żale" / premiera wiersza naszego kolegi z forum Tadusza Wójcika /. Uważam, że utwory te otwierają nowe spojrzenie na filozofię twórczości Czesława. Oto pokolenie które żyło - buduje na bazie twórczości Niemena / korzystając czasami bezwiednie z tonu i dzwięku mistrza/ nową twórczośc. Twórczośc autentyczną, szlachetną i skromną. Bez buty i chamstwa. Język uworów Jarka jest zbudowany na czystej i autentycznej miłości do twórczośi Niemena, na której oparł swoje życie / jak dla wielu z forum /. Żaden ze śpiewających Niemena nie jest tak autentyczny w przekazie jak JAREK / mam na myśli Perlika-konsumpcyjny, Radek-komercyjny, Bałata- zbyt jazzowy /. Łza "pęcznieje w oku" kiedy Jarek wykonuje utwór Tadeusza. Dwóch tych którzy umiłowali twórczośc NIEMENA stworzyło kompozycję. Cóż może byc bardziej autentycznego i wiarygodnego. Ale dlaczego zaraz pojawiają się głosy posądzające o zaspokajanie własnej próżności i płyną z tego forum. Skąd ten jad. Naprawdę nie rozumiem. Posłuchajcie dramatycznych melizmatów JARKA W UTWORZE "ŻALE" to może wtedy może otworzą wam się serca na twórczośc JARKA. Uważam, że takie grenium jak FORUM NIEMENA I ZLOT powinni wspierac twórczośc JARKA KRÓLIKOWSKIEGO. Słyszałem o poznańskich propozycjach dla JARKA, mam nadzieję, że zostaną one zrealizowane. Użytkownicy FORUM - apeluję - zapraszajcie JARKA KRÓLIKOWSKIEGO do swoich miast. Naprawdę warto propagowac twórczośc Niemena porzez Jarka. Proszę również TADUSZA WÓJCIKA O PROPAGOWNIE PIĘKNEGO UTWORU "ŻALE" - CHOCBY NA YOU TUBE. Niemen nadal inspiruje do tworzenia - to ważne.
Domin189
2008-03-18 20:32:00
Jarosław Królikowski - "Żale" (T. Wójcik)

Niesamowita wokaliza :)

Udało się Tadeuszu! Gratuluję - teraz wszyscy mogą usłyszeć ten utwór!
Stach
2008-03-19 08:28:13
No dobrze, ale co to ma wspólnego z Niemenem ?
Czy jest to reklama KFC i kurczaków ( w tle plakat reklamowy ?)z fast(fffuuu)food'ów ? :wink: :n: to przy okazji ?
Czy "Dialog" Niemena z odbiorcami ,przerodził się w ... chaos , zatracanie granic wszelkich? Myślę,że tylko AKTON mi to potrafi sensownie wyjasnic ( już spełniają się jego pewne przemyślenia !,inny temat ), a może, Ewa, M-tz ...
Tadeusz
2008-03-19 10:36:49
Stach napisał:
a może, Ewa, M-tz ...


A może ja ?
Stachu, nie bądź ortodoksą. Miej trochę dystansu do Świata, bo On jest bardziej skomplikowany, niż Ty sobie Go wyobrażasz.
Pogratuluj Niemenowi za jego Malguenię. Zwolennik oryginału, latynoski STACHO, też z pewnością oburzał się słysząc Słowianina śpiewającego gorące latynoskie rytmy. :D

Stachu-spoko !!! :wink:
Stach
2008-03-19 11:25:16
Tadeuszu, dziękuję . :D
Tadeusz
2008-03-26 18:49:24
http://www.speedyshare.com/343584726.html
Tadeusz
2008-06-30 15:09:09
Kto nie był w Wałbrzychu na koncercie poświęconym pamięci Niemena może go obejrzeć tutaj;
http://www.youtube.com/results?search_q ... en&page=12
Leszek Botwina
2008-07-01 19:32:49
WITAM !
Najprościej wpisac w you tobe " niemen - koncert -wałbrzych " wtedy otworzy się on natychmiast.
Kilka słów do wcześniejszych wypowiedzi.
Pomimo tych niektórych złych głosów powinniśmy twórczośc JARKA propagowac. Pomimo jego wieku jest w nim jeszcze nie odkryty duży potencjał twórczy, który był uśpiony przez lata, poprzez brak przebicia i możliwości. Jarek jest człowiekiem skromnym / jak prawdziwy artysta / i nie będzie skamlał o poparcie forum i zlotu. Lecz my sami powinniśmy zauważyc w nim jednego z nas, wielkich fanów NIEMENA którzy chcą propagowc jego twórczośc. Dziwię się STACHOWI którego podziwiam i cenię jako najważniejszego animatora i propagatora twórczości NIEMENA, za tak beztroski cynizm. Taki postępowanie dzieli ludzi życiowo związanych z twórczością NIEMENA. Dlatego myślę że ZLOT powinien połączyc wszystkich / muzułmanów i katolików / w imię propagoawania wielkości zjawiska kulturowego jakim był CZESŁAW NIEMEN.
Waldorf
2008-07-02 21:57:37
Pierwszy raz słyszałem z YouTuba wykonania Jarka i bardzo mi się podobają...ekspresja, głos, uczucie... Czuć Niemenowego ducha w tym wszystkim!
Zgryźliwości na bok! Świetnie! i jako fan Niemena - popieram...
Stach
2008-08-17 09:27:27
Leszek BotwinaWITAM !
Najprościej wpisac w you tobe " niemen - koncert -wałbrzych " wtedy otworzy się on natychmiast.
Kilka słów do wcześniejszych wypowiedzi.
Pomimo tych niektórych złych głosów powinniśmy twórczośc JARKA propagowac. Pomimo jego wieku jest w nim jeszcze nie odkryty duży potencjał twórczy, który był uśpiony przez lata, poprzez brak przebicia i możliwości. Jarek jest człowiekiem skromnym / jak prawdziwy artysta / i nie będzie skamlał o poparcie forum i zlotu. Lecz my sami powinniśmy zauważyc w nim jednego z nas, wielkich fanów NIEMENA którzy chcą propagowc jego twórczośc. Dziwię się STACHOWI którego podziwiam i cenię jako najważniejszego animatora i propagatora twórczości NIEMENA, za tak beztroski cynizm. Taki postępowanie dzieli ludzi życiowo związanych z twórczością NIEMENA. Dlatego myślę że ZLOT powinien połączyc wszystkich / muzułmanów i katolików / w imię propagoawania wielkości zjawiska kulturowego jakim był CZESŁAW NIEMEN.

Jakiś czas temu wysłałem e-maila do JARKA z ZAPROSZENIEM DO WZIĘCIA UDZIAŁU w "Koncercie pAMIĘCI nIEMENA" w SłupskuTeraz Jarek zdecyduje.
Leszek Botwina
2008-08-20 17:53:10
GRATULUJĘ STACHU !

JAREK KRÓLIKOWSKI naprawdę jest autentyczny. To nie tylko odtwórca twórczości NIEMENA ale też ogromny potencjał znamienitej osobowości która odtwarzając tworzy i buduje. Ktoś zapyta dlaczego tak póżno ? Śmierc CZESŁAWA NIEMENA zbudziła w niektórych ludziach skrywane dotąd talenty i uczucia. Takim właśnie przykładem są nasi koledzy z FORUM i ZLOTU - Jarek i Tadeusz. Może nie tylko oni ?.
Drogi STACHU i z tego należy się cieszyc. Ponadto tegoroczny festiwal NIEMEN NON-STOP :N: to TWÓJ ogromny sukces. Przy okazji GRATULUJĘ i prosimy DALEJ !
Stach
2008-10-27 17:19:10
Dnia 8 listopada 2008r. o godzinie 18.00 w Słupsku w kawiarni pARTer (emcek) przy ul. 3-Maja 22 odbędzie sie koncert Jarka Królikowskiego poświęcony CZESŁAWOWI NIEMENOWI

Utwory koncertu "Wspomnienie o Niemenie":
WSPOMNIENIE, POD PAPUGAMI, OBOK NAS, WŁÓCZĘGA, WIEM,ŻE NIE WRÓCISZ, SUKCES, JEDNEGO SERCA, BESAME MUCHO, MALAGUENIA, i inne utwory,które wykonywał, bądź tworzył CZESŁAW NIEMEN a także piosenki z własnej płyty "Fantasmagoria".
Stach
2008-11-04 09:28:06
W koncercie "Wspomnienie o NIEMENIE" zaśpiewa również uczestniczka festiwalu NIEMEN NON STOP Kornelia Klimczuk
Stach
2008-11-09 06:51:25
Słupski koncert „Wspomnienie o NIEMENIE” w wykonaniu znakomitego wokalisty Jarosława Królikowskiego nie pozostawił najmniejszych złudzeń , nikt nie był obojętny, ba obecnośc wielopokoleniowej publiczności wskazuje na szerokie zainteresowanie NIEMENEM jak i też tego typu artystami, dzięki którym … Niemen nadal jest w śród nas.
Jarek nie oszczędzał się dał wiele siebie w utworach niemenowskich jak i tych pochodzących z płyty „Fantasmagoria” poświęconych NIEMENOWI. Była to uczta duchowa. Prawie dwugodzinny koncert wniósł bardzo wiele, przybliżenie utworów NIEMENA w wykonaniu artysty, który niesie przesłanie-wspomnienie NIEMENOWI dziękuje JEMU ,że …był, że zaszczepił pozytywne.. bakcyle. Dziękując Jarkowi za przyjęcie mojego zaproszenia i za cudowny koncert obiecuję ,że nie był to jedyny koncert w Słupsku . Już po zakończeniu Jarek otrzymał „wstępne” zaproszenie do Słupska właśnie w repertuarze jaki zaprezentował na wspomnianym koncercie. Jarek rozdawał autografy i … płyty z dedykacjami. Atmosfera przepiękna .Uważam ,że należy wspomniec o Zb. Kresowatym, który wespół z Jarkiem tworzą znakomita parę twórców. Był to koncert , który wywarł na widzach niezapomniane wrażenia.
Jarosław Królikowski w podziękowaniu za nietuzinkowy koncert otrzymał z rąk Prezydenta Miasta Słupska prezent i ... zaproszenie. Jarek w reważu wręczył panu Prezydentowi autorską płytę ..Fantasmagorię.

Jarku DZIĘKUJĘ i ZAPRASZAM ponownie. :D
ratajczak bogdan
2008-11-09 11:14:22
Stachu, pięknie opisałeś ten recital, aż żal, że mnie tam nie było.
I gratulacje z okazji 500 !!! posta. :)

(*)
Leszek Botwina
2008-11-09 20:17:20
Kolejne GRATULACJE Stachu ! :N:
Stach
2008-11-10 08:53:00
W nawiązaniu do mojej wcześniejszej relacji z koncertu „ Wspomnienie o NIEMENIE” Jarka Królikowskiego pragnę uzupełnic o kilka istotnych, moim zdaniem , faktów.
Zapraszając wokalistę Jarka Królikowskiego poprosiłem o współorganizację koncertu Panią dyr.MCK-u Annę Mackowiak i Bożenę Konarowska -zajmująca się m.in. tego typu sprawami- o dołożenie starań w zakresie oświetlenia, nagłośnienia (Roman Pawlaczyk) plakaty itd. itp.
Koncert Jarka Królikowskiego traktuję jako jeden ze sposobów na PAMIĘTANIE O NIEMENIE.
Do wcześniejszych poszukiwań sposobów zaliczę pomysł na festiwal młodych talentów NIEMEN NON STOP a wcześniej SCENA NIEMENA –wieczory klubowe,które są kontynuowane.
NIEMEN jest znakomitym przykładem w jaki sposób ktoś zaczynający od wykonywania piosenek może na drodze rozwoju pracy nad sobą stac się twórcą ,Jarek Królikowski i jego płyta „Fantasmagoria a także występ młodziutkiej Kornelii Klimczuk, uczestniczki festiwalu NIEMEN NON STOP pozwala optymistycznie patrzec w przyszłośc. Przy czym widząc zadowolenie wykonawców i widzów muszę przyznac ,że i ja jestem zadowolony że PAMIĘC o Czesławie NIEMENIE jest żywa. Jarek Królikowski kształtował się wokalnie na utworach NIEMENA a na egzaminie wstępnym do szkoły muzycznej wykonał „DZIWNY JEST….”
Stały kontakt z Jarkiem pozwala mi na …podjęcie kolejnych prób zaprezentowania jego znakomitych interpretacji utworów NIEMENA jak i jego własnych

PS Już dziś mam pozytywną wiadomośc Jarek otrzyma zaproszenie do..Słupska :) ,już są prowdzone rozmowy.
Ewa
2022-02-07 17:39:03
12.02. o 19.00 w restauracji "Miętowa" w Białogardzie wystąpi Farida.

14.02. o 19.00 w warszawskim Och Teatrze "Niemen mniej znany" - koncert Natalii Niemen.

19.02. o 16.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie koncert "Czesław Niemen. Miłość największym jest darem" w wykonaniu Jarosława Królikowskiego i Macieja Wróblewskiego.
Ewa
2022-02-16 08:43:55
Dziś w krakowskim Teatrze Groteska koncert upamiętniający 83 rocznicę urodzin Niemena.

https://e-teatr.pl/krakow-niemen-mniej- ... esce-21880

Edit
Niestety koncert został odwołany z powodu choroby NN.
Ewa
2022-02-16 09:08:59
Andrzej SzpakFARIDA I SZCZECIŃSCY MUZYCY W ROCZNICĘ URODZIN CZESŁAWA NIEMENA
Wiele już napisano n/t talentu Czesława Niemena którego popularność z upływem czasu nie tylko, że nie maleje, ale rośnie. Ten wielki Artysta urodził się 16 lutego 1939 r. jako Czesław Juliusz Wydrzycki. Jak co roku Szczecin upamiętni tę datę koncertem który odbędzie się w dniu 19 lutego 2022 r. o godz. 18 w Domu Kultury „13 Muz”. Koncert uświetni włoska piosenkarka Farida, niegdyś wielka miłość Czesława Niemena, która przypomni szczecińskiej publiczności m.in. swój wielki przebój z sopockiego festiwalu - Pensami stasera, Vedrai, Vedrai, a także Io sensa lei (Dziwny jest ten świat). Wykonawcami koncertu będzie także szczeciński duet Jackpot, Kasia i Maciek Kazuba - finaliści Must Be The Music, Andrzej Szpak -finalista The Voice Senior oraz Waldemar Zieliński i Tomasz Szpak. Koncert poprowadzi Mieczysław Podsiadło. Organizatorem koncertu jest DK 13 Muz i Stowarzyszenie Pamięci Czesława Niemena w Szczecinie. Miejsce koncertu: DK 13 Muz, sala Kominkowa. Bilety w cenie 40 zł dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście "I" oraz CIT - Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej). Gorąco zapraszamy,
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony