Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Koncert z okazji 16.rocznicy śmierci Niemena- 17.01.2020 2019-12-26 - 2019-12-27 Ewa 4 3597
Ewa
2019-12-26 21:44:05
17.01.2020 o godz. 19.00 w Klubie 13. Muz w Szczecinie odbędzie się koncert w którym wystąpią: Sylwia Różycka - aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie, uczestniczka The Voice of Poland, Andrzej Szpak - wybrany w roku 2017 w Gdańsku przez Kapitułę Konkursu i Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Imprez Artystycznych za najlepszego wykonawcę piosenek Czesława Niemena, Maria Radoszewska- młoda i utalentowana szczecińska piosenkarka i skrzypaczka wraz z pianistą Michałem Wiśniewskim, Swietlana Lewicka i Natalia Wiśniewska. Zagrają szczecińscy muzycy: Ryszard Nazdraczew, Grzegorz Ziółkowski, Kamil Żuchowski i Tomasz Szpak. Gościem specjalnym będzie córka Czesława Niemena, Maria Gutowska.
Domin189
2019-12-27 11:42:41
EwaAndrzej Szpak - wybrany w roku 2017 w Gdańsku przez Kapitułę Konkursu i Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Imprez Artystycznych za najlepszego wykonawcę piosenek Czesława Niemena
:shock: dobre sobie! Przypomnę tylko, że nawet niewybredna białogardzka publiczność podczas zlotowego koncertu masowo opuszczała salę domu kultury, by odsapnąć od męczącego śpiewu pana Szpaka. Moje dotychczasowe rozbawienie wyczynami tego samozwańczego interpretatora utworów Niemena przerodziło się w niesmak i zażenowanie - jestem przeciwny temu, by w dalszym ciągu kaleczył on ukochaną przeze mnie muzykę.
Tadeusz
2019-12-27 12:07:17
Trudno się nie dołączyć do wypowiedzi Dominika. Skomentuję jeszcze raz występ owego Szpaka na zlocie w Białogardzie ( już raz to robiłem na forum). Po częstochowsku ale na temat:

Rzecz niesłychana stała się w Białogardzie:
w czerwcu liście opadły z drzewa,
a to dlatego, że klezmer tam pieśni śpiewał.
Dziwili się słuchacze i muzykolodzy,
że głosu nie potrafił utrzymać na wodzy.
Nutką fałszywą "pociągnął" czasem,
a zorientowawszy się, korygował to basem.
Mimo, że śpiew swój wspierał organami,
publika i tak wychodziła masowo drzwiami.
Wyszła z widowni też Seniorka rodu
i wszystkim wiadomo było z jakiego powodu...


PS Reakcja mojej partnerki, kiedy usłyszała pierwsze frazy wyśpiewane przez Szpaka, byłą następująca: ten koleś nadaje się do "Mam talent", Chylińska miałby pole do popisu"
Ewa
2019-12-27 12:38:42
Domin189
EwaAndrzej Szpak - wybrany w roku 2017 w Gdańsku przez Kapitułę Konkursu i Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Imprez Artystycznych za najlepszego wykonawcę piosenek Czesława Niemena
:shock: dobre sobie! Przypomnę tylko, że nawet niewybredna białogardzka publiczność podczas zlotowego koncertu masowo opuszczała salę domu kultury, by odsapnąć od męczącego śpiewu pana Szpaka. Moje dotychczasowe rozbawienie wyczynami tego samozwańczego interpretatora utworów Niemena przerodziło się w niesmak i zażenowanie - jestem przeciwny temu, by w dalszym ciągu kaleczył on ukochaną przeze mnie muzykę.


Zacytowałam tylko informację, podaną na fb, co wcale nie znaczy, że się z nią zgadzam. :wink:
Choć z drugiej strony czytałam opinie osób, którym interpretacje p.Szpaka przypadły do gustu, dlatego podałam info o koncercie.
Zresztą występują tam jeszcze inni wykonawcy...
Dominiku, nie zabronisz nikomu śpiewania Niemena, więc Twój protest raczej na nic się nie zda. :wink:
Tadeusz
2019-12-27 13:11:30
Choć z drugiej strony czytałam opinie osób, którym interpretacje p.Szpaka przypadły do gustu


A ja czytałem opinie, że Kim Dzong Un to dobry człowiek.. :mrgreen: Można znać wiele opinii, ale niektóre z nich należy przynajmniej ignorować, bo nie są one warte funta kłaków.

Na podsumowanie sparafrazuję wypowiedź Śp. Jana Kobuszewskiego w jednym ze skeczy: "Badziewiu*(chamstwu-było w oryginale) należy przeciwstawiać się siłom i godnościom osobistom !!!"
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony