Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

"Konkretne czyny" etc... 2006-07-09 - 2006-10-07 migaweczka 25 9911
migaweczka
2006-07-09 09:33:30
Pozwoliłam sobie zacząć sugerowany przez wirqa temat dotyczący pomysłów na kontakt ze Spadkobierczyniami :)

wireqNic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby przejść do konkretnych "czynów" w nowym topicu, który poświęcony byłby wyłącznie naszym pomysłom, inicjatywom, przedsięwzięciom na rzecz udostępnienia niewydanych dotąd dzieł Czesława Niemena. Widziałbym w nim między innymi:

- treść listu otwartego do Spadkobierczyń (o ile zostanie przez nas napisany),
- projekty wniosków o udostępnienie informacji kierowanych przez nas do radia, tv i Polskich Nagrań (o ile zostaną przez nas opracowane),
- treści odpowiedzi uzyskanych w związku z realizowanymi przez nas, wyżej określonymi działaniami),
- posty userów treściowo zawężone do konkretnych propozycji i inicjatyw (bo wzdychaniem i pisaniem komunałów niewiele osiągniemy).

stan.i.slaw N.AE.Podpisuję się pod listem otwartym(czy jest już projekt?).
stan.i.slaw N.AE.
2006-07-09 11:00:34
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2006-07-09 11:00:34 przez stan.i.slaw N.AE.
Proponuję kolejny krok,wybrać" redaktora naczelnego" listu otwartego,gdyż nie zakładam ,że każdy będzie klecił.Jakie są propozycje? Po napisaniu i zapoznaniu się z listem otwartym ,wówczas podejmę decyzję odnośnie ewentualnego poparcia ale już dziś oswiadczam ,że gdy zobaczę "podpis" gasketa ,to nie podpiszę się.
szach' raj
2006-07-09 11:04:21
Teraz trzeba znaleźć osobę, która zostanie koordynatorem naszych dalszych poczynań. Osobę, o odpowiedniej energii, sile przebicia i w miarę zorientowanej w prawno-rodzinnych stosunkach rodziny Niemena.
stan.i.slaw N.AE.
2006-07-09 11:12:06
Sądzę ,że wireq-byłby odpowiednim kandydatem.
wireq
2006-07-09 12:08:05
Jedynym i bezdyskusyjnym kandydatem do roli koordynatora naszych działań na rzecz upublicznienia niewydanych dotąd dzieł Czesława Niemena jest Markovitz. Jego kandydatura nie wymaga uzasadnień, ale kilka znaczących kwestii muszę wyeksponować:

- niewielu jest w Polsce ludzi zaangażowanych tak, jak Marek, w upowszechnianie twórczości Czesława Niemena,
- o ile dobrze kojarzę Marek utrzymuje kontakty ze Spadkobierczyniami,
- Markovitz jest prawnikiem, co w kontekście naszych pomysłów ma niebagatelne znaczenie,
- mamy do Marka konieczne zaufanie i doceniamy jego autorytet.

Markovitzu, nie masz wyjścia!!!
Ewa
2006-07-09 13:59:11
wireqJedynym i bezdyskusyjnym kandydatem do roli koordynatora naszych działań na rzecz upublicznienia niewydanych dotąd dzieł Czesława Niemena jest Markovitz. Jego kandydatura nie wymaga uzasadnień...

Zgadzam się całkowicie ze zdaniem Wirqa. :)
Mam nadzieję, że Markovitz nie odmówi i podejmie się tej misji.
szach' raj
2006-07-09 15:46:22
:lol:
Markovitz
2006-07-09 16:04:05
- Ewo, Wirqu -dziękuję za zaufanie jakim mnie obdarzyliście, ale bez Was , bez wsparcia Andrzeja, Darka , Eda , Maćka, Migaweczki (tak między zwaśnionymi Panami :wink:)oraz Tadeusza , Szach'raja i Stanis.lawa - że wymienię tylko Najaktywniejszych - nie dam rady, moi Drodzy...
Festiwal, sprawy związane z organizacją spotkania- konferencji i zwykłe codzienne sprawy nie pozwolą mi ujęcie tematu na tyle zwięzłe, żeby dało się to przeczytać i na tyle dobrze uargumentowane, żeby coś z tej lektury
pozostało...
Ale nawet i w tym gronie nic nie wskóramy, jeśli nie zdobędziemy poparcia Innych forumowiczów, bo kto by się serio przejmował opinią garstki entuzjastów ?

Wirqa jako uznanego erudytę i pomysłodawcę burzy mózgów proszę o zbieranie argumentów i redakcję projektu listu , do którego jako doręczyciel na pewno dodam swoje " trzy po trzy", czyli trzy zdania od siebie pisane -jakby zapewne skomentował te starania RJW -"na kolankach" :wink:
Proponuję zatem opracować i uzgodnić projekt listu, opublikować to na forum i doręczyć w przededniu imienin :N:-a Pani Małgorzacie Niemen oraz P. Franciszkowi Walickiemu, który 20 VII świętuje urodziny, a także P. Piotrowi Kaczkowskiemu, bo dnia następnego upływa 10-ta rocznica koncertu w Sopocie , na którym w obecności Pani Małgorzaty i ekip radiowej Trójki oraz TVP -Czesław Niemen wykonał premierowo utwór "Spod chmury kapelusza". 8)


Co Wy na to ?
Tadeusz
2006-07-09 16:20:18
Drogi Markovitzu!
Znamy się już ponad rok i nie wyobrażam sobie aby koś inny potrafił lepiej niż Ty zająć się sprawą. Nie widzę nikogo innego w tej roli.
Skromność to zacna cecha, ale nie w tym przypadku :lol: :lol: :lol:
Mimo tych uśmieszków piszę bardzo poważnie.
Kto jest za tym aby nasz Markovitz objął przywództwo.
Markovitz
2006-07-09 16:26:16
TadeuszKto jest za tym aby nasz Markovitz objął przywództwo.
.. i jakby co poszedł siedzieć za obrazę Majestatu ? :twisted:

OK, dajmy pokój z tym przywództwem -radźcie, piszcie.
Może tak zasugerować:wydania jakiego materiału domagamy się szczególnie..? :idea:
Jakąś krótką listę, hę ?
stan.i.slaw N.AE.
2006-07-09 16:32:02
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2006-07-09 16:32:02 przez stan.i.slaw N.AE.
Markovitz ,jak nam pisze ,jest zapracowany ,więc nie obciążajmy Go .Dajmy wiarę Jego zapewnieniom.To,że Markovitz nie będzie" red .naczelnym" listu,absolutnie nie znaczy ,że nas "opuści",wręcz przeciwnie jak sam napisał "wtrąci 3 grosze".Nie stójmy z boku i nie oczekujmy ,że ktoś za "nas" odwali robotę.Koleżanki i Koledzy spokojnie.Dobrze?. :wink:
szach' raj
2006-07-09 16:33:25
No chyba nie było sprzeciwu co do roli Markovitza ?
W miarę moich skromnych możliwości obiecuję pomóc, gdy zajdzie taka potrzeba.
Rozumiem, Marku, że potrafisz w razie czego dotrzeć do Pani Małgorzaty Niemen, Panów : Piotra Kaczkowskiego i Franciszka Walickiego ?
Bo Twój pomysł "okrążenia" tematu z kilku stron jednoczesnie jest świetny, i z punktu widzenia strategii zwiększa szanse na pozytywne rozstrzygnięcia.

P.S. O ile wiem Marek będzie mocno zapracowany jeszcze przez tydzień, a potem... czekaliśmy tyle to i te kilka dni da się wytrzymać.
Ewa
2006-07-09 19:04:22
Markovitz
Może tak zasugerować:wydania jakiego materiału domagamy się szczególnie..? :idea:

Najlepiej byłoby zachować kolejność wybraną przez Niemena, najpierw płyty zagraniczne, muzyka programowa, a potem ... koncerty.
Na początek może być ten w Trójce. :)
Markovitz
2006-07-09 19:56:43
Ewa
Markovitz
Może tak zasugerować: wydania jakiego materiału domagamy się szczególnie..? :idea:
Najlepiej byłoby zachować kolejność wybraną przez Niemena : najpierw płyty zagraniczne, muzyka programowa, a potem ... koncerty.
Na początek może być ten w Trójce. :)

Przyjmuję wniosek do przedstawienia, żebym tylko po świętowaniu mistrzostwa nie pokręcił czegoś z tą kolejnością ... :wink:
Ewa
2006-07-09 20:27:54
Markovitz
Przyjmuję wniosek do przedstawienia, żebym tylko po świętowaniu mistrzostwa nie pokręcił czegoś z tą kolejnością ... :wink:

Spoko, aż tak nie upieram się przy tej kolejności. Jak zaczną od koncertów to też nie będzie źle. :wink:
Waldorf
2006-07-09 21:33:45
Znakomity pomysł! a i Markovitz (chylę czoła ..... ) jako "szef" to dobra myśl!
wireq
2006-07-09 21:43:50
Spokojnie kochani!!! Skąd w was nagle tyle niecierpliwości??? :D List jeszcze nie jest gotowy, Spadkobierczynie nie mają szans nań odpowiedzieć, a już zaczynają rysować się delikatne spory o kolejność wydawania poszczególnych boksów. Gdyby doszło do takiego rozwoju zdarzeń, że forumowicze mieliby szanse wpływu na ułożenie zawartości określonego pakietu z płytami, to nasza radość nie miałaby granic. Lecz zachowajmy na razie umiar. Wszak w zapasie są kolejne pomysły na upowszechnienie dzieł Czesława - wszystko zależy jednak od stosunku Spadkobierczyń do naszych koncepcji.
migaweczka
2006-07-10 08:37:37
wireqSpokojnie kochani!!! Skąd w was nagle tyle niecierpliwości??? :D List jeszcze nie jest gotowy, Spadkobierczynie nie mają szans nań odpowiedzieć, a już zaczynają rysować się delikatne spory o kolejność wydawania poszczególnych boksów.
Nie powiedziałabym, że to spory wirqu.
Wszystko mamy pod kontrolą, bo jesteśmy cierpliwi ludzie ;)

wireqGdyby doszło do takiego rozwoju zdarzeń, że forumowicze mieliby szanse wpływu na ułożenie zawartości określonego pakietu z płytami, to nasza radość nie miałaby granic.
Tu się zgadzam, to byłaby swego rodzaju "nagroda" dla Fanów trwających przy swoim Idolu mimo różnych zawirowań.

wireqLecz zachowajmy na razie umiar. Wszak w zapasie są kolejne pomysły na upowszechnienie dzieł Czesława - wszystko zależy jednak od stosunku Spadkobierczyń do naszych koncepcji.

Poczekamy, zobaczymy :) Myślę, że najważniejsze jest to, iż wreszcie coś się ruszyło i jesteśmy do przodu :)
Piotr Starzyński
2006-07-10 10:31:34
Popieram inicjatywę
( i kandydaturę Markovitza jako koordynatora i przedstawiciela realizacji "naszych interesów" ) i chętnie odczytałbym treść tego listu otwartego na antenie mojej audycji "Lista pokornych" w Radiu EMAUS ( transmisja na całą Polskę przez stronę http://www.radioemaus.pl)
Po-zdrowie-nia
PS.
szach' raj
2006-07-17 10:53:40
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-07-17 10:53:40 przez szach' raj
Romuald Juliusz Wydrzycki napisał:
"...małgamaranatanora oddajcie nam Czesława, ON jest dobrem ogólnonarodowym , a nie waszym prywatnym !!!...". A Stanisław odpowiedział :
",,,,,CZESŁAW NIEMEN to nie karta przetargowa,to nie ...giełda.Do p.Małgorzaty należy wyjść z sercem a nie z nomen omen prywatą."

Akurat Pan Wydrzycki ma pewne prawa odnieść się do spraw rodzinnych.
Czego moim zdaniem i tak nie robi.
Problem polega na tym ,że to Pani Małgorzata Niemen nie potrafi oddzielić sfery prywatnej, od reszty.
Nas, fanów Niemena, nie interesuje wchodzenie z buciorami w intymne sprawy Jej rodziny.
Interesuje nas wyłącznie Niemen – artysta, a co za tym idzie, Jego twórczość.
I nic poza tym.
Pani Niemen zdaje się tego nie rozumieć i nie dostrzegać wyraźnej granicy.
stan.i.slaw N.AE.
2006-07-18 08:47:08
Temat jest konkretny .Gdzie czyny?Owszem Ed,Markovitz,T.Skliński,Radoszewski (przepraszam tych co nie wymieniłem)czynią.Kto następny?Niech się dopisze,co zrobił dla NIEMENA(Jego pamięci) "aby ślady Jego nie ulegały zatarciu",każdy jak będzie czynił to w granicach wsi,osiedla,miasta,województwa spowoduje,że ....obejmiemy obszar RP.Przestańmy dukać,licytować się,etc. przecież znamy JEGO cytat o czczości! 42 lata pracy twórczej NIEMENA, to nasz moralny obowiązek ,nie myślmy o prawach o tym co nam się należy,tylko co ja mogę dać NIEMENOWI w podziękowaniu za ...to ,że był.
Bożena
2006-07-18 10:03:36
stan.i.slaw N.AE.Temat jest konkretny .Gdzie czyny?Owszem Ed,Markovitz,T.Skliński,Radoszewski (przepraszam tych co nie wymieniłem)czynią.Kto następny?Niech się dopisze,co zrobił dla NIEMENA(Jego pamięci) "aby ślady Jego nie ulegały zatarciu" ... Przestańmy dukać,licytować się,etc.

W tym poście właśnie sugerujesz licytację i chwalenie się co kto zrobił i ile.
Napewno ktoś kto zrobił cokolwiek małego czy dużego nie dopisze się
do Twojej listy,jeżeli zrobił to z dobrego serca i dla fanów i dla Cz.Niemena.
stan.i.slaw N.AE.
2006-07-18 10:19:58
Bożena
stan.i.slaw N.AE.Temat jest konkretny .Gdzie czyny?Owszem Ed,Markovitz,T.Skliński,Radoszewski (przepraszam tych co nie wymieniłem)czynią.Kto następny?Niech się dopisze,co zrobił dla NIEMENA(Jego pamięci) "aby ślady Jego nie ulegały zatarciu" ... Przestańmy dukać,licytować się,etc.

W tym poście właśnie sugerujesz licytację i chwalenie się co kto zrobił i ile.
Napewno ktoś kto zrobił cokolwiek małego czy dużego nie dopisze się
do Twojej listy,jeżeli zrobił to z dobrego serca i dla fanów i dla Cz.Niemena.
,,,,,,hm,spłyciłaś wszystko,zobaczyłaś w mym poście to ,co chciałaś zobaczyć a nie to co jest moją intencją.Dokonałaś cięcia mojego postu....skąd ja to znam :wink:
wireq
2006-07-18 16:26:28
Informuję wszystkich zainteresowanych, że wczoraj (nocą) wysłałem Markovitzowi projekt listu do Spadkobierczyń. Proponuję uzbroić się w cierpliwość - jest szansa, że niebawem forumowicze otrzymają tekst do zaopiniowania, a potem do akceptacji.
Bożena
2006-07-19 19:44:05
Oto czyn Stanisławie !
Super szybkie ,perfekcyjne działanie ,aby Nasz Niemen był
niezapomniany.
Nie każdy ma możliwości ,mimo ,że ma chęci.

pozdrawiam.
stan.i.slaw N.AE.
2006-10-07 17:29:57
Wejdż na stronę:www.niemennonstop.pl
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony