Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Konwersatorium z Niemena na Uniwersytecie Warszawskim 2014-08-20 - 2014-12-14 Markovitz 6 4639
Markovitz
2014-08-20 19:07:06
Jeśli ktoś studiuje na Uniwersytecie Warszawskim, to ma szansę zaliczyć przedmiot pn. Muzyka Czesława Niemena.

Piętnaście godzin pasjonujących zajęć. Tylko cztery lektury obowiązkowe, a ileż przyjemności ! Jakieś 30 lat temu bez wahania bym się zapisał...

Koordynator przedmiotu na stronie UE Konwersatorium poświęcone życiu i twórczości Czesława Niemena. od wczesnej działalności w zespole Niebiesko-Czarni, po ostatni album studyjny. Wśród zagadnień m. in.: Niemen instrumentalista, Niemen kompozytor, Niemen a Norwid, Zespoły Niemena, Niemen felietonista, Niemen – artysta niepokorny.


Info => https://usosweb.uw.edu.pl/kontroler.php ... EMEN-OG%29

Inicjatywę dostrzeżono już za oceanem.
Dzięki Radomusic 8-)
Ewa
2014-08-20 21:03:57
Markovitz
Piętnaście godzin pasjonujących zajęć. Tylko cztery lektury obowiązkowe, a ileż przyjemności ! Jakieś 30 lat temu bez wahania bym się zapisał...

Ja też. :) Szkoda, że tylko 8 miejsc - kiedyś z pewnością byłoby dużo więcej chętnych, nie wiem, jak dziś...
Tadeusz
2014-08-21 13:43:22
Markovitz napisał:

Jakieś 30 lat temu bez wahania bym się zapisał...


Ja bym się zapisał i dzisiaj, gdyby było to na Uniwersytecie Wrocławskim
A może wykład ten przyjmie formę "latającego uniwersytetu" w postaci wykładów otwartych i trafi do Wrocławia. Myślę, że warto by zasugerować to autorowi wykładów. Wrocław, Poznań, Bydgoszc, a potem Chicago ( dla Polonusów)
Na naukę nigdy nie jest za późno :)

PS Zaliczenie słuchowe zdałbym bez uczestnictwa na wykładach, a lektury obowiązkowe już dawno przeczytałem zanim ktoś zaczął ode mnie tego wymagać. Dziwne ale prawdziwe, pierwszy raz w życiu "wyszedłem przed orkiestrę" z lekturami :wink:
kangie
2014-08-28 05:09:02
Ja również zapisałbym się na ten wykład.
Domin189
2014-09-26 07:28:56
Spróbuję zachęcić Mariusza, by napisał choć kilka słów o tych zajęciach ;-)
Domin189
2014-12-13 10:13:37
Mariusz GradowskiSzanowni Forumowicze, jest mi bardzo miło i bardzo się cieszę, że są Państwo zainteresowani prowadzonymi przeze mnie zajęciami.
Co do ich charakteru, to nie mogę wiele więcej dodać do tego, co jest w oficjalnym syllabusie, może poza tym, że zajęcia są kierowane przede wszystkim do tych studentów, którzy twórczość Czesława Niemena znają wyrywkowo, albo tez nie znają jej wcale. Okazuje się, że takich osób jest wiele i znajomość nawet podstawowego kanonu twórczości Niemena nie jest rzeczą powszechną. Może pięć-sześć wczesnych przebojów większości jest znana, ale ogromny okres od Enigmatic do płyty ostatniej - kojarzą tylko nieliczni a znają dobrze - bardzo nieliczni. Sądzę zatem, że większość z Państwa nie miałaby problemów z zaliczeniem przedmiotu, proszę mi wierzyć. Książki i artykuły, z których korzystam Państwo znają zapewne dobrze, zaliczenie słuchowe ("rozpoznaj jaki to utwór i z jakiej płyty") zapewne również nie byłoby problemem...
Przy okazji chciałbym podziękować Forumowiczom za forumowe dyskusje, ponieważ w wielu gorących dysputach pojawiały się bardzo ciekawe spostrzeżenia i informacje, z których chętnie korzystam na zajęciach, podając oczywiście ich źródło. Bardzo Państwu za to dziękuję i pozdrawiam serdecznie życząc wielu muzycznych uniesień, z muzyką Niemena i nie tylko.

Z wyrazami szacunku, Mariusz Gradowski
Ewa
2014-12-14 09:42:31
Mariusz Gradowski
Przy okazji chciałbym podziękować Forumowiczom za forumowe dyskusje, ponieważ w wielu gorących dysputach pojawiały się bardzo ciekawe spostrzeżenia i informacje, z których chętnie korzystam na zajęciach, podając oczywiście ich źródło. Bardzo Państwu za to dziękuję i pozdrawiam serdecznie życząc wielu muzycznych uniesień, z muzyką Niemena i nie tylko.

Miło czytać, że Pan Mariusz też zagląda na forum i korzysta w swojej pracy z tego, co piszemy. :D

Mam nadzieję, że dzięki konwersatorium Niemen zyska wielu nowych fanów.

W imieniu forumowiczów bardzo dziękuję za te miłe słowa i pozdrawiam. :)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony