Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Ławeczka w Świebodzinie 2008-09-29 - 2014-06-25 Tadeusz 73 32109
Tadeusz
2008-09-29 05:50:46
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /279911238
Ewa
2009-01-26 08:27:45
Pomnik w Świebodzinie ponoć ma stanąć jeszcze przed wakacjami.
Stach
2009-01-26 08:50:58
Tak przy okazji zastanawiam się co by tu wymyślic odpowiedniego w Słupsku w celu uczczenia Pamięci Jego? Pomniki są, ławeczki są, popiersia są, szkoły Jego imienia są,ronda są, ulice są, także skwery są .... hm a czego nie ma?
Ewa
2009-01-26 09:01:06
StachTak przy okazji zastanawiam się co by tu wymyślic odpowiedniego w Słupsku w celu uczczenia Pamięci Jego?

Słupsk ma przecież festiwal, który służy uczczeniu Jego pamięci. :)
Markovitz
2009-01-26 09:02:53
Ten temat poświęcony jest upamiętnieniu Czesława Niemena w Świebodzinie, gdzie powstał już drugi projekt ławeczki. A i Stowarzyszenie już jest i wigilia była... 8)
Tak trzymać !

Info- Gazeta Lubuska
Ewa
2009-02-01 10:05:46
Kolejny artykuł na temat pomnika, zachęcający świebodzinian do głosowania na pomnik lub ławeczkę.

Mnie też zdecydowanie bardziej podoba się ławeczka. :)
Stach
2009-02-01 11:14:53
Ewa
StachTak przy okazji zastanawiam się co by tu wymyślic odpowiedniego w Słupsku w celu uczczenia Pamięci Jego?

Słupsk ma przecież festiwal, który służy uczczeniu Jego pamięci. :)

Festiwal to ... "żywa trampolina" dla młodych zdolnych muzycznie. Niemena utowory są( "trudne"- to ulubione słowo ... bojących się zajrzec Mu prosto w oczy) wymagające od przyszłego odtwórcy/twórcy pełnego poświęcenia się.
Dziś mogę napisac, że mamy( ja i pewna tajemnicza osoba)konkretny projekt, którego realizacja rozpocznie się po 16 lutego br.
Kto powiedział, że na festiwalu mam poprzestac , "o co to, to nie" :lol:
Dasza
2009-02-01 14:45:58
Na stronie świebodzińskiego domu kultury znajduje się następujący apel do fanów:

Członkowie Stowarzyszenia Pamięci Czesława Niemena gorąco apelują do wszystkich fanów i miłośników muzyki Niemena, o wsparcie finansowe inicjatywy Stowarzyszenia, jakim jest budowa ławeczki Czesława Niemena.

Dalej podane jest konto, na które można wpłacać pieniądze
http://sdk.inteli.net.pl/index.php?opti ... &Itemid=61
Ewa
2009-04-17 07:43:46
24 kwietnia w Świebodzińskim Domu Kultury odbędzie się koncert SBB, z którego dochód przeznaczony będzie na budowę ławeczki.
koncert SBB.jpgkoncert SBB.jpg
art
2009-04-17 08:08:06
Ośrodek Kultury trochę się zagalopował. Wystąpić ma duet Józef Skrzek - Apostolis Anthimos, a nie całe SBB...
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-04-17 10:11:30
Bylem na Swieta w Swiebodzinie .
Sprawy tocza sie zdecydowanie w wielkim pospiechu .
Jak wiemy jest Stowarzyszenie ktorego nie moglismy zalozyc przez 5 lat .
Projekt laweczki jest i prace trwaja nad finalem .
Fundusze od wladz wspomagane sa zbieraniem prywatnych funduszy przez cegielki .
Planowany jest Zlot na ta okazje w Swiebodzinie pod koniec czerwca .
SBB jakie by nie bylo ma byc zgodnie z planem . :)
Domin189
2009-04-17 16:45:27
Rozważam przyjazd do Świebodzina na tę okazję. Połączenia z Poznaniem są stosunkowo dobre, ale czeka mnie jedna przesiadka. Czy ktoś jeszcze się wybiera, kto zechciałby ze mną jechać i ze mną wrócić? ;) A jeżeli nie, to czy chociaż mogę liczyć na to, że mnie ktoś odbierze z dworca w Świebodzinie i zaprowadzi na miejsce docelowe?
Ewa
2009-04-17 20:16:39
Romuald Juliusz Wydrzycki
Fundusze od wladz wspomagane sa zbieraniem prywatnych funduszy przez cegielki .

O tym, jak można nabyć cegiełki piszemy na naszej stronie głównej.

O cegiełkach i świebodzińskim koncercie dwóch muzyków SBB można przeczytać w "Gazecie Lubuskiej":

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /399741986

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /838908170
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-04-17 22:27:33
Problemu z komunikacja nie bedzie .
Staja tam prawie wszystkie pociagi . No chyba z wyjatkiem Expresu Warszawa - Berlin .

Miasto da sie obleciec w kwadrans . Wszystko w zasiegu rzutu kamieniem , oby tylko niczego nie zniszczyl . :)
Domin189
2009-04-21 20:14:33
Czyżby NIKT nie wybierał się na świebodziński koncert? ;>
art
2009-04-21 20:34:16
Są niepotwierdzone słuchy, że nie jest do końca pewne czy się odbędzie. Jutro może będę wiedział coś więcej.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-04-22 13:22:22
Nie dziekuje artowi za kolejna typowo polska niezyczliwosc. Koncert bedzie , bo bedzie . Z dworca do sali SDK jest az 300 metrow . A telefon na Stronie gdzie jest info o cegielkach . Proste ! :o
art
2009-04-22 14:13:09
Odbędzie się, odbędzie. Chwilowe zawirowania nie przeszkodziły, dzisiaj informacja została potwierdzona na więcej niż 100%

I to nie jest polska nieżyczliwość, to wynik codziennych kontaktów z Apostolisem.
Pat
2009-04-22 17:25:21
Być może się narażę,ale trudno...
Patrzę na projekt ławeczki zmieszczony na stronie głównej i zwyczajnie mi się nie podoba . Kłóci się w trudny do opisania sposób z moim poczuciem estetyki.
Domin189
2009-04-22 17:53:24
Nikomu się nie narazisz, bo na tym forum wszyscy szanują odmienne zdanie i na siłę nikt nikogo do niczego nie przekonuje ;)

Warto zauważyć, że niekwestionowanym pierwowzorem ławeczki - za którą ja też nie szaleję, ale cieszę, się, że powstanie - jest okładka płyty Kurylewicz Warska Niemen, Muzyka teatralna i telewizyjna. Ciekaw jestem, jak wygląda rzeźba z bliska lub z innych ujęć, bo interesują mnie rysy twarzy. Specyficzny styl, w jakim została ona wyrzeźbiona mi nie przeszkadza, tylko... czy gdyby nie informacja, że to Niemen - nie pomyślelibyście, że to po prostu jakiś hipisowski włóczęga?

...po chwili zapatrzenia stwierdziłem, że kapelusz mógłby prezentować się dostojniej. Przez "pofalowanie" zdaje się być niedbały, pomięty, a Niemen zawsze dbał o to, by ów wyglądał elegancko.
Pat
2009-04-22 18:08:21
Dobrze to ująłeś-brak elegancji.
Taką elegancję i grację ma toruński pomnik Pawlaka i Kargula i znakomicie nawiązuje do tych postaci.Tu mi tego brak...
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-04-23 09:58:12
Oby tej laweczce nog nie polamano bo Czeslaw bedzie siedzial na kamieniach . A On to lubil !?
Oby pieniadze zamiast na laweczke nie poszly na akcje wyborcze !
Rynek jest trudny mijscem jak kiedys w Opolu ale tam gwiazda jest i to jaka ladna !
Niech bedzie ze to wina Lakisa , ale po co zaraz zniechecac , chetnych pewnie ubylo . Bedzie komplet albo nawet nad .
No chyba ze ktos powie Jozkowi jak kiedys Czeskowi , panie Niemen pan jest chory koncertu nie bedzie . Ale ja jestem zdrowy . Jak panu mowie ze jest pan chory to tak jest a nie inaczej ! :)
Domin189
2009-04-24 10:37:14
Świebodzinie, przybywam! :D Postaram się o relację, jak tylko ochłonę. Nie mogę niestety zagwarantować zdjęć dobrej jakości, bo nie mam działającego aparatu :(
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-04-25 19:07:23
No to gratulacje za decyzje .
Ale brak relacji dowodzi ze albo bylo cienko , albo super , albo pociag nie dojechal .
Ja nie bylem ale tak jak bym byl .
Bylo fajnie , widownia okolo trzech setek . Byly swobodne interpretacje Pielgrzyma i cos tam jeszcze . Koncert udany .
Troche dochodu trafilo na laweczke , moze na lepszy kapelusz dla Czeslawa . Dlugo w nocy dyskutowano przy winie ktora noge podpilowuja teraz i kto , tej laweczce . A moze nie jest tak zle . :)
Domin189
2009-04-26 18:23:52
W piątek odpuściłem sobie zajęcia na uczelni, by móc uczestniczyć w tym nadzwyczajnym wydarzeniu - koncercie muzyków SBB poświęconemu pamięci Czesława Niemena.

W godzinach popołudniowych nie ma bezpośredniego połączenia Poznań-Świebodzin, dlatego zmuszony byłem do przesiadki w Zbąszynku. Po dotarciu na miejsce, z pomocą młodej mieszkanki miasta odszukałem moje schronisko, a następnie wyruszyłem w kierunku Świebodzińskiego Domu Kultury.

Po drodze zatrzymałem się dłużej na rynku, gdzie bliżej nieznany mi zespół szkół technicznych tudzież zawodowych organizował festyn, połączony z występami na scenie, kilkoma stoiskami, grochówką i polową strawą :D Wysłuchałem utworu "Jaskółka" z rep. S. Borysa, poczekałem na finałowy bis zespołu złożonego z uczniów i dożywiłem się w tym czasie.

"Początkowo..." byłem nieco rozczarowany frekwencją, ale gdy zająłem moje miejsce w piątym rzędzie i tuż przed rozpoczęciem odwróciłem głowę - ujrzałem wypełnioną salę, w której tylko gdzieniegdzie rozsiane były puste miejsca; nie brakowało ich niestety także tuż przed sceną... gdzie królowała dwójka młodych "luzaków", nieskrępowanie wyrażająca swoimi żywiołowymi reakcjami zadowolenie z dźwięków brzmiących ze sceny :D Po części rozumiałem zdziwione spojrzenia pozostałych, ale sam wiem, że przy takiej muzyce można odlecieć ;)

Przysłuchiwałem się wypowiedziom przybywających na koncert. Dziennikarz Gazety Lubuskiej pytał o powód przybycia - częściej wskazywany był sentyment do SBB aniżeli zamiar oddania hołdu Niemenowi... Byłem jednym z nielicznych, który przybył ze względu na milczącego już bohatera koncertu. LP "Strange is this world" dumnie wznosiłem do góry na początku i na końcu koncertu, kiedy to Apostolis klepnął Józka w stylu "Ty, popatrz..." i wskazał mnie ;)

Józef Skrzek (syntezatory) i Apostolis Anthimos (gitara, perkusja) rozpoczęli koncert fragmentem "Wspomnienia" pod zaimprowizowany podkład. Utwory powiązane z Niemen - "Pielgrzym", "Rock for Mack" przeplatali repertuarem SBB - m.in. "Toczy się koło historii", "Freedom" - i utworami instrumentalnymi. Najciekawszy utwór zagrali po komentarzu Skrzeka, który mówił, że Niemen poznał ich w chwili grania awangardowej muzyki i taką kompozycję chcieliby nam teraz zaprezentować... Barwa syntezatorów przypominała mi miejscami brzmienie z Larwy 2 czy Sieroctwa, więc byłem wniebowzięty. Rozemocjonowany, po ucichnięciu braw wyrwałem z widowni: "Z pierwszych ważniejszych odkryć!", lecz usłyszałem, że Józek zapomniał tekstu ;) Wspomniał, że jest to jeden z tych pierwszych utworów, o których marzy, by nagrać je ponownie. Warto zaznaczyć, że była to (nie?)oficjalna premiera duetu Apostolis/Skrzek, który planuje w takim składzie nagrać płytę...

Troszkę informacji znajdziecie także i tu:
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /703910185

Po koncercie zdobyłem plakat (ale w przeciwieństwie do innych - nie podsunąłem go muzykom do podpisania ;)), dedykację na LP "Strange is this world" i na fotce Grupy Niemen z jednej z książek. Nabyłem też płytę "Live in Opole". Niedługo trwały rozmowy z muzykami, Józek Skrzek poza murami SDK opowiedział mnie i wspomnianym młodym słuchaczom kilka ciekawostek z życia Grupy Niemen - ekipa spieszyła się na wspomniane przez Romualda spotkanie ;)

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.
Ewa
2009-04-26 21:43:50
Widzę Dominie, że warto było jechać do Świebodzina. :)
No i w gazetach znów o Tobie piszą... :wink:
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-04-27 13:39:43
Nie pozostaje mi nic innego jak pogratulowac Dominowi za pobyt jak i za bardzo ciekawa recenzje .
Jak widac mimo kontr imprezy mamy sie dobrze .
Mam nadzieje ze Domin bedzie jeszcze raz najmniej i ze ta laweczka powstanie . :)
Markovitz
2009-04-27 20:35:22
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2009-04-27 20:35:22 przez Markovitz
Projekt ławeczki w Świebodzinie od razu mi się spodobał. Obawiam się tylko, aby nie łaziły po Czesławie dzieciaki, jak to ma miejsce z figurami Kargula i Pawlaka przed kinem w Toruniu :)

Szczęśliwi z miasta N. zawsze tu mogą przyjść.. :D

..właśnie słucham audycji Jo.Skrzeka w Radio eM i Figo-fago z Opola'74 (słychać potyczki z konferansjerem- nawet w trakcie grania utworu). Brawo Domin 8)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-04-27 20:48:31
Wszystko zalezy od tego ile lat maja te dzieciaki .
W Szczecinie na Kortach gdzie jest pomnik kamien Niemena dorosle dzieci stawiaja noge i wiaza buty sportowe.
Trafili kiedys na mnie i uslyszeli , oj uslyszeli . :)
Dasza
2009-05-22 08:56:14
Nowy artykulik w gazecie lubuskiej:
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /103053465

Tymczasem doszły mnie słuchy,że władze miasta
rozważają przesunięcie terminu odsłonięcia ławeczki.
Czy ktoś wie więcej na ten temat?
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-05-22 12:18:50
Zauwazam z jak wielka troskliwoscia podsuwa sie pewne tematy w negatywnym spojzeniu . A moze cos nie wyjdzie , a moze sie nie uda , a moze , a moze ...
Pewnie dla wladz najlepszym terminem bedzie akcja wyborcza , za dni pare , za miesiac , za rok caly /nowa matura /tez .
Sa premiery i prapremiery , odslony moga byc tez takie , prasowe lub wyjatkowe .
Wplyw na to ma wiele spraw , rowniez te o ktorych lepiej milczec , dzis nie moge moze jutro .
Miejmy jednak nadzieje ze wszystko zakonczy sie pozytywnie dzieki wszystkim ktorzy chca i tych co nie chca i tych co nie wiedza czy chca czy nie . :)
Dasza
2009-06-22 00:53:26
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... 13/1911420
zdjęcie z gazety lubuskiej.jpg zdjęcie z gazety lubuskiej.jpg
ratajczak bogdan
2009-06-22 08:33:27
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2009-06-22 08:33:27 przez ratajczak bogdan
Wiele zdjęć z uroczystości odsłonięcia "ławeczki" Niemena ukazało się w prasie.

Oto dwa z nich.
Ławeczkę zaprojektował poznański artysta Robert Sobociński

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Burmistrz Świebodzina - Dariusz Bekisz wręczył siostrze Niemena - Jadwidze Bortkiewicz pamiątkową miniaturę ławeczki. Dodatkowo pani Jadwiga przyjęła życzenia w dzień swoich 80. urodzin

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


:arrow: Więcej zdjęć i informacji można zobaczyć i przeczytać
TUTAJ

Ps. Bystre oko Andrzeja dostrzegło błąd w cytowanym tekście z prasy, dotyczącym imienia siostry Czesława - JADWIGI. :)

(*)
Waldemar Roszczuk
2009-06-22 09:34:36
MarkovitzObawiam się tylko, aby nie łaziły po Czesławie dzieciaki, jak to ma miejsce z figurami Kargula i Pawlaka przed kinem w Toruniu :)


...a niech sobie łażą, siadają i przytulają... niech tylko nie niszczą. W Świebodzinie jednak ławeczka jest bezpieczna. Jest na oku kamery monitoringu miejskiego.

Pozdrawiam,
W.R.
Waldemar Roszczuk
2009-06-22 09:46:05
Romuald Juliusz WydrzyckiPewnie dla wladz najlepszym terminem bedzie akcja wyborcza , za dni pare , za miesiac , za rok caly...


Jednak udało się odsłonić pomnik przed wyborami... co oczywiście nie oznacza, że żaden polityk o nim nie wspomni podczas kolejnej akcji wyborczej. Ciężką drogę przed sobą ma Jan Czachor - radny powiatowy, a zarazem prezes Towarzystwa Pamięci Czesława Niemena. W tym przypadku społeczeństwo znajdzie powód do dyskusji...

Póki co, ławeczka stoi i jest fajnie :)

Pozdrowienia z Świebodzina,
W.R.
Waldemar Roszczuk
2009-06-22 10:28:39
ratajczak bogdanPs. Bystre oko Andrzeja dostrzegło błąd w cytowanym tekście z prasy, dotyczącym imienia siostry Czesława - JADWIGI. :)(*)


Dobrze, że czytelnik czuwa ;) Już poprawiłem.

W nagłówku zacząłem dobrze, a pod zdjęciami wskoczyła Janina. Janina to moja, już nieżyjąca ciotka, świebodzinianka i miłośniczka Niemena... Pewnie o niej myślałem, gdy redagowałem tekst... :)


Pozdrawiam,
W.
ratajczak bogdan
2009-06-22 10:38:19
Niestety taka chyba nasza polska mentalność, aby we wszystkim widzieć brak bezinteresowności.
Każde działanie "na tak" budzi już poważne wątpliwości.
Liczą się fakty, a te wyglądają następująco.
Była inicjatywa, założono Towarzystwo Pamięci Czesława Niemen, ktoś zaangażował się w zbiórkę środków na budowę, zorganizowano koncert SBB, odsłonięto uroczyście ławeczkę Niemena.
Czy to robota krasnoludków?
Pozostanie trwały ślad związków Niemena ze Świebodzinem i...chyba właśnie to jest najważniejsze.
Czapki z głów przed tymi, którzy stoją za tą inicjatywą, zwłaszcza, że doprowadzoną do szczęśliwego finału i to w tak trudnych ekonomicznie czasach.

Ps. A przy okazji serdecznie witam nowego forumowicza - Waldemara. :)

(*)
Waldemar Roszczuk
2009-06-22 11:26:09
ratajczak bogdan[...]

Ps. A przy okazji serdecznie witam nowego forumowicza - Waldemara. :)

(*)


Ja również witam wszystkich serdecznie ;)

W.
Ewa
2009-06-22 15:31:49
Dzisiejszy artykuł:
http://www.okolicenajblizsze.pl/news.php?n=1436

A tu sporo zdjęć z sobotniej uroczystości:
http://www.okolicenajblizsze.pl/galeria.php?g=13&k=541

http://www.swiebodzin.pl/PL/strona_glow ... a_Niemena/

oraz z montażu ławeczki:
http://www.okolicenajblizsze.pl/galeria.php?g=13&k=539
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-06-24 17:16:10
W odpowiedzi na blyskawicznie doniesiony do W-wy falszywy donos ze Czeslaw na Laweczce nie jest kompletnie podobny do siebie potwierdzam ze zgadzam sie z ta opinia .
Nie roztrzasam awantury z tego tytulu i zniweczenie radosci i satysfakcji nam wszystkim .
Czeslaw jest tu podobny do Jurka jak rowniez do Haliny , rodzenstwa stryjecznego . A jako ze Jurek i Halina sa podobni do Czeslawa . Wiec Czeslaw jest podobny do siebie . Maslo maslane , klade to lopata do glow .
Czeslaw tez jest podobny do mnie , ale tylko ze wzrostu , wlosow i kilku innych znanych zainteresowan . :) :D :)

Pomnik w Opolu tez sie nie podobal ale ten sam w Strzelcach juz byl ok . Paranoja albo delikatniej , popelina !? :?
cocomo
2009-06-29 18:44:48
Z tego co widzę ławeczka znacznie odbiega od projektu, który prezentuje Darek na stronie głównej - dosyć "drapieżny" w formie projekt został w rzeczywistości dość mocno "wygładzony" - pewnie z korzyścią dla wygody korzystających z ławeczki jako miejsca do siedzenia, ale moim zdaniem ze stratą jeżeli chodzi o estetykę.
Czy ktoś wie jakie były powody tak znacznej zmiany projektu ?
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-06-30 15:12:29
Odpowiedz jest dosc prosta .
Chodzilo wlasnie o to aby bylo wiecej miejsca swobodnego tzn aby Czeslaw nie kopal noga osoby siedzacej obok .
Brzmi to malo delikatnie ale taka jest prawda .
Jesli chodzi o rece , to jak zdecydowano sie aby obejmowal w pewnym sensie osobe siedzaca obok , to druga na znak zamyslenia podpiera twarz .
Jest to mocno przemyslana zmiana i chyba wlasciwa . :)
Stach
2009-07-07 04:15:38
W dniu wczorajszym otrzymałem [dzięki wspaniałej osobie]wydanie papierowe
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... 13/1911420
Ewa
2009-07-07 11:50:34
StachW dniu wczorajszym otrzymałem [dzięki wspaniałej osobie]wydanie papierowe
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... 13/1911420

Ten link podawała już Dasza.
A to, że dostałeś gazetę, nie wiem czy kogoś zainteresuje. No, chyba, że chcesz nam zrobić ksero albo wkleić skan na forum.:wink:
ratajczak bogdan
2009-07-07 12:39:09
EwaNo, chyba, że chcesz nam zrobić ksero, albo wkleić skan na forum.:wink:


Stachu - nie daj się prosić.
Zwłaszcza, gdy oferta wypływa z ust kobiety.
A ja także jestem ciekaw, co z tym uczynisz dalej?
Bo mieć jedynie coś dla siebie - to chyba niezbyt duża pociecha.
Podzielić się?
O! Dużo większa!

(*)
Stach
2009-07-07 18:52:40
ratajczak bogdan
A ja także jestem ciekaw, co z tym uczynisz dalej?
(*)

... rozpale ognisko :lol:
ratajczak bogdan
2009-07-07 20:55:50
Stach :D

Czy to śmiech do sera, bo robią tak jedynie ludzie..., którzy otrzymanymi gazetami wydanymi papierowo, rozpalają ogniska.
Stach
ratajczak bogdanA ja także jestem ciekaw, co z tym uczynisz dalej?


... rozpale ognisko :lol:

Ławeczka Niemena w Świebodzinie nie powinna być powodem do żartów.
To po pierwsze.
Po drugie zaś, to brak szacunku dla darczyńcy.
Jak można palić tak cenny prezent jakim jest gazeta otrzymana przez S.
Stach[dzięki wspaniałej osobie]wydanie papierowe

To zarazem swoiste lekceważenie pamięci Niemena, bo za taki akt uważam niszczenie czasopisma, w którym ktoś z pietyzmem starał się zrelacjonować uroczystość odsłonięcia "ławeczki" i pozostawić przekaz potomnym.

(*)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-07-08 22:50:23
Rozpalanie ogniska gazeta daje wynik negatywny jakom turysta .
Dla Slupska pozostaje popiersie ktore zakazano Szczecinowi przed laty .

Grzecznosc nie zawsze poplaca . Robmy swoje bez wzgledu na sady prawdziwe czy tez nie . :)
Ewa
2009-07-09 09:05:38
StachW dniu wczorajszym otrzymałem [dzięki wspaniałej osobie]wydanie papierowe
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... 13/1911420

Wczoraj, dzięki wspaniałej osobie (bynajmniej nie był to Stach) dostałam skan "wydania papierowego" "Gazety Lubuskiej", który załączam.

Kopia Gazeta Lubuska 22-06-2009, str.5a.jpgKopia Gazeta Lubuska 22-06-2009, str.5a.jpg
ratajczak bogdan
2009-07-09 09:29:14
Ewa
Wczoraj, dzięki wspaniałej osobie (bynajmniej nie był to Stach) dostałam skan "wydania papierowego" "Gazety Lubuskiej",

Ewo jak go już wydrukujesz, proszę, nie rozpalaj nim ogniska. :wink:

(*)
Ewa
2009-08-05 10:47:33
OGŁOSZENIE

Prezes Stowarzyszenia Pamięci Czesława Niemena w Świebodzinie zwraca się z prośbą do wszystkich Niemenologów chcących wstąpić do Stowarzyszenia o podanie swoich adresów na adres [email protected] w celu przesłania deklaracji członkowskiej.
Stach
2009-08-05 11:31:06
EwaOGŁOSZENIE

Prezes Stowarzyszenia Pamięci Czesława Niemena w Świebodzinie zwraca się z prośbą do wszystkich Niemenologów chcących wstąpić do Stowarzyszenia o podanie swoich adresów na adres [email protected] w celu przesłania deklaracji członkowskiej.

Chciałbym wstąpic do Stowarzyszenia, którego Prezesem jest Pan E.Czachor, lecz niestety jak widzę tylko "Niemenolodzy" mogą byc członkami stowarzyszenia. Ja jedynie uważam sie za miłośnika życia i twórczości Czesława NIEMENA. Uważam,że idzie tu o Stowarzyszenie ... elitarne, może byc i takie, chwała.Życzę powodzenia.
Radek
2009-08-05 11:36:00
Ja też, niestety, odpadam. Z tych samych - nie-Niemenologicznych - względów. :wink:
Ewa
2009-08-05 11:54:25
StachChciałbym wstąpic do Stowarzyszenia, którego Prezesem jest Pan E.Czachor, lecz niestety jak widzę tylko "Niemenolodzy" mogą byc członkami stowarzyszenia. Ja jedynie uważam sie za miłośnika życia i twórczości Czesława NIEMENA. Uważam,że idzie tu o Stowarzyszenie ... elitarne

Jeżeli naprawdę chcesz wstąpić, to nie widzę przeszkód. To nie jest żadne stowarzyszenie elitarne, a "Niemenolodzy", to tylko nazwa umowna i oznacza właśnie miłośników Czesława Niemena.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-08-06 16:12:10
Tych Stowarzyszen jest juz kilka formalnych i nieformalnych a pewnie bedzie jeszcze wiecej .
Tak wiec do wyboru do koloru .
Jaki kolor wybrac chcesz ... taki bedziesz mial . :)
wladek
2009-08-27 19:24:46
Laweczka po godz.18,00 dnia 24/08/2009r.
DSC00560.JPG DSC00560.JPG
Stach
2009-08-28 05:40:04
Ptaszek odwiedził Wielkiego Samotnika
Leszek Botwina
2009-08-28 16:04:07
Drogi Stachu ! według słownika kolegi Czachora pod skrótem myślowym "Niemenolodzy" - czytaj ; miłośnicy twórczości Czesława Niemena. Sposób myślenia kolegi Czachora jest tak prostolinijny i bezpośredni oraz radosny, że tylko ktoś kto go nie zna może przyklejac mu etykietkę nadętego znawcy. Zwykli fani / zwani przez niego "Niemenologami"/ to są własnie ci którzy zabierają głos na forum, to są ci ktorzy przyjechali do niego do Świebodzina i razem świętowali wielkośc swojego mistrza, to także są ci którzy w samotności domu płaczą ukrywjąc łzy po swoim idolu, to są właśnie ci ludzie wrażliwi którzy mieszkają w różnych stronach naszego kraju. Jeżeli ja powiedziałbym "NIEMENOLODZY" to zabrzmiało by to butnie i egoistycznie. Jezeli mówi to kolega Czachor brzmi to radośnie i trafnie. Chciałem dodac, że jest on również świetnym organizatorem a nawet "wodzirejem". Stachu nie denerwuj się i uśmiechnij się ! :D
Domin189
2009-08-28 19:30:31
Mogę jedynie potwierdzić słowa Leszka Botwiny - p. Jan Czachor zdobył moją sympatię już po kilku chwilach i przyznaję, że jest kapitalnym organizatorem... oby nie stracił zapału ;)
Stach
2009-08-29 10:57:12
Leszku ! Pozdrawiam :) ale o co Ci idzie ...
Leszek Botwina
2009-08-29 16:30:30
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2009-08-29 16:30:30 przez Leszek Botwina
Stachu chodzi mi o to że według teorii kolegi Czchora jesteś "Niemenologiem" i dalej tak będziesz nazywany. Śmiało możesz zapisac się do stowrzyszenia kolegi Czachora. Szczególnie, że ma powstac w okręgu świebodzińskim 'Republika Niemena' a siedziba rządu ma byc na zamku w Łagowie. Podobno Burmistrz Świebodzina uzyskał już wsparcie UNII EUROPEJSKIEJ / to żart ale żarliwośc i zaangażowanie w sprawę propagowania twórczości Niemena ludzi z tamtego terenu jest ogromna /.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-08-30 13:04:41
Witamy Domina po wakacyjnej ciszy . :)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-09-03 14:27:00
W znanym nam zlotowiczom Palacu w Przelazach od wczoraj na okres 2 tygodni przebywa Jadwiga siostra Czeslawa .
Radio Zachod planuje serie wywiadow przy tej okazji .
Zbieglo sie to z pisemna reprymenda pani m dla dzialaczy swiebodzinskich , ktorzy zbyt intensywnie zajmuja sie osoba CJNW .
Wyjasniam ze prawo nie zabrania gloryfikowania pamieci kogo kolwiek . :? :o :)
Stach
2009-09-04 03:21:04
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2009-09-04 03:21:04 przez Stach
Leszek BotwinaStachu chodzi mi o to że według teorii kolegi Czchora jesteś "Niemenologiem" i dalej tak będziesz nazywany. Śmiało możesz zapisac się do stowrzyszenia kolegi Czachora. Szczególnie, że ma powstac w okręgu świebodzińskim 'Republika Niemena' a siedziba rządu ma byc na zamku w Łagowie. Podobno Burmistrz Świebodzina uzyskał już wsparcie UNII EUROPEJSKIEJ / to żart ale żarliwośc i zaangażowanie w sprawę propagowania twórczości Niemena ludzi z tamtego terenu jest ogromna /.

Myślę Leszku(wyrazy szacunku), że " należec do stowarzyszenia według teorii kolegi Czchora" (tu również z wyrazami szacunku) jest nie do przyjęcia przeze mnie, nie lubię i nie trawię dyktatu, wcześniej lub później "walę prawdę i po ptokach"- dotyczy to wszystkich osób i tych fizycznych i prawnych ( czyt."+-") bez wyjątku. Rządzic ma Zarząd i w/g statutu, który zaakceptują wszyscy członkowie Stowarzyszenia a czy to będzie z udziałem "łunii" to niech sie "łoni " martwią :) , Ja gram w otwarte karty. Jeśli będą odpowiednie warunki ( cel, realizacja celów, ... i że On :N: będzie najważniejszy) to bardzo chętnie wstąpię do Stowarzyszenia ale tylko po to aby ...pracowac nad poszukiwaniem sposobów upamietniania CZESŁAWA NIEMENA !
Leszek Botwina
2009-09-04 17:39:20
No cóż, chyba nic się nia da zrobic z takim "łobuzem" jak Ty Stachu ! :D
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-09-04 19:52:11
Lobuz , ale jaki . Grecjo moja !? :)
Domin189
2009-09-06 12:34:26
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-09-06 14:16:15
Piekne zdjecie . Brawo !
Ale Czeslaw z poparta broda mysli czy sie nie naraziles . ?
Zastanow sie czy nie lepiej odprowadzic tantiemy dla swietego spokoju . :)
Stach
2009-09-07 08:19:20
Tylko jaki napis widnieje na koszulce D.189?
Stach
2009-09-21 05:35:21
Romuald Juliusz Wydrzycki
Grzecznosc nie zawsze poplaca . Robmy swoje bez wzgledu na sady prawdziwe czy tez nie . :)


Jestem przekonany,że takie stwierdzenie zawiera sporo prawdy.
wladek
2009-09-26 11:17:19
ławeczka :N:
A 005.jpg A 005.jpg
Stach
2009-11-17 10:58:36
"W Świebodzinie co parę kroków można było spotkać kogoś w koszulce z nadrukiem "Niemen non stop"."
http://miasta.gazeta.pl/zielonagora/1,3 ... zinie.html
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-11-17 20:07:32
Ciekawe co :N: powie na czwartkowy najazd . :) :?: :!:
Ewa
2014-06-25 22:36:45
Z okazji 5 rocznicy odsłonięcia ławeczki Niemena 22.06. w Świebodzinie z inicjatywy Jana Czachora odbył się specjalny plenerowy koncert przy ławeczce.
http://www.swiebodzin.tv/7,1470-koncert ... eczce.html
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony