Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Lizard Magazyn 2010-12-10 - 2017-06-20 art 4 5141
art
2010-12-10 14:23:43
Mała auto-reklama, ale na temat :)

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


W numerze:

GENTLE GIANT: Przez dziesięć lat swojej działalności wznieśli się na poziom, o jakim inne zespoły grające rocka progresywnego mogły tylko pomarzyć. Po trzydziestu latach od rozpadu zespołu Kerry Minnear rozmawia z Łukaszem Hernikiem. O muzyce, o koncertach, o marzeniach.

NIEMEN ENIGMATIC: Po sukcesie „Bema pamięci żałobnego rapsodu” Czesław Niemen rozpoczął pracę nad kolejnym albumem. W efekcie powstał „Niemen”, zwany od koloru okładki czerwonym. Pierwszy polski dwupłytowy album z muzyką rockową. Marek Zawadka przywołuję tamte czasy i śledzi etapy powstawania projektu. Plus niepublikowane wcześniej zdjęcia Ireny Saneckiej-Fiebig.

30 PODWÓJNYCH ALBUMÓW: Od Cream do Marillion, od Milesa Davisa do Dream Theater, od Klausa Schulze do The Flower Kings – wybieramy trzydzieści ważnych, ciekawych, znaczących podwójnych albumów z premierowym materiałem.

LUNATIC SOUL: Podróż w zaświaty w dwóch odcinkach. Solowy projekt basisty i wokalisty Riverside dogłębnie analizuje Maurycy Nowakowski, w czym pomagają mu Maciej Szelenbaum i główny zainteresowany – Mariusz Duda.

SIMON DUPREE AND THE BIG SOUND: Pierwszy zespół późniejszych założycieli Gentle Giant to jaskrawy, doskonały przykład tego, jak muzyczny biznes lat 60. niszczył doskonałych artystów.

QUATERMASS: Jeden z wielu zespołów, których dyskografia kończy się na jednym albumie. Michał Wilczyński próbuje zrekonstruować losy zespołu, a Dmitry M. Epstein dopytuje o szczegóły Johna Gustafsona.

RECENZUJEMY: amerykański Glass Hammer, zremasterowane CD Lennona i McCartneya, nowe Voo Voo, reedycje King Crimson, mówionego Zappę, koncertowego Niemena, nowe Believe, SBB, Mr Gil, Openspace, Agents of Mercy, Mostly Autumn i wiele innych płyt plus DVD i książki.

PONADTO: Narzekamy na błękitny trans SBB, czekamy na nowy album Yes, odkrywamy Disperse, patrzymy na Warszawę oczami Davida Bowie’go i radzimy, które płyty Camel kupić.

Więcej na http://www.lizardmagazyn.pl - a w prenumeracie taniej i z bonusowym CD :)
Markovitz
2016-02-19 16:18:35
Nowa redakcja tego muzycznego czasopisma podjęła decyzję o wznowieniu pierwszego numeru z 2010 z artykułem o czerwonym albumie (pierwszy tytuł "Niemen", obecnie "Człowiek jam niewdzięczny"). Szkoda tylko, że nie dano autorowi szansy na aktualizację tekstu i odniesienie się do nowego wydania 2 CD (Warner Bros- Polskie Nagrania).

Informacje o sposobie dystrybucji tego cieszącego się uznaniem numeru dostępne są na stronie => Lizard.
LIZARD- reprint okładka.jpg LIZARD- reprint okładka.jpg
Piotr Starzyński
2016-02-19 20:37:43
Dzięki, Markovitzu.
To cenna informacja, tym bardziej, że mój poprzedni egzemplarz nieco się...wygniótł. :oops:
Wznowiony egzemplarz jest jeszcze dostępny na Allegro.
Po-zdrowie-nia :)
Ewa
2016-03-23 19:07:49
W najnowszym 20 numerze "Lizarda" artykuł Piotra Chlebowskiego, analizujący Rapsod Niemena.

http://lizardmagazyn.pl/news/lizard-magazyn-20
Ewa
2017-06-20 20:32:38
Ukazał się właśnie 25. numer "Lizarda" z Niemenem na okładce. W środku m.in. artykuł Piotra Chlebowskiego o "Marionetkach".
Cały spis treści na tej stronie:
http://sklep.audiocave.pl/katalog-audio ... nr-25.html

Edit:
Jak donosi jeden z fanów- w Empiku "Lizard" będzie dostępny od najbliższego piątku.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony