Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

MACHINA- filmy z...NIEMENem. 2008-05-09 - 2008-05-19 Piotr Starzyński 10 3886
Piotr Starzyński
2008-05-09 12:49:44
W najnowszej "Machinie" dwa filmy:
"Partia, pieniądze, rock and roll"
i..."Czy mnie jeszcze pamiętasz" z...2007!
Po-zdrowie-nia :)
Ewa
2008-05-09 12:54:50
A ten pierwszy film, Piotrze, to całość czy tylko jedna z trzech części? (1.Ciuciubabka, 2.Królowie życia, 3.Nie wierzę politykom)
Piotr Starzyński
2008-05-09 14:04:09
Całość, całość... :)
Ewa
2008-05-10 20:34:48
"Machinę" już kupiłam. Jest to wydanie specjalne (kolekcjonerskie), w całości poświęcone polskiej muzyce.
Na uwagę zwłaszcza zasługuje obszerny, 21-stronicowy artykuł Marka Gaszyńskiego o najważniejszych zjawiskach polskiego rock&rolla at 60-tych. Najwięcej oczywiście jest o Niebiesko-Czarnych i o Niemenie. :)
Raziły mnie tylko liczne literówki w tym artykule, w dodatku miejsce urodzenia Niemena przedstawiono jako "Stare Walizki". :?
Jest jeszcze, nieco mniej ciekawy, artykuł Marcina Jacobsona o polskim rock&rollu i kilka wywiadów z muzykami: Nalepą, Kazikiem, Brylewskim, Maleńczukiem, Porterem.
Naprawdę warto kupić ten numer, choć z kolei do majowego numeru dołączona jest 2 część filmu o Beatlesach. :wink:
Romuald Juliusz Wydrzycki
2008-05-10 22:10:55
Ewa wyjasnila jak zwykle dokladnie o jaka Machine chodzilo . Sporo ludzi zaszukiwalo sie i kupowali ta z maja . To chodzi o wydanie specjalne kolekcjonerskie nr 1/2008 .
Katastrofa z tymi starymi walizkami , mam chyba jeszcze taka .
W pierwszej czesci plyty trylogia mowi bardzo malo o :N: . No a drugą to znamy na pamiec .
Wynika tez ze Franek Walicki to juz chyba wszystko i wszystkich stworzyl . :o
ratajczak bogdan
2008-05-12 21:39:09
Kto "Machiny" jeszcze nie kupił, a mogą mieć problemy ludzie w mniejszych ośrodkach (jak moja Trzcianka) niech szukają przez znajomych.
O zawartości jeszcze się nie wypowiem, ale zdjęcia już zamieszczam. Młoda latorośl spisała się dobrze.
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Jak już wcześniej zauważono są i niemeniana:

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


(.)
ratajczak bogdan
2008-05-14 12:00:10
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-05-14 12:00:10 przez ratajczak bogdan
Już dotarł do mnie ten egzemplarz "Machiny".
Całkiem dobrze się to czyta, tylko te błędy, ten nonszalancki tekst Barka Daszyńskiego, zwłaszcza o Niemenie...
Pisząc o Czesławie z początkowego okresu współpracy z N-C, nazywa go Niemenem, którego piosenki odbiegały od...
Bo przecież Niemen (?!) urodził się w STARYCH WALIZKACH...
Wstyd panie re-doktorze, urodzony w Warsztacie, autorze kilku grzechstów piosenek Czesława. Podając się za znawcę tematu i przyjaciela Czesława, należy się to chyba i Czesławowi, i nam - czytelnikom, aby trzymać jakiś poziom, choćby leciutko unoszący się nad ziemią. Czy to niemożliwe i aż takie trudne?
A przecież ... mogło być zwyczajnie, to znaczy poprawnie: STARE WASILISZKI i Czesław Juliusz Wydrzycki.
Ps. wszelkie zauważone błędy, to wina niedbałej korekty. Takie chochliki drukarskie 8)
(.)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2008-05-14 12:46:32
Ja osobiście odczuwam te "literówki" jako zamierzone . Komu na tym zależało , nie wiem .
W powodzi zdjęć muzyków :N: jest tyko kilka razy i to w pozie z filmu znanego .
W tekstach już nie można było nie zauważyć :N: , bo to by było przestępstwem .
W 3 filmach początku CD o :N: są tylko nieliczne wątki . Wywiadów z nim nie było , chociaż był wtedy jeszcze , a bliscy mu muzycy nie pamiętali dziwnie o nim .
Wszystko to napawa mnie niesmakiem . Moze to jednak jest ukłon w strone Spa . Jak nie chcą , no to nie ma :N: .
A wielu byłym i obecnym ludziom ze świata muzyki , nie ukrywajmy , jest to bardzo na rękę. :? :o :(
Tadeusz
2008-05-14 12:55:55
Bogdan przytoczył śmieszną literówkę:

STARYCH WALIZKACH...


Wybaczcie, ale nie jest to literówka tylko ciemnota ( bo jak to inaczej nazawać ?) wszystkich sprawców tego tekstu... Jeżeli nawet były inne motywy "popełnienia"- jak podejrzewa RJW- tej literówki, to i tak jej sprawcy okazali się ciemniakami.
Myślę, że tym panom należałoby spakować walizki i wywalić ich z redakcji... :twisted:

PS Z pewnością niezbyt subtelnie się wyraziłem, ale nie toleruję partaczy!!! Gdyby ten "walizkowicz" był saperem, to już byśmy znicze świecili nad jego ostanim mieszkankiem. :D
Romuald Juliusz Wydrzycki
2008-05-14 13:06:24
Nie zgadzam się . To nie jest ciemnota . To jest złosliwosć w najgorszym stopniu , której Czesiek miał aż nadto za życia . :oops:
Markovitz
2008-05-19 18:39:32
Romuald J.Wydrzycki Ja osobiście odczuwam te "literówki" jako zamierzone.

Rzeczywiście trudno inaczej to odebrać niż jako zamierzoną prowokację...

Stare Walizki - to takie śmieszne..? :?

Teksty zamieszczone w numerze niezbyt ciekawe, na dodatek z błędami merytorycznymi.

Zamieszczony fotos z filmu "Sukces" pojawił się już we wcześniejszym numerze MACHINY i teraz został tylko poddany zabiegom 'upiększającym'... Dziwny to hołd.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony