Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

(magazyn internetowy), "PRO-ROCK", luty 2004, 2004-04-05 - 2004-04-06 Waldorf 4 3384
Waldorf
2004-04-05 19:59:18
"Pro-Rock" magazyn muzyczny, nr16, luty 2004
temat numeru 'Czesław Niemen'

Magazyn można pobrać pod adresem:
http://www.pro-rock.pl/archiwalia.htm
roman
2004-04-06 07:47:55
Przejrzałem z niesmakiem... Jest to typowy zbiór powierzchownych elukubracji internetowych psedoznawców, którzy własną ignorancję ("Człowiek jam GNIEWNY") nadrabiają tupeciarskimi ocenami i efekciarskimi pseudownioskami. Omówienie twórczości - powierzchowne, pełne luk i przeinaczeń; "żale żałobne" - pretensjonalne i nie na temat, jako kanwa do popisywania się własnym zakompleksionym ego. Słowem - darujmy sobie...
Andrzej Mróz
2004-04-06 08:49:23
Odniosłem identyczne wrażenia z tych mocno jeszcze niedojrzałych wypowiedzi autorów tych artykułow.
WIKTOR
2004-04-06 19:54:07
DOŁĄCZAM!!!!!!!!!!!! do powyższych wypowiedzi. Niestety, przykro to stwierdzić ale znajomość tematu jest absolutnie żenująca :!: . Idiotyczne wypowiedzi na temat ostatnich dokonań Niemena (TERRA DEFLORATA, SPOD CHMURY KAPELUSZA) tak mnie wkurzyły że miałem ochotę coś wysmażyć do pisemka. Po chwili stwierdziłem jednak że to bez sensu. Szkoda czasu... Brak wzmianki o płycie AEROLIT oraz o wielu pozapłytowych dokonań mistrza tylko pogłebia przekonanie o ignorancji autora. Na zakończenie - niedługo minie 28 lat od momentu kiedy kupiłem płytę KATHARSIS (teraz oczywiście mam ją już na CD) i mimo że na winylu trzeszczała okropnie dla mnie zawsze była - jest - i będzie cudowna! (scenariusz, muzyka, słowa, okładka). Myślę że momentami jest to niesamowite techno (tyle że nagrane w 1975) a nie 2000 którymś. Oczywiście techno z myślą i ideą a nie bezsensowna rąbanka obecnie nam serwowana przez niektórych speców. Sam Niemen mówił " Techno? - ja to robiłem w latach siedemdziesiątych" :!:
art
2004-04-06 21:30:42
Mialem okaze miec blizszy kontakt z zapatrzonym w siebie szefostwem pisma i wystarczylo mi na dlugo. Ja rozumiem ze kazdy moze miec swoje opinie, ale nie kazdy powinien je publikowac i jeszcze opartywac numerem ISSN jak normalna gazete...

...zenada. Co ciekawe, "gazeta" nie ma zadnego forum czy ksiegi gosci - chyba na wszelki wypadek :D
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony