Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Małgorzata Niemen w TV Puls i w TVP Polonia 2009-02-05 - 2009-02-09 Ewa 16 6704
Ewa
2009-02-05 16:11:44
Obejrzałam dziś w TV Puls powtórkę wczorajszego programu „Wszystkie słowa dozwolone”, w którym gościem Moniki Białek była Małgorzata Niemen.
Pani Małgorzata mówiła mówiła trochę o sobie (np. że uważa się bardziej za gospodynię domową niż za modelkę), trochę o relacjach małżeńskich z Czesławem (kto tym w związku był kierownikiem, a kto pracownikiem :wink: ), no i o tym, co było najważniejsze dla samego Czesława i dlaczego nie przepadał za koncertowaniem (uważał to za „stanie w miejscu” i stratę czasu).
Był także poruszony wątek stworzenia czegoś na kształt izby pamięci - okazuje się, że pani Małgosia o czymś takim myśli (nie padły jednak żadne konkrety na ten temat).
Było też trochę pretensji do Dariusza Michalskiego (głównie za słowa o rzekomej deklaracji politycznej Czesława a propos występów za wschodnią granicą) oraz do innych osób, które pani M. chętnie opisałaby w swojej książce…
Piotr Starzyński
2009-02-05 16:31:00
Ewo,
wybacz :wink: , ale już gratuluję Tobie... 1700 postów, Twojej aktywności i ...czujności "medialnej" i możesz... wybierać utwór. :) :)
Po-zdrowie-nia
Ewa
2009-02-05 18:30:35
Dzięki, Piotrze za Twoją czujność.:)
Chciałabym usłyszeć "What A Beautiful Woman You Are", jeśli można. A jeśli nie, to może być "Nie jesteś moja".
Piotr Starzyński
2009-02-05 20:57:28
Ewa napisała:
"What A Beautiful Woman You Are", jeśli można.

"What A Beatiful Woman You Are" :oops: :wink:
Moooożna.
Po-zdrowie-nia :) :)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-02-07 13:56:40
Myslenie ma przyszlosc ale chyba nie do konca to prawda !? :o
Ewa
2009-02-07 18:22:55
Przed chwilą dowiedziałam się, że dziś Małgorzata Niemen wystąpiła w "Śniadaniu na podwieczorek" w TVP Polonia. Mówiła, że Polskie Radio oprócz zapowiadanych płyt z Jazz Jamboree szykuje jeszcze jakąś niespodziankę dla fanów. Jako pierwszy ma o niej powiedzieć Marek Niedźwiecki w Radiu Złote Przeboje 14.02.
Zastanawiam się, co to może być za niespodzianka i dlaczego akurat Niedźwiecki ma to ogłosić :?:

Jutro o 7.50 jest powtórka tego programu.
Markovitz
2009-02-07 19:22:31
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2009-02-07 19:22:31 przez Markovitz
" .. Polskie Radio oprócz zapowiadanych płyt z Jazz Jamboree szykuje jeszcze jakąś niespodziankę dla fanów "

To projekt Polskich Nagrań a nie Polskiego Radia. I raczej nie dla fanów.

W każdym razie nie dla tych, którzy o muzyce Niemena mają jakieś pojęcie...

Dla fanów będą płyty Polskiego Radia z koncertami z Jazz Jamboree 8)

A jeśli chodzi o składankę PN, którą firmować będzie pan z Radia Złote Przeboje, który opowiada jakieś zasłyszane banialuki, to cóż ... Odsłona w Walentynki, więc resztę sobie sami dośpiewajcie...
Ewa
2009-02-07 19:28:06
A już miałam nadzieję, że może będą jakieś nagrania radiowe. :(
Domin189
2009-02-07 22:14:10
Czyżby walentynkowa edycja "Spiżowy krzyk" z utworami :N: traktującymi o miłości? Wszyscy, którzy nie widzieli "Śniadania na podwieczorek" o 16:00 w TVP Polonia mają szansę załapać się na powtórkę w niedzielę o 7:50; w innym wypadku pozostaje wstać o 4:50 w środę :-) Kto rano wstaje...

:idea:

Zabawiłem się trochę, i ułożyłem potencjalną listę utworów z "walentynkowej" płyty Niemena:

PRZYKŁADOWA TRACKLISTA: (by Domin189)

01. "Ptaki śpiewaja - kocham" (muz. C. Niemen, sł. Wł. Patuszyński) 3'50''
02. "Nigdy się nie dowiesz" (muz. i sł. C. Niemen) 3'32''
03. "Pamiętam ten dzień" (muz. i sł. C. Niemen) 3'14''
04. "Najdłuższa noc" (muz. C. Niemen, sł. M. Bellan) 3'05''
05. "Jeżeli" (muz. C. Niemen, sł. J. Tuwim) 2'20''
06. "Wróć jeszcze dziś" (muz. C. Niemen, sł. W. Młynarski) 4'18''
07. "Sprzedaj mnie wiatrowi" (muz. Z. Namysłowski, sł. R. M. Groński) 4'32''
08. "Wieczory niekochanych" (muz. A. Kurylewicz, sł. I. Iredyński) 3'10''
09. "Mój psalm" (muz. A. Kurylewicz, sł. C. Norwid) 2'26''
10. "Spotkanie Leona i Salomei" (muz. C. Niemen) 0'46''
11. "Com uczynił" (muz. C. Niemen, sł. B. Leśmian) 7'51''
12. "Daj mi wstążkę błękitną" (muz. C. Niemen, sł. C. Norwid) 4'13''
13. "Mazurek weselny" (muz. C. Niemen) 1'09''
13. "Serdeczna muza" (muz. i sł. C. Niemen) 3'23''
14. "Little wing" (muz. i sł. J. Hendrix) 6'23''
15. "Jednego serca" (Old Rock Meeting '86, muz. C. Niemen, sł. A. Asnyk) 7'50''
16. "Cała w trawie" (muz. B. Otręba, sł. R. Riedel) 7'54''
17. "Hymn o miłości" (wyk. C. Niemen, sł. z Listu św. Pawła do Koryntian) 3'40''

Łączny czas trwania: 73'35''

Jako autor powyższej kompilacji, pokusiłbym się o zamieszczenie na płycie studyjnej "Fermaty" kosztem albumowego "Com uczynił"; ten ostatni utwór mógłby zostać zastąpiony dwuminutową wersją z filmu "Dziewczyny do wzięcia" kosztem dwóch instrumentalnych miniatur. Miejsce niezbyt udanego "Jednego serca" z Old Rock Meeting mogłoby zająć np. "Baby M.", "Lilacs & Champagne", "Ty takajasz prastaja", "Czornyije browi, karyije oczi".
Markovitz
2009-02-07 22:33:32
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2009-02-07 22:33:32 przez Markovitz
Dominie - to chyba w myśl hasła widły, mydło i powidła ?

Niestety obawiam się, że nawet taka na poczekaniu sklecona składanka byłaby i tak bardziej sensowną propozycją od produktu, który zarekomenduje w Walentynki basiofan* Niedźwiecki.

Radio Złote przeboje gra dokładnie siedem piosenek Niemena.

Chyba nie trzeba wymieniać które ..?

Ręce opadają ... :evil:


* takie właśnie określenie prezentera pojawia się w dziennikach Pantheon.
Ewa
2009-02-07 22:42:56
Domin189
Jako autor powyższej kompilacji, pokusiłbym się o zamieszczenie na płycie studyjnej "Fermaty" kosztem albumowego "Com uczynił".

Dominie, "Fermata" jak najbardziej, ale w żadnym wypadku nie kosztem "Com uczynił". Wyrzuciłabym pozycje nr 1 i nr 4.
Domin189
2009-02-07 23:27:19
To nie była składanka marzeń, tylko realne spojrzenie na to, co nas może czekać. Ciekawe, ile pozycji trafiłem ;-)
Ewa
2009-02-07 23:52:53
Domin189To nie była składanka marzeń, tylko realne spojrzenie na to, co nas może czekać. Ciekawe, ile pozycji trafiłem ;-)

Skoro tę składankę układał Marek Niedźwiecki, to możesz mieć najwyżej ze trzy trafienia. :wink:
Markovitz
2009-02-08 08:31:22
Domin189To nie była składanka marzeń, tylko realne spojrzenie na to, co nas może czekać. Ciekawe, ile pozycji trafiłem ;-)

Realne spojrzenie... :mrgreen: Domin potrafi rozchmurzyć największego ponuraka :)

To pobawmy się w basiofana i spróbujmy przewidzieć ów zestaw.

1. Być może i ty
2. Coś co kocham najwięcej
3. Nie wiem czy to warto
4. Stoję w oknie
5. Pod papugami
6. Wspomnienie
7. Obok nas
8. Wieczory niekochanych
9. Mów do mnie jeszcze
10. Moje zapatrzenie
11. Daj mi wstążkę błękitną
12. Klęcząc przed tobą
13. Serdeczna muzo
14. Zechcesz mnie, zechcesz
15. Spodchmurykapelusza
16. Sprzedaj mnie wiatrowi
17. Dobranoc

.. no i ewentualnie jako bonus- Ptaszek
:wink:
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-02-08 13:08:47
No i obowiazkowo w pierwszym zestawie zdjecie Domina a w drugim Marka .
Najlepiej na pierwszej stronie okladki niodklejajacej sie .
I to by bylo to po co te plyty beda wydane . :)

Postscriptum : Pani M wystapila tez w ramach ataku medialnego dzisiaj w tym programie z przepieknie fukajacym i prychajacym oslem . :o
Markovitz
2009-02-08 19:29:00
Wolałbym, aby kroki Wydawcy następowały śladami zamiarów Artysty niźli zachciankami MN.

Romuald Juliusz Wydrzycki.. i obowiązkowo w pierwszym zestawie zdjęcie Domina a w drugim Marka


To nie jest mój zestaw tylko próba odgadnięcia wyboru dokonanego przez redaktora MN.

P.S. A co do programu to obejrzałem tylko końcówkę i niestety nie usłyszałem perlistego śmiechu pani Pakosińskiej z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Występ Kabaretu MN pod chmurką to rekord frekwencji na imprezie estradowej w moim mieście.
8)
Piotr Starzyński
2009-02-09 12:52:21
Uwaga :wink: na skróty:
Kabaret MN- Kabaret Moralnego Niepokoju
MN- Małgorzata NIEMEN
MN-Marek NIEDŹWIECKI
:wink: :)
Po-zdrowie-nia
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony