Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Muzyczna Jedynka 2013 I 17 2013-01-17 - 2014-08-22 Markovitz 12 6934
Markovitz
2013-01-17 20:35:58
Drugą godzinę dzisiejszej audycji rozpoczęto norwidowskim "Sariuszem"... 8)

Ale Sybilla dziejów jest przeczysta -
Duch niepoprawny wciąż Idealista,
Więc dość mu nieraz jednego człowieka,
Co prawd nie kryje


Nie będę krył, że ten ambitny wybór nagrań oceniam pozytywnie. Odtworzono utwory: "Marionetki", "Pielgrzym", "Smutny Ktoś i biedny Nikt" (fragm.) oraz "Post scriptum" - jak wiadomo dedykowany przez Autora rodzinie...

Niestety nie wspomniano o najstarszej córce Artysty- pani Marii- która również jest Jego spadkobierczynią.

Szkoda też, że pan Redaktor nie zapytał, czym się zajmuje Fundacja Imienia Czesława Niemena..?
Dowiedzieliśmy się, że zamiar stworzenia izby pamięci w stolicy nie przybrał jeszcze konkretnego kształtu.

Mimo tych uwag - uważam, że była to dobra, rocznicowa audycja.

Wiele ciepłych słów doczekali się organizatorzy festiwalu Niemen Non Stop w Słupsku - i słusznie. Nie oczekuję od pani Małgorzaty, aby była wielką znawczynią muzyki męża. Natomiast jest dobrze, jeśli docenia to, co robią inni...

P.S. Polskie Radio zamieściło na swej stronie podcast audycji => Muzyczna Jedynka (ikonka głośnika).
Ewa
2014-02-06 21:01:09
Dziś gościem Muzycznej Jedynki był Tomasz Jaśkiewicz:
http://www.polskieradio.pl/7/160/Artyku ... la-milczec
dzek
2014-02-08 03:52:24
Może ta wiadomość nie będzie do końca a propos Muzycznej Jedynki,ale będzie związana ogólnie z Jedynką .Otóż mi się zdarza często budzić tak około 3,4 w nocy i słucham wtedy po cichutku Jedynki.Tam wtedy program prowadzi pan Adam Rozlach.On jak wiadomo specjalizuje się w muzyce poważnej,ale nadaje też np archiwalne nagrania polskiego jazzu.Natomiast teraz prezentował sporo Niemena.W całości można było usłyszeć min płyty "Niemen Enigmatic" i "Marionetki".
Piotr Starzyński
2014-02-08 11:15:26
Dzeku,
proponuję wchodzić na Ramówkę "Jedynki"- tam można przeczytać wcześniej, co kto kiedy zaprezentuje.
http://www.polskieradio.pl/Portal/Sched ... edule.aspx

W nocy z 11 na 12.02, chyba po godzinie 4.00, będzie płyta :N: IDEE FIXE2.
Po-zdrowie-nia :)
dzek
2014-02-08 14:46:59
Piotrze,po pierwsze nie wszyscy czytają ramówkę Jedynki,po drugie pewnie nikomu nie przyszło na myśl,aby w dzisiejszych czasach można było nadawać w całości płyty i to nie najłatwiejsze Niemena w rodzaju "Marionetki".Chwała Jedynce za to i chwała za to panu Rozlachowi.Ja chciałem swoim postem tylko o tym nadmienić.Pozdrowienia.
Piotr Starzyński
2014-02-08 20:03:36
dzek napisał:
Piotrze,po pierwsze nie wszyscy czytają ramówkę Jedynki,po drugie pewnie nikomu nie przyszło na myśl,aby w dzisiejszych czasach można było nadawać w całości płyty i to nie najłatwiejsze Niemena w rodzaju "Marionetki".Chwała Jedynce za to i chwała za to panu Rozlachowi.Ja chciałem swoim postem tylko o tym nadmienić.Pozdrowienia.
.

dzeku, myślę, że może nawet nie wszyscy wiedzą, iż istnieje coś takiego jak Ramówka, ale mam nadzieję, że po naszych postach chociaż jedna osoba dowiedziała się...więcej, a o to też chodzi, zapraszam Cię też do słuchania mojej audycji. :wink: (patrz temat Lista przebojów Listy pokornych).
Po-zdrowie-nia. :)
Ewa
2014-02-11 08:40:47
Wczoraj gościem Muzycznej Jedynki był Józef Skrzek. Warto posłuchać:
http://www.polskieradio.pl/7/160/Artyku ... i-do-konca
Ewa
2014-02-13 18:50:05
Rozmowa z wczorajszym gościem Muzycznej Jedynki - Stanisławem Soyką:
http://www.polskieradio.pl/7/160/Artyku ... sie-powagi
Markovitz
2014-02-14 20:27:23
Muzyki spod znaku NAE było dużo więcej niż rok temu, ale od rozniecania iskry przez jedynkowych prezenterów ani serca, ani uszy specjalnie nie płonęły... Zdawkowe rozmowy (z trzema wyjątkami), płytkie skojarzenia i trochę błędów.

Jeszcze nie zdołałem odkryć głębi stwierdzenia Soyki, o tym że Niemen nie bał się powagi oraz pozostawił nam nuty, gdy przyszło mi wysłuchać z jednodniowym opóźnieniem przedostatniego już spotkania - z Mietkiem Szcześniakiem.

Ten skądinąd sympatyczny wykonawca opowiedział słuchaczom o swojej pracy (co zwykle czyni przy okazji opowieści o Niemenie) oraz dwa zdania o płycie "Samarpan". I wtedy przypomniałem sobie, że gdy w latach 80. zdecydowano się w końcu zaprosić Kulpowicza z zespołem na Jazz Jamboree, to zaśpiewania partii wokalnych z tej właśnie płyty podjął się nasz Mieczu. Wyszło wtedy raczej średnio, a przecież ten repertuar nie był jakimś szczytowym osiągnięciem Niemena-wokalisty. Oczywiście porażki są wkalkulowane w zawody artystyczne - tak jak w każde inne.

Myślę, że naszym artystom na dobre wyszłoby gdyby po muzykę spod znaku NAE sięgali z większą powściągliwością i świadomością swoich możliwości- nawet (a może zwłaszcza) jeśli niemenowe pieśni chcą zaśpiewać inaczej ...

Na osłodę "Niemen - Bez tajemnic" - fragmenty wywiadów w sobotę i niedzielę - co godzina w radiowej Jedynce.

A tu można posłuchać, jak Niemena wspominali inni artyści oraz dziennikarz TR - Wiesław Królikowski.
Ewa
2014-02-15 20:30:48
Jutro o godz. 23:05 KONCERTOWA JEDYNKA

Informacje o audycji:

Dzisiaj obchodzimy 75. rocznicę urodzin Czesława Niemena. Ta data wieńczy też „Miesiąc Czesława Niemena w Radiowej Jedynce”. Z tej okazji zapraszamy do wysłuchania obszernych fragmentów koncertu pt. „Soyka – W hołdzie Mistrzowi”, zarejestrowanego w listopadzie 2012 roku w warszawskim Och Teatrze. Stanisławowi Soyce towarzyszył zespół w składzie: Kuba Sojka na perkusji, Przemek Greger na gitarach, Marcin Lamch na kontrabasie, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych, Antoni Sojka na moogu i keyboardzie oraz Antoni Gralak na trąbce i Aleksander Korecki na saksofonie, a także Tomasz Jaśkiewicz, etatowy gitarzysta Czesława Niemena.
Piotr Starzyński
2014-05-16 18:21:29
To dzisiaj- w nocy z piątku na sobotę.


03:00 TAK TO BYŁO

Informacje o audycji:

aud. Dariusza Michalskiego



Audycja przypomina największe, najpopularniejsze i najważniejsze przeboje szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej XX wieku, zagranicznej i polskiej. Także jej twórców i wykonawców, firmy płytowe, festiwale oraz wydarzenia muzyczne.

W dzisiejszej audycji: Trzeci odcinek opowieści o Niebiesko-Czarnych: występ w paryskiej Olympii (1963), recital na Festiwalu Opolskim (1964), nagrania studyjne (1964-1965).
Gitarowe nagrania Janusza Popławskiego przebojów N-C
Piotr Starzyński
2014-05-17 11:14:41
"Nie wiem, czy to warto"...było o tym...koncercie :D informować?
Żartowałem.
Trochę kokieterii,...i cóż z tego? :wink:
Myślę, że niektórzy się ucieszyli.
Piotr Starzyński
2014-08-22 21:44:33
03:00 TAK TO BYŁO

W dzisiejszej audycji: Konkurenci twista. Muzyczny portret Chochołów, najlepszego warszawskiego zespołu bigbeatowego (1965-1967)

Po-zdrowie-nia. :)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony