Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Muzyczne rarytasy Dariusza Michalskiego-Rdc Czwartek g.18:05 2006-11-19 - 2008-01-16 Dasza 25 10972
Dasza
2006-11-19 17:32:08
Nareszcie doczekaliśmy się ,zapowiadanej jeszcze we wrześniu ,
prezentacji utworów Niemena w Muzycznych Rarytasach.
Ciąg dalszy ma nastąpić w najbliższych audycjach.
matt
2006-11-29 16:09:12
Czy ktos sluchal i moze napisac co sie pojawilo?

Mi sie nie udalo posluchac :( a Messer nie dziala u mnie :cry:
Dasza
2006-11-29 21:28:08
W ostatni czwartek, w związku z ogłoszoną żałobą narodową,
muzyczne rarytasy były zupelnie inne,niż poprzednie.
Cała 55 minutowa audycja ( tym razem bez reklam) poświęcona
była....Czesławowi Niemenowi i jego płycie Mourner's Rhapsody
wydanej w USA w 1993 roku.
Markovitz
2007-01-05 18:03:04
To nie jest moja pora na słuchanie radia.. Niestety...

Czy ktoś z Was słuchał ostatnich czwartkowych audycji w RDC ?

Czy było coś ciekawego ?
Dasza
2007-01-11 22:20:44
Wysłuchałam dzisiejszej audycji , także dwóch poprzednich,
ale Niemena niestety w nich nie było.
Sądziłam, że usłyszę dziś zapowiedź, że Niemen pojawi się
w nastepnej audycji w związku z rocznicą śmierci, ale nic takiego
nie usłyszałam.Czyżby Michalski zapomniał? A może trzy dni
pod rząd z Niemenem w RdC to za dużo ?
Markovitz
2007-01-25 21:59:13
DaszaCzyżby Michalski zapomniał? A może trzy dni
pod rząd z Niemenem w RdC to za dużo ?


Może i byłoby za dużo tego dobrego, ale mimo wszystko zdziwiłbym się, gdyby D.Michalski słowem nie wspomniał ... Chyba że takie wspominanie ktoś wybił mu z głowy ..:twisted:

Audycja jest o takiej porze, że wciąż ją omijam. Było coś tym razem ?
Ewa
2007-01-25 22:24:39
Markovitz
Audycja jest o takiej porze, że wciąż ją omijam. Było coś tym razem ?

Ja też często o niej zapominam, ale dziś słuchałam...Stana Borysa i grupy Test.
Dasza
2007-01-25 22:50:07
Grupa Test gości prawie w każdej audycji.

Markovitz napisał:
zdziwiłbym się, gdyby D.Michalski słowem nie wspomniał ...

A jednak w audycji z 18.01.07 nie wspomniał ani słowem o rocznicy.
Co prawda usłyszelismy pod koniec audycji
"Dziwny jest ten śwat" w wykonaniu Niemena, ale
wynikało to raczej z tego, że tematem audycji była
prezentacja dziesięciu ( a właściwie dwunastu) najlepszych
piosenek 1967 roku. Dlaczego własnie tego roku?
Lista została ułozona przez Michalskiego ,tylko jemu znanym
sposobem, ponoć według skrupulatnych obliczeń.
Na samym szczycie listy znalazł się "Dziwny jest ten świat".
Nie mogło być zresztą inaczej,jakby nie liczyć.
Na koniec pan Dariusz powiedział kilka słów o tym, jak to
"mleko się wylało" na festiwalu opolskim w 1967 roku
i jak to prezes Sokorski "stanął na wysokosci zadania".
No i to by było wszystko.
Stach
2007-01-27 18:39:58
"The Voyage"-NIEMEN był aktywny do samego Końca i w podróży.To wspólny multimedialny projekt z J.Sawką ...za spektakl otrzymali ZŁOTY MEDAL ".The Voyage" oparty na emocjonalnej podróży człowieka przez czas i przestrzeń jest symboliczną puentą aktywności twórczej NIEMENA ,za którą jest gorzka refleksja,że na KONIEC został ON doceniony gdzieś-poza obojętnym krajem,który jest pełen"michalszczyzny"
Markovitz
2007-01-27 18:51:03
Tu akurat Koleżanki relacjonują nam radiową audycję D. Michalskiego ...

Temat /forum/cztery-sciany-swiata~7/voyage~664#post-2263Voyage[/url] istnieje od dawna w oddzielnym topicu.

A tu powinniśmy zbierać, wybierać i przekazywać red. Michalskiemu propozycje utworów, bo niby skąd ma wiedzieć : na co czekamy..?
Markovitz
2007-03-17 13:30:42
.. powinniśmy zbierać, wybierać i przekazywać red. Michalskiemu propozycje utworów, bo niby skąd ma wiedzieć : na co czekamy..?


Jako zwycięzca radiowych konkursów (Niemen, Nalepa) z audycji Muz. Rarytasy wybrałem kilka rzadko odtwarzanych nagrań .
Mój nieco dziwaczny wybór (m.in. Klan, Romuald i Roman, SBB, Turbo i Voo Voo ) lekko skomplementowała (a co miała zrobić skoro się pochwaliłem ? :wink:) Ewa.

Z nagrań Czesława poprosiłem o Pieśń (lub Śpiew) Ocalenia.
Wiecie o którą wersję chodzi..?
I teraz czekam na spełnienie tych nierealnych zachcianek w czwartkowych audycjach :)
Ewa
2007-03-17 14:29:52
Markovitz
Z nagrań Czesława poprosiłem o Pieśń (lub Śpiew) Ocalenia
I teraz czekam na spełnienie tych nierealnych zachcianek w czwartkowych audycjach :)

Byłoby fantastycznie, gdyby red. Michalski zechciał spełnić w.w. zachciankę.
Myślę, że wielu obecnych na tym forum również czeka na ten utwór. :)

Z tego, co ostatnio słyszałam, pan Dariusz obiecał puścić za tydzień lub dwa inną Twoja propozycję, dotyczącą grupy Romuald i Roman.

P.S.
Sorry, że tak słabo skomplementowałam Twoje propozycje, niektóre z nich są naprawdę niezłe i też z przyjmnością ich posłucham. :D
matt
2007-03-19 00:15:10
Ewa
Markovitz
Z nagrań Czesława poprosiłem o Pieśń (lub Śpiew) Ocalenia (...)

Byłoby fantastycznie, gdyby red. Michalski zechciał spełnić w.w. zachciankę.


I jeszcze gdybysmy sie mogli dowiedziec wczesniej ze spelni ta zachciankę.

(jak tez juz Markovitz tu sygnalizowal, nie zawsze ta pora jest ...fortunna na sluchanie radia)
Markovitz
2007-03-23 09:05:52
EwaByłoby fantastycznie, gdyby red. Michalski zechciał spełnić w/w zachciankę (chodzi o Pieśń Ocalenia-przyp.M-tz).
Myślę, że wielu obecnych na tym forum również czeka na ten utwór. :)

Z tego, co ostatnio słyszałam, pan Dariusz obiecał puścić za tydzień lub dwa inną Twoja propozycję, dotyczącą grupy Romuald i Roman.


Doczekałem się wczoraj utworu "Pytanie, czy hasło?", a Ewa zwyciężyła w konkursie dotyczącym tej grupy. Gratulacje :D
Szperając w necie przeczytałem, że udział w podniesieniu atrakcyjności strony zespołu R&R miał także nasz Darek.


I tylko "Pieśni Ocalenia" wciąż nie możemy posłuchać...

* Szkoda tylko, że od dawna nie jest ona aktualizowana, a i o samym zespole nic ostatnio nie słychać...
Może zmieni tą sytuację wydanie płyty przez Polskie Radio.
Ewa
2007-03-23 10:31:59
Za gratulacje dziękuję. :)
W nagrodę również zażyczyłam sobie "Pieśń ocalenia", więc są już dwa głosy na ten utwór.
Może następnym razem wygra Dasza (zwyciężczyni dwóch konkursów na temat Niemena) i też o to poprosi?
Po takim zmasowanym ataku pan Dariusz nie będzie już miał wyboru. :wink:
Dasza
2007-03-23 11:14:07
Może następnym razem wygra Dasza ... i też o to poprosi?
Jeśli tylko zagadka będzie dotyczyła Niemena, to na pewno
wezmę udział w konkursie. Jeśli wygram , to też poproszę
o "Pieśń ocalenia". Chciałabym ją w końcu usłyszeć.
Ewa
2007-03-29 17:20:56
Niestety, w dzisiejszej audycji "Piesni ocalenia" nie usłyszeliśmy. Dariusz Michalski wybrał inną z moich propozycji, piosenkę zespołu Polanie.

A za tydzień w Muzycznych Rarytasach Niemen Enigmatic.
Dasza
2007-03-29 17:54:05
Wysłuchałam z zainteresowaniem "Mgły" w wykonaniu Polan.
Czegoś mi jednak brakowało w tym wykonaniu, chyba wysokiego
głosu Niemena.
Według mnie Niemen i Korda śpiewali to lepiej.
matt
2007-04-08 21:45:41
EwaNiestety, w dzisiejszej audycji "Piesni ocalenia" nie usłyszeliśmy. Dariusz Michalski wybrał inną z moich propozycji, (...)

A moze pan D. Michalski nie posiada tego utworu lub gdzies zapodzial :wink: ?



A wlasciwie to jaka byla reakcja na Twoje zyczenie Ewo:
EwaW nagrodę również zażyczyłam sobie "Pieśń ocalenia", (...)
Markovitz
2007-04-09 16:05:56
Matt A może pan D. Michalski nie posiada tego utworu lub gdzieś zapodział ?


Pan Dariusz Michalski nie miał szansy zapodziać, ponieważ nie posiadał tego nagrania ...

Co do emisji nagrań w nagrodę : ja miałem prawo oczekiwać na cztery wybrane utwory (za odpowiedzi na trzy pytania z Niemenem i zagadkę z Nalepą).
Zgłosiłem 9 propozycji, na razie nadano jedną (Pytanie czy hasło zespołu Romuald i Roman).

Byłbym jednak usatysfakcjonowany, albowiem w Wielki Czwartek odtworzono w Muzycznych Rarytasach całą płytę Niemen Enigmatic, gdyby nie pewien towarzyszący tej prezentacji kiks...
Na koniec audycji spiker odczytał z kartki p.Dariusza datę wydania tej płyty :

.. 1971r. :o

No, cóż ... To taki kubełek wody na głowę Redaktora, choć naturalnie po tylu latach słuchania - przywykłem darować...

>>Dostałem jeszcze sensacyjny film na dvd. Straszny. :wink:
Ewa
2007-04-09 19:32:40
mattA wlasciwie to jaka byla reakcja na Twoje zyczenie Ewo:
EwaW nagrodę również zażyczyłam sobie "Pieśń ocalenia", (...)

D.Michalski prosił mnie o przedstawienie trzech propozycji, z których miał wybrać jedną.
No i wybrał, tyle, że... nie do końca była to moja propozycja, no, ale przynajmniej był zespół, o który prosiłam. :wink:
Markovitz
2007-04-12 17:23:40
Jestem mile zaskoczony - dziś w Muzyczne rarytasy wyszły naprzeciw memu życzeniu nr 2 Było całe Mrowisko, singlowe Z brzytwą i nawet Automaty!

Podam swoje typy- a nuż jeszcze coś z tego zestawu będzie...

1/NO TO CO,
2/ KLAN - "Z brzytwą na poziomki" lub nagranie z "Mrowiska".
Klan miał ciekawy, nieco undergroundowy styl, a jego lider śpiewał rozpoznawalnym , szorstkim głosem
.
3/ to Pytanie, czy hasło grupy Romuald i Roman (życzenie spełnione z nawiązką w postaci niepublikowanych nigdy nagrań),
4/ dotyczyło Niemena (Pieśni Ocalenia i Com uczynił),
5/ SBB (Cięcie, Figo fago, Singer),
6/ utworu grupy De Press (ich wersję Mojej piosnki II Norwida cenię tak jak niemenowską)..
7/ TURBO
8/ VOO VOO
Domin189
2008-01-16 21:19:47
W duecie z Niemenem w koncercie „Premiery” zaśpiewała na XIII KFPP w Opolu ’75 piosenkę „Pieśń ocalenia” skomponowaną przez Niemena do słów Jonasza Kofty.
POSŁUCHAJMY => „Pieśń ocalenia” (live) (niestety posiadam jedynie wstęp instrumentalny, ale ... dobre i to) - może ktoś ma całość? Niech się z nami podzieli!!!:

http://www.speedyshare.com/776473281.html


Kochani Forumowicze, nie rozumiem kilku spraw. W tym wątku toczyły się dyskusje na temat istnienia bądź nie zapisu utworu "Pieśń ocalenia" w wyk. Rodowicz-Niemen. Wszystkie hipotezy chyba blakną przy niemalże namacalnym dowodzie, jakim jest opublikowane przez Bogdana nagranie.

Nie rozumiem, dlaczego nikogo (bynajmniej na forum oficjalnym) nie zainteresowała sprawa tego nagrania... Może tylko ja jestem taki niedoinformowany?

Bogdanie! Sprawa zdobycia tego nagrania wydaje mi się dość prosta - we fragmencie słychać, że nagrywałeś go z radia (...gorzej, jeśli to nie Ty go nagrywałeś i posiadasz z "entej ręki") - podaj nazwę stacji, a już my zalejemy ją mailami o to nagranie... ;)

Ano, kolejny raz odgrzebuje staaary temat - ale jestem ciągłym poszukiwaczem nagrań i dzięki kilku szczególnym osobom, moja wiedza o :N:-nie staje się coraz większa! ...także zbiór moich nagrań ;)
Ewa
2008-01-16 21:43:45
Domin189
Nie rozumiem, dlaczego nikogo (bynajmniej na forum oficjalnym) nie zainteresowała sprawa tego nagrania... Może tylko ja jestem taki niedoinformowany?

Oj, interesowało nas to nagranie, Dominie, nawet bardzo. Rozmawialiśmy na ten temat już po radiowej emisji tego fragmentu.
Niektórzy z nas prosili też red. Michalskiego o to nagranie (nawet piszemy o tym na tej stronie :wink: ), ale niestety nikt w radiu tego nie posiada.
Domin189
2008-01-16 23:08:51
Utwór pojawił się na antenie, ale nikt go nie posiada? To jakiś absurd?
Ewa
2008-01-16 23:17:06
Domin189Utwór pojawił się na antenie, ale nikt go nie posiada? To jakiś absurd?

Na antenie pojawił się tylko maleńki fragment, zaprezentowany przez posiadacza nagrania ( Tego, co to ma wszystko :wink:).
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony