Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

"Na żywo" nr 49 - "Wojna o piosenkę" 2010-12-09 - 2011-12-01 Ewa 3 2858
Ewa
2010-12-09 11:34:42
W najnowszym "Na żywo" artykuł dotyczący piosenki Musica Magica, nowej płyty i innych spraw sądowych "strasznej wdowy ze szlabanem".
Romuald Juliusz Wydrzycki
2010-12-10 16:43:10
Troche prawd , troche klamstw i jedno cholernie ladne zdjecie . :)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2010-12-17 15:31:00
Jakosc tych nagran jak na koncert live jest bardziej niz dobra .
" Czeslaw za glowe by sie nie zlapal " . Dopoki fanki dawaly spokoj , w hotelu dokladnie nagranie zostalo odsluchane tak jak to bylo w zwyczaju i zaakceptowane ze jest ok .
" Bedac przez 30 lat u boku " a raczej na boku tworczosci Czeslawa trudno to zrozumiec , no chyba ze chodzi o dyskredytacje osoby.
My tez wiemy a moze nawet wiecej wiemy , co mowil a zwlaszcza co myslal bo znalismy go tylko , ale az 65 lat ! :o
Markovitz
2011-12-01 13:00:09
Wywiad z Faridą znajdziecie w numerze 48/ 2011 NA ŻYWO (tak, tak- znów :)) w rubryce Chwila szczerości.

Jest w tej rozmowie sentyment do "Giulia" :wink:, jest o przyjaźni z Misią, jest też i o pani Małgorzacie...

Farida opowiedziała red. Krzysztofowi Owczarkowi o wrażeniu, jakie odniosła na niedawnej rozprawie:

"Wydała mi się bardzo samotna i nieszczęśliwa. Zdziwiłam się, że odczytała z kartki, to co sobie wcześniej przygotowała. Ja mówiłam z serca. Gdy w 2009r. zaproszono mnie na koncert ku czci Czesława, przyjęłam zaproszenie, bo myślałam, że spotkam na nim Małgorzatę. (...)

Miałem okazję spotkać wówczas panią Gangi. Ujęła mnie wprost niezwykłą serdecznością. Jej występ był ozdobą dość przeciętnego (jeśli chodzi o poziom artystyczny) okolicznościowego koncertu. Ona jedna zrobiła na mnie wrażenie i to piorunujące! Nasze piosenkarki nie mają nawet ułamka tej charyzmy, jaką promieniuje ze sceny Farida. Jakże "Musica magica" miała tego wieczoru wybrzmieć bez Ich unikalnego duetu choćby z playbackiem w podkładzie..?

P.S. Relacje prasowe z procesu o odtworzenie fonogramu spowodowały umiarkowane zainteresowanie tym utworem. Mnie zastanawia, że przez te wszystkie lata nikt nie zaproponował Faridzie, aby wydać utwór na płycie - no chyba, że o czymś nie wiem..?


=> Okładka

edit 03 XII 22:35
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony