Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Niemenomania 2015 2015-02-24 - 2015-06-15 Ewa 6 3893
Ewa
2015-02-24 14:26:31
Artystyczna Fama z Białegostoku organizuje konkurs wokalny na najlepszą interpretację utworów Niemena.
Rekrutacja uczestników od marca m.in. za pośrednictwem internetu.

Komisja Kwalifikacyjna oceni wstępnie nadesłane nagrania i wybrane z nich umieści na stronie http://www.niemenomania.pl gdzie zostaną poddane ocenie internautów, którzy wybiorą swoich faworytów w poszczególnych kategoriach i dwóch, z największą ilością głosów, awansują do finału.

Ostateczną listę finalistów: 5 uczestników w kategorii 13- 16 lat i 10 w kategorii 17+, wybierze Komisja Artystyczna, w której skład wejdą pedagodzy, muzycy i dziennikarze. Piętnastka finalistów rywalizować będzie „na żywo” o festiwalowe nagrody podczas Finałowego Koncertu w dn. 15.05.2015 r.

Warsztaty wokalne dla 15-tki finalistów poprowadzi Grażyna Łobaszewska. Będzie również przewodniczyła obradom jury.

Więcej szczegółów na stronie niemenomania.pl
puszek
2015-02-24 19:35:36
Naprawdę wspaniała inicjatywa. Pięknie, że Grażyna Łobaszewska. Kochałem jej nagrania, pomimo, że poplecznicy Kazimierza R. skowyczeli , że nie miała matury. Dlatego jej śpiewanie chcieli ukrzyżować. Nie udało się. Brawa dla inicjatorów projektu , oby się udało.
Ewa
2015-05-01 07:36:08
Tu można wybrać swojego faworyta w konkursie Niemenomania:
http://niemenomania.pl/uczestnicy.php
Najlepsi spotkają się w finale 15.05.

Ja już oddałam swój głos.;)
Ewa
2015-06-14 18:16:16
Skoro już zaczęłam ten temat, to na koniec dopiszę, że Grand Prix zdobyła Agnieszka Skarżyńska-Szerszenowicz z Białegostoku.
Tu można posłuchać jej wykonania "Mojej Ojczyzny":

https://www.youtube.com/watch?v=CWlnQ0Wgy30

Pozostali laureaci wymienieni są na stronie http://niemenomania.pl/

Na tej stronie zauważyłam też przeprosiny organizatorów pod adresem Fundacji im. Czesława Niemena za bezprawne wykorzystanie nazwiska artysty w nazwie "Niemenomania". Czy to już aby nie przesada?
Domin189
2015-06-15 08:47:41
EwaNa tej stronie zauważyłam też przeprosiny organizatorów pod adresem Fundacji im. Czesława Niemena za bezprawne wykorzystanie nazwiska artysty w nazwie "Niemenomania". Czy to już aby nie przesada?

Chyba jednak nie, bo można wyjść z założenia, że nazwisko Niemena przyciągnęło sponsorów i patronów medialnych (http://niemenomania.pl/partnerzy.html). Fundacja miałaby przecież teoretyczną możliwość pozyskania kooperantów dla swoich przyszłych inicjatyw.

Swoją drogą ciekawe, czy organizatorzy zdają sobie sprawę, co wiąże Niemena z Białymstokiem ;-) A słupski festiwal ma poważną konkurencję...
Ewa
2015-06-15 20:52:20
Domin189
Chyba jednak nie, bo można wyjść z założenia, że nazwisko Niemena przyciągnęło sponsorów i patronów medialnych (http://niemenomania.pl/partnerzy.html). Fundacja miałaby przecież teoretyczną możliwość pozyskania kooperantów dla swoich przyszłych inicjatyw.

OK, teoretycznie masz rację. W takim razie najlepiej byłoby samemu nic nie robić, tylko czekać na działania Fundacji, bo tylko ona ma prawo do legalnego promowania Niemena. Tylko co, jak nie będzie z ich strony żadnych inicjatyw, a pomysły innych nie uzyskają ich akceptacji?
Sądząc z tego, co można zobaczyć na stronie Fundacji, to w tej chwili zajmuje się ona głównie promocją zdjęć Małgorzaty Niemen i koncertów Natalii Niemen.
A jeśli ktoś nie związany z Fundacją ma jakiś ciekawy pomysł na promocję Niemena, tak jak np. ludzie w Białymstoku, to jak ma nazwać taką imprezę (konkurs), skoro nie wolno używać nazwiska Niemen?
Moim zdaniem organizatorzy "Niemenomanii" bardziej zasłużyli na pochwałę niż na naganę. Szkoda byłoby, gdyby następna edycja tego konkursu nie doszła do skutku. Również ze względu na miejsce konkursu. Myślę, że organizatorzy jednak wiedzą co łączyło Niemena z Białymstokiem.
A czy konkurs będzie konkurencją dla festiwalu słupskiego? Na razie trudno przewidzieć. Zobaczymy, jak to się wszystko rozwinie. I czy w ogóle się rozwinie...
Tadeusz
2015-06-15 22:32:23
Ewo, powiem językiem staropolskim, językiem Reymonta - mądrze prawisz...
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony