Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

NORWID NIEMENA w Jazz Forum 2006-10-23 - 2006-11-06 Ewa 6 3540
Ewa
2006-10-23 11:57:44
W listopadowym Jazz Forum notatka na temat przyznania Niemenowi Medalu Norwidowskiego i prawie 4-stronicowa laudacja Piotra Chlebowskiego wygłoszona 18.05. w KUL-u podczas wręczenia tej nagrody p.Małgorzacie Niemen.
lena
2006-10-23 18:22:34
Jestem pod wrażeniem kunsztu, z jakim Piotr Chlebowski ukazał postać Niemena i jego twórczość. Miło, gdy o dokonaniach artystycznych innych wypowiadają się znawcy tematu. Niemen przedstawiony został nie jako twórca przebojowych piosenek, ale jako muzyk i kompozytor.
Wyjątkowo interesujący artukuł, zamiast pustych frazesów mała rozprawka o twórczości artysty zwiazanej z poezją Norwida. Hołd złożony Niemenowi w pięknym stylu, szkoda że tak późno...
Zachęcam do przeczytania, bardzo cenne źródło wiedzy, jak dla mnie.
P.S. Pomiędzy stronami artykułu piękne zdjęcie Niemena - ciekawa reklama I festiwalu młodych talentów w Słupsku.
Ewa
2006-10-24 12:47:24
Ja też uważam, że Piotr Chlebowski bardzo ciekawie przedstawił związki Niemena z Norwidem i wykazał się dużą znajomością tematu, zwłaszcza jeśli chodzi o stronę muzyczną.
Rozumiem, że ciężko byłoby mu wymienić wszystkie tytuły wierszy Norwida, wykonywanych przez Niemena i starał się omówić te najważniejsze, które znalazły się na płytach. Szkoda tylko, że nie wspomniał o tak ważnym utworze, jakim jest "Moja Ojczyzna".
Wymieniając innych poetów, do których twórczości sięgał Niemen, pominął też zupełnie Zbigniewa Herberta, który przecież był po Norwidzie drugim Jego ulubionym poetą.
Ale to tylko takie drobne mankamenty.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2006-10-28 16:05:22
O "raju' ależ to było w maju ! :)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2006-11-03 10:48:33
W aktualnym 44 tym /!?/ z 2.11.06 Życiu na gorąco jest trochę o Niemenie. Wprawdzie to nie Jazz Forum ale wazelinią lub raczej kremują /!?/też niezgorzej !? :o
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-04 13:58:09
Czy dwie fotografie(z akordeonem i na motocyklu,jaki to motocykl..ural,iż?) to Pańska zasługa?
Romuald Juliusz Wydrzycki
2006-11-06 23:28:04
Lepiej jak każdy liczy swoje zasługi a ich bezinteresowność pozwala mu spokojnie spać. Chętnie bym dodał baranie, ale sam jestem baran bo urodzony w marcu. Bez panowania. Czemu się pytasz nie o markę kremu na tacy a o markę maszyny!?:( :)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony