Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Od Norwida do NIEMENA - PIELGRZYMKA POEZJI i PIEŚNI. 2010-01-12 - 2010-02-16 Stach 8 3738
Stach
2010-01-12 07:09:35
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2010-01-12 07:09:35 przez Stach
Wystawa [zajmuje 1.piętro i czytelnię] jest jednym z wielu przedsięwzięc, które są lub będą realizowane w styczniu i lutym 2010 roku. http://www.mbp.slupsk.pl/joomla/index.php
Wielkim zaangażowaniem , pomocą, profesjonalizmem wykazały się Panie Magdalena Kosatko, Danuta Sroka - Biblioteka Miejska w Słupsku przy ul.Grodzkiej oraz Pani Joanna Korzeniowska-Klaja pięknie dziekuję za [próbę!] podjęcie realizacji "idee fixe". :D

http://www.youtube.com/watch?v=hBhkxyhl8mI
:idea:
Romuald Juliusz Wydrzycki
2010-01-14 20:07:58
To dobrze ze Stowarzyszenie nie majace w swoim tytule nic zakazanego zajmuje sie owocem zakazanym .
W zwiazku ze smutna rocznica zastrzezono ostatnio dwa Stowarzyszenia .
Jedno za to ze ma moje rodowe nazwisko, drugie ze go nie ma w tytule .
Ja smiem sie nazwac inteligentem i nie wnosze zastrzezen ani do bialostockiego ani swiebodzinskiego Stowarzyszenia .
Jestem za a nawet przeciw .
Szkoda tylko ze ta chata tez moja w tych Wasiliszkach w koncu sie rozpadnie dzieki usilnym staraniom entelegancji . :) :( :?
Stach
2010-01-19 17:30:59
Otóż „ktoś”* ma niesamowitą” frajdę i sukces” torpedując prace związane z popularyzowaniem twórczości Czesława NIEMENA. Tym bardziej żal, że dotyczy ..młodzieży a wszystko to w „majestacie obrony przyznanego przyzwolenia na wyłączność”. Można było by się uśmiac , gdyby nie było to nacechowane niskimi pobudkami. Zniosę wiele ataków na mnie przy użyciu „kłonic". Natomiast nie godzę się na uzurpatorsko-dywersyjne działania na podbudowie obłudy i podłości a zwłaszcza tam , gdzie chętnej młodzieży nie pozwala się na działania popularyzatorskie związane z Niemenem. Przez awersje do mnie ma cierpiec młodzież, gdyż „staruchy” nie potrafią się dogadac, wzieśc się ponad podziały.
Piszę to w kontekście ostatnio zmieszczonej na forum informacji o wystawie „Od Norwida do NIEMENA …” Kilka godzin minęło i „uprzejmie doniesiono’, co ,gdzie i z kim.
Rozpętała się nagonka na skalę „świńskiej grypy” :wink:
Dziś wiem, że nie warto pisac przed…
Otrzymałem lekcję, z której jak najbardziej skorzystam…
Osoby wymienione w 1. poście są jak najbardziej pozytywne.
*w Słupsku
Romuald Juliusz Wydrzycki
2010-01-19 18:06:33
Robimy swoje i chwalimy sie z rozmyslem , nie za wczesnie ale i nie za pozno .
A zyczliwi a raczej nie , pryszczowaci i nie zawsze sie znajda.
Siac zamet to dla niektorych kwintesencja zycia , zwlaszcza jak juz nie maja sie czym wykazac. :(
Stach
2010-01-20 19:41:49
Romualdzie, pielgrzymka trwa i trwac będzie. :D
Stach
2010-01-26 10:54:55
Ekspozycja jest dostępna w holu I piętra oraz Czytelni Głównej MBP przy ul. Grodzkiej 3 do dnia 05 lutego 2010. Po tym terminie obaj panowie N. "dom swój z wielbłądziej skóry " przenoszą dalej. :)
Stach
2010-02-15 15:51:17
:D
Kilka dni temu otrzymałem list napisany na ładnym, firmowym papierze. Treśc listu nie ukrywam sprawiła mi ogromną radosc. Jest to miły gest ze strony współpracowników ( Danuta Sroka, Magdalena Kosatko, Marcin Białas) i ich przełożonych pracujących w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku.
Człowiek robi swoje mając już satysfakcje, że robi coś dla drugiego człowieka a tu jeszcze list z podziękowaniem i z zachętą do dalszej współpracy. [Nie oprę się pokusie nawiązania(in -) do współpracy z innymi osobami przy okazji realizacji innego przedsięwzięcia, gdzie niektóre osoby mają mentalnośc… woźnicy.]
Na dzień dzisiejszy posiadamy kilka projektów przedsięwzięc, które wspólnie będzie chcieli dopracowac i wdrożyc w życie kulturalne Słupska i biblioteki. Miejsce jest znakomite.
Naturalnie, że nie muszę wspominac iż bohaterami Naszych przedsięwzięć będą dwaj panowie Czesław Niemen i Cyprian Norwid.
Przytoczę fragmenty listu:
„ W styczniu b.r. minęła szósta rocznica śmierci jednego z najwybitniejszych artystów polskiej sceny muzycznej, Czesława NIEMENA . Posiadał On rzadką, we współczesnym świecie, umiejętnośc analizowania świata. Gdy żył Jego twórczość nie była w pełni doceniana. …
Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie czytelników oraz lokalnych mediów.
… Sukces ten nie byłby możliwy bez Pana pomocy. Materiały dostarczone przez Pana były głównym elementem ekspozycji. Za okazaną pomoc, a także podarowanie naszej bibliotece sześciu plakatów promujących koncerty Czesława NIEMENA, składamy Panu serdeczne podziękowania oraz liczymy na dalszą współpracę.”
Z poważaniem
DYREKTOR
MBP
mgr Tadeusz Matyjaszek
Krzysztof
2010-02-15 21:33:30
Moje szczere gratulacje.
"Ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że..."
Trzeba siać, może coś wyrośnie...
Romuald Juliusz Wydrzycki
2010-02-16 18:24:36
Do tej pory nie przyszlo mi do glowy chwalenie sie listami dziekczynnymi ktorych dostalem kilka .
No i tym bardziej nie pochwale sie listami nagannymi ktorych jeszcze o dziwo nie dostalem . :)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony