Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Opole 2014 SuperDebiuty z Niemenem 06.06.godz. 22.40 2014-05-28 - 2014-06-09 Ewa 8 4870
Ewa
2014-05-28 18:41:16
6 czerwca o 22.40 na koncercie SuperDebiuty z Niemenem młodzi artyści (m.in. Monika Ulrik, Mateusz Ziółko i Michał Szyc, których dobrze pamiętam z The Voice of Poland) zaśpiewają utwory Niemena w nowych aranżacjach.
http://festiwalopole.com/festiwal-opole ... y-niemenem
Ewa
2014-06-06 14:43:46
Wywiad z Natalią Niemen i trójką młodych wykonawców dzisiejszego koncertu. Zobaczymy, jak sobie poradzą...

https://www.youtube.com/watch?v=B0tE6C954oY
Ewa
2014-06-07 09:28:58
No i jak Wam się podobało?
Jeśli chodzi o mnie, to tak średnio, bo chwilami po prostu wiało nudą. Nie wiem, czy to wina aranży, czy może nie każdemu wykonawcy przypasował wybrany dla niego utwór.
No i trochę za dużo było tych konferansjerów, każdy chciał zabrylować, przez to trudniej było skupić się na muzyce. Zastanawiałam się też, dlaczego przy okazji tego koncertu promowano film "Miasto 44"? Związku z Niemenem jakoś nie dostrzegam...
Obrazki Natalii ładne (sukienka pani Niemen również), ale chyba bardziej pasowałyby na koncert wspomnieniowy, a nie na konkurs debiutantów. No, ale może się czepiam... :wink:
Wygrał Mateusz Ziółko, ale czy rzeczywiście był najlepszy? Mnie akurat bardziej podobały się dziewczyny z Kidbrown, bo pokazały swój własny styl.
Ewa
2014-06-08 18:58:27
Skoro nikt nic nie pisze, to zamieszczę recenzję Roberta Sankowskiego z dzisiejszej Gazety Wyborczej.
Niemen zbiera krwawe żniwo

Co najmniej w zakłopotanie wprawiły też SuperDebiuty. Tym razem startujący w nich wykonawcy zmierzyli się z piosenkami Czesława Niemena. W założeniu taki pomysł ma zapewne utrzymać przy telewizorach widzów: skoro oglądają kompletnie nieznanych wokalistów, dajmy im przynajmniej rozpoznawalne piosenki. Ale repertuar Niemena - wokalisty, który miał wyjątkowy głos i dorównującą mu artystyczną wyobraźnię - to dla debiutanta pole minowe.
Rzeczywiście, na scenie trup ścielił się gęsto. Obroniły się, przekładając Niemena na własną wrażliwość, chyba tylko dziewczyny z zespołu KidBrown oraz Karolina Skrzyńska. Gdzieś na drugim krańcu była Justyna Schneider, której interpretacja "Ciuciubabki" to chyba najbardziej absurdalny moment całego wieczoru. Koncert zarżnęły też przydługie zapowiedzi, w których Paweł Sztompke dywagował z Natalią Niemen o jej rysunkach przedstawiających słynnego ojca. Miało być sentymentalnie i familijnie. Było nudno. Wygrał bezbarwny Mateusz Ziółko śpiewający "Wspomnienie". Co było do przewidzenia jeszcze przed konkursem - to wykonawca wylansowany przez "The Voice Of Poland".

Cały tekst:
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226, ... WSKI_.html
Veriton
2014-06-08 20:41:52
Piosenki są na YT - http://www.youtube.com/results?search_q ... perDebiuty
Po wysłuchaniu napiszę tylko tyle, że nic nie napiszę, bo musiałbym kpić i szydzić.
Celestyn
2014-06-09 12:07:16
,,Milczenie jest najwyższym wyrazem pogardy,,-mimo to,trudno zbyć milczeniem ten żenujący ,wielce familiarny( bo nie mający nic wspólnego z familią) koncert.Wyciąganie starych szmat z szafy,wiercenie dziur w podłodze w paroksyzmie napadu Parkinsona, publiczne zachwycanie się przedszkolnymi rysunkami dziecka ani pseudofilozoficzne rozważania córki Gwiazdy nie były w stanie podnieść rangi tego koncertu.Natalia, o ile w koncercie wrocławskim wypadła bardzo dobrze i śpiewała czysto,tak w Opolu męczyła się strasznie i niestety nie udźwignęła muzyki Mistrza.Naśladowanie ,a właściwie-parodiowanie maniery wykonawczej Niemena jest już tylko żałosne i chyba nikt nie da się nabrać,że są to naturalne walory córki,tak łudząco podobnej do ojca,że i śpiewa jak on sam.Najbardziej żal jednak samych superdebiutantów.Zastanawiające jest,dlaczego byli tak spięci i ,,na baczność,,.Czy z powodu bolącej z potakiwania ,faktycznym gospodyniom tego koncertu-głowy,czy z powodu wątpliwej przyjemności bycia poklepywanym i dotykanym-co najmniej dwuznacznie,przez pana Sztompke.Tym bardziej,że do tego procederu dołączyła później sama Natalia,sądząc zapewne,że to wyraz dobrego wychowania.I po co pluć na pomysły tzw.Gracelandu,skoro samemu wyczynia się inne Kolorowe Jarmarki.Biedny ten Niemen...
Domin189
2014-06-09 13:16:31
W mojej opinii nie było aż tak źle. Moje serce (jedno!) zdobyły dziewczyny z KidBrown, bo były wyróżniające się. Drugie miejsce przyznałbym Michałowi za utwór "Sen o Warszawie". Wyniki były dla mnie sporym zaskoczeniem... Można oczywiście ubolewać nad repertuarem, jaki wykonywali uczestnicy konkursu - ale powinniśmy być przyzwyczajeni, że na podobnych imprezach od lat repetuje się te same piosenki. Można było chociaż pokusić się o jakieś przerywniki w formie archiwalnych nagrań z festiwali opolskich...

Natalia wypadła rewelacyjnie. Muszę przyznać, że lubię jej słuchać w repertuarze ojca - a raczej surowo oceniam wszystkich, którzy próbują coverować Niemena. Podobny entuzjazm wzbudzał we mnie zespół Soundrise, na którego koncertach bawiłem się najlepiej ze wszystkich, na których miałem okazję być.

Wspomnienia z dzieciństwa bardziej pasowałyby do programu "Świat się kręci", ale słuchałem ich z zainteresowaniem. A to, co mój poprzednik określił mianem "wyciągania starych szmat z szafy" mnie akurat nie przeszkadzało.

Zastanawiałem się, czy sam Niemen zgodziłby się na nazwanie nagrody mianem "Trąbodzwonnika". Wydawało mi się, że zgodnie z pierwotnym założeniem, było to określenie raczej ironiczne - kojarzy mi się podobnie jak nagroda "Złotych malin" :)
Ewa
2014-06-09 14:05:35
Domin189
Zastanawiałem się, czy sam Niemen zgodziłby się na nazwanie nagrody mianem "Trąbodzwonnika". Wydawało mi się, że zgodnie z pierwotnym założeniem, było to określenie raczej ironiczne - kojarzy mi się podobnie jak nagroda "Złotych malin" :)

Ja też myślę, że pomysł na nazwanie nagrody dla najlepszego wykonawcy jest zupełnie nietrafiony. No, chyba, że Panie Niemen chciały nagrodzić osobę "niepełnosprawną wokalnie". :wink:
Celestyn
2014-06-09 14:11:20
:D no właśnie: O czym trąbo dzwonisz ? :lol:
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony