Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Opole . 45 przebojów na 45-lecie Festiwalu 2008-07-08 - 2008-07-09 Ewa 4 2605
Ewa
2008-07-08 14:45:27
Nikt chyba jeszcze nie odnotował na forum tego wydawnictwa, a warto się nim zainteresować, a konkretnie pierwszą częścią opolskiej składanki, zawierającą unikatową wersję Dziwnego świata z koncertu "Premiery" Opole'67 (tak podaje opis).
Tylko czy aby na pewno to nagranie jest z tego właśnie koncertu w 67r.?
Markovitz
2008-07-09 08:05:57
Płytę kupiłem 16 czerwca i odłożyłem na półkę sądząc po radiowej reklamie, że jest tam dobrze znane nagranie płytowe. Sięgnąłem po nią dopiero, gdy temat wywołała Ewa.
EwaNikt chyba jeszcze nie odnotował na forum tego wydawnictwa, a warto się nim zainteresować, a konkretnie pierwszą częścią opolskiej składanki, zawierającą unikatową wersję Dziwnego świata z koncertu "Premiery" Opole'67 (tak podaje opis).
Tylko czy aby na pewno to nagranie jest z tego właśnie koncertu w 67r.?

Płyta prezentuje utwory nagrodzone na festiwalu opolskim w latach 60-tych, ale moim zdaniem akurat to nagranie pochodzi z festiwalowego koncertu zarejestrowanego w 1974. Sądzę tak po barwie głosu :n: -a. Tego wykonania utworu nie pamiętałem dobrze.

Oprócz "Dziwnego..." podczas tego koncertu Opola' 74 Czesław zaśpiewał z orkiestrą "Wspomnienie" i tylko tą piosenkę udało mi się wtedy z radia nagrać. Chodziłem wtedy do podstawówki i to nagranie przez nieuwagę skasowałem. Jaka była w domu rozpacz... :)

>>Wpadłem tylko na chwilkę. Dziś na festiwal Eko Union of Rock przyjeżdżają młodzi ludzie. Program filmowy stacji TVP Kultura ma sprawić, by dowiedzieli się, że jest jeszcze coś wartego poznania oprócz "Dziwnego świata..."
Tadeusz
2008-07-09 10:44:27
Ta wersja "Diwnego..." została zapomniana na rzecz wielu innych.
Jest ona najlepsza ze wszystkich mi znanych !!! Wokal drapieżny, nieokiełznay, pełen spontanicznej werwy. Gdyby tego talentu nie zauważono, to Świat nie zasługiwałby na istnienie.
Andrzej Mróz
2008-07-09 14:40:01
A gdyby ten talent doceniono, uszanowano, wyeksponowano to oznaczałoby, że ten świat jest... normalny.
ratajczak bogdan
2008-07-09 17:43:59
A co to znaczy normalny świat?
Wszystko jest normalne, bo prawdziwe.
Każde emocje i każde zachowanie.
"Normalni" i "Nienormalni"
Prawda i fałsz.
Cierpienie i radość.
Dobro i zło.
Radość i smutek.
Życie i śmierć.
Niemen i jego brak, my i oni, wy i ja, on i ty.

(*)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony