Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

"Panie całują Niemena" 2009-11-01 - 2009-11-08 Stach 8 3390
Stach
2009-11-01 04:47:39
Pod takim tytułem ukazał się wywiad z p.Janem Czachorem w GAZECIE LUBUSKIEJ z dn. 6 X 2009, w którym Pan Jan zdradza swoje zamierzenia książka, kawiarenka itp.
Ewa
2009-11-04 15:14:01
Poniżej skan wspomnianego przez Stacha artkułu.

2009.10.06_Gazeta Lubuska.jpg2009.10.06_Gazeta Lubuska.jpg
Piekarz
2009-11-04 19:04:18
Sądzę, że niemenowa kawiarnia to piękny pomysł. Na pewno chciałbym odwiedzać takie miejsce. Możnaby urządzić ją tak, jak Niemen śpiewał w "Pod Papugami". :D A raz na jakiś czas rzucić jakimś rarytasem, zaskakując klientów. Jestem na TAK. :) Za domkiem bez adresu też! Fajnie, że wciąż jest tak wielu ludzi, którzy kochają Jego muzykę.
Stach
2009-11-05 07:29:07
Każdy pomysł na "pamiętanie przez przypominanie "o Czesławie NIEMENIE jest godny wsparcia. Myślę, że jak do tej pory najbardziej z braku obecności przedsiewzięc "cierpi" Białogard.
Władek albo nie pisze o takowych, bądź ich nie ma. Uważem, że przez wzgląd na zachowanie pamięci o Czesławie Niemenie ale i o Jego rodzicach warto byloby zorganizowac spotkanie, wieczór wspomnień, zaprosic np. siostrę Czesława -Panią Jadwigę, Romualda, ... . Podobnie myślę o Kołobrzegu. Jakoś nie słychac aby coś się tam dzialo w kierunku "Pamietania o Niemenie przez przypomnienie" Jego utworów itp.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-11-05 21:44:26
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2009-11-05 21:44:26 przez Romuald Juliusz Wydrzycki
Cale przedsiewziecia swiebodzinskie zawdzieczac nalezy glownie uporowi i determinacji Jana Edwarda Czachora .
Tak jak w bydgoskiej gazecie pisano ze 8-letnia dziewczynka wymyslila pseudonim :N: tak i tutaj roi sie od niedcislosci .
W tym przypadku jest to chyba jednak wina samego Jana .
Czeslaw nigdy nie mieszkal tak dlugo w Swiebodzinie , moze tgodnie moze miesiac 1 lub nie wiele wiecej . Odwiedzal to miasto przy okazji przejazdu na Zachod , czy tez na koncerty zatrzymujac sie na noc lub kawalek dnia u rodzicow moich a potem braci.
Do szkoly muzycznej chodzil ale w Grodnie i potem Gdansku .
Ja urodzilem sie w Szczytnikach w domu dziadka Stanislawa niedaleko Wasiliszek ale mieszkalem z Czeskiem przez okolo 6 lat w Wasiliszkach do momentu wyjazdu do Polski .
Brat Jerzy urodzil sie pod koniec wojny w Wasiliszkach .
Taka jest prawda panie Czachorze .
Dziwie sie ze majac pod reka dostepne informacje wymysla sie jakies bzdury . :? :( :)
Ewa
2009-11-05 22:13:03
Czekałam, aż ktoś w końcu zdementuje te bzdury. :)
Dzięki Romualdzie za uściślenia, choć jeśli chodzi o okres pobytu Czesława w Świebodzinie, to Twój brat mówił trochę co innego..
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-11-05 22:28:57
Ja bylem wtedy na studiach w Szczecinie a mlodsze rodzenstwo mialo wtedy od kilku do kilkunastu latek wiec tez moga rozne bajeczki opowiadac i pewnie opowiadaja . :)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-11-06 19:18:50
JE Czachor twierdzi ze tych bzdur nie opowiadal ze to sam repotrer mnozyl opowiesci . Moze tak bylo moze nie .
To trudno ustalic i nie widze sensu dalej ciagnac sprawe . Powiedzialem co wiedzialem . :)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-11-08 16:35:51
Zglebiajac temat podobno bylo tak .
Mlodszy krewny powiedzial o kilku dniach, starszy o kilku tygodniach, prezes juz o kilku miesiacach, a dziennikarz juz mowil o trzech latach . Pewna pani nam znana mowi o trzydziestu latach, choc tu chyba ma racje .
Mimo wszystko to troche kontrolowane pomylki rosnace . Dla dobra sprawy .
Wszyscy beda pamietali te trzy lata, tak jak kto wymyslil pseudonim :N:
Wkrotce pewnie bedzie artykul gdzie, kiedy i w co caluja panie :)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony