Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Perfect Live 1995 2014-11-05 - 2014-12-09 Darek Sieradzki 8 5565
Darek Sieradzki
2014-11-05 21:04:40
Polskie Radio wydaje na CD i DVD koncert Perfectu z gościnnym udziałem Niemena:

perfect-live-1995-b-iext27143531.jpgperfect-live-1995-b-iext27143531.jpg


Niektóre księgarnie już prowadzą przedsprzedaż:
Empik: http://www.empik.com/perfect-live-1995- ... 7,muzyka-p
Matras: http://www.matras.pl/perfect-live-1995-cd-dvd.html

Mamy różne daty premiery - Empik 2.11.2014, Matras 1.1.2015 i znacznie różne ceny - Empik 49,99, Matras: 37,14. Data podana przez Empik zgadza się z datą podaną w zapowiedziach Polskiego Radia. Mam nadzieję, że nie oznacza to wyłączności Empiku do końca roku...

Informacja z Empiku pozwala mieć nadzieję, że nie zabraknie rockowej wersji "Dziwnego...":



Perfect „Perfect Live 1995” to kolejna porcja muzyki dla fanów zespołu. Po sukcesie reedycji „Białej płyty” z 1981, która zyskała status platynowej, oraz Perfect Live 1983 przygotowaliśmy kolejny album, tym razem z zapisem koncertu z 1995 zorganizowanego przez Program Trzeci Polskiego Radia na kortach Klubu Sportowego Legii. Dzięki rejestracji obrazu przez TVP Warszawa album ukaże się w wersji 2 CD+DVD. Wyjątkowy - ponieważ pierwszy - koncert zespołu, który po siedmiu latach reaktywował swoją działalność w nieco zmienionym składzie: Grzegorz Markowski - śpiew; Ryszard Sygitowicz – gitary, fortepian; Jacek

Krzaklewski – gitara; Andrzej Nowicki – gitara basowa; Piotr Szkudelski – perkusja, instrumenty perkusyjne. Na podwójnym albumie znajdzie się 28 wielkich hitów zespołu. Gościnnie pojawili się znakomici artyści: Pola Raksa, Wojciech Pytkowski, Darek Kozakiewicz, Andrzej Urny, Czesław Niemen i Krzysztof Cugowski.

Spis utworów:
1. Nie daj się zabić
2. Bażancie życie
3. Lokomotywa z ogłoszenia
4. Autobiografia czyli załącznik do życiorysu
5. Ołowiana kula
6. Pocztówka do Państwa Jareckich
7. Siódma czytanka dla Janka
8. Oddech Rosji
9. Niewiele ci mogę dać
10. Nie igraj ze mną wtedy, kiedy gram
11. Wyspa, drzewo, zamek
12. Po co
13. Idź precz!
14. Bujanie w obłokach
15. Kołysanka dla nieznajomej

1. Biała mysz
2. Solo na perkusji – Piotr Szkudelski
3. Całkiem inny kraj
4. Adrenalina
5. Gdy mówię jestem
6. Dziwny jest ten świat
7. Ale wkoło jest wesoło
8. Opanuj się
9. Chcemy być sobą
10. Taniec z szablami
11. Bla, bla, bla
12. Pepe wróć
13. Nie płacz Ewka
cocomo
2014-11-06 14:00:50
Czy ktoś wie co zagrał / zaśpiewał Niemen podczas tego koncertu ?
Darek Sieradzki
2014-11-09 15:21:37
Myślałem, że odpowie ktoś bardziej obeznany ode mnie... ;)

Tak jak wspomniałem w pierwszym wpisie, Niemen zaśpiewał "Dziwny jest ten świat" z towarzyszeniem muzyków Perfect. Lubię tę wersję, z rockową werwą, perkusją, gitarową solówką... Żywi muzycy dużo tu wnoszą w stosunku do normalnej "robotestrowej" wersji z tamtych czasów.

I to (chyba) tyle, ale nawet jeśli ktoś nie lubi Perfectu, warto mieć album ze względu na tę wersję "Dziwnego...".

DS
Darek Sieradzki
2014-11-09 19:56:25
Dostałem podpowiedź, że na koncercie grano również "Płonącą stodołę", niestety nie ma jej na ujawnionej setliście płyty...
Domin189
2014-11-10 11:20:48
Kojarzę nagranie "Płonącej stodoły" Perfectu i Niemena dla TVP(2?) - nie wiem tylko, co to był za koncert. Ale mówimy chyba o dwóch różnych wydarzeniach, prawda? :?
Markovitz
2014-11-11 01:19:53
Domin189Kojarzę nagranie "Płonącej stodoły" Perfectu i Niemena dla TVP (...) Ale mówimy chyba o dwóch różnych wydarzeniach, prawda? :?
Prawda 8-)

Ten drugi (pokazany przez TVP) występ odbył się w grudniu roku następnego tj. w 1996. Miało to wydarzenie miejsce podczas koncertu z okazji jubileuszu klubu studenckiego "Stodoła" (feta odbyła się w teatrze).

Gdy po wokalnym bluesowym wstępie Grzegorza Markowskiego na scenę wkroczył Czesław Niemen w dżinsach i kapeluszu, to wokalista Perfectu przywitał go klęcząc. Był to swoisty hołd złożony przez rockmana z kolejnego pokolenia.
Markovitz
2014-12-07 19:36:50
W niedzielę 07 grudnia o godz. 23.10 :arrow: Jedynka Polskiego Radia odtworzy fragmenty wydanego na płycie koncertu Perfectu, ale trudno zgadnąć, czy znajdzie się miejsce na "Dziwny..." z :N: . Informacje o audycji pod => linkiem.
Ewa
2014-12-07 23:07:02
Markovitz...trudno zgadnąć, czy znajdzie się miejsce na "Dziwny..." z :N: .

Nie znalazło się, niestety.:( Można było jedynie usłyszeć, jak Markowski zapowiada Niemena.
Ewa
2014-12-09 22:53:48
Znajomy, który ma już to wydanie, mówi, że Czesław jest nie tylko na cd, ale też na dvd (które jest o połowę krótsze od cd).
Wyszedł na scenę nieco wcześniej i oczekiwał na swój występ siedząc na Harleyu, którym na początku koncertu przywieziono na scenę G. Markowskiego. Był wyluzowany i zadowolony. :)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony