Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Pierwszy Program Polskiego Radia - wspomina? 2006-01-17 - 2006-01-18 Domin189 4 2767
Domin189
2006-01-17 14:37:48
15:10 - 15:15 - pogadanka o Niemenie, mowa o tym, jak za pierwsze zarobione duże pieniądze kupił sprzęt dla zespołu Akwarele i wynajął malutkie mieszkanie w Warszawie, dalej mowiono o problemach z meldunkiem w tym mieszkaniu i o tym, jak jednak Niemen mógł w nim zamieszkać (zdobył zameldowanie).

15:20 - pada pytanie konkursowe:

"proszę podać datę, kiedy Niemen za płytę "Dziwny..." otrzymał pierwszą złotą płytę, w Warszawie, w Sali Kongresowej"

15:22 - rozbrzmiewa "Dziwny jest ten świat"

na warszawski numer telefonu trudno było się dodzwonić, a na zwycięzcę czekały 2 boxy z serii "Niemen od początku"... Zwyciężył mieszkaniec Warszawy. Po zakończonym konkursie, redaktor nadmienił o wieczornej audycji, gdzie zostanie wspomniany Niemen. Jednak nie znam ani szczegółów, ani nawet godziny tej "wieczornej audycji".

W programie radia na dzień 17.01 czytamy:

19:00 Z kraju i ze świata - wiadomości Jedynki
19:07 Wieczór z Jedynką
22:00 Polska i świat
22:40 Kronika Sportowa
23:00 Z kraju i ze świata - wiadomości Jedynki
23:03 Kulturalna Europa
23:59 Informacje o programie

Ktoś posiada dokładne informacje?
Ed
2006-01-18 09:11:04
I dzisiaj (18.01.2006) od północy do 3 rano Kleszcz w nocnej audycji PR I wspominał Niemena... przypadkowo trafiłem. Wykorzystał materiały i nagrania wcześniej już emitowane w swoich audycjach w radiu BIS i PR II więc się nie napracował w ich przygotowaniu... głos zabierali również słuchacze - m.in. Romuald Juliusz Wydrzycki...wytrzymałem do 2.10 :)
matt
2006-01-18 10:36:48
tez trafilem na ta audycje przypadkiem, chociaz mialem nadzieje skaczac po programach ze cos bedzie. niestety zdazylem na sama koncowke (i przegapilem odtwarzany wywiad z :N:)- bardzo ciekawy telefon sluchacza z Belgii (jesli sie nie myle), ktory przyznal ze dodzwonil sie kiedys do audycji z udzialem :N: ale nie mial sumienia mu powiedziec zeby powydawal nieco niewydanych wczesniej utworow. A moze to byl ktos z was?
Ed
2006-01-18 14:01:11
... moze ten słuchacz był już po 02.10, nie odsłuchałem tej audycji do końca choć nagrałem ją całą (nadal polecam wszystkim wspaniały automat do nagrywania MESSER autorstwa naszego ADMINA Darka) ... ale w temacie niewydanych utworów Niemen odpowiadał niezmiennie:"Komu to potrzebne" albo "Jesli sił starczy - zobaczymy" ...

a co było w RADIU BIS poprzedniej nocy???
Maciek
2006-01-18 14:32:56
Ed...w temacie niewydanych utworów Niemen odpowiadał niezmiennie:"Komu to potrzebne" albo "Jesli sił starczy - zobaczymy"


Mnie potrzebne i oby sił starczyło !!!! Bo mnie już cierpliwości brakuje !
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony