Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Piosenka Niemena w plebiscycie na hit Opery Leśnej 2012-07-25 - 2012-09-06 Ewa 31 12001
Ewa
2012-07-25 20:15:41
Wśród nominowanych piosenek jest też utwór Niemena "Nim przyjdzie wiosna". W tej chwili jest na czwartym miejscu, ale gdyby tak fani się zmobilizowali, to pewnie mogłaby zajść jeszcze wyżej. Dziennie można oddać 5 głosów i nie trzeba się nigdzie logować. Wystarczy kliknąć "głosuj za" na tej stronie.
Geronimo
2012-07-26 10:09:11
oddałem 5 głosów na Niemena.Do pierwszego miejsca jeszcze dużo brakuje...
Piotr Starzyński
2012-07-26 22:29:13
Niedużo, niedużo... :wink:
Też oddałem 5 głosów i... pewnie będę oddawał nadal.
Po-zdrowie-nia :D
Geronimo
2012-07-27 15:31:04
Jakież było moje zdziwienie, gdy chciałem dziś ponownie zagłosować.A właśnie dziś jeszcze nie głosowałem.Kliknąłem po raz pierwszy "głosuj za" pod piosenką Niemena i wyświetlił się komunikat "wyczerpano limit dzienny głosów z jednego adresu".
Tak sobie myślę: czy aby komuś nie zależy,aby wygrała piosenka Feel?
Ewa
2012-07-27 17:29:17
Wczoraj miałam ten sam komunikat, ale dziś znów mogłam oddać 5 głosów na :N:, więc sądzę, że i Tobie jutro się powiedzie.

Różnica między Feelem a Niemenem zmniejszyła się do kilkunastu głosów, więc jednak warto głosować. :)
Tadeusz
2012-07-28 11:11:48
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2012-07-28 11:11:48 przez Tadeusz
Nie biorę poważnie tego plebiscytu, a szczególnie wyników głosowania.
• po pierwsze: Fell jest, być może, oczkiem w głowie beztroskiej młodzieży, która ma czas na głosownia, konkursy i inne rozrywki, w przeciwieństwie do zwolenników Niemena, którzy często zatroskani są prozaicznymi sprawami dnia codziennego i w większości nie mają czasu na śledzenie list przebojów, plebiscytów i innych…
• po drugie: Fell i Niemen na jednej liście to zwykłe nieporozumienie, to tak jak by na konnym torze wyścigowym wystawić do gonitwy konia i żabę.
• po trzecie: oddawanie kilka głosów przez jednego głosującego na tego samego wykonawcę przypomina mi klakę
Geronimo
2012-07-28 11:14:14
kto jest koniem,a kto żabą w tym przypadku?
Tadeusz
2012-07-28 11:15:19
KONIEM JET NIEMEN !!!
Tadeusz
2012-07-28 14:43:51
Na temat zespołu Fell ( może Feel, a może jeszcze inna pisownia ?) mam ambiwalentne odczucia ( łagodnie powiedziane - raczej jednoznaczne). Czemu? Odpowiedź jest poniżej !

Bezmózgowie

prochy biorąc
sławy trud
łagodzisz
nawet scena marna
jest ciężarem

nie wiesz
że
publiczność również marna
klaszcze w dłonie
bo zabawa
z tego przednia
a
bilety zapłacone

na mistrzowską recytację
dodo-entuzjazmem
reaguje tłum
nic nie rozumiejąc ze
spektaklu
dla niej tylko blichtr
i światła rampy

pokłoń się uniośle
po coś przyszedł
na widownię
prosty ośle ?

po co ci ten speed ?
klaszczą, klaszczą
i co z tego...?
Geronimo
2012-07-28 20:13:42
No tak.I wszystko jasne.
Markovitz
2012-07-29 09:31:09
Nie podoba mi się poniżanie innego wykonawcy, bez krzty dystansu do zabawy w plebiscyt na przebój Opery Leśnej.

A przecież to duża frajda, gdy występ Niemena z 1979r. w pokonanym polu zostawia zdobywców Grand Prix z XXI wieku!

Cóż zatem nam pozostaje w te upalne dni (poza plażą) ...

capricorn2 Dzisiaj Czesław na czele i oby tak było dalej - głosujmy

Codziennie => tutaj :)
Tadeusz
2012-07-29 16:24:27
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2012-07-29 16:24:27 przez Tadeusz
Markovitz napisał:
A przecież to duża frajda, gdy występ Niemena z 1979r. w pokonanym polu zostawia zdobywców Grand Prix z XXI wieku


Tak, frajda - szczególnie gdy oddaje się po nascie głosów na jednego wykonawcę. To tak, jak w stanie wojennym stało się po kilka razy w kolejce za odrobiną wędliny. Normalne to było?!! :twisted:

Markoivitz napisał;
Nie podoba mi się poniżanie innego wykonawcy, bez krzty dystansu do zabawy w plebiscyt na przebój Opery Leśnej.


Mnie z kolei nie podoba się stawianie do jednego konkursu zawodników z różnych dziedziń- muzyka przeciw brządkaniu z towarzyszeniem sztucznie wydobywanego głosu.

PS. Trudno Markmovitzu, jestem zawsze bezpośredni i taki pozostanę.
Markovitz
2012-07-29 16:38:27
Tadeuszu - w końcu to taka sama zabawa jak inne tego typu głosowania internetowe, gdzie każdemu uczestnikowi przyznaje się określoną liczbę głosów. Ja akurat obdarzyłem nimi tak Niemena, jak Irenę Santor, Ewę Demarczyk, Czerwone Gitary, Chrisa Monteza, Faridę, Drupiego i Stana Borysa, ale też nie mam nic przeciwko poddanego tu jakiemuś ostracyzmowi młodemu zespołowi, choćby dlatego żeby zagrać na nosie guru Hołdysowi, który swego czasu nie zostawił na muzykach Feela suchej nitki.
Tadeusz
2012-07-29 16:45:25
Markovitz napisał:
choćby dlatego żeby zagrać na nosie guru Hołdysowi, który swego czasu nie zostawił na muzykach Feela suchej nitki.


Wiem, że nie lubisz Hołdysa ( ja akurat jestem zawsze ciekaw jego poglądów, bo są oryginale i często niepozbawione racji i realizmu), ale w przypadku tego zespołu moim zdaniem miał całkowitą rację. Na mnie ten zespól działa jak płachta na byka, a szczególnie ten "gardłujący", upaprany brylantyną koleś (co innego artysta, a co innego pacan )
Na miejscu Hołdysa użyłbym jeszcze bardziej dosadnych sformułowań.
miro
2012-07-29 19:44:36
Głosujmy ! Dla nas powinna to być sprawa honoru ... :n: nr 1
Ewa
2012-07-31 21:06:52
Krzysztof WodniczakKażda podobna inicjatywa jest formą zabawową i tak ją należy rozmumieć. Pokażmy, że potrafimy naszych ulubieńców faworyzować i codziennie oddajmy głosy na Czesława lub na Faridę.
A na Faridę to swoją drogą głosy oddaję!!! Wysłałem też link do wielu znajomych, którzy byli na koncercie Faridy 29 stycznia br. w Poznaniu.W magazynie muzycznym Brzmienia jest specjalny link głosowania na naszych wybrańców. A swoją drogą tak między nami to ten plebiscyt nie oddaje realiów bo wiadomo, że młodzież będzie głosowała na Feel natomiast starsze pokolenie z komputerem nie zawsze jest zaprzyjaźnione i dlatego stare przeboje nie są docenione i punktowane tak jakby na to zasługiwały. Poza tym pewnie mało kto wie,że można 5x kliknąc nawet na tego samego wykonawcę i to w dodatku codziennie!!! I to dla mnie dziwne,wygląda po prostu na to, ze chodzi o oglądalność i wizyty na stronie. Mniejsza z tym, róbmy co w naszej mocy, żeby Niemen przeskoczył Feel bo Farida i tak pewnie ich nie dogoni, jedynie możemy podnieść jej "notowania".
Czy ktoś wie do kiedy ten plebiscyt trwa?
minimoog
2012-08-01 08:03:27
Ja oddałem 5 głosów, czyli więcej dzisiaj nie mogę. Chciałbym wspierać Niemena, ale po co mam się fastrygować i codziennie dawać po 5 głosów? Moim zdaniem powinien być jeden głos, aby było sprawiedliwie, bo jeden odda 3 głosy, a drugi 5, a trzeci 1 i co? Chociaż i tak ludzie kantują na wszystkie sposoby... Choć "Nie wszyscy rodacy są jacy, tacy (...), byle jacy"
Po co się rozwlekać. Niemen to najlepszy koń, na niego można stawiać w zakładach fortunę i być przekonanym, pewnym, że nam zwrócą. A jak to Tadeusz pięknie powiedział: po co stawiać przedstawicieli dwóch dziedzin? Na miejscu Niemena czułbym się urażony, że wysoki poziom został zrównany z "brządkaniem, któremu towarzyszy sztucznie wydobywany głos".
Akurat w moim przypadku, jednak jako przedstawiciel młodzieży, Feel jest co najwyżej oczkiem w moim odbycie (jak już wyrażać zdanie, to wprost). :)
Ewa
2012-08-01 08:15:38
minimoog
Akurat w moim przypadku, jednak jako przedstawiciel młodzieży, Feel jest co najwyżej oczkiem w moim odbycie (jak już wyrażać zdanie, to wprost). :)

Rozumiem Twoje zdanie, Minimoogu, ale proszę, trzymajmy w naszych dyskusjach jakiś poziom. Można przecież wyrazić swój pogląd w sposób nieco bardziej wyważony, nie obrażając innych.
Maciek
2012-08-01 11:58:23
TadeuszNie biorę poważnie tego plebiscytu, a szczególnie wyników głosowania.
• po pierwsze: Fell jest, być może, oczkiem w głowie beztroskiej młodzieży, która ma czas na głosownia, konkursy i inne rozrywki, w przeciwieństwie do zwolenników Niemena, którzy często zatroskani są prozaicznymi sprawami dnia codziennego i w większości nie mają czasu na śledzenie list przebojów, plebiscytów i innych…
• po drugie: Fell i Niemen na jednej liście to zwykłe nieporozumienie, to tak jak by na konnym torze wyścigowym wystawić do gonitwy konia i żabę.
• po trzecie: oddawanie kilka głosów przez jednego głosującego na tego samego wykonawcę przypomina mi klakę


Pozwolę sobie rozwinąć punkty ( myśli ) Tadeusza i mam nadzieję, że nikt nie poczuje się dotknięty. Po pierwsze zgadzam się z Tadeuszem odnośnie glosowania i również uważam, ze przyjmowanie sobie za punkt honoru głosowanie na C. Niemen mija się z celem. Po pierwsze to tylko zabawa, a po drugie jeżeli nawet wygra... nic to nie zmieni i o niczym nie będzie świadczyć. Prawdę mówiąc wolałbym aby zajął i dalsze miejsce, ale by zagłosowało na niego 100 osób a nie 5–6 po 50 razy :( Jakie to zwycięstwo ?! Podobnie podchodzę do listu otwartego do Ani Rusowicz, który z mimo wielkiego szacunki i zrozumienia dla nadawcy uważam delikatnie pisząc za śmieszny i chybiony.

Nie zgadzam się z Tadeuszem, że stawianie obok siebie Niemena i Feel za nieporozumienie – dlaczego ? Co prawda moje zdanie o Feel jest identyczne z Tadeuszem, ale na normalnym rynku muzycznym miejsce powinno być dla wszystkich, a jedynym kryterium ich istnienia powinni być odbiorcy, a nie „ otwory ” tego lub innego zagorzałego fana CN! Problem jednak polega na tym, ze gdzieś od roku 2000 nie ma miejsca w publicznym radiu i TV dla wykonawców lat 60. i 70. Niestety przyczynił się do tego osławiony ( dla mnie nie ! ) Piotr Kaczkowski, który zabronił ich nadawania poza „ kanonem ” 4–5 piosenek. Dziś jest już tragicznie ! Trójka zamieniła się muzyką z Jedynką ( która pod kierownictwem młodego szefa odmłodniała i nadaje „ hity ” ) i opanowana przez dziennikarzy wychowanych na muzyce lat 80. uważa, że wcześniej nic nie było ! Kiedy słucham w Trójce sepleniącej „ dziennikarki ”, która na słowa „ Pink Floyd „ reaguje „ O Jezu ! ” to wyłączam radio. Kiedy słyszę, że osoba odpowiedzialna za wydawanie płyt w szacownej instytucji mówi, że tekst w piosence jest nieważny, a do Skaldów dociera umowa z prośbą o podpisanie dokumentów w imieniu zespołu Trubadurzy… to dochodzę do wniosku, że pora umierać!

Jeżeli pytacie „ Czy muzyka CN umiera ? ” to Wam odpowiem, że już dawno umarła wraz z samym Artystą. Możemy sobie jeszcze wierzyć, że przecież my jej słuchamy, że jeszcze wróci na swoje zasłużone miejsce – niestety nic się takiego już nie stanie ! Będzie się pojawiać przy kolejnych rocznicach śmierci CN lub innych artystów z tamtych lat, ale już tylko w jednym lub dwóch kawałkach. Kolejni redaktorzy będą pieprzyć o niepowetowanej stracie dla Kultury itp., ale z ich pieprzenia nie będzie nic wynikać.

Co nam więc pozostaje ? Oglądać w TVP kretyńskie kabarety i słuchać „ hitów ” lansowanego do bólu z płyty Artura Andrusa – ciekawe, że grają go w Trójce prawie non stop, natomiast inne CD wydawane przez PR nie… zaprawdę dziwna to polityka PR ! No, ale przecież Andrus to swój chłop i do tego z jajem. Zresztą Polacy uwielbiają komercjo-kit od zawsze :) Możemy się też obrazić a właściwie możemy nie robić nic i tak nie ma to najmniejszego znaczenia ! :(

P.S. Oczywiście w samym głosowaniu nie ma nic złego.
minimoog
2012-08-02 07:43:58
Maciek„ Czy muzyka CN umiera ? ” to Wam odpowiem, że już dawno umarła wraz z samym Artystą. Możemy sobie jeszcze wierzyć, że przecież my jej słuchamy, że jeszcze wróci na swoje zasłużone miejsce – niestety nic się takiego już nie stanie ! Będzie się pojawiać przy kolejnych rocznicach śmierci CN lub innych artystów z tamtych lat, ale już tylko w jednym lub dwóch kawałkach.

Mi się wydaje, że wraz ze śmiercią artysty umarła poweszechna o nim wiedza, czyli poniekąd sława. Gdyby zachowywał się jak Kombii, które teraz gra disco-polo i robi to jedynie dla pieniędzy (ach, "społeczność - tylko pieniędzy"), gdy w międzyczasie Łosowski, leader Kombi, z której muzycy Kombii się wywodzą, gra sobie świetną muzykę, robi to z pasją i dla rekreacji i sprawiania sobie przyjemności. Muszę zacząć nowe zdanie: Gdyby na koniec twórczości nie zajmował się czymś porządnym, mądrym i Niemenowym, a tworzył beznadzieję na dyskoteki, to pieniądze możeby i miał (ale i tak je pewnie miał), może większe grono słuchaczy zaineteresowałoby się jego twórczością, może ta przypuszczalnie wydana muzyka-dla-mas na dłużej zachowałaby wiedzę o nim, ale czy to Niemen miał na myśli? Nie! Sam się wyraził, że nie pragnie sławy. Ale i tak taka przypuszczalnie wydana płyta nie wniosłaby nic, bowiem i tak, "skoro twórca umarł, to po co go lansować, lepiej dać szansę młodym", to by powiedzieli między sobą w studio radiowym. A poza tym, kto by im płacił za te lansowanie?
Komendarek o Stacjach Radiowych: "(...) unikam słuchania muzyki – jak słucham muzyki, to wiesz. Jeśli chodzi o Polskie Radio, no to wiadomo, Kordowicz już nie nadaje w „trójce”, tylko w internetowym, a ja nie mam Internetu w domu, to mam problemy z tym, natomiast jak słucham Radia Polskiego, to tylko Kosińskiego włączam swego czasu, bo tam tworzy program rocka progresywnego, ale na pewno nie na przykład RMF FM, czy Zet, to ja, może przepraszam, że tak powiem, ale ja wymiotuję tą muzyką. Mnie to nie interesuje, „ni cholery”. Człowiek jako istota rozumna jest bardzo podatny na manipulację. Wystarczy tylko kilka razy puścić jakiś kawałek, który globaliści muzyczni uważają za bardzo dobry i wciskają to! Trzeba tak być odpornym, żeby się nie kupić, wiesz, ja tak mówię to sobie już obserwacyjnie, jak człowiek jest zbudowany. Naprawdę nie trzeba dużo, żeby taki materiał, wiesz, siedział w głowie u kogoś, jak ktoś słucha. Ja nazywam to tak, a ja jestem odizolowany od tego, to inaczej myślę, w ogóle."
Łosowski o muzyce-dla-mas: "(...) Politycy z gmin (którzy dają kasę) domagają się aby podległe im instytucje kultury robiły za publiczne środki popularny chłam nachalnie wylansowany przez media aby schlebiać gustom "masowego" odbiorcy."
(oba powyższe cytaty są fragmentami wywiadów, które przeprowadziłem z panami: Władysławem Komendarkiem i Sławomirem Łosowskim)
Teraz jest mało miejsca na dobrą muzykę, zaprawdę.
A, co do wyrażania zdania: Miałem na myśli, że nic mnie Feel nie obchodzi, nawiązując do Tadeusza.
Markovitz
2012-08-02 08:34:20
Charakterystyczne dla piszących tu miłośników muzyki Niemena jest malkontenctwo i wybrzydzanie na niemal każdy plebiscyt, konkurs i sondę internetową, bo albo konkurenci są niegodni, albo zasady nie takie jakich fani sobie życzą.
Czy naprawdę nie dostrzegacie związku między udziałem w tych plebiscytach, w całej tej popkulturowej zabawie a obecnością takiej, a nie innej muzyki na radiowych playlistach..?

Czy to się komuś podoba, czy nie - decydenci zazwyczaj kierują się w swych wyborach popularnością artystów i stylów muzycznych a nie ustalaną a priori wartością artystyczną.

Nie wiem też na jakiej podstawie sądzicie, że liczba głosów jest sztucznie zawyżana ?

Ja tych pięć głosów traktuję po prostu jako pięć gwiazdek przyznanych piosence i uważam, że jest OK.

Jeszcze zanim Ewa założyła ten temat, zachęcaliśmy do głosowania znajomych na innym portalu, gdzie dość znane osoby wyraziły o wiele większy entuzjazm dla tego plebiscytu i naszego faworyta niż fani z tego forum...

A że głosowanie odbywa się codziennie to i dobrze, bo nie tak prędko zapomnimy o konkursie, w którym Niemen pokonał bardzo popularny zespół pop-rockowy. To miłe, choć to tylko zabawa 8)

P.S. A Feel goni z całych sił = > Plebiscyt Dziennika Bałtyckiego
Maciek
2012-08-02 09:17:23
MarkovitzNie wiem też na jakiej podstawie sądzicie, że liczba głosów jest sztucznie zawyżana ?


A z tego, że te same osoby głosują co dwa, trzy dni :(
Tadeusz
2012-08-02 09:18:53
Markovitz napisał:
Charakterystyczne dla piszących tu miłośników muzyki Niemena jest malkontenctwo ...


Otóż, są na świecie malkontenci, entuzjaci, cynicy... i każdy z nich zawsze gdzieś dorzuci swoje "pięć groszy"
Tak też stało się i tutaj.

PS Niemen też często okazywał przejawy malkontenctwa.
Ciekawy byłby też konkurs pianistyczny, np. Jerry Lee Lewis kontra Konstanty Andrzej Kulka ( dla niewtajemniczonych-skrzypce) . Można byłoby głosować np. po osiem razy na jednego wykonawcę. To dopiero byłaby zabawa !
minimoog
2012-08-03 07:49:10
Podobne zabiegi są wykorzystywane w programach typu: "Taniec z gwiazdami", "Mam talent!", czy innych, o barbarzyńskich, zagranicznych nazwach. Пусть будет pewien bogaty przedsiębiorca. Owy przedsiębiorca obejrzał wszystkie występy i gdy czas przeznaczony na wysyłanie wiadomości tekstowych i dzwonienie nastąpi, wysyła na faworyta około 8 wiadomości tekstowych, ponieważ może sobie na to pozwolić. To też nie jest uczciwe. A co najlepsze, w programie "America's got talent!", czyli amerykańskim odpowiedniku naszego "Mam talent!", prowadzący nie tyle dale taką możliwość, co namawia do głosowania wielokrotnego na jedną osobę, dając limit, bodajże 20 wiadomości tekstowych.
Najzabawniejszym, albo najżałośniejszym przykładem ustawianego głosowania zobaczyłem na odbywającym się w moim родном Kołobrzegu koncercie ESKA Music Festival. Wszak to moja rodzina ogądała ten koncert w telewizji, ja byłem zajęty bardziej pżyteczniejszymi rzeczami, ale na koniec, aby zobaczyć, kto zwyciężył, przyszedłem na koniec głosowania. Na cały zabieg dali trochę czasu, nie wiem ile. Skończyło się tak: "Kończymy głosowanie" i po niecałej sekundzie, bez żadnego czekania: "Prosimy na scenę <<tego i tego>>" (znać nazwę wykonawcy nie jest dla mnie konieczne, więc zapomniałem). Uznaliśmy, że wynik był ustawiany, ponieważ trzeba dać trochę czasu na zliczenie punktów, po skończeniu czasu. Chyba, że wyliczyli te punkty na zasadzie "na kogo więcej przyszło?", gdzieś na środku głosowania. Może być tak, że naprawdę głosowanie zamknięte było wcześciej, tylko ogłoszono to oficjalnie później. Nie wiem. Tragikomiczne...

A co do Markovitza - fakt, wszyscy naogół stajemy się malkontetami skarżąc się na tym forum. Tak jakoś już jest. Łacniej powiedzieć coś źle o czymś, niż to wychwalić. A poza tym - teraz trudno coś wychwalać, moim zdaniem (chociaż trudne nie znaczy awykonalne :) ).
Ewa
2012-08-24 16:34:37
Plebiscyt chyba już dobiega końca. W końcówce Niemen przegrywa z Feelem, ale z Waszą pomocą może uda się jeszcze zmienić wynik. Głosujcie!!!
kangie
2012-08-27 05:09:26
Zagłosowałem. Niemen i Feel w jednej linijce tekstu - nie odważę się opisać swojej reakcji gdy to przeczytałem ;) A co mi tam... To tak jak Ocean Atlantycki i powiedzmy większa osiedlowa kałuża, która wyschnie podczas nadchodzącej słonecznej pogody. Kto będzie mówił i pisał o Feelu za 30 czy 40 lat? Mało tolerancyjny jestem w takich kwestiach.
Ewa
2012-08-28 13:20:27
Plebiscyt właśnie się zakończył. Wygrał Niemen z 8576 głosami, przed Feelem (7813 głosów). :D 8)
Fani Niemena jak zwykle nie zawiedli. Dzięki wszystkim za udział w głosowaniu. :)
Ewa
2012-08-29 10:13:31
A tak podsumowuje zwycięstwo Niemena w plebiscycie redaktorka dzisiejszego "Wieczoru Wybrzeża":
Kamila GrzenkowskaW głosowanie zaangażowali się miłośnicy Sopotu, samorządowcy oraz ...Małgorzata Niemen.(...)
Jak wiemy z dobrze poinformowanych źródeł, Małgorzata Niemen dzwoniła do swoich trójmiejskich znajomych i zachęcała ich do oddawania głosów w naszym plebiscycie. Nie wiemy, czy to apel pani Małgorzaty spotkał się z tak dużym odzewem, że nasz plebiscyt wygrała własnie piosenka Czesława Niemena.

A przecież na Niemena głosowali fani z całej Polski, info o plebiscycie podawaliśmy nie tylko na forum, ale także na Facebooku i Naszej Klasie oraz w "Brzmieniach". Wielu z nas głosowało regularnie i możemy być pewni, że to właśnie dzięki nam Niemen wygrał ten plebiscyt.
Ciekawa jestem czy i w jaki sposób zwycięska piosenka Niemena zostanie uhonorowana. Może na przyszłorocznym festiwalu?
angur
2012-08-30 01:34:45
Podziekowania i gratulacje naleza sie przede wszystkim Tobie Ewo. Przeciez od Ciebie dowiedzielismy sie wszyscy o plebiscycie, mysle ze MN rowniez :wink:

Zastanawia mnie natomiast to "dzwonienie do trojmiejskich znajomych". Dlaczego nie warszawskich, olsztynskich czy, powiedzmy, kanadyjskich?
kangie
2012-08-30 04:29:41
EwaCiekawa jestem czy i w jaki sposób zwycięska piosenka Niemena zostanie uhonorowana. Może na przyszłorocznym festiwalu?

Chciałbym, żeby Stanisław Soyka śpiewał utwór "Nim przyjdzie wiosna" w czasie największej oglądalności. Niech wszyscy się dowiedzą co to poezja, muzyka Niemena i dobra interpretacja Soyki.

Minimoogu, ale pojechałeś po bandzie ;) No, ale nie chciałbym eskalować tego problemu. Problemem dla wielu jest to, że nigdy nie dojdą do tego do czego doszedł CN, oczywiście pomijam błahą i w tym momencie marginalną kwestię pieniędzy, które często nie idą w parze z intelektem, poziomem artystycznym i umiejętnością przekazywania emocji czy to na płytach czy na scenie. Konsumpcja, oblrzymia chęć zaspokojenia potrzeb dzisiejszego małowymagającego widza oraz zaniżanie poziomu artystycznego - to dzisiaj jest w modzie.
Markovitz
2012-09-05 07:35:28
Maciek w topiku Co dalej? (w podforum Muzyko moja) Okazuje się, że to dzięki p. Małgorzacie Niemen i jej znajomym (...) piosenka " Nim przyjdzie wiosna " Niemena wygrała z Feel :)
Dlatego ze smutkiem patrzę na poczynania Ewy i Markovitza, którzy się dwoją i troją na wszelkich forach, by przypominać, promować twórczość i mobilizować ludzi do głosowania na Niemena. Po co ?!
Wszak Wasze zasługi są żadne... już większe mają znajomi i o nich plus oczywiście skromnie o sobie pani Niemen wspomni w kolejnych wywiadach - Was (nas) nie ma !

Z tym trojeniem się to trochę przesada :) Początek akcji wyglądał tak, że jeszcze w lipcu plebiscyt Dziennika Bałtyckiego zauważyli Ewa i Władek. Wkrótce Ewa założyła temat na Forum, a ja na fejsie zlinkowałem stronę z klipem proponując głosowane na "Nim przyjdzie wiosna" i ten link w swoim profilu zamieścił mój znajomy- pan Wojciech, znany trójmiejski działacz samorządowy i przy okazji miłośnik dobrej muzyki, w tym repertuaru Niemena.

Nie przeceniałbym wsparcia udzielonego piosence Niemena przez działaczy samorządowych z Trójmiasta, bo dyskusja z ich udziałem na Fb szybko zeszła na lokalne sprawy i nikt tam specjalnie nie agitował za Niemenem. Z jakim przyjęciem spotkał się temat na Forum- to każdy może wyrobić sobie zdanie czytając posty w tym topiku... Prawda jest taka, że to głosujący anonimowo fani przesądzili o takim a nie innym wyniku głosowania. Jednak ktoś ich do tego musiał zachęcić.

Z wpisów na Fb wynika, że szczególne zainteresowanie tematem wyrazili: nasza Ewa, Roman, redaktor Paweł i grono jego licznych znajomych oraz Władek, Eltopo i Ewa z Niemiec, no i chyba Maciek - i to Im należą się podziękowania, bo wykazali dużą determinację tak w namawianiu znajomych do oddania głosów, jak i w przypominaniu o plebiscycie 8)
minimoog
2012-09-06 19:28:05
kangieKonsumpcja, oblrzymia chęć zaspokojenia potrzeb dzisiejszego małowymagającego widza oraz zaniżanie poziomu artystycznego - to dzisiaj jest w modzie.


Rani serce, ale prawda... Może to kontynuacja doktryny władzy całkowitej, "głupim i ociemniałym narodem łatwiej rządzić"?
Jeszcze raz przytoczę słowa Sławomira Łosowskiego z mojego wywiadu:
"[...] budżety się ostatnio kurczą a nie rosną, szczególnie na niekomercyjne wydarzenia. Politycy z gmin (którzy dają kasę) domagają się aby podległe im instytucje kultury robiły za publiczne środki popularny chłam nachalnie wylansowany przez media aby schlebiać gustom <<masowego>> wyborcy."
Gdyby każdy "konsumował" duże formy Niemena, kraj byłby o wiele mądrzejszy, czulszy i nie tyle postrzegany za, co na prawdę kulturalniejszy.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony