Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Piosenka u Ciebie i koncert życzeń- w sob i ndz w TVP3 2020-02-16 - 2021-03-16 Markovitz 3 5268
Markovitz
2020-02-16 10:44:28
Lubelski Oddział TVP3 od kilku lat produkuje program, w którym zgłaszanym przez widzów powinszowaniom (dzięki abonamentowi- za friko) towarzyszą polskie piosenki z lat 60. 70. i 80.

Ten koncert życzeń nosi tytuł "Piosenka dla Ciebie". Można natknąć się w tym programie na fajne klipy z lat 60. i 70. (Jantar, Jarocka, Gang Marcela, Wodecki, no i nasze czołowe zespoły).

Od kwietnia 2019 po koncercie życzeń w soboty o godz.21 emitowany jest program "Piosenka u Ciebie", którego formułą są wizyty z kamerą u fanów i muzyków.

Zwykle pierwsze minuty zajmują opowieści sympatyka jakiegoś zespołu lub wykonawcy sprzed lat, a kolejne 10 minut to ilustrowany muzycznie wywiad z muzykiem.

Obydwa programy można obejrzeć także w niedziele: koncert życzeń w godz.13-14, a "Piosenka u Ciebie" zaczyna się ok. godz.14 i trwa około 20 minut.

Niemal w każdym wydaniu tych dwóch programów można zobaczyć Niemena- najczęściej fragment koncertu Niemena z Orkiestrą Zb. Górnego, choć trafiają się też starsze klipy Czesława.

W tych audycjach pojawili się już m.in. Jerzy Skrzypczyk z Czerwonych Gitar, Andrzej Frajndt (Partita), Marek Raduli (ex-Budka Suflera) oraz z soliści i muzycy z zespołów No To Co i Wawele.

We wspomnieniach gości programu pojawiają się też historyjki o koncertach i spotkaniach z Czesławem Niemenem. Jeśli traficie na taki fragment- dajcie znać na Forum...

Ekipa TVP gościła też u Krzysztofa Dłutowskiego (Dzikusy, Blackout). Ostatnio ten uznany keyboardzista nagrał płytę z innymi muzykami Breakoutu (m.in. z Darkiem Kozakiewiczem).

Album ten jest hołdem dla Miry Kubasińskiej, a śpiewa na nim Natalia Sikora. Ten odcinek programu można jeszcze zobaczyć w niedzielę 16 II ok.14.05 w regionalnej TVP3.

W niektórych regionach pora emisji może odbiegać od pory w pasmie wspólnym - tak jest np. w TVP3 Lublin, w której powtórki są w niedziele po godz.18.

W klimat tych programów niech wprowadzi Was klip z Mieczysławem Foggiem i zespołem Baby Jagi => Na uliczce mojej (YT- ajgieTVretro) 8)
Piosenku u Ciebie- plansza TVP 3 Lublin.jpg Piosenku u Ciebie- plansza TVP 3 Lublin.jpg
Markovitz
2020-02-22 21:12:51
Dzisiejsze wydanie "Piosenki u Ciebie" było poświęcone polskim artystom popularnym niegdyś w ZSRS.

W pierwszej części wystąpił Polak mieszkający w Petersburgu, który- jak można sądzić z opowieści- był na jednym z koncertów rosyjskiej trasy Niemena, a w drugiej- aktor Lech Drabik.

Od kilku lat pan Lech przemierza Polskę śpiewając przy akompaniamencie gitary pieśni rosyjskie, w tym także pieśni o katordze i sowieckich łagrach.

Przy tej okazji przypomniano też Annę German i Sławę Przybylską. Tak sobie pomyślałem, że to wydanie programu spodobałoby się naszej Daszy...

Powtórka programu jutro - tj. w niedzielę około godz.14.05 w TVP 3 (pasmo wspólne telewizji regionalnej).


PS Był także fragmencik programu "Moje zapatrzenie"... 8) winszuję.
Moje zapatrzenie screen z prog TVP na Forum NAE_2.jpg Moje zapatrzenie screen z prog TVP na Forum NAE_2.jpg
Moje zapatrzenie screen z prog TVP na Forum NAE_1.jpg Moje zapatrzenie screen z prog TVP na Forum NAE_1.jpg
Ewa
2020-08-23 08:41:26
We wczorajszej "Piosence u Ciebie" wystąpili Joanna Rawik i nasz zlotowy kolega Piotr Podolczak. :)
Powtórka dziś o 14.05 na TVP 3.
Markovitz
2021-03-16 18:12:36
EwaWe wczorajszej "Piosence u Ciebie" wystąpili Joanna Rawik i nasz zlotowy kolega Piotr Podolczak. :)


Widziałem ten program i imponujący zbiór autografów zdobytych przez Piotra, ale bardziej spodobał mi się inny odcinek, w którym przypomniano Warską i Kurylewicza 8)


A propos Kuryla to w numerze 3/2021 dwumiesięcznika Jazz Forum jest artykuł jego córki- Gabrieli Kurylewicz- o inspirującej roli.. psów w tej artystycznej rodzinie.

Z tego tekstu można się też dowiedzieć, że Niemen na fotografii z okładki tej pięknej płyty ponoć wyszedł .. gorzej niż pies Kurylewiczów pozujący na tej samej ławce...

Po przeczytaniu tych mądrości serwowanych przez spadkobierczynię Kurylewicza naszła mnie gorzka refleksja nad trudnym do uniesienia ciężarze schedy artystycznej...

Wnioski z lektury chciałem ująć w sposób szczery acz bezpardonowy, ale czas Wielkiego Postu skłania mnie raczej do zaprezentowania łagodnego oblicza...

Ta łagodność jest wymuszona, bo nie rozumiem, dlaczego córka Kurylewicza uważa, że Niemen zaśpiewał tylko 3 utwory na płycie "Muzyka teatralna i filmowa"..?

Wystarczyłoby przesłuchać płytę przed napisaniem tekstu...


Smutne odczucia miałem też oglądając kolejne odcinki "Piosenki u Ciebie", w których próbowały zaistnieć osoby bez większej wiedzy i talentu...

Na tle niedojrzałych pretendentów do sławy z niezłej strony pokazał się pewien pan muzykujący od lat z zespołem (nazwy nie zapamiętałem).

W ostatnio pokazanym odcinku wystąpiła pani dyrektor Centrum kultury z Kielc i perkusista Marek Fijałkowski z zespołu -> Arianie.

Szansę na dotarcie do publiczności dobrze wykorzystał też Wojciech Gąssowski- artysta, który na co dzień obywa się bez komórki i internetu!


Niestety- po kilku obiecujących wydaniach, czy to z powodu pandemii, czy z braku pomysłów- twórcy programu znów jakby obniżyli loty...

Dlatego chętnie obejrzałbym np. kogoś z Was opowiadających przed kamerą TVP3 Lublin o swoich muzycznych pasjach. Do odważnych świat należy!

PS Kto jeszcze nie widział programu z tego cyklu, może obejrzeć jeden z odcinków na stronie -> TVP 3 Lublin
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony