Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Plebiscyt 2006-03-01 - 2006-03-03 Andrzej Mróz 9 4985
Andrzej Mróz
2006-03-01 09:15:36
Czesław Niemen został wybrany wykonawcą wszechczasów w plebiscycie czytelników miesięcznika Teraz Rock przed zespołami Dżem i Kult.

Czwarte miejsce dla Republiki, piąte dla SBB, a szóste TSA.
gasket
2006-03-01 12:15:14
-
no to gratulacje!
trzeba to bedzie uczcic!

a i my mozemy sobie pogratulowac pozostalych najlepszych polskich wykonawcow wszechczasow
bo kogoz tu nie ma! i tsa i kult i republika!! kurcze ale odjazd - jakie znakomite kapelki!!
no no - a to mielismy muzyke rockowa na wysokim wysokim poziomie -
Ewa
2006-03-01 13:06:19
gasket
bo kogoz tu nie ma! i tsa i kult i republika!! kurcze ale odjazd - jakie znakomite kapelki!!

A co masz przeciwko tym zespołom???
Jeśli miałeś lepsze typy, trzeba było głosować. :twisted:
gasket
2006-03-01 14:19:07
nie - nic konkretnego nie mam - przeciwko
znane nazwy - zespoly ok

tylko jezeli to sa najlepsze polskie zespoly wszechczasow - no to kicha - i skucha

a najgorsze to to ze i tak moj glos by nic nie zmienil - bo ja nie widze nikogo innego
oprocz skaldow oczywiscie - tu uklon do macka
moze breakout - ale to juz tak dawno bylo...

wniosek - nie ma sobie co glowy zawracac polskim rockiem wszechczasow
dziekuje-gasket
Waldorf
2006-03-01 18:45:21
Czesław Niemen wykonawcą wszechczasów - a któż inny miałby z MISTRZEM szansę...Cieszę się z wyniku.

SBB....Dżem, Kult - to moim zdaniem (i uchem) jak najbardziej czołówka polskiego rocka....i niewątpliwie naszego rocka nie musimy się wstydzić, panie Gasket.

A jednak ciężko o "gustach" się dyskutuje :-)

Pozdrawiam!
Markovitz
2006-03-01 22:00:43
gasket nie ma sobie co glowy zawracac polskim rockiem wszechczasow dziekuje-gasket


Nie ma co sobie zawracać głowy - uzasadnienia nie potrzeba - z dołu dziękuję - M-tz

Spodziewałbym się raczej zwycięstwa Dżemu z Riedlem... No proszę , a jednak :N: ...

Kulturalny Naród kupuje ten TR 8)
wireq
2006-03-01 22:58:13
Czy naprawdę przypisujecie Państwo jakieś zasadnicze znaczenie tym przeróżnym ankietom i plebiscytom? W większości przypadków mogą one jedynie zilustrować czyjąś popularność, bo jak zmierzyć lub zważyć wartości? Kilka dni temu niezbyt grzecznie potraktowałem pewnego jegomościa na forum SBB, bo ogłosił "małą ankietę". Jego zaproszenie brzmiało tak:

"Uszereguj poniższe tytuły od (twoim zdaniem) najlepszego do najgorszego:

-Marionetki
-Ode To Venus
-Strange Is This World

czyli temat pt. SBB + Niemen


Dla pełnej jasności dodam, że to nie kolega Gasket był inicjatorem "małej ankietki", a tym bardziej wyraźnie wrednego wpisu "SBB+Niemen". :D

Wracając do istoty sprawy: cieszmy się, że Niemen wybrany został wykonawcą wszechczasów. Nie tylko dlatego, że dla nas jest to oczywiste, ale z powodu poziomu smaku artystycznego i świadomości młodych ludzi, bo przecież to głownie oni są czytelnikami miesięcznika "Tylko rock". Spotkałem na naszym Forum wypowiedzi wieszczące, że muzyka Niemena umrze wraz z nami. Głęboko z tym się nie zgadzam. I buduję moje przekonanie między innymi na takich informacjach, jak ta dzisiejsza. Za kilkanaście lat powróci fala zainteresowania serią "Niemen od początku" - oby tylko wydano kolejne pudełka z nagraniami, których na próżno dziś wypatrujemy. Nie wiem na jakich nośnikach słuchać będą Niemena dzieci mojego syna, bo płyty CD/DVD będą muzealnymi eksponatami. Lecz intuicja podpowiada mi, że dopiero wtedy Czesław zostanie właściwie doceniony. I zrozumiany.

I jedno zdanie na koniec: ktoś zarzuci mi, że w praktyce sam sobie zaprzeczam, bo z jednej strony lekceważę ankiety i plebiscytowe wyścigi, z drugiej zaś buduję na ich podstawie ten "proniemenowski" optymizm. Chodzi mi o inny aspekt sprawy. Nie wchodźmy w rolę kibiców - szalikowców, bo po niewinnej informacji przekazanej nam przez Andrzeja Mroza zaczną się wielodniowe swary o to kto był lepszy: Dżem, Wawele, Klan, Bractwo Kurkowe, Perfect, Silna grupa pod wezwaniem, Brygada Kryzys, czy czerwonowłosy z kolczykami na gębie.
wireq
2006-03-02 11:30:34
Markovitz, na Boga, nie irytuj się tak bardzo! :D
Nie do końca zrozumiałeś moje intencje. Ten fragment o „szalikowcach”, to tylko moja nieudolna licentia poetica! Poza tym odnosił się potencjalnego „zagrożenia”, a nie rzeczywistego klimatu naszych dyskusji. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy określanie tym mianem zacnych userów Forum. Napisałem to profilaktycznie, bo ostatnio trochę „złych iskier” wybucha w niektórych postach, co zdaje się przeczyć znanej tezie o muzyce, jako środku łagodzącym obyczaje.

Okoliczność, że gość "splunął i poszedł" jest wyłącznie smutną ilustracją socjotechnicznych manipulacji z lubością stosowanych przez Gasketa. Walczmy z gościem, jak to sam skądinąd zgrabnie napisał, „siłą argumentów”, a nie „argumentem siły”. Czasami też pomocne bywa zabijanie zła śmiechem. :D
gasket
2006-03-03 16:45:53
WaldorfCzesław Niemen wykonawcą wszechczasów - a któż inny miałby z MISTRZEM szansę...Cieszę się z wyniku.

SBB....Dżem, Kult - to moim zdaniem (i uchem) jak najbardziej czołówka polskiego rocka....i niewątpliwie naszego rocka nie musimy się wstydzić, panie Gasket.

A jednak ciężko o "gustach" się dyskutuje :-)
o gustach wedlug starego przyslowia nie powinno sie dyskutowac -

rowniez ciesze sie ze zwyciestwa nae -

tylko co on sam powiedzialby na obecnosc w panteonie jakichs tejesow republik i kultow

nie przypuszczam ze bylby zadowolony z towarzystwa -
podobnie i ja nie jestem zadowolony

nie chodzi o to zeby sie za polski rock wszechczasow - nie wstydzic -
chodzi o to zeby byc z niego dumnym!

ja z takiej czolowki nie jestem dumny
gasket
Ewa
2006-03-03 20:14:24
gasket
tylko co on sam powiedzialby na obecnosc w panteonie jakichs tejesow republik i kultow

Zapewniam Cię, że nie miałby nic przeciwko takiemu towarzystwu, a może nawet byłby zadowolony. :wink:
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony