Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Pomoc Przy pracy maturalnej dotycze CN!! Spr To PROSZE !! PL 2005-11-02 knodr 2 1998
knodr
2005-11-02 16:20:52
A wiec witam mam problem ..... Dotyczy to mojej pracy ustnej z matury!
Chodzi o to ze temat brzmi tak " Inspiracje Czesława Niemena w literaturze polskiej .Cos takiego !! Dotyczy to dokladnie tekstow C.K Norwida ,A .Asnyka , L.P Tetmajera itp." Bema pamieci załobny rapsod " itp Nie mam materiałw dotyczacych powstawnai tych dzieł przez Czesłwa Niemena . Jak on odsnoil sie do tych Pisonek itakie tam. Dlatego Chodzi mi o jak najwiecje informacji o tych wykonaniach. Dlaczego to stworzył wogle wszytko zwiazane z TEKSTAMI , LITARATURA A CZESŁAWEM NIEMENEM ... sami wiecie o co chodiz ... prosze o pomoc za materiały podesłana na emiala moge zapłacic!! . [email protected]..

Wiem ze jestescie wielkimi fanami Czesława ale ja komplentie nie wiec gdze szukac co zaczac jak zaczac wypracownie .Napewno na forum znajduje sie nie jedna modra głowa ktora wie o nim wszytko . wiec prosze nie błagam was o materiały . ... Nie olewajcie tego tematu tylko pozmocie prosze. Jestem kompletnie zgubiony! Mam nadziej ze ktos mi pomoze kazde informacje nawet małe moga sie przydac ... Czekam za informacjami

P.S albo jak wiecei gdzie szukac takich nformacji w jakich ksiazkach podajcie mi strone:)

Czekam za informacja i dziekuje pozdrwiam wszytkich na forum.

Jeszcze raz prosze ....

Pozdrawiam Rozpaczony Fan:(
Markovitz
2005-11-02 17:09:28
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2005-11-02 17:09:28 przez Markovitz
knodr Jak on odsnoil sie do tych Pisonek itakie tam (...).
sami wiecie o co chodzi (...) Na pewno na forum znajduje sie nie jedna modra głowa ktora wie o nim wszytko, wiec prosze nie błagam was o materiały . ... Nie olewajcie tego tematu tylko pozmocie prosze.
Jestem kompletnie zagubiony!

Czy naprawdę sam sobie Kndorze ten temat wybrałeś ?
Faktycznie trochę jesteś roztrzęsiony -z trudem można przebrnąć przez te literówki, ale tu pewnie "jedna modra głowa Ci pozmoci" , bo pisonki istotnie były pikne :P .
knodr gdzie szukac takich nformacji, w jakich książkach podajcie mi strone:) Zrozpaczony Fan (

Proszę bardzo, oto biblografia :
Roman Radoszewski "Kiedy się dziwić przestanę"-monografia artystyczna i kopalnia wiedzy, której potrzebujesz (zwłaszcza rozdz.IV i VII),
Dariusz Michalski " Niemen o sobie " (od str.63),
Marek Gaszyński "Czas jak rzeka" (Rozdz.IX Poezja).

Poza wymienionymi książkami (wydanymi w ostatnich 2 latach) polecam Dzienniki :n:-a zatytułowane Pantheon na stronach netowych czasopisma TERAZ ROCK . Zachęcam do samodzielnej pracy, zwłaszcza wobec perspektywy, iż honorarium w tej sytuacji pozostanie przy Tobie :wink:


Edit: dodam jeszcze zbiór wywiadów przeprowadzonych przez Andrzeja Haegenbartha- "Być artystą" (część zatytułowana "Dopokąd idę").

Powodzenia !
knodr
2005-11-02 17:28:58
oki wielkie dzieki !! super naprwde thx
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony