Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Poznań 14-16.08. II Edycja Targów Muzycznych Mitam 2009-07-26 - 2009-08-14 Ewa 1 1547
Ewa
2009-07-26 10:18:28
14.07. Poznań (PAP) - Koncerty w wykonaniu młodych muzyków grających stare przeboje zaplanowali organizatorzy II edycji Międzynarodowych Targów Muzycznych MITAM, które w dniach 14-16 sierpnia odbędą się w Poznaniu - poinformował pomysłodawca imprezy Krzysztof Wodniczak ze Stowarzyszenia Muzycznego "Brzmienia".

"W Polsce nie ma takiej imprezy, gdzie młodzi wykonawcy mają możliwość zaprezentowania się przed przedstawicielami firm fonograficznych. Robimy masową imprezę rozrywkową ze spotkaniami handlowymi branży muzycznej" - powiedział we wtorek podczas konferencji Wodniczak.

Pierwszego dnia Targów na dziedzińcu Urzędu Miejskiego w Poznaniu będzie można wysłuchać mini recitali 24 wykonawców w ramach koncertu "Szukam wydawcy".

"Młode zespoły, czasem z niezłym doświadczeniem muzycznym będą prezentować się na scenie. W imprezie weźmie udział kilka firm fonograficznych i wydawnictwa książkowe. Mamy nadzieję, że przynajmniej kilku wykonawców znajdzie swoich wydawców" - dodał Wodniczak.

Zwieńczeniem pierwszego dnia targów będzie koncert "50 lat polskiego rock and rolla" dedykowany Franciszkowi Walickiemu - uznawanemu za ojca polskiego big beatu.

Podczas koncertu zaśpiewają m.in Jarosław Królikowski - w repertuarze Czesława Niemena, Ania Rusowicz i zespół Simple Blue, który zagra covery Niebiesko Czarnych, Dwie Korony - grający utwory Krzysztofa Klenczona, a także Piotr Nalepa z zespołem Nie-Bo, który zagra przeboje zespołu Breakout oraz Józef Skrzek i SBB.


Drugiego dnia wieczorem, w kościołach znajdujących się w pobliżu Starego Rynku, będą odbywały się koncerty rozmaitych nurtów muzyki rozrywkowej pod wspólnym tytułem "Gospelowanie, czyli koncerty z przesłaniem".

"Większość nurtów muzyki rozrywkowej ma swoje źródła w muzyce gospel, spirituals i work songach. Tego dnia obchodzone jest święto kościelne Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - dlatego taka tematyka drugiego dnia" - powiedział Wodniczak.

Późną nocą tego samego dnia w klubie targowym z okazji 40 rocznicy koncertu rockowego w Woodstock zorganizowana zostanie "Noc hippisowska", podczas której będzie można wysłuchać wielkich przebojów z okresu muzyki "dzieci kwiatów".

Na zakończenie Targów w niedzielę 16 sierpnia odbędzie się koncert finałowy "Poznaniacy pamiętają Presleya". Wystąpią w nim Michał Milowicz, a także zespoły w międzynarodowych składach: Ant Akmens, Boogie Boys, Monalizy i The Devils. (PAP)
Domin189
2009-08-14 15:07:36
Nie mam pojęcia, jak mogłem to przegapić i zapomnieć... Żałuję, że mnie tam nie będzie :(

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony