Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Poznańska Fara ul.Gołębia 16.02.08 godz 16-18 Urodziny CJNW 2008-02-16 - 2008-02-24 Romuald Juliusz Wydrzycki 10 4402
Romuald Juliusz Wydrzycki
2008-02-16 07:44:45
W Dniu Urodzin CJNW odbędzie się w Poznańskiej Farze Koncert Urodzinowy połączony ze zbieraniem prezentów do Izby Jego Pamięci.
Piosenkarze zaśpiewają , muzykanci zagrają , malarze namalują .
Zaprasza wszystkich inicjator i organizator Krzysztof Wodniczak . :)
Ewa
2008-02-18 15:22:41
Romualdzie i Piotrze, proszę, napiszcie choć parę słów o tym koncercie. :)
Piotr Starzyński
2008-02-18 18:13:59
A było to tak:
Artyści: Anna Polowczyk, Natalia Janowska, Olga Kurdyk, Teresa Fajfer, Joanna Dolna, Jarosław Królikowski, Piotr Starzyński, Jerzy Pietrzykowski, grupa wokalna Konsonans, zespół SOS Projekt Gospel - zaśpiewali, a instrumentaliści: Grażyna Liśniewska, Krzysztof Jarmużek, Sławomir Belak, Ryszard Małecki, Grzegorz Caliński i Krzysztof Wilkus, Dominik Górny - zagrali. Swoje dary - wiersze przekazali lub także przeczytali poeci: Anna Wójtowicz, Natalia Turostowska, Stefania Golenia, Barbara Kossowska, Ryszard Małecki, Dominik Górny, Roman Chojnacki. Studio Rapsodyczne CK Zamek kierowane przez Henryka Dąbrowskiego zaprezentowało wiersze Zbigniewa Herberta i Cypriana Kamila Norwida.
Urodzinowe prezenty, z pamięcią o Czesławie Niemenie Wydrzyckim - wybitnym artyście, przekazane zostaną do Starych Wasiliszek, gdzie powstaje Izba Jego Pamięci.

„Byliśmy zaszczyceni i szczęśliwi, że mogliśmy podarować wiersze i utwory muzyczne. Przecież twórczość Niemena Wydrzyckiego pozostała dedykacją dla ludzi wrażliwych i prawdziwych w odbieraniu rzeczywistości” - mówili po tej urodzinowej uroczystości jej uczestnicy.
Krzysztof Wodniczak

Dodam coś jeszcze (od siebie) - jadąc na te urodziny nie mogłem jeszcze widzieć filmu "Czesław Niemen".
Wyobraźcie sobie, że pierwszym utworem, jaki tam wykonałem (śpiewając pierwszą zwrotkę i refren , a drugą przytaczając) był..."Człowiek jam niewdzięczny", którym kończy się ten film! :)
Nie wierzę w...przypadki.
Może coś jeszcze dopisze RJW. :wink:
Po-zdrowie-nia
Romuald Juliusz Wydrzycki
2008-02-19 19:02:52
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-02-19 19:02:52 przez Romuald Juliusz Wydrzycki
Dzieki Piotrze ze mnie wyreczyles prawie w calosci.
Ja moge oczywiscie cos dolozyc choc najchetniej w innej kwestii i w innym temacie .
Wiadomo w jakim . Niech jednak ochlone , do rzeczy .
Urodziny Czeslawa w Poznanskiej Farze byly wspaniale. Swiatynia przepiekna , odrestaurowana , kapiaca zlotem . Widzow i sluchaczy po brzegi , okolo tysiaca pewnie. Trudno sie dziwic. Koncert zostal rozreklamowany w wielu mozliwych publikatorach , od prasy po radio i telewizje. Jak to u Krzysia wszystko niby na luzie , ale w koncu wszystko wyszlo jak trzeba.
Byly super wykonania , ale i tez mini falszowania .
Byly mini recytacje , ale i wspaniale na wiele glosow .
Dziwny jest tn swiat wyszedl slabo na organach kosciola , ale po nim poszedl taki koncert choralow ze chyba nawet marmurowe kolumny drgaly.
Duze wrazenie wywarly wielorecytacje Studia Rapsodycznego Zamek . Recytacje ktorych bylo duzo szczegolnie dobrze sie czuly we wnetrzach tej Fary .
Grupa wokalna Konsonans jak zwykle byla perfekcyjna a nie ustepowal jej wiele zespol Projekt Gospel .
Krzysztof Jarmuzek jak zwykle swobodnie wedrowal po klawiszach jak za czasow Niemena . Byl znany Jarek Krolikowski , po powrocie z Neapolu ze swoimi pieknymi niemenaliami .
Czeslaw zaspiewal Ojcze Nasz i Amen .
Byly wzruszajace urodzinowe prezenty , najmilsze te skromne .
Byly roze ,tabliczki czekolady , cukierki , stare fotografie z Czeskiem , wiersze dla Artysty na zloconym papierze , portrety malowane i rysowane oczywiscie Czeslawa , czego tam jeszce nie bylo .
Byly nawet stare basnie Andersena , czy Czeslaw je lubil ?
Salatka wegetarianska od Babci okazala sie byc galaretka wieprzowa . Zostala zjedzona razem z wiekszoscia poteznego tortu w Klubie ZAK przez grupe najbardziej wiernych fanow i organizatorow.Wieczor umilaly utwory Czeska grane na flecie przez jedna z fanek .
Materialne prezenty czekac beda na Izbe Pamieci .
Mimo ze bylo bardzo zimno z nawrotem zimy tu bylo bardzo goraco , naturalnie i wspaniale . Gdyby nie nastepujaca po koncercie msza wszystko to by nie mialo konca . Ale nic nie trwa wiecznie i wszystko ma swoj kres . Organizator obiecuje 70 koncertow dla Czeslawa w przyszlym roku .
Poczekamy , jezeli dotrwamy to moze zobaczymy i uslyszymy . :D
Ewa
2008-02-19 21:57:56
Naprawdę pięknie i uroczyście obchodziliście w Poznaniu urodziny Czesława. :)
Ci, co mieszkają daleko od Poznania mogą Wam tylko pozazdrościć.
Domin189
2008-02-20 06:19:52
Byłem w tym czasie w Poznaniu, jednakże w celach służbowych. Strasznie żałowałem, że nie może mnie tam być z Wami.
Stach
2008-02-20 14:47:02
EwaNaprawdę pięknie i uroczyście obchodziliście w Poznaniu urodziny Czesława. :)
Ci, co mieszkają daleko od Poznania mogą Wam tylko pozazdrościć.

Z tym stwierdzeniem,że ... " ci ,co mieszkają daleko od Poznania mogą wam poza-zdrościc" rocznicowych obchodów ,zgodzic sie nie mogę.
Nic z tych rzeczy, ważne jest aby takich i podobnych przedsięwzięc było jak najwięcej na obszarze Polski.
Do Poznania i Słupska , gdzie były przeprowadzone uroczystości urodzinowe CZESŁAWA NIEMENA , jakie miasta mogą się dopisac ? Czy coś podobnego miało miejsce na przykład ...w Szczecinie, Gdańsku, Białymstoku,Gdyni, Wrocławiu ... nic nie słyszałem ... a szkoda, wszak i tam są prawdziwi fani :n: :?:
Licytowanie się ( kto lepszy, zręcznieszy) pozostawmy ... tu idzie o ... :N: :!:
Ewa
2008-02-20 16:02:48
Stach
Z tym stwierdzeniem,że ... " ci ,co mieszkają daleko od Poznania mogą wam poza-zdrościc" rocznicowych obchodów ,zgodzic sie nie mogę.(...)Licytowanie się ( kto lepszy, zręcznieszy) pozostawmy ... tu idzie o ... :N: :!:

Wierzę, Stachu, że i w Słupsku urodziny Niemena były niemniej udane. :)
Nie wiem tylko, czemu piszesz o jakiejś licytacji, bo ja nic takiego nie miałam na myśli i również bardzo bym się cieszyła, gdyby tego typu imprezy odbywały się także w innych miastach.
Stach
2008-02-20 16:25:02
Chciałem i napisałem o licytacji tylko i wyłącznie abyśmy my miłośnicy nie dążyli do "różnicowania "- licytowania- wagi jednego wydarzenia nad drugim, bo wierzę ,że wszyscy robimy w ramach swoich możliwości i z potrzeby serca.
Jedni piszą książki, współtworzą film "Czesław Niemen", prowadzą audycje radiowe , wieczory klubowe ... inni zaś nam kibicują . Ewo ... jest dobrze.
ratajczak bogdan
2008-02-21 08:38:32
Krzysztof Wodniczak uzupełnia informacje o przebiegu uroczystości rocznicowych w Poznańskiej Farze - jedynie dwa zdjęcia, a jakże dużo mówią o panującej atmosferze.

http://www.ksd.media.pl/?article=559

(.)
obserwator
2008-02-24 20:14:49
Wystep Jarka Królikowskiego w Poznanskich Farach był SUPER i dla mnie i moich znajomych byl wielkim wydarzeniem kto nie slyszal go na zywo to proponuje koniecznie pojsc na jego koncert.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony