Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

(prasa) Party nr 5, 9.03.2009 2009-03-10 - 2014-05-08 Domin189 3 3056
Domin189
2009-03-10 14:18:42
W najnowszym wydaniu dwutygodnika "Party" znajduje się czterostronicowy artykuł poświęcony Czesławowi Niemenowi, zatytułowany "Dziwny świat Niemena". Koszt tej przyjemności: 1,90. Wśród kilkunastu zdjęć są dwa, których nigdy wcześniej nie widziałem - jedno najprawdopodobniej z koncertów Grupy Niemen '72 (wydaje mi się, że to sławna koszulka N-E-S-W :D) a drugie z Opola '75 - Niemen (tym razem bez koszulki) rozmawia z Marylą Rodowicz. Całość napisana jest dość zgrabnie; jak w każdym tego rodzaju artykule, dużo mówi się o pochodzeniu, początkach, pierwszych sukcesach, a przemilcza się twórcze lata '70. Właściwie mam wrażenie, że tę dekadę zupełnie pominięto. Autorka skoncentrowała się na relacjach Niemen-rodzina.

Jak wpadłem na tę gazetę? Pewna pani czytała tenże artykuł w tramwaju, a ja niegrzecznie spojrzałem jej przez ramię. Jak ogromne było moje zdziwienie, gdy dostrzegłem znajomego, krótko ostrzyżonego człowieka w garniturku z mikrofonem w ręku... ;)

Na jutro mogę przygotować skany, jeżeli są zainteresowani. Ale nie będą one najwyższej jakości... :/
Markovitz
2009-03-10 15:39:46
Przeczytałem post Domina przed wyjściem na zakupy, więc przekartkowałem to cudo piśmiennicze.

Domin189W najnowszym wydaniu dwutygodnika "Party" znajduje się (..) artykuł poświęcony Czesławowi Niemenowi, zatytułowany "Dziwny świat Niemena".

Pani Marta Tabiś z "Party" stworzyła opis Niemena na podstawie lektury kilku płytkich tekstów z prasy popularnej. I choć niby podpiera się książką D.Michalskiego, to w swoim artykule napisała o .. "aferze radomskiej" po koncercie w Radomiu :roll:

Radomszczańska (sprawa), proszę pani, bo - Radomsko...

Niejeden się już omsknął
8)
Domin189
2009-03-20 10:34:08
Dziś późnym wieczorem zamieszczę skany... Wybaczcie, że tyle czasu to trwało, ale nie zapomniałem o mojej obietnicy (i wielu innych :D).
D.
Veriton
2014-05-08 09:51:04
Domin189Dziś późnym wieczorem zamieszczę skany... Wybaczcie, że tyle czasu to trwało, ale nie zapomniałem o mojej obietnicy (i wielu innych :D).
D.


Czy aby na pewno? ;)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony