Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Promocja książki Tadeusza Sklińskiego SPOTKANIE ODWOŁANE! 2006-06-08 - 2006-06-13 MCKiS 2 2328
MCKiS
2006-06-08 13:14:03
Z POWODU OPÓŹNIENIA ZWIĄZANEGO Z DRUKIEM KSIĄŻKI TADEUSZA SKLIŃSKIEGO SPOTKANIE W TERMINIE 21 CZERWCA NIE ODBĘDZIE SIĘ. WSTĘPNIE PROMOCJA KSIĄŻKI ZOSTAŁA PRZESUNIĘTA NA WRZESIEŃ.

Promocja długo oczekiwanej książki Tadeusza Sklińskiego zatytułowanej "Niemen dyskografia, fakty i twórczość".

21 czerwca o godzinie 19.00 zapraszamy do Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie na ul. Elektoralnej 12, na spotkanie autorskie z Tadeuszem Sklińskim, najważniejszym niemenologiem w Polsce, który od 40 lat zbiera wszystko co związane z Czesławem Niemenem. W swoich zbiorach posiada prawie wszystkie płyty artysty jakie ukazały się w Polsce i na świecie.

... Wiernym fanem Niemena jestem i ja. A zostałem nim już od pierwszego koncertu Niebiesko-Czarnych w 1964 roku. W 1967 roku poznałem Niemena osobiście. Starałem się być na każdym Jego koncercie w Warszawie. Kolekcjonuję Jego płyty, nagrania radiowe, koncertowe, plakaty i zdjęcia. Wiele unikalnych płyt i nagrań koncertowych otrzymywałem od Niemena osobiście! Te płyty to prawdziwe rarytasy (demo) wytłoczone w dziesięciu egzemplarzach! To dla mnie podwójnie cenne: otrzymywałem je od swojego Idola i to w okresie, który nie sprzyjał jakimkolwiek kontaktom z Zachodem. Mało tego: dzięki życzliwości Czesława, moja kolekcja uchodzi za największą w Polsce! W swoich zbiorach posiadam płyty z piosenkami Niemena z Australii, Peru, Wenezueli, Argentyny, Izraela, Meksyku, Japonii, Nowej Zelandii, Afryki Południowej, Francji, Włoch, NRF, USA, Anglii i oczywiście Polski. Album zatytułowany Niemen dyskografia fakty i twórczość (...) jest moim hołdem złożonym wielkiemu Artyście. To wydawnictwo powstało z pasji mojego życia, która trwa ponad 40 lat. W tym wszystkim wspomaga mnie Pani Małgorzata Niemen, która pozyskała sponsora Pocztę Polską, a także cała rodzina Wydrzyckich oraz muzycy z zespołów Niemena i wierni fani Artysty. W kwietniu 2005 r. odbyłem sentymentalną podróż na Grodzieńszczyznę. Odwiedziłem Stare Wasiliszki, przeprowadziłem wywiady z ludźmi pamiętającymi Niemena. Zwiedziłem muzeum w Liceum Pedagogicznym w Grodnie, do którego w latach 1954/55 uczęszczał Niemen, l chociaż nie ukończył tej szkoły, jest tam Jego stała ekspozycja. Ten wybitny Artysta elektryzował głosem kilka pokoleń Polaków. Był wpisany w radości i smutki naszego dnia codziennego. Był z nami, jest z nami i będzie z nami! Do końca!

Tadeusz Skliński
bramdip
2006-06-13 15:25:05
Dla otarcia łez polecam tą płytkę :oops:
http://www.polskienagrania.com.pl/pl.php?o=big&big=888
Ed
2006-06-13 19:04:50
Mimo opóźnienia drukarni, jestem pewien w 99% że książka będzie dostępna na zlocie niemenowskim w Mirosławicach ;)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony