Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Radio Dla Ciebie 17.04.2007 godz. 12-13 oraz 18-19 2007-04-02 - 2007-04-20 Ed 13 4995
Ed
2007-04-02 14:12:47
17.04.2007, wtorek, Radio dla Ciebie, w godz 12-13 i 18-19
będzie emitowana audycja poświęcona 40-leciu nagrania niemenowskiego utworu "Dziwny jest ten świat".
Autorzy audycji - Marek Gaszyński i Tadeusz Skliński
zapowiadają ciekawostki, rarytasy i wspaniałe wykonania tego utworu również w międzynarodowych interpretacjach. Jeżeli czas pozwoli usłyszymy 28 różnych wykonań "Dziwnego świata" oraz... ;)
Ewa
2007-04-02 16:26:06
Ed Jeżeli czas pozwoli usłyszymy 28 różnych wykonań "Dziwnego świata" oraz... ;)

Czyżby oprócz tej mnogości wykonań Dziwnego świata czekała nas jeszcze jakaś niespodzianka? :wink:
Markovitz
2007-04-02 16:44:20
EdJeżeli czas pozwoli usłyszymy 28 różnych wykonań "Dziwnego świata" (...)


Tylko - kto oprócz nas taką dawkę zdziwienia wytrzyma ..? :wink:

Z wersji branych przez autorów audycji pod uwagę nie słyszałem jeszcze instrumentalnego wykonania Włodzimierza Wandera, ale znam już balladową wersję "Dziwnego ..." z gitarą fingerpicking w wykonaniu Pawła Szymańskiego.

Ed17.04.2007, wtorek, Radio dla Ciebie, w godz 12-13 i 18-19
będzie emitowana audycja poświęcona 40-leciu nagrania niemenowskiego utworu "Dziwny jest ten świat"[/size].


Szkoda, że gdzieś umyka nam rocznica nagrania całej płyty, bo przecież był tam nie tylko "Dziwny.."

Ewa zapytała :

Czyżby oprócz tej mnogości wykonań Dziwnego świata czekała nas jeszcze jakaś niespodzianka
?
Dasza
2007-04-02 21:29:37
Cieszy mnie, że Radio dla Ciebie znów poświęci swój czas
Czesławowi Niemenowi. Chętnie posłucham róznych wykonań
"Dziwnego świata".
Ciekawa jestem, co oznacza to tajemnicze "oraz..." napisane
przez Eda.
matt
2007-04-02 21:34:45
Dasza
Ciekawa jestem, co oznacza to tajemnicze "oraz..." napisane
przez Eda.


Na pewno cos z czego bedziemy bardzo zadowoleni :D .



MarkovitzTylko - kto oprócz nas taką dawkę zdziwienia wytrzyma ..? :wink:


Chyba nie tylko my jestesmy tacy wyjatkowi :wink:
Ed
2007-04-16 21:14:41
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-04-16 21:14:41 przez Ed
Przypomnienie o terminie... ;)

Dziwnych światów w Poznaniu było sporo, teraz czas na relację osób, które tam były...
Markovitz
2007-04-17 08:41:18
W tym topicu skupmy się raczej na dzisiejszej audycji :

Ed17.04.2007, wtorek, Radio dla Ciebie, w godz 12-13 i 18-19
będzie emitowana audycja poświęcona 40-leciu nagrania niemenowskiego utworu "Dziwny jest ten świat"[/size].


Dodam, że możliwe są :n: iespodzianki także między godziną 13-tą a 16-tą ...
Markovitz
2007-04-17 10:45:22
Zdążyłem wrócić do komputera w ostatniej chwili.
Strumień RDC dociera dziś bez zakłóceń.
Redaktor przy mikrofonie, ale słucham i ... :o

Ktoś szył albo coś takiego, a zamiast Io senza lei zespół Inegral... Ale czad ! :P

Na szczęście na falach eteru znów płyną do nas zapomniane interpretacje "Dziwnego świata". Sporo tych bułgarskich wersji.
Przy okazji dowiemy się czegoś o Warszawie.
Eksperci od życia w powojennej stolicy byli wyborni :
-oprócz pana Zdzisława- sam Marek Nowakowski 8)
Ewa
2007-04-17 12:24:06
Markovitz
Strumień RDC dociera dziś bez zakłóceń.
Ktoś szył albo coś takiego, a zamiast Io senza lei zespół Inegral... Ale czad ! :P

Do mnie niestety strumień nie docierał przez dłuższy czas, usłyszałam tylko końcówkę tej "czadowej" wersji oraz 4 następne.

Ed pisał o 28 wersjach, boję się, że nie będzie na to tyle czasu.
Markovitz
2007-04-17 13:36:16
Ewa Ed pisał o 28 wersjach, boję się, że nie będzie na to tyle czasu.


To oczywiste , że dobrze będzie jak zmieści się połowa !
Na niespodzianki między audycjami też chyba nie ma co liczyć *

Pozostaje czekać na audycję o 18-tej ...



* Rozumiem, że trudno uzasadnić poświęcenie w RDC aż 3 dni muzyce Artysty, którego nagrań NIE wydaje się...
Ewa
2007-04-17 16:41:40
Markovitz
Po cichu liczę, że najmniej znane wersje : Weroniki i zupełnie inny "Dziwny.." Pawła znajdą się w audycji 17 IV

No i znalazły się obie. 8)

Była też anegdota M.Radziejewskiego, ale trochę ocenzurowana. :wink:

Tadeusz Skliński mówił o przygotowywanym drugim wydaniu swojej książki, poszerzonym o informacje o niedawno odnalezionych utworach Niemena.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-04-17 17:50:14
Do Szcecina docierało wszystko dobrze. Oczywiście słuchając akurat dziś RSz zamiast RdC zapomniałem o południowej audycji. Ale wieczorem wszystko wysłuchałem. Weronika, Chór, Santor. Taka u mnie ocena. Szkoda że P.Elfimow, którego słuchałem na żywo nie zakończył falsetem, jak na nagraniu , które jest u mnie. Czekamy na nowe wydanie, na takie jakie miało być stare tej Księgi, oczywiście z uaktulnieniami. :) :) :)
Markovitz
2007-04-17 17:54:10
To co działo się po godz. 18-tej wynagrodziło długie godziny oczekiwania przy głośniku... To była świetnie przygotowana audycja w starym stylu. Znalazło się w niej miejsce i dla dramatycznej wersji Paszy Christowej i dla 10-letniej fanki zawróconej z Drogi do Gwiazd (może uda się ściągnąć Ją do Opola) , nie mówiąc już o znakomitych wersjach : Pawła Szymańskiego oraz Katarzyny Rościńskiej z chórem akademickim.

No i wreszcie wszyscy mogli usłyszeć owo słynne "ja sam będę się miksował" 8)

Nie mam żalu nawet o drobne zabiegi cenzorskie, dzięki którym anegdota ze strony Radzieja (wraz z informacją o Jego blogu) poszła w naród.
matt
2007-04-20 17:06:46
Druga audycja rzeczywiscie bardzo przyjemna (o pierwszej nie moge sie wypowiedziec). Zaskoczylo mnie - pozytywnie - tyle wykonan na naprawde dobrym poziomie. Wielu arytstów potrafilo spiewac Dziwny jest ten świat na swoj sposob i to mi sie podobalo. :D


Markovitz
No i wreszcie wszyscy mogli usłyszeć owo słynne "ja sam będę się miksował" 8)


Wlasnie w koncu uslyszalem to na wlasne uszy - dotad tylko z przekazu slownego :wink:

I tylko troche szkoda, ze jednak z przekazem interetowym audycji u mnie nie bylo juz tak rozowo.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony