Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

RDC, w soboty od g. 16.05 Muzyczne rarytasy - D.Michalskiego 2007-05-31 - 2008-04-17 Markovitz 22 10627
Markovitz
2007-05-31 17:05:50
Dzisiejsze rarytasy poświęcone były płycie, której jutro- 1 czerwca 2007r. stuknie czterdziestka- "Sgt.Pepper's Lonely Hearts Club Band".

Zmienia się pora nadawania audycji : Muzyczne Rarytasy w soboty od godz.16.05 do 17-tej.
Markovitz
2007-11-03 16:55:55
Dziś w audycji D.Michalskiego dzięki niemenologom o dobrym sercu można było usłyszeć Mutter hast du mir vergeben . Ale nie śpiewała w tym nagraniu Marlena Dietrich ...

To początek cyklu prezentacji utworów Niemena w innych wykonaniach... :)
Dasza
2007-11-10 15:28:51
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-11-10 15:28:51 przez Dasza
Gratulacje dla Ewy za prawidłowe i najszybsze rozwiązanie zagadki
z ubiegłego tygodnia.

Dla mnie przyjemnością jest samo zgadywanie i oczywiście udzielenie
dobrej odpowiedzi. Co prawda,nagroda to rzecz drugorzędna, ale miło
by było otrzymac w nagrodę jakies rarytasy muzyczne, czego Ci życzę.
Markovitz
2007-11-10 15:47:05
Prawda. Szkoda, że nagrodami są filmy na dvd a nie muzyczne... :wink:

Dziś w Rarytasach był "Domek bez adresu" w wykonaniu Rity Hovink...

Zdaje mi się, że dzisiejsza zagadka dotyczyła zespołu Vanilla Fudge i ich wersji Whole Lotta Love… Decyduje- kto pierwszy udzieli odpowiedzi :

[email protected]


Ewo - gratulacje 8)
Ewa
2007-11-10 15:59:58
Dziękuję Wam za gratulacje, choć to nie była trudna zagadka, a "Hey Bulldog" nie jest wcale tak nieznanym utworem, jak twierdzi red. Michalski. :wink:

Na nagrodach, podobnie jak Daszy, specjalnie mi nie zależy, tym bardziej, że jak dotąd miałam "szczęście" dostawać tylko dvd z piłką nożną. :wink:

Na zakończenie Rarytasów Judy Winter zaśpiewała "Mutter hast du mir vergeben".

P.S.
Dwa tygodnie temu najszybsza w konkursie była Dasza. :D
Markovitz
2007-11-10 17:59:48
Podobało mi się, kiedy nagrodą było dokonanie wyboru nagrań do audycji (i to niekoniecznie utworów w wykonaniu Niemena). Gorzej, że te zamówienia nie zawsze były realizowane...

Piosenka Niemena z tekstem Marleny Dietrich była tydzień temu, dziś Rita Hovink, a za tydzień być może Pasza Christova albo Breakout ?

D.Michalski wybiera co ciekawsze wykonania, o których można poczytać w DYSKOGRAFII...
Ewa
2007-11-10 19:55:35
Markovitz
Piosenka Niemena z tekstem Marleny Dietrich była tydzień temu...

Ta piosenka tydzień temu była w dwóch niemieckojęzycznych wersjach, a dzisiaj tylko w wykonaniu Judy Winter. :wink:
Markovitz
2007-11-10 20:03:33
Przypomniałem sobie dawną recenzję koncertu formacji Niemen Aerolit w "Sztandarze Młodych" z zabawką blaszaną w tytule. Niemen wtedy wykonywał m.in. suitę, która właśnie wyszła na płycie...

Szczególnie zdumiewała mnie w tym tekście bezradność w opisie - przecież tak znakomitej muzyki. Była tam też spora doza złośliwości...

Słuchając audycji w RDC można czasem odnieść wrażenie, że rozwój muzyki popularnej zatrzymał się dla ich autorów w połowie lat 70-tych...

EwaTa piosenka tydzień temu była w dwóch niemieckojęzycznych wersjach, a dzisiaj tylko w wykonaniu Judy Winter.


Widocznie przysnąłem ... :wink:
Ewa
2007-11-24 15:20:19
Daszo, gratuluję najszybszej odpowiedzi na zagadkę dotyczącą Niemena w zeszłotygodniowej audycji. :D
Dasza
2007-11-24 15:41:13
Właśnie padło rozwiazanie drugiej zagadki
sprzed tygodnia. Gratulacje , Ewo! :D
Ewa
2007-11-24 16:04:54
Dzięki. Już się cieszę na następny odcinek "Historii futbolu". :lol:

Markovitz
Piosenka Niemena z tekstem Marleny Dietrich była tydzień temu, dziś Rita Hovink, a za tydzień być może Pasza Christova albo Breakout ?

Nie pomyliłeś się, dziś była Pasza Christova. :wink:
Ewa
2008-01-05 15:15:28
To zapowiedź dzisiejszych Rarytasów ze strony internetowej RDC:
MUZYCZNE RARYTASY po raz 104!
Miłośników dorobku i talentu Czesława Niemena czeka sensacyjna niespodzianka: po raz pierwszy od prawie 29 lat usłyszą nagranie, którego nie znajdą w oficjalnej dyskografii artysty – to (śpiewany po polsku i rosyjsku) Dialog, skomponowany przez Niemena z okazji Festiwalu Interwizji ’79.
Miał go tam wykonać po raz pierwszy, ale do tego nie doszło. Trwające 6 minut i 21 sekund nagranie pochodzi z kolekcji, którą Czesław podarował ongiś swemu przyjacielowi Dariuszowi: jeden jedyny raz było zaprezentowane słuchaczom magazynu Interradio dawnej radiowej Trójki.

Pan Dariusz chyba zapomniał, że nagranie to zostało przygotowane na zupełnie inną okazję i wykonane już w kwietniu 79r.
Domin189
2008-01-05 16:17:51
Fatalnie - wszedłem na antenę, jak zaczynała się kolejna pozycja ramówki. Czy ktoś może napisać, w jakiej wersji został zaprezentowany "Dialog"? Czy brzmiała ona lepiej od tej?

Skoro D. Michalski otrzymał je osobiście od :N:-na, to z pewnością nasz ukochany Artysta zadbał o jego jak najlepszą jakość. Wersję z wrzuty słuchałem tylko kilkukrotnie - ze względu na szumy i zakłócenia...

Po-zdrowie-nia ;)
Ewa
2008-01-05 16:34:41
Nagranie było dobrej jakości, bez szumów i trzasków, tylko trochę zagadane na początku. :wink:
Darek Sieradzki
2008-01-05 17:10:21
Ewa
Pan Dariusz chyba zapomniał, że nagranie to zostało przygotowane na zupełnie inną okazję i wykonane już w kwietniu 79r.


I w dodatku oficjalnie wydane na kasecie "Kantata polska", więc skąd ta mowa o jedynej prezentacji?...

DS
Andrzej Mróz
2008-01-05 19:49:27
...jeden jedyny raz było zaprezentowane słuchaczom magazynu Interradio dawnej radiowej Trójki.


Też bzdura. Sam Dariusz Michalski kilkakrotnie prezentował to nagranie.
Na swoich taśmach mam zapisanych kilka emisji radiowych Dialogu.
Ewa
2008-01-05 20:03:43
Darek Sieradzki
I w dodatku oficjalnie wydane na kasecie "Kantata polska", więc skąd ta mowa o jedynej prezentacji?...

Na kasecie jest nieco dłuższa wersja, D.Michalskiemu chodziło o tę 6-minutową. Podkreślił, że to właśnie nagranie zostało zaprezentowane dziś po raz 1-szy od 79 roku.

Pan Dariusz powiedział też jedną bardzo ciekawą rzecz o tym, że będzie w swoich audycjach prezentował nagrania z dwóch 40-minutowych taśm podarowanych mu przez Czesława i że nagrania te nigdzie do tej pory nie były prezentowane.
Markovitz
2008-01-28 19:46:56
Nie słuchałem ostatnio tych sobotnich audycji w RDC .

Było coś ciekawego ?
Dasza
2008-02-02 14:52:58
Zajrzyj tutaj a dowiesz sie wszystkiego:
http://www.rdc.pl/index.php?/pol/ramowk ... e_rarytasy
cocomo
2008-02-16 18:00:56
Dziś po raz pierwszy udało mi się posłuchać i było jedno nagranie Czesława Niemena - niepublikowana (podobno - p.Dariusz Michalski wypowiadał się tak jakby nie miał 100% pewności) wersja radiowa "Dziwny jest ten świat" z 1979 roku.
ratajczak bogdan
2008-02-16 20:38:29
Cocomo, usłyszałeś w końcu tę audycję i jakie wrażenia?
Odnośnie wersji "Dziwnego świata" z 1979 roku - nie wszyscy zapewne słyszeli tę, nadaną przez Dariusza Michalskiego. Powiem wprost - moje ucho wyraźnych różnic nie wychwytuje. Próbowałem synchronicznego słuchania obu nagrań (radiowego i z płyty "postscriptum" z boxu "Niemen od początku" vol. II ) i w zasadzie różnice polegają na minimalnym zwalnianiu i przyspieszaniu w różnych częściach utworu, ale może to efekt różnych prędkości napędów moich odtwarzaczy? Nie znam się na tym na tyle, aby wyrokować na czym polegają różnice w obu nagraniach.
Skoro jednak są, należałoby je wychwycić. Myślę, że to zadanie dla detektywów-dźwiękowców.
Może Domin 189 coś powiedziałby na temat tych dwóch nagrań. Młodsze ucho, lepszy sprzęt, zdobyte doświadczenie remasteringowe...?
POSŁUCHAJMY => jak brzmi ta wesja radiowa:

http://www.speedyshare.com/314322310.html

(.)
cocomo
2008-02-16 21:03:50
ratajczak bogdanCocomo, usłyszałeś w końcu tę audycję i jakie wrażenia?


Audycja jest bardzo sympatyczna. Dobrze, że jeszcze są takie radia, gdzie nie ma komputerowej playlisty tylko normalny facet, który wie co puszcza i dlaczego akurat to. I dobrze, że jest internet to mogłem tego posłuchać mimo, że do Warszawy mam daleko.
Co prawda dzisiaj zainteresował mnie głównie Niemen, ale widziałem listy utworów z poprzednich wydań i liczę, że pojawi się jeszcze trochę polskich big-beatowych rarytasów. Także czekam co będzie za tydzień ...
Kazimierz Wlekły
2008-04-17 09:43:19
EwaDziękuję Wam za gratulacje, choć to nie była trudna zagadka, a "Hey Bulldog" nie jest wcale tak nieznanym utworem, jak twierdzi red. Michalski. :wink:

Na nagrodach, podobnie jak Daszy, specjalnie mi nie zależy, tym bardziej, że jak dotąd miałam "szczęście" dostawać tylko dvd z piłką nożną. :wink:

Na zakończenie Rarytasów Judy Winter zaśpiewała "Mutter hast du mir vergeben".

P.S.
Dwa tygodnie temu najszybsza w konkursie była Dasza. :D


Pani Ewo,
Dopiero teraz piszę odpowiedź na Pani post, gdyż wcześniej mnie tutaj nie było na Forum. Otóż ten temat mnie strasznie drażni. Gdy Dariusz Michalski mówi, iż ten, kto zamailuje pierwszy z poprawną odpowiedzią, dostanie "dobrą" DVD. Wygrałem 2 razy konkurs w RDC, nie dostałem do dzisiaj żadnej DVD... A było to rok temu w 2007, może w maju. Pisałem na ten temat do D. Michalskiego 2 razy, żadnej odpowiedzi! I już nie biorę udziału w żadnych konkursach u pana D. Michalskiego. Kiedyś, jeszcze wcześniej, wysłałem odpowiedź natychmiast w czasie trwania audycji i może nie byłem pierwszy, ale kolega Adam z Warszawy na drugi dzień poinformował mnie, że jego znajoma wysłała maila po kilku godzinach i wygrała konkurs! Ale teraz się cieszę, że żadnej "dobrej" DVD Dariusz Michalski mi nie wysłał... nawet się domyślam dlaczego. WSZYSCY dostają TAKIE SAME "dobre"DVD z piłkarzami. To wiem od tego kolegi z Warszawy. To nie są żadne dobre DVD, tylko jakieś odpady. Dziwię się tylko, że redaktor Dariusz Michalski szafuje słowem "dobra DVD"... Pozostawiam to bez komentarza. No i te "rarytasy"....???
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony