Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

reportaż z Opola w telewizyjnej Dwójce 2007-10-31 - 2007-11-03 Ewa 9 3760
Ewa
2007-10-31 12:52:32
W piątek, 2 listopada o 7.15 w TVP2 będzie reportaż z Opola pt. "Dziwny jest ten świat".
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-11-01 00:52:34
Szkoda że nie o 5.15 i nie 32 listopada !? :o
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-11-02 13:07:29
Jednak wstałem poglądałem i nagrałem.
Dobrze że nie było o tych co nie było.
W Opolu było też 5 grafik .
Pewnie w Słupsku dlatego tez tylko 5 !? :)
Markovitz
2007-11-02 15:45:27
Ja również po 7-ej włączyłem nagrywanie, po czym po pięciu minutach .. skończyła się kaseta :?

Reportaż jednak nie daje wyobrażenia o całej imprezie, choć włączone do niego fragmenty występu Niemena z orkiestrą Górnego raczej dobrze przystają do stylu aranżacji większości piosenek koncertu opolskiego ( i może dlatego tak mało było SBB).

Podobała mi się jak zwykle opowieść Pani Jadwigi o braciszku śpiewającym na taborecie, no i niemal barokowa konstrukcja opowieści Józefa Skrzeka, z której niewtajemniczeni zbyt wiele nie pojmą, ale było OK 8)

Natomiast prof. St. Nicieję widziałem jeszcze 1 listopada w reportażu (w tvp Polonia) o nekropoliach na kresach dawnej Rzeczpospolitej.
Pięknie opowiadał, ale też nie nagrałem sobie całości.
Dasza
2007-11-02 16:22:46
Wg mnie w reportażu za dużo było J.Radka, a bezpośrednia konfrontacja jego wykonania piosenki
" Dziwny jest ten Swiat" z wykonaniem Niemena nie była chyba dla Radka najszczęśliwsza.
Natomiast brakowało migawek z sympozjum i wystawy .
Stach
2007-11-02 17:45:28
Niestety nie oglądałem i nie nagrałem, gdyż od godz. 6 ... pracowałem .
Ewa
2007-11-02 19:18:04
A zauważyliście, że podając na końcu wykorzystane w reportażu utwory Niemena pominęli cztery tutuły, a podali jeden, którego wcale nie było ("Marionetki").
Nie wiem, czym wytłumaczyć takie niedbalstwo. :?
Markovitz
2007-11-02 20:31:03
EwaA zauważyliście, że podając na końcu wykorzystane w reportażu utwory Niemena pominęli cztery tutuły, a podali jeden, którego wcale nie było ("Marionetki").

Nie wiem, czym wytłumaczyć takie niedbalstwo :?


A ja już wiem czym to wytłumaczyć.

Pani realizator nikt nie powiedział, co to są te "Marionetki", o których tyle słyszała w korytarzu Collegium Maius"....
Ewa
2007-11-02 20:44:57
Pani redaktor mogłaby się na drugi raz trochę lepiej przygotować...

A pan Marek Gaszyński mógłby w kółko nie powtarzać tekstu, że ludzie musieli przecierpieć pierwszą część koncertów Niemena, żeby w końcu doczekać się ulubionych piosenek, bo to obraża nas, prawdziwych fanów.
I powinien wiedzieć, że nie chyba, ale na pewno Niemen był największym polskim artystą w ramach szeroko pojmowanej muzyki rozrywkowej ubiegłego wieku. :wink:
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-11-03 00:32:24
Moja ocena jest też mizerna .
Gdzie są wypowiedzi największych .
Twórcy pomnika ,całej liczby nieznanych bohaterów tego przedsięwzięcia.
Jak wiemy to nie była droga usłana rózami bacara bez kolców .
Mam płytę 300 zdjęć całego tego gigantycznego przedsięwzięcia od A do Z .
Chylę głowe w poszanowaniu .
Medialna wymowa zadecydowała o takim a nie innym przedstawieniu tego czego byliśmy świadkami , nie wnikając w profesjonalizm autorów tej audycji.
Ale dobre i tyle . Mogło nie być wcale , mimo omijania drażliwych tematów . :o :)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony