Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Soundrise - Niemen interpretacje 2011-03-27 - 2011-05-01 Szymon018 6 4184
Szymon018
2011-03-27 17:46:34
Zachęcam do zapoznania się z twórczością zespołu Soundrise z Wrocławia. Interpretacje utworów Czesława Niemena oraz twórczość autorska. Trwają prace nad programem "NIEMEN NIEZNANY - Idee super-fixe" opartym głównie o utwory z okresu IdeeFixe w nowych aranżacjach.
Najbliższy koncert z powyższym materiałem już 3 maja w ramach Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej!!!

www.myspace.com/soundriseproject

www.youtube.com/watch?v=g9dICys6hB4
Darek Sieradzki
2011-03-31 22:16:25
To chyba pierwszy projekt coverujący utwory Niemena, który mnie zainteresował.

W końcu zespół który nie ogranicza się do opracowania najpopularniejszych przebojów, nie próbuje dorównywać pierwowzorom w aspekcie który jest absolutnie niedostępny dla kogokolwiek (wokal), nie powiela dramatyczno-patetycznego nastroju pieśni. Nie jest to też proste przełożenie utworów według schematu "zagrajmy Niemena na jazzowo/bluesowo/chóralnie/symfonicznie/itd".

Wersje które proponuje Soundrise są odprężające i wręcz oniryczne, czerpią z rocka progresywnego, jazzu, jednocześnie brzmiąc nowocześnie. Nie boją się wychodząc z oryginalnej linii melodycznej poprowadzić ją w swoją własną, całkiem nową stronę.

Na MySpace jest kilka nagrań, ale mam nadzieję, że kiedyś zespołowi uda się zrealizować płytę, bo bardzo chętnie posłuchałbym ich w lepszej jakości. Piękne. Kliknąłem "lubię" na Facebooku i na pewno będę śledzić dalsze losy Soundrise.
niempol
2011-04-01 18:13:13
Hello,
I`m a great fan of Niemens music and I was in Bielsko-Bialo to the festival.
All concerts where very interesting and the evenings with the meetings in the kawiarnia of Teatr Polski - special moments. For me the best things:
*Farida singing "Io senza lei" (with her heart and all power in the voice) and "Musica magica"
*"Soundrise" concert with very own covers of Niemens known and unknown songs (from "Idee fixe", "Niemen enigmatic", ...)

I hope, this band "Soundrise" will find more ears to hear, what they special have to say about the music of Czeslaw!
If you see there is a concert from "Soundrise" near you, take a look - you will be happy for this powerful, fresh and intelligence covers from these young musicians!

I`m from Berlin, Germany and I try to give this band a possibility to make a concert in Berlin.

PS: there was a man making recording from the concert of "Soundrise", maybe also from Farida. If you remember me, please send me a message, I`m very interested in this!

Christian
Szymon018
2011-04-12 08:59:52
Zapraszamy na koncert Soundrise do Poznania! 29. kwietnia, godzina 20:00 w klubie Blue Note! http://www.bluenote.poznan.pl/program2.php?id=10

Dziękujemy za miłe słowa na temat naszej działalności. Cieszymy się że coraz więcej ludzi poznaje nasze interpretacje i że zbierają one tak dobre recenzje (szczególnie od ludzi którzy słyszeli nas na koncertach :D ).

Do zobaczenia na koncercie!
Markovitz
2011-04-28 18:31:25
O piątkowym koncercie Soundrise (Poznań *, Blue Note, 29 IV) oraz o udziale tego zespołu w zakopiańskiej Wiośnie Jazzowej w Dniu Niemena (Zakopane, Hotel Belvedere, 3 V) informuje na swej stronie internetowej
:arrow: Jazz Forum. Tam też można dowiedzieć się o projekcie płyty p.t. „Niemen nieznany – Idee Superfixe”... 8)


* Może nasi Poznaniacy się wybiorą ..? :)
Piotr Starzyński
2011-04-30 10:48:24
Zanim Domin napisze obszernie :wink: , to ja krótko:
Zespół wykonał takie utwory jak:Sieroctwo, Moja ojczyzna, Italiam, Italiam, Płonąca stodoła (ze "słynnym" już, niestety :? "jesteśmy na dnie", zamiast "więc myślę a niech"), 2 utwory swoje, Jednego serca, Sariusz, Wspomnienie, Moja piosnka 2, Pieśń Wernyhory,Ach jakie oczy,uwaga!- tu zagadka- :wink: - P.o.z.n. i na bis ( a jakże!) raz jeszcze "Jednego serca"( roboczo-Sednego jerca :!: ).
Publiczności nie było dużo ,ąle zespół po koncercie był zadowolony z przyjęcia ich przez widownię ( po koncercie chwilę porozmawiałem z gitarzystą Marcinem i basistą Kubą, przed- z wokalistką Asią i klawiszowcem Szymonem, rozmowy dot. głównie promocji ich przyszłej płyty w mojej audycji, a także ich upodobań związanych z utworami NIEMENa, pochwaliłem ich za dobór ambitnego, aczkolwiek mniej znanego repertuaru ).
Podobały mi się ich interpretacje utworów :N: , a szczególnie- "Ach jakie oczy'"i "Italiam, Italiam.
Po-zdrowie-nia :) :D
Domin189
2011-05-01 12:45:47
Koncert zespołu Soundrise bardzo mi się podobał* ;-)

* "obszerniejsze" podsumowanie tego, co widziałem i słyszałem wkrótce - być może na papierze...
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony