Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Studio koncertowo-nagraniowe im.Czesława Niemena 2007-12-12 - 2019-01-31 Ewa 19 12689
Ewa
2007-12-12 15:41:21
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-12-12 15:41:21 przez Ewa
W sobotę, 15 grudnia odbędzie się uroczystość nadania imienia Czesława Niemena studiu koncertowo-nagraniowemu Radia Koszalin
Z tej okazji odbędzie się koncert, w którym wystąpią Marek Bałata, Natalia Sikora i Paweł Lucewicz. W Święta będziemy mogli usłyszeć retransmisję tego koncertu. W programie koncertu znajdą się utwory Niemena oraz muzyka Chopina w jazzowych aranżacjach M.Bałaty.
Z tego co słyszałam na sobotniej uroczystości mają być obecne panie Małgorzata Niemen i Jadwiga Bortkiewicz, którą w ostatnich dniach można usłyszeć wspominającą Czesława na antenie Radia Koszalin.
ratajczak bogdan
2007-12-13 02:23:08
Ewo, bardzo dziękuje za tę informacje.
Radia Koszalin słucham często, ale ta informacja mi umknęła.
Z pewnością zarejestruję koncert. Już się cieszę na tę uroczystość.
Swoja droga to ciekawe, bo mój przyjaciel z Trzcianki - artysta plastyk, przed ponad dziesiecu laty, wykonał dla rozgłośni koszalińskiej, na jej zlecenie plakat, którego głównym bohaterem był właśnie Czesław Niemen w otoczeniu Kate Bush, Beatlesów i Pink Floyd (jeśli dobrze pamiętam).
Jakby przeczuwał - to zdumiewające, że miał taką wizję, która teraz nabierze realnego wymiaru. Tylko co się stało z tym plakatem?

(.)
Ewa
2007-12-15 23:35:26
Może ktoś z Was słyszał w Radio Koszalin coś na temat dzisiejszej (a właściwie już wczorajszej) uroczystości?
Dopiero niedawno włączyłam to radio i ku mojej radości usłyszałam Niemena w "Marionetkach" i "Com uczynił". :D
Od przyszłego tygodnia w audycjach "Cały ten zgiełk" w nocy z piątku na sobotę można będzie posłuchać rockowego i elektronicznego Niemena. Za tydzień na przykład będą utwory z płyty "Katharsis".
RR23
2007-12-16 17:44:08
Po pierwsze

Razem z Natalią Sikorą nie występował Paweł Lucewicz a Piotr Proniuk - co umknęło radiowcom, gdyż ta zmiana nastąpiła w małym odstępie czasu.

Po drugie

Relacja z koncertu:

25.12 godz. 21 - recital Natalii Sikory i Piotra Proniuka
26.12 godz. 21 - recital Marka Bałaty z zespołem
Ewa
2007-12-16 18:20:23
RR23
Razem z Natalią Sikorą nie występował Paweł Lucewicz a Piotr Proniuk - co umknęło radiowcom, gdyż ta zmiana nastąpiła w małym odstępie czasu.

Dzięki za tę korektę. Niestety do tej pory nikt nie naniósł tej zmiany na stronie internetowej radia.
A możesz coś więcej powiedzieć na temat samej uroczystości i koncertu?
RR23
2007-12-17 23:31:47
Koncert w bardzo przyjemnej atmosferze, obydwa występy godne polecenia - fantastyczne. Zebrani goście potwierdzili tylko rangę imprezy.
wladek
2007-12-25 21:39:11
Natalia Sikora wykonała :
Pamiętasz ten dzień,
Jeszcze sen,
Sprzedaj mnie wiatrowi,
Aerumnarum plenus,
Italiam, Italiam,
Jutro retransmisja koncertu Bałaty, 26.12.2007,godz.21,00 radio koszalin
Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!
Piotr Starzyński
2007-12-25 21:58:00
Witam Cię, wladku, bardzo serdecznie na naszym Forum. :)
Cieszę się, że zdecydowałeś się napisać .
Zachęcam do...więcej.
Po-zdrowie-nia :)
Dasza
2007-12-26 21:44:35
Recital Natalii Sikory , który usłyszeliśmy wczoraj spełnił moje oczekiwania.
Szczególnie spodobała mi się jej interpretacja piosenki „Jeszcze sen”.

Natomiast dzisiejszą retransmisją koncertu Marka Bałaty jestem zawiedziona.
Zaczęło się dobrze, bo „Wspomnieniem”. Potem na próżno czekałam na interpretacje piosenek Niemena
w wykonaniu Marka Bałaty.
Był Chopin Preludium E-moll i znów Chopin – Etiuda F- moll, potem dwie pieśni, kolęda „Dzisiaj w Betlejem”.
Na zakończenie koncertu kolęda „Mizerna cicha.”

Publiczność domagała się bisu, więc na bis był „Dziwny jest ten świat”.
Niestety nie zmieścił się cały w relacji radiowej i został brutalnie przerwany przez reklamy.
Myślę, że sympatycy Marka Bałaty są zadowoleni z koncertu,
natomiast miłośnicy Czesława Niemena mają prawo czuć niedosyt .
Stach
2007-12-27 09:45:11
Wiedziałem Daszo co robię, poświęcając czas mojej ukochanej (powiększonej) rodzinie. Był i ... Niemen , który mówił "że miłośc największym jest darem" to dla ducha a dla ciała ... rozkoszowałem się konfiturami, które uwielbiał Niemen przygotowanymi przez Jego Muzę, małżonkę Małgorzatę. Cudowne święta.
RR23
2007-12-27 09:53:17
Dasza: Żeby była jasność - koncert w radio był pocięty, Niemena było trochę wiecej live. W Radio po prostu wywalili 3-4 kawałki jak nie więcej.
Dasza
2007-12-28 12:05:32
Wielka szkoda, że wycięli właśnie piosenki Niemena,
a przecież można było nadać cały koncert w dwóch częściach.
Ewa
2007-12-28 18:24:04
Dopiero dzisiaj mogłam wysłuchać tego koncertu i całkowicie zgadzam się z oceną Daszy. Występ Natalii Sikory bardzo mi się podobał, natomiast koncert M. Bałaty pozostawił jakiś niedosyt. Radiowcy zupełnie się nie spisali wycinając z występu Bałaty utwory Niemena i przerywając retransmisję w trakcie trwania Dziwnego świata. Nie dość, że to sztandarowy utwór Niemena, to jeszcze jest to bardzo ciekawa interpretacja, chwalona zresztą przez samego Niemena.
Takie niedopatrzenia nie powinny mieć miejsca w czasie koncertu, który miał uhonorować naszego ulubionego Artystę. :?
Stach
2009-01-13 09:13:08
Miło mi jest napisac,że nie musiałem wcale ale to wcale namawiac Pana red. Adriana Adamowicza z RADIA KOSZALIN co do dnia 17 stycznia.
DZIĘKUJĘ.
Muzyka :N: -a jest z nami.
ratajczak bogdan
2010-02-01 17:16:30
Studio im. Czesława Niemena w Radiu Koszalin żyje!
Co więcej, nagrywa się tam płyty.
:arrow: Natalia Pastewska - nagrała w nim swój debiutancki krążek "Za rogiem snu".

(**)
Stach
2010-09-26 11:48:45
Adrian Adamowicz w Radiu Koszalin prezentuje utwór Niemena Kałakolczik z N-C w "Rodzinnej liście przebojów"
Ewa
2014-06-12 19:32:34
Dziś w koszalińskim Studiu Koncertowo-Nagraniowym im. Czesława Niemena odbył się akustyczny koncert poświęcony pamięci patrona studia.

http://www.radio.koszalin.pl/pl/artykul ... .6431.html
Ewa
2014-06-13 19:30:54
Tu można zobaczyć zdjęcia z koncertu oraz zdjęcia tablicy upamiętniającej Niemena:
http://www.radio.koszalin.pl/pl/artykul ... .6454.html
wlady1954
2014-06-14 17:19:30
GK24 fragmenty :N: koncertu
Ewa
2019-01-31 13:42:22
13 lutego o 18.00, z okazji 80. rocznicy urodzin Niemena w koszalińskim studio koncertowo- nagraniowym wystąpi Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore z koncertem „Z miłości do Niemena” .
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony