Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

"Świat się kręci" 2014-01-15 - 2014-02-05 puszek 2 2998
puszek
2014-01-15 17:56:57
W piątek 17.01.2014 roku, program "Świat się kręci" - godz. 18.30 - TVP 1, poświęcony będzie Niemenowi.
Markovitz
2014-02-05 13:04:18
Motto zapowiadające ten program :

:N: : "Trzeba mieć jakąś iskrę bożą, ale z pewnością sama iskra nie wystarcza i trzeba zapału- słowem trzeba rozniecić tę iskrę".
[/quote]
Ponad 41 minut dla Cz. Niemena w najlepszym czasie antenowym w pierwszym programie telewizji publicznej i po dwóch tygodniach nie ma komentarza na jedynym forum poświęconym temu Artyście..?

Ponoć Panie chciały pokazać prawdziwy obraz Czesława Niemena w tym współtworzonym przez siebie telewizyjnym show.

Poza łzami prowadzącej na widok Pani M. z dziećmi (które teraz są już dorosłe) - widzowie zostali obdarowani przerywanymi wspomnieniami zaproszonych gości i cytatami z archiwum telewizyjnego.

Z tego programu dowiedzieliśmy się, że nasz bohater w wieku 19 lat przyjechał do Gdańska (skąd..?), gdzie zapisał się do szkoły muzycznej. Startując w festiwalu młodych talentów nie miał jeszcze brody i w takim wydaniu wkrótce wykonał "Pamiętam ten dzień" wywołując chichot pani Agaty, która wcześniej Go takim nie widziała. Następnie (bez pomniejszych epizodów z Niebiesko-Czarnymi i panem Fr. Walickim jako menażerem) Czesław jak przystało na wokalistę światowego formatu zaśpiewał w Opolu "Dziwny jest ten świat", gdzie w opinii pani Frąckowiak ukazał "bunt i piękno swej duszy".

Utwór "Jednego serca" był pretekstem do przekazania, kto mu te serce skradł, choć akurat daty tu nie bardzo się zgadzają... W latach 70. Czesław zawarł związek z panią Małgorzatą, z którą ma dwie córki (o pierworodnej córce z pierwszego związku- nie było ani słowa).

To, że przyjął przydomek "Niemen" powiedziano, ale o tym, że pseudonim stał się nazwiskiem - już nie. Nie wyjaśniono też - dlaczego "Niemen"..? Widz nie dowiedział się też, gdzie ów Pan Czesław się urodził, choć jeszcze w grudniu 2013r. panie Niemen obfotografowano w rodzinnym domu Wydrzyckich w Starych Wasiliszkach. Działa tam od trzech lat klub-muzeum. Takiej Izby pamięci - jak dotąd - nie ma w Warszawie. Płyty DVD- też nie ma, ale to widocznie nieważne. Pięknie wyszło, wszyscy w studio klaskali, choć nie iskrzyło za bardzo... 8-)

PS. Z całego programu zostawiłbym początek z byłą partnerką życiową producenta, bo w 1993r. pięknie zaśpiewała w duecie pieśń, której tytułu już nie pamiętała oraz występ córki Artysty na koniec. Jako świadectwo.
Tadeusz
2014-02-05 13:18:48
Markovitz napisał:
Ponad 41 minut dla Cz. Niemena w najlepszym czasie antenowym w pierwszym programie telewizji publicznej i po dwóch tygodniach nie ma komentarza na jedynym forum poświęconym temu Artyście..?


Ci, którzy tu pisują i mogliby skomentować, byli w tym czasie w Zielonej Górze na o wiele lepszej imprezie poświęconej Artyście.
Na szczęście nie wszyscy tu pisujący byli w ZG, więc doczekaliśmy się całkiem rzeczowe relacji :)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony