Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

[TeleTydzień 29.04] Sfilmowana legenda (art. o Annie German) 2011-04-26 - 2011-05-09 Domin189 4 2731
Domin189
2011-04-26 12:55:34
Do artykułu o Annie German dołączono kilka fotografii; na jednej z nich, obok bohaterki artykułu pojawia się Czesław Niemen.

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Zdjęcie pochodzi z 1977 roku, wykonano je na koncercie w Doniecku (Ukraina). Według Dyskografii... Tadeusza Sklińskiego, koncert odbył się 21.10 z okazji Dni Przyjaźni Młodzieży Polskiej i ZSRR w klubie Przyjaźń, w pałacu Junost w Doniecku. To samo źródło podaje, że wystąpiła wtedy także Krystyna Prońko. Ja na zdjęciu poznaję tylko Zbigniewa Wodeckiego. Wiecie coś więcej na temat tego występu? Niemen był sam czy z zespołem?
Markovitz
2011-04-26 17:17:56
..na zdjęciu poznaję tylko Zbigniewa Wodeckiego...

A ja akurat nie widzę go na tej fotografii. Natomiast w postaci między :N:-em a uśmiechniętymi babkami w ponczach poznaję artystę operowego o często spotykanym w Polsce nazwisku... W latach 70. i 80. był zmorą wielu nieciekawych obchodów, ale też gwiazdą festiwalu w Kołobrzegu i koncertów życzeń w TV :)
Domin189
2011-04-26 19:59:23
Rzeczywiście, pomyliłem się. Ta błędnie przeze mnie zidentyfikowana postać to Kazimierz Kowalski.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2011-05-08 11:59:37
Rewelacyjny piekny glos i skromnosc .
Wyzsze wyksztalcenie -geologia !? Poliglotka .
Jej bacia znala tylko niemiecki i rosyjski .
Doceniana wszedzie tylko nie w Polsce .
Na wszchodzie wydano jej prawie wszystko .
Nawet w Kraju kwitnacych wisni .
A u nas jak zwykle , skad my to znamy .
Odeszla tez podobnie i wczesnie .
W I E L K A S Z K O D A :cry:
eltopo
2011-05-09 08:50:46
A ten konferansjer po lewej, to nie czasem Bogusław Sobczuk?
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony