Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Ulica Czesława Niemena w Gdyni 2013-09-02 - 2013-09-03 Ewa 3 2918
Ewa
2013-09-02 14:20:33
Podczas sesji Rady Miasta w dniu 28.08.2013r. gdyńscy radni uchwalili powstanie ulicy Czesława Niemena (w miejsce zatwierdzonej rok temu promenady Ireny Kwiatkowskiej) na nowopowstającym osiedlu Fort Forest w gdyńskim Chwarznie. Żeby Irena Kwiatkowska nie była pokrzywdzona, zostanie patronką skwerku na gdyńskim Obłużu.
Wiadomość ta z jednej strony mnie ucieszyła, bo fajnie mieć w swoim mieście ulicę Niemena, z drugiej trochę zmartwiła, bo będzie to niestety ulica w zamkniętym i monitorowanym osiedlu, więc nie wszyscy chętni będą mogli się nią przechadzać.
To trochę tak, jak ze spuścizną Niemena: niby jest, ale trzymana pod kluczem i pilnie strzeżona przez spadkobierczynie.
Tadeusz
2013-09-03 06:10:19
Ewa pisze:

...gdyńscy radni uchwalili powstanie ulicy Czesława Niemena (w miejsce zatwierdzonej rok temu promenady Ireny Kwiatkowskiej)...

...Żeby Irena Kwiatkowska nie była pokrzywdzona, zostanie patronką ...

Zdegustowała mnie ta wiadomość !
A co to ulęgałki, że można je przeżucać z kąta w kąt ?!
Przeraża mnie wszelka głupota władzy - tej z najwyższego szczebla i tej z najniższego - szerząca się bez umiaru po całym kraju.
Markovitz
2013-09-03 10:17:26
W serwisie Gdynianka.pl można przeczytać o przyczynie zmiany nazwy promenady:

"W sierpniu 2012 r. Rada Miasta Gdyni nadała nazwę promenada Ireny Kwiatkowskiej jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic osiedla Fort Forest w Chwarznie, o co zabiegał inwestor - Hossa SA. Wiosną 2013 r. Hossa SA zwróciła się o zmianę nazwy ulicy uzasadniając, że w bliskim sąsiedztwie promenady Ireny Kwiatkowskiej znajduje się ulica Wiesławy Kwiatkowskiej, co powoduje liczne pomyłki i problemy z dojazdem (np. karetek pogotowia)."
Tadeusz
2013-09-03 11:39:35
Markovitz pisze:
w bliskim sąsiedztwie promenady Ireny Kwiatkowskiej znajduje się ulica Wiesławy Kwiatkowskiej, co powoduje liczne pomyłki i problemy z dojazdem (np. karetek pogotowia)."


Uzasadnienie logiczne, ale cała sytuacja dowodzi jednak bezmyślności władzy, bowiem kto, jak nie władza, ma obowiązek przewidywać skutki swoich działań? Tym brdziej, że skutki był łatwe do przewidzenia. We Wrocławiu były ongiś na dówch krańcach miasta dwie ulice o łudząco podobnych ( chyba tożsamych ?) nazwach: jedna nosiła nazwę "Armii Radzieckiej", a druga-"Armii Czerwonej". Do czego to prowadziło, nie muszę opisywać...
Ja nie mam zamiaru myśleć za władzę i nie jestem powołany do myślenia za nią, również nie muszę być dla niej tolerancyjny. Ale cóż, jest wielu złotoustych, kórzy podczas wyborów zamieniają się w "kolorową tęczę", by tuż po nich puścić z wodzy swoją głupotę, hipokryzję i brak przyzwoitości. Robią to z róznych powodów: z chęci zaistnienia, z niedostaku szarych komórek, z nadmiaru dopływu do mózgu "wody sodowej", z całkiem niezrozumiałych powodów...

PS. Oby nie okazało się, że niepodal ulicy Czesława Niemena jest ulica Czesława Miłosza ( niech władze Gdyni to sprawdzą), bo duet "Czesław-Czesałw", podobnie jak duet "Kwiatkowska-Kwiatkowska", może sprawić równie wiele kłpoptów i pomyłek. Oby nie tragicznych...
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony