Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Uroczystosci w Gimnazjum nr 3 w Swiebodzinie 19 . 11 . 2009 2009-11-10 - 2012-11-28 Romuald Juliusz Wydrzycki 19 10136
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-11-10 23:25:13
W dniu 19 listopada w czwartek odbedzie sie uroczystosc wreczenia sztandaru Publicznemu Gimnazjum nr 3 im Czeslawa Niemena w Swiebodzinie .
Uroczystosci odbeda sie w godzinach 8.00 -12.00
W programie msza , pochod , akadenia , spotkanie .
Od siebie dodaje ze trzeci czwartek listopada jest dniem mlodego wina Boujoleau Noveau . Tak wiec wczesne zakonczenie uroczystosci wydaje sie byc malo prawdopodobne . :)
CCF20091111_00000.jpgCCF20091111_00000.jpg

Zdziwiony Czeslaw znow przelozyl noge na druga strone . :)
Stach
2009-11-16 09:12:01
Spodziewam się obfitego sprawozdania z tak ważnej uroczystości.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-11-16 09:37:16
Sprawozdanie wstepne to juz by moglo byc . Wiadomo !? :? :)
Stach
2009-11-21 09:36:27
Brak informacji od bezpośrednio uczestniczących w uroczystości. Czyżby nie mieli nic do powiedzenia a może nie bylo nikogo z forum?
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /593358493
Ewa
2009-11-21 10:39:24
Tu jest nieco więcej na temat tej uroczystości.

Jest też galeria.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-11-21 19:34:52
Jest siaki taki byle jaki ktory tam byl , choc nie wszedzie .
Troche rece opadaja jak mam pisac cos , a wiadomo ze mam ciezka reke i slowo i trudno mi mowic tylko o pogodzie , choc byla aura piekna . Nim przyjdzie wiosna , tu byla wiosna jesienia z mimozami .
Na uroczystosciach glownych nie bylem bo zaczelismy dzien Vina Boujoleau pare godzin za wczesnie . Wg deklaracji mielismy nie isc , ale tylko ja bylem konsekwentny choc tez po czesci . Mial byc to protest za zakazy i nakazy . :) :( :o
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-11-22 20:38:51
Rano o 8.00 udbyla sie msza poswiecona szkole i artystom w ogolnym tego slowa znaczeniu . Imienia :N: nawet nie wymieniono . Sztandaru tez nie poswiecono . Kategoryczna odmowa parafii ktora stawia w sasiedztwie posag Chrystusa wiekszy niz w Rio . Widocznie proboszcz ma gorsze zdanie o :N: niz wiekszosc z nas . Moze to kwestia odmiennej wiary :N: bliskich ale nie krewnych oczywiscie . Trudno . :?
Przemarsz i uroczystosci w Domu Kultury . Powitania , przemowienia no i czesc artystyczna . Recytacje , deklamacje , deklaracje i spiewanie . Hymnu szkoly nie bylo bo zostal wpisany do utworow zakazanych ze wzgledu na zbyt duza ilosc zapozyczen z tworczosci patrona . Straszono tez ze tantiemy trzeba bedzie placic . Mlodziez byla bardzo zawiedzina po raz drugi . :o

Uroczystosci w Szkole , wystawy , w koncu Bankiet bez tego utworu :N: Tutaj wreszcie namawiany i przymuszony , niepokorny , spokornialy przyszedlem . Zareczam ze poczestowalem sie minimalnie . Rozdalem kilka zdjec i piosenek zakazanych . W holu dumnie wisial sztandar w otoczeniu rysunkow i grafik dzieci i mlodziezy . Najwiecej bylo wariacji na portrecie :N: w konwencji Andy Warchola /po polsku lepiej !? :) / Dostalem jeden w antyramie w kolorystyce nieciekawej . :)

No i na zakonczenie wieczorem odbylo sie spotkanie ze Stowazyszeniem :N: . Powitany kwiatami gosc honorowy powital Swiebodzian /!? :) / rowniez . Ogolnie starano sie o pogodna atmosfere . Przypominano o prawach do prawa , o slabej wiedzy Polakow co malpuja laweczki z zachodu mnozac je bez liku . Wymawiano autorom ksiazek ze je napisali nie tak jak chciano . Wymawiano tez utwory nieformalne w posiadaniu niegodziwcow . Ale przyznano ze jezeli ja /moze tez ktos ?/ ma od samego :N: to sa jego wlasnoscia . Wiem o tym , wiem od dawna . Apelowano o tolerancje prawnej wlasnosci . Ale 6 lat studiow domowych trudno pokonac !? Laweczka podobala sie srednio . Ktos proponowal upilowanie dwoch nog . Bedzie to bardziej awangardowo . Obiecano plyty ktore beda jak beda bez wzgledu na dlugosc zycia oczekujacych . Swiebodzinianie zapewniali ze na :N: nie chca robic pieniedzy no bo to nieladnie . :)

To by bylo chyba wszystko . Oczywiscie gosc honorowy byl rozrywany , spal w Hotelu . Byl w Lagowie dnia nastepnego mimo ze nam kiedys odmowil . Najwiecej zabiegal o wzgledy krewny co dostal dwa boxy niedawno wreszcie . Przyjezdni rozjechali sie pociagami do domow . Ja jechalem 8 godzin psujacym sie i zmienionym w koncu skladem chyba nie na poduszce magnetycznej . W taki sposob nie zdazylem na spotkanie kolejnego Stowarzyszenia ale to tylko inzynierow i technikow mechanikow polskich :) :( :o :? :) :D
Ewa
2009-11-22 22:51:35
StachSpodziewam się obfitego sprawozdania z tak ważnej uroczystości.

No i mamy obfite sprawozdanie z pierwszej ręki. :)
Ciekawa sprawa z tym sztandarem. I z hymnem też..
Reszta to w zasadzie nic nowego. :wink:
Stach
2009-11-23 18:02:00
Romuald Juliusz WydrzyckiRano o 8.00 udbyla sie msza poswiecona szkole i artystom w ogolnym tego slowa znaczeniu . Imienia :N: nawet nie wymieniono . Sztandaru tez nie poswiecono . Kategoryczna odmowa parafii ktora stawia w sasiedztwie posag Chrystusa wiekszy niz w Rio . Widocznie proboszcz ma gorsze zdanie o :N: niz wiekszosc z nas . (...) Mlodziez byla bardzo zawiedzina po raz drugi .

Dziekując za opis przebiegu uroczystości nie moge powstrzymac sie od komentarza.
Są i dziś
oni
co zwykli deptac
każde ziarnko ziemi
źdźbło niewinne
***

"Nie zawsze silny ten kto zwycięski"
I chocby" gigantokleptomania" ich dopadła i chocby stawiali posągi Chrystusa nie wiem jakich rozmiarów, a nie mając Go (Chrystusa) w sercu są ...biedni i zbłąkani. Wybaczmy im bo nie wiedzą co czynią a grzechy prędzej czy później dopadną grzesznika. Obnażyli swoją małośc. Zapomnieli o naukach Chrystusa. Odez-wały sie w nich cechy "Antropokcosmicusa".
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-11-27 02:21:52
Nic dodac , nic ujac . :!:
Ewa
2009-12-05 12:42:39
Tu można przeczytać wywiad z Małgorzatą Niemen dla Gazety Lubuskiej.
Geronimo
2009-12-05 17:41:59
no ciekawe co tam nowego szykuje pani Małgorzata do wydania,ciekawe.Jak na razie cicho o nowościach.I przede wszystkim kiedy?
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-12-06 12:57:14
Juz sze....esc lat trwa to szykowanie .
Na promocji pierwszej ksiazki obiecano wlasna .
Na promocji drugiej dochodzily glosy ... poczekajcie .
Promocja trzeciej byla bez zakazanych zdjec bo bedzie to co obiecano .
Czwarta i piata zamiescila co chciala .
Ani ksiazek , ani wierszy ani prozy ani grafik nie mowiac o nagraniach nie ma . Bo to nieliczne co wydano to nic . Szermowanie slowem niegodziwcy powinno sie odniesc w przeciwnym kierunku .
PS1 Czeslaw zainspirowany zdjeciem z Lagowa namalowal ... portret wlos/z/ki !?
PS2 A tyle to mlodsze rodzenstwo ganialo i biegalo i zapraszalo . Nic o nich . :o :) :D
Stach
2009-12-06 17:38:18
EwaTu można przeczytać wywiad z Małgorzatą Niemen dla Gazety Lubuskiej.

Czy byłby ktos tak uprzejmy aby przesłac na mój adres wydanie papierowe GL ? Dziękuję. :)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-12-07 13:02:07
A po co to papierowe wydanie ? ... Czyzby ?
No chyba ze przed zuzyciem mozna sie dowiedziec ze twoje zdjecia z twoimi bliskimi nie sa twoje tyko spadkobiercow z dobrodziejstwem inwentarza .
Niech prawo znaczy prawo bez naginania a przyzwoitosc znaczy przyzwoitosc . :o
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-12-08 11:09:48
Od dawna wbijaja mi do glowy ze jest tylko Mistrz i Muza i nikt i nic wiecej .
Ale widze napawajace nadzieja nowe fakty . Pojawily sie skorupy w ktorych czlowiek sie zagniezdzil , miseczki czy jakies talerzyki , chociaz talerz to juz byl wczesniej . :? :)
Ewa
2010-12-17 22:36:57
W rocznicę nadania imienia Czesława Niemena świebodzińskiej Trójce odsłonięto tablicę upamiętniającą naszego wybitnego artystę.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2010-12-21 13:56:58
Jesli juz pokazala sie ta relacja to nie moge pozostawic jej bez komentarza .
Znam te uroczystosci z dokladnych opowiadan bezposrednich .
Uzgodniona relacja od niechcenia nadmienia ze :N: bywal tam przejazdem !?
Na dobra sprawe to :N: byl wszedzie przejazdem , nawet we wlasnych kolejnych domach , zwiazkach czy sytuacjach . Tak jak my wszyscy zreszta .
Ani slowa dlaczego wlasnie tam , ani slowa ze tam wlasnie rodzina Wydrzyckich mieszkala i mieszka do dzis . Gdyby nie ten fakt nie byloby ani nazwy tej Szkoly , ani Stowarzyszenia ani tez Laweczki .
Ostrzega sie niepokornych ze jest tylko jedyna sluszna sila i ze wizyty beda czeste i niespodziewane .
Mam wrazenie ze kolejna zmieniona nazwa szkoly bedzie nosila imie M de domo Krzewinskiej jesli bohaterka wstydzi sie przejetych skladnikow nazwiska .
Najwazniejsze sa wizyty , bankiety jak tez bukiety .
NIEMEN ZACZYNA CORAZ MNIEJ BYC ISTOTNY :?
Markovitz
2011-11-24 23:16:25
Romuald Juliusz WydrzyckiAni slowa dlaczego wlasnie tam , ani slowa ze tam wlasnie rodzina Wydrzyckich mieszkala i mieszka do dzis .
Gdyby nie ten fakt nie byloby ani nazwy tej Szkoly , ani Stowarzyszenia ani tez Laweczki .

Gorzki ten komentarz Romualda, a ja już dawno chciałem pochwalić tego, kto dokonał wyboru cytatu na szkolną tablicę (z "Ody do Wenus") ".. nie kłamałem ani jednym dźwiękiem", co niezwykle trafnie oddaje fenomen muzyki Niemena.

Z blogu na blipie dowiedziałem się o niedawnym jubileuszu 50-lecia tej szkoły. Są i ładne zdjęcia, na których jakoś nie mogłem wypatrzeć braci Wydrzyckich...

Źródło: http://tenia-wczorajdzijutro.blogspot.c ... mineo.html

Przy tej okazji mam jedno wspomnienie, którym się chciałem z Wami podzielić. Otóż jedna ze szkół, do których kiedyś uczęszczałem nosiła (tak jak szkoła w Świebodzinie) imię gen. Waltera. Nawet propagandowo upiększony życiorys tego człowieka nie budził we mnie pozytywnych emocji i nigdy bym nie przypuszczał, że za kilka dekad pewien szkolny sztandar będzie zdobił wizerunek mojego ówczesnego idola, dlatego będąc tam poprosiłem o fotografię...8)
Ewa
2012-11-28 08:50:19
W świebodzińskim gimnazjum zakończył się tydzień patrona, w którym wzięli udział Małgorzata Niemen i Jerzy Wydrzycki.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony