Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK po 10. latach aktywnej bezdomnej działalności wreszcie doczekało się lokum. W poznańskim ART- hostelu, przy ul. Mielżyńskiego 23, ma teraz klub nazwany GNIAZDEM PTAKA. Od trzech miesięcy w każdą środę odbywają się spotkania, podczas których prezentowane są różnorakie formy artystyczne i wydarzenia kulturalne. Najczęściej organizatorzy zapraszają na nie Tych, którzy już odeszli, także pamiętając o świętowaniu ich Urodzin. Ów błysk Nadziei, ale i niepewności co i jak będzie; lecz i zejście kryje w cień czegoś, kogoś, gdzieś.
Na początku znana, nieznana droga, na końcu też szeptana ciszej, z obawą, by nie popsuć ostatnich oddechów. Rodzimy się z ciepłego przy Mamie, odchodzimy tracąc ciepło. Urodzony, nigdy nie umiera cały - animatorzy PTAAAKa dbają o to!

Dotychczas świętowano Urodziny Anny German, Romana Wilhelmiego, Elvisa Presleya, Krzysztofa Klenczona, a 17 lutego br. "przyszliśmy" do Czesława Niemena Wydrzyckiego. Dodać trzeba, że o poznańskich ludziach kultury pamiętają w tematycznym programie Lista Nieobecnych.
Teraz najważniejsze! Każdy kto miał na to ochotę mógł na Urodziny Niemna przynieść swój prezent dla śp. Czesława:Najliczniej prezentowali się Poeci,którzy napisali wiersze dedykowane Artyście.Byli to m.in.Danuta Bednarz, Ada Matysiak, Stanisława Łowińska,Maria Małgorzata Podzgaj, Stefania Pruszyńska, Anna Wójtowicz, Roman Chojnacki, Dominik Górny, Marian Karwacki, Stefan Małecki, Bogusław Graliński, który napisał 30 zwrotkowy Memorian In Niemen. Pojawili się także malarze z namalowanym przez siebie obrazem (Jerzy Pitkacy Pietrzykowski,Ryszard Włodarczak), rzeźbiarz Kazimierz Rafalik przygotował medalion, fotografik Jacek Kulm serię zdjęć. Nie mogło zabraknąć muzyków zjawili się z partyturą lub zapisem nutowym,oczywiście zagrali i zaśpiewali dla "Solenizanta": Romuald Andrzejewski,Mniszka Brudnica,Tadeusz "Mandat" Lis, Wojciech Korda, Darek Rogers, zespół Black Night zaprezentowali kunszt wykonawczy godny samego Niemena Wydrzyckiego.
Te wszystkie prace zostaną przekazane do Izby Pamięci w domu rodzinnym Wydrzyckich w Starych
Wasiliszkach.Gościem specjalnym był Romuald Juliusz Wydrzycki, brat stryjeczny Niemena Wydrzyckiego.Wiersze czytał Jan Janusz Tycner,a całość prowadził pomysłodawca,od dziewięciu lat, Krzysztof Wodniczak -

prezes PTAAAKa,ostatni menedżer Artysty.